Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το κακό είναι πως όταν ξεκινήσει θα είναι 500€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κακό είναι πως όταν ξεκινήσει θα είναι 500€.

το Χ600 το ειχα παρει μολις πρωτοβγηκε 300.κ το Χ800.ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ να γινει η τιμη ξεφτιλα...;)

με την σημερινη τιμη το παιρνει κ η κουτση μαρια κ ξυνιζει κιολας....

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα τη συσκευή. Έκανε μόλις 11 μέρες από vickmall Singapore post. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές! Είναι λιγάκι ζεστό αλλά τίποτα ανησυχητικό.. Πέρασα ήδη τη 10s του Ιταλού. Δεν ξέρω τι λένε οι υπόλοιποι, εγώ δεν έχω κανένα θέμα με WiFi. Ακριβώς το ίδιο σήμα με Lenovo a806, lumia 640.. Ένα μπράβο στα παιδιά για τους πολύ καλούς οδηγούς. Σε 10 λεπτά είχα έτοιμη συσκευή με τη rom.
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα τη συσκευή. Έκανε μόλις 11 μέρες από vickmall Singapore post. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές! Είναι λιγάκι ζεστό αλλά τίποτα ανησυχητικό.. Πέρασα ήδη τη 10s του Ιταλού. Δεν ξέρω τι λένε οι υπόλοιποι, εγώ δεν έχω κανένα θέμα με WiFi. Ακριβώς το ίδιο σήμα με Lenovo a806, lumia 640.. Ένα μπράβο στα παιδιά για τους πολύ καλούς οδηγούς. Σε 10 λεπτά είχα έτοιμη συσκευή με τη rom.

 

Και άλλος χωρίς πρόβλημα στο Wi-Fi όπως και εγώ, μήπως ήταν καμία παρτίδα με κάποιο cheapest που ήταν πιο ασθενές το σήμα του Wi-Fi και μετα από εκεί και πέρα το έφτειαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως αλλάζω τον default launcher?

κάνεις εγκατάσταση έναν launcher ,

για αλλαγή

ρυθμίσεις=>Εφαρμογές=>κάτω στην οθόνη , default apps=>desktop=>επιλέγεις

 

.................... Ένα μπράβο στα παιδιά για τους πολύ καλούς οδηγούς. Σε 10 λεπτά είχα έτοιμη συσκευή με τη rom.
ο οδηγός, Πως κάνουνε εγκατάσταση μιας custom rom , θα εμπλουτίζεται συνέχεια με χρήσιμα (ερωτήσεις απαντήσεις) Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα τη συσκευή. Έκανε μόλις 11 μέρες από vickmall Singapore post. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές! Είναι λιγάκι ζεστό αλλά τίποτα ανησυχητικό.. Πέρασα ήδη τη 10s του Ιταλού. Δεν ξέρω τι λένε οι υπόλοιποι, εγώ δεν έχω κανένα θέμα με WiFi. Ακριβώς το ίδιο σήμα με Lenovo a806, lumia 640.. Ένα μπράβο στα παιδιά για τους πολύ καλούς οδηγούς. Σε 10 λεπτά είχα έτοιμη συσκευή με τη rom.

 

lol εγω περιμενω ηδη 23-24 μερες για αλλη συσκευη οτι να ναι η singapore η το vickmall..

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λεει ποτε βγαινει? Και σοβαρα τωρα θα κανει 500 ευρω ενω το Mi5 της Xiaomi θα κοστιζει 350-400?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την αγορά 1Φεβρουαρίου απο spemall και ακόμη δεν εχει έρθει track number τους είχα στείλει mail πριν την πρωτοχρονιά τους και μου ειχαν απαντήσει μετα τις 13 αποστολές,νομιζω τζάμπα εδωσα τα 30 ευρω για αποστολή με EU.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!! Ξέρουμε τι γίνεται με ένα θεματακι που είχε τεθεί για τους 2 πυρηνες του επεξεργαστή που ήταν σε sleep mode;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει σταθερή 10ς? Δεν φαίνεται να βγήκε στο απντειτ πάντως όπως γινόταν τις άλλες φορές.

Στου Ιταλού , ήλθε μικρή αναβάθμιση

Καλησπέρα παίδες!! Ξέρουμε τι γίνεται με ένα θεματακι που είχε τεθεί για τους 2 πυρηνες του επεξεργαστή που ήταν σε sleep mode;;;

δεν το πειράζω, το σύστημα ξέρει τις ανάγκες του και πράττει ανάλογα (ότι βγαίνει δεν είναι και αθώο)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!! Ξέρουμε τι γίνεται με ένα θεματακι που είχε τεθεί για τους 2 πυρηνες του επεξεργαστή που ήταν σε sleep mode;;;

 

Κοίτα όταν κοιτάς από το cpu-z μπορεί κάποιες φορες να σου δείχνει ότι κάποια cores είναι σε sleep mode αλλα έχω παρατηρήσει σε όλα τα benchmarks και τα games όλα τα cores τρέχουν στο full.

 

Μπορείς να το παρατηρήσεις κιόλας αν κανεις install κάποιο application για να βλέπεις τα cpu-states όπως το Kernel Adiutor, άνοιξε το πριν τρέξεις ένα benchmark και μόλις τελειώσει το benchmark πήγαινε στο Frequency Table και δες ποια frequencies έχει χρησιμοποιήσει κατά την διάρκεια του benchmark :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όταν κοιτάς από το cpu-z μπορεί κάποιες φορες να σου δείχνει ότι κάποια cores είναι σε sleep mode αλλα έχω παρατηρήσει σε όλα τα benchmarks και τα games όλα τα cores τρέχουν στο full.

 

Μπορείς να το παρατηρήσεις κιόλας αν κανεις install κάποιο application για να βλέπεις τα cpu-states όπως το Kernel Adiutor, άνοιξε το πριν τρέξεις ένα benchmark και μόλις τελειώσει το benchmark πήγαινε στο Frequency Table και δες ποια frequencies έχει χρησιμοποιήσει κατά την διάρκεια του benchmark :)

 

Θα το τσεκαρω. Δεν θέλω να το πειραξω αλλά επειδή το θυμηθηκα που είχε αναφερθεί παλαιότερα ειπα μήπως παίζει του safe.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όταν κοιτάς από το cpu-z μπορεί κάποιες φορες να σου δείχνει ότι κάποια cores είναι σε sleep mode αλλα έχω παρατηρήσει σε όλα τα benchmarks και τα games όλα τα cores τρέχουν στο full.

Μπορείς να το παρατηρήσεις κιόλας αν κανεις install κάποιο application για να βλέπεις τα cpu-states όπως το Kernel Adiutor, άνοιξε το πριν τρέξεις ένα benchmark και μόλις τελειώσει το benchmark πήγαινε στο Frequency Table και δες ποια frequencies έχει χρησιμοποιήσει κατά την διάρκεια του benchmark :)

 

Σου λέει πόσο χρόνο λειτούργησε ο κάθε πυρήνας ή αν λειτούργησαν και οι 8 ταυτόχρονα; Γιατί ότι λειτουργούν και οι 8 το ξέρουμε. Δεν είναι δύο συγκεκριμένοι οι απενεργοποιημένοι, απλά σε κάθε χρονική στιγμή δουλεύουν μόνο 6 από τους 8. Θα ήταν χρήσιμο αν μπορούμε να μάθουμε αν λειτουργούν ταυτόχρονα και οι 8 με κάποια εφαρμογή.

 

Ίσως κάποιος που έχει δοκιμάσει να ενεργοποιήσει και τους 8 ταυτόχρονα με το ζιπάκι που κυκλοφόρησε, μας πει τιμές benchmarks πριν και μετά την ενεργοποίηση για να δούμε πόσο επηρεάζεται η απόδοση.

Edited by flouris
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Βασικά όντως το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν λέει για πόση ώρα ήταν ενεργοί ποιοι πυρήνες, παραθέτει μονο για ποσο χρόνο ήταν ενεργό το κάθε frequency.

 

Aλλα έχω παρατηρήσει ότι σε καταστάσεις low stress είναι 5-6 πυρήνες ενεργοί αν διακόψεις ένα benchmark και το κινητό δεν βρίσκεται σε πολύ ζεστη κατάσταση τότε θα δεις στο cpu-z και τους 8 πυρήνες ενεργούς, αν όμως το κινητό έχει ζεσταθεί τότε όντως πολλές φορες 2-3 πυρήνες φαίνεται να υπολειτουργούν, υποθέτω για να μειώσουν την θερμοκρασία.

 

Θα ήθελα να δοκιμάσω αυτό το zip αρχείο που ενεργοποιεί όλους τους πυρήνες για να δοκιμάσω να περάσω τα 85k που έχω στο antutu τώρα, οποιος μπορεί να μου δώσει link στο αντίστοιχο post ευχαριστώ εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω 85180 χωρίς να πειράξω τίποτα.

 

Οποτε και το δικό μου 85271 με kernel στο performance και όλα τα cores με minimum και maximums = τα max frequencies τους με οδηγεί να πιστεύω πως όντως το κινητό σε max stress συνθήκες δουλεύουν τα πάντα όλα στο full και απλά κάνει downclock η σβήνει μερικά cores όταν είναι low stress η με αυξημένη θερμοκρασία :)

 

Κρίνοντας από το γεγονός ότι δεν έχεις πειράξει τίποτα, αυτό είναι καλο γιατί δείχνει ότι η Letv έχει κάνει καλή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάνω την 6s του Ιταλού,όλα καλά εκτός από το GPS που δεν πιάνει ποτέ και άμα πιάσει μετακινείται κάθε λεπτό η θέση μου,που είναι αλλού για αλλού (σε παραδιπλανούς δρόμου με δείχνει κτλ)

Έχει βρει κανένας κάνα fix γι'αυτό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάνω την 6s του Ιταλού,όλα καλά εκτός από το GPS που δεν πιάνει ποτέ και άμα πιάσει μετακινείται κάθε λεπτό η θέση μου,που είναι αλλού για αλλού (σε παραδιπλανούς δρόμου με δείχνει κτλ)

Έχει βρει κανένας κάνα fix γι'αυτό;

 

Ευχαριστώ

δεν νομίζω ότι βοηθάνε ..........

υπάρχει συζήτηση εδώ ,

http://forum.xda-developers.com/android/development/letv-x800-ruschrom-1-0-25e-t3224702/page7

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν βγάζει πάνω από 81000 με την 10s του Ιταλού. Βέβαια πετάει το κινητό δεν τίθεται θέμα. Απλά για τα στατιστικά. Πάντως είναι απίστευτη συσκευή. Το μόνο που με τρομάζει είναι η στιβαρότητα της κατασκευής. Ξέρεις ότι λόγο έλλειψης ελαστικότητας είναι πέσιμο και ράγισμα.
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν βγάζει πάνω από 81000 με την 10s του Ιταλού. Βέβαια πετάει το κινητό δεν τίθεται θέμα. Απλά για τα στατιστικά. Πάντως είναι απίστευτη συσκευή. Το μόνο που με τρομάζει είναι η στιβαρότητα της κατασκευής. Ξέρεις ότι λόγο έλλειψης ελαστικότητας είναι πέσιμο και ράγισμα.

 

Πάνω σε αυτό, έχει βρει κανεις κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα για θήκες είτε full body είτε μονο για πίσω?

Eστω και να μην προσφέρουν την απόλυτη προστασία απλά να είναι λίγο πιο όμορφες από αυτήν την απλή πλαστική που περιλαμβάνει το κουτί..

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/home?preview=Screenshot_2016-02-16-19-31-04.png

πεστε μου λίγο γιατί από αυτά είμαι λίγο άσχετος!!! σύμφωνα με τη φώτο και τα στοιχεία του τηλεφώνου ποια ρομ φοράει και ποιά διαδικασία από αυτές που έχουν γραφτεί πρέπει να ακολουθήσω για να βάλω τη 10s του ιταλού!

 

Κάτι που μου αρέσει τρελά σε αυτό το τηλ σαν εξτραδάκι, το έξτρα ζουμ με τις τρεις φορες πάτημα στην οθονη που σου επιτρέπει να κανεις πολυ ζουμ και 2ον δεν ξέρω αν έχει παρατηρήσει κάποιος στον default dialer όταν κάποιος σου κάνει αναπάντητη σου λέει πόσα χτυπήματα σου έκανε πριν να τερματιστεί η κλήση! Πρώτη φορά συναντάω κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/home?preview=Screenshot_2016-02-16-19-31-04.png

πεστε μου λίγο γιατί από αυτά είμαι λίγο άσχετος!!!

1, σύμφωνα με τη φώτο και τα στοιχεία του τηλεφώνου ποια ρομ φοράει και ποιά διαδικασία από αυτές που έχουν γραφτεί πρέπει να ακολουθήσω για να βάλω τη 10s του ιταλού!

 

2. Κάτι που μου αρέσει τρελά σε αυτό το τηλ σαν εξτραδάκι, το έξτρα ζουμ με τις τρεις φορες πάτημα στην οθονη που σου επιτρέπει να κανεις πολυ ζουμ και

3. 2ον δεν ξέρω αν έχει παρατηρήσει κάποιος στον default dialer όταν κάποιος σου κάνει αναπάντητη σου λέει πόσα χτυπήματα σου έκανε πριν να τερματιστεί η κλήση! Πρώτη φορά συναντάω κάτι τέτοιο

 

1. δεν είδα την φωτογραφία , μπορείς να το δεις μόνος σου

ρυθμίσεις=>σχετικά με το τηλέφωνο=>EUI version=>5.5.010s

στο πρώτο ποστ της πρώτης σελίδας , ότι χρειάζεσαι

2. δεν εννοείς zoom π.χ. σε μια φωτογραφία !!! (δύο δάχτυλα ακουμπάν στην φωτογραφία , σέρνεις το ένα επάνω και το άλλο κάτω για zoom)

3, τώρα το παρατήρησα σε μια αναπάντητη που έκανα στο κινητό μου

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

1. δεν είδα την φωτογραφία , μπορείς να το δεις μόνος σου

ρυθμίσεις=>σχετικά με το τηλέφωνο=>EUI version=>5.5.010s

στο πρώτο ποστ της πρώτης σελίδας , ότι χρειάζεσαι

2. δεν εννοείς zoom π.χ. σε μια φωτογραφία !!! (δύο δάχτυλα ακουμπάν στην φωτογραφία , σέρνεις το ένα επάνω και το άλλο κάτω για zoom)

3, τώρα το παρατήρησα σε μια αναπάντητη που έκανα στο κινητό μου

 

1) σε μενα γραφει 5.0.006S(Stable) (και εχει ελληνικα) το ρωταω αυτο γιατι τους ειχα πει να μου περασουν την 6s του ιταλου κι επειδη δεν ξερω αν οντως περασαν του ιταλου ή καποια αλλη multi φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια!

2) σε αυτο εννοω οταν δεν μπορεις να κανεις αλλο ζουμ με τον τροπο που ολοι ξερουμε, κανεις τρια χτυπηματα στην οθονη και ενεργοποιειται ενα πορτοκαλι πλαισιο γυρω απο την οθονη που σου επιτρεπει να κανεις πολυ ζουμ και με τα δυο δαχτυλα μπορεις να μετακινηθεις πανω κατω δεξια και αριστερα

Link to comment
Share on other sites

1) σε μενα γραφει 5.0.006S(Stable) (και εχει ελληνικα) το ρωταω αυτο γιατι τους ειχα πει να μου περασουν την 6s του ιταλου κι επειδη δεν ξερω αν οντως περασαν του ιταλου ή καποια αλλη multi φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια!

2) σε αυτο εννοω οταν δεν μπορεις να κανεις αλλο ζουμ με τον τροπο που ολοι ξερουμε, κανεις τρια χτυπηματα στην οθονη και ενεργοποιειται ενα πορτοκαλι πλαισιο γυρω απο την οθονη που σου επιτρεπει να κανεις πολυ ζουμ και με τα δυο δαχτυλα μπορεις να μετακινηθεις πανω κατω δεξια και αριστερα

Ναι είναι η 6s του Ιταλού , μόνο αυτή είναι multi.... ( όπως λέει το post #1 στην πρώτη σελίδα)

η 6s όταν βγήκε ήταν σταθμός , πολλοί την προτιμούν και σήμερα , η 10s είναι σε όλα καλύτερη , εκτός από το gps

κάνε κάποιες ρυθμίσεις, κράτησέ το λίγο να το συνηθίσεις και όταν θα είσαι έτοιμος αλλάζεις rom (μην ξεχάσεις να κάνεις backup την rom)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...