Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!!! ενας γνωστος μου εχει το LeTV Le 1 Pro X800, το ειδα σημερα απο κοντα και ψαρωσα. ποσο εχει αυτη τη στιγμη να το αγορασω μαζι με μεταφορικα κτλ??? υστερει πουθενα σε σχεση με το samsung s4 που εχω τωρα??? για να εχω ελληνικο μενου χρειαζεται καποια δυσκολη διαδικασια ή μπορω να το κανω κατοπιν οδηγιων???

είχα το το s4 , μέρα με την νύχτα , άλλο τηλέφωνο το LeEco X800 , τιμές :

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-pro

 

edit

 

Ειναι η ιδια ρομ που ανεβασε ο φιλος στο ποστ 2165.

Υποσχεται πολλα.Τελικα την εβαλε κανεις?Ή ειναι οντως για το χ600?

η σωστή είναι αυτή

http://bbs.letv.com/thread-1444709-1.html?extra=page%3D1

http://www.letv.re/topic/401-010s-070216/

 

την πέρασα φυσικά με full wipes , πάλι κράτησε το recovery

είναι root με το KingRoot

wifi καλύτερο από 42e

στις ρυθμίσεις =>Notification management , λειτουργεί και στην οθόνη κλειδώματος

υπάρχει εφαρμογή ATX settings , για το μέγεθος cpu

 

είμαστε σε πολύ καλό δρόμο , θα δούμε ωραία πράγματα στις επόμενες σταθερές η μη roms

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είχα το το s4 , μέρα με την νύχτα , άλλο τηλέφωνο το LeEco X800 , τιμές :

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-pro

 

edit

 

 

η σωστή είναι αυτή

http://bbs.letv.com/thread-1444709-1.html?extra=page%3D1

http://www.letv.re/topic/401-010s-070216/

 

την πέρασα φυσικά με full wipes , πάλι κράτησε το recovery

είναι root με το KingRoot

wifi καλύτερο από 42e

στις ρυθμίσεις =>Notification management , λειτουργεί και στην οθόνη κλειδώματος

υπάρχει εφαρμογή ATX settings , για το μέγεθος cpu

 

είμαστε σε πολύ καλό δρόμο , θα δούμε ωραία πράγματα στις επόμενες σταθερές η μη roms

οταν λες καλυτερο wifi τι εννοεις απο ληψη η ταχυτητα και σταθεροτητα? δοκιμασες gps κλειδωνει γρηγορα, στη πλοηγηση ειναι σταθερο η χανει το σημα και λεει αλλα αντι αλλων!ειναι η μονη ρομ π δεν εχω δοκιμασει αν μπορεις να μας πει λιγα πραγματα και για τη χρηση

Link to comment
Share on other sites

για να προλάβω τους πολλούς , δεν είναι για καθημερινή χρήση , θα περιμένουμε την επίσημη και θα φλασάρουμε του cuoco92 η του Rusch , η όποια πιστεύει ο καθένας ότι είναι καλύτερη

όποιος έχει backup την rom και θέλει να δοκιμάζει και την Κινέζικη μπορεί να το κάνει , την δοκιμάζει και γυρίζει στην προηγούμενη

 

οταν λες καλυτερο wifi τι εννοεις απο ληψη η ταχυτητα και σταθεροτητα? δοκιμασες gps κλειδωνει γρηγορα, στη πλοηγηση ειναι σταθερο η χανει το σημα και λεει αλλα αντι αλλων!ειναι η μονη ρομ π δεν εχω δοκιμασει αν μπορεις να μας πει λιγα πραγματα και για τη χρηση

wifi και τα τρία, από λήψη , πιάνει και κανα δυο μακρινά (το ξαναζήσαμε αυτό)

gps , με το mireo viaGPS ακαριαία , δεν είδα τους άλλους πλοηγούς για να έχω πλήρη εικόνα

είναι πολύ έξυπνη rom , αλλά για τους Κινέζους , στην αρχή έρχονται μηνύματα για την Notification bar , κ.λ.π., και ενώ ερχόταν emails και τα έβλεπα στην Notification bar και στην οθόνη κλειδώματος και με ήχο , κάτι απάντησα σε Κινέζικο μήνυμα και τώρα δεν βλέπω εκεί τα μηνύματα

στην πλοήγηση δεν είχα προβλήματα

δεν είναι σε τίποτα χειρότερη απο αυτές που δοκιμάσαμε

όλα τα παραπάνω σε λίγη ώρα πριν κοιμηθώ ,

θα την εγκαταστήσω πάλι με full wipes για να χαθούν ότι απάντησα στα Κινέζικα και το απόγευμα θα έχω νέα

ε, τι θα χάσεις , μέχρι να έχουμε την επόμενη , αν βρεις χρόνο , δοκίμασέ την για λίγη ώρα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

για να προλάβω τους πολλούς , δεν είναι για καθημερινή χρήση , θα περιμένουμε την επίσημη και θα φλασάρουμε του cuoco92 η του Rusch , η όποια πιστεύει ο καθένας ότι είναι καλύτερη

όποιος έχει backup την rom και θέλει να δοκιμάζει και την Κινέζικη μπορεί να το κάνει , την δοκιμάζει και γυρίζει στην προηγούμενη

 

 

wifi και τα τρία, από λήψη , πιάνει και κανα δυο μακρινά (το ξαναζήσαμε αυτό)

gps , με το mireo viaGPS ακαριαία , δεν είδα τους άλλους πλοηγούς για να έχω πλήρη εικόνα

είναι πολύ έξυπνη rom , αλλά για τους Κινέζους , στην αρχή έρχονται μηνύματα για την Notification bar , κ.λ.π., και ενώ ερχόταν emails και τα έβλεπα στην Notification bar και στην οθόνη κλειδώματος και με ήχο , κάτι απάντησα σε Κινέζικο μήνυμα και τώρα δεν βλέπω εκεί τα μηνύματα

στην πλοήγηση δεν είχα προβλήματα

δεν είναι σε τίποτα χειρότερη απο αυτές που δοκιμάσαμε

όλα τα παραπάνω σε λίγη ώρα πριν κοιμηθώ ,

θα την εγκαταστήσω πάλι με full wipes για να χαθούν ότι απάντησα στα Κινέζικα και το απόγευμα θα έχω νέα

ε, τι θα χάσεις , μέχρι να έχουμε την επόμενη , αν βρεις χρόνο , δοκίμασέ την για λίγη ώρα

ευχαριστω πολυ φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς προβολή από το κινητό μέσω VGA ή /και HDMI π.χ. σε προβολέα ή tv; Γίνεται κανονικά;

Ναι δείχνει κανονικά σε HDTV με HDMI χρησιμοποιώντας mhl αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, θα το παίξουν Κινέζοι

Μάλλον είναι νωρίς ακόμη ,

 

edit

βγήκε πολύ καλή αναβάθμιση για το remote control ,

επιτέλους άνοιξα το Fujitsu air conditioning

 

τα καλά είναι μπροστά μας , έρχονται .....

Που την βρίσκω την αναβάθμιση του τηλεκοντρόλ που λες? Δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει. Ούτε τη λειτουργία "εκμάθηση" (learn από άλλο τηλεκοντρόλ) μπορώ να χρησιμοποιήσω.

Σε εφαρμογές από το playstore που δοκίμασα, λέει ότι δεν έχει IR το τηλέφωνο μου...

Link to comment
Share on other sites

Που την βρίσκω την αναβάθμιση του τηλεκοντρόλ που λες? Δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει. Ούτε τη λειτουργία "εκμάθηση" (learn από άλλο τηλεκοντρόλ) μπορώ να χρησιμοποιήσω.

Σε εφαρμογές από το playstore που δοκίμασα, λέει ότι δεν έχει IR το τηλέφωνο μου...

εφαρμογή Remote Control , εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας ,αν τρέξεις την εφαρμογή έρχεται αναβάθμιση

την βρίσκουμε και ,

πατώντας το κάτω κουμπί αφής του κινητού όχι της οθόνης , το εικονίδιο είναι ένας κύκλος με 4 βελάκια

αυτά τα ξέρεις

αν τρέξεις την εφαρμογή =>other devices=>κάτω το + και διαλέγεις π.χ. tv samsung=>πατάς το on/off (power) στο κέντρο της οθόνης ....

τα έκανες αυτά ?

 

edit

για την νέα beta Κινέζικη ,

wifi (λίγο καλύτερο) και gps (κλειδώνει λίγο πιο αργά) , αυτονομία καλύτερη , όπως στη official 10s, δεν τα άλλαξε

με ρύθμιση έρχονται οι ειδοποιήσεις μας και στην οθόνη κλειδώματος με ήχο

έβαλε ο Κινέζος μερικές καλές εφαρμογές , αλλά τα μηνύματά τους είναι στα Κινέζικα

γενικά η official rom , φυσικά και είναι παραμετροποιήσιμη , ελπίζω να δούμε καλές ρυθμίσεις ......

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εδω

http://bbs.letv.com/thread-1022270-1.html?extra=page%3D1

 

λένε ότι βρήκανε λύση για το wifi. Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα από το google translate.

Όποιος θέλει δοκιμάζει. Φλας κανονικά με twrp. Εγώ το πέρασα, μένει να δούμε

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16222658/update.zip

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

για να προλάβω τους πολλούς , δεν είναι για καθημερινή χρήση , θα περιμένουμε την επίσημη και θα φλασάρουμε του cuoco92 η του Rusch , η όποια πιστεύει ο καθένας ότι είναι καλύτερη

θα την εγκαταστήσω πάλι με full wipes για να χαθούν ότι απάντησα στα Κινέζικα και το απόγευμα θα έχω νέα

ε, τι θα χάσεις , μέχρι να έχουμε την επόμενη , αν βρεις χρόνο , δοκίμασέ την για λίγη ώρα

 

 

Καλησπέρα μπορείς να μου εξηγήσεις ποιο είναι το full wipe. Και όταν θα βγει η 10 S και την περάσω πάνω από την 9S τι πρέπει να κάνω wipe ώστε να μην χάσω όλα μου τα δεδομένα και apps.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω

http://bbs.letv.com/thread-1022270-1.html?extra=page%3D1

 

λένε ότι βρήκανε λύση για το wifi. Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα από το google translate.

Όποιος θέλει δοκιμάζει. Φλας κανονικά με twrp. Εγώ το πέρασα, μένει να δούμε

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16222658/update.zip

Αυτό ειναι απο το 2015 μάλλον το εχουμε περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορείς να μου εξηγήσεις ποιο είναι το full wipe. Και όταν θα βγει η 10 S και την περάσω πάνω από την 9S τι πρέπει να κάνω wipe ώστε να μην χάσω όλα μου τα δεδομένα και apps.

 

Για διαφορετικές roms,

όλα τα wipes , εκτός από την internal, εσωτερική μνήμη

 

Σε ίδιες rom , αρκεί να κάνουμε μόνο wipe dalvik και cache Όχι data , και δεν χάνουμε τίποτα

και μόλις περάσει ή rom, πάλι τα 2 wipes,

Και όταν άνοιξη το κινητό μας , κάνουμε οποιαδήποτε επανεκκίνηση

Τάκη τα ξέρεις αυτά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ναι δείχνει κανονικά σε HDTV με HDMI χρησιμοποιώντας mhl αντάπτορα.

 

flouris ευχαριστώ πολύ. Δοκίμασε κάποιος με VGA;

Edited by yianngia
LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Για διαφορετικές roms,

όλα τα wipes , εκτός από την internal, εσωτερική μνήμη

 

Σε ίδιες rom , αρκεί να κάνουμε μόνο wipe dalvik και cache Όχι data , και δεν χάνουμε τίποτα

και μόλις περάσει ή rom, πάλι τα 2 wipes,

Και όταν άνοιξη το κινητό μας , κάνουμε οποιαδήποτε επανεκκίνηση

Τάκη τα ξέρεις αυτά

Καλημέρα Γιώργο ευχαριστώ για την απάντηση, πράγματι τα έχω κάνει πολλές φορές, κάπου μπλέχτηκα με το full wipe που έγραψες, άσε που έχω καμμιά δεκαπενταριά μέρες να κάνω καμμιά αναβάθμιση και γι’ αυτό μπερδεύτηκα. Ευχαριστώ πολύ καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συμβίωση 3 ημερών με την 10s του Rush ξαναγύρισα στην 9s του Ιταλού. Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται πως ο Rush είναι λίγο τσαπατσούλης και βιαστικός. Αλλά δεν βλέπω 10s από τον Ιταλό και ανησυχώ. Μπορεί να πάει απ ευθείας στην 11,ποιος ξέρει.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από συμβίωση 3 ημερών με την 10s του Rush ξαναγύρισα στην 9s του Ιταλού. Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται πως ο Rush είναι λίγο τσαπατσούλης και βιαστικός. Αλλά δεν βλέπω 10s από τον Ιταλό και ανησυχώ. Μπορεί να πάει απ ευθείας στην 11,ποιος ξέρει.

 

πάντα αργεί ο ιταλος..μπορεις να δοκιμασεις την 10s evolution tou Mars.μονο προβλημα η καμερα,βαζεις αλλη απο στορε.

 

παιδια σας δουλευει το usbtg σε εχουν flyme?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καταφερει καποιος να συνδεσει λογαριασμο Hotmail, ;όμως οχι στην εφαρμογη email, αλλα στο play store (αν θυμαμαι καλα); Στην 7ς ειχα καταφερει να το κανω αν θυμαμαι καλα ετσι. Παντως δεν εμπαινα στην εφαρμογη εμαιλ και επαιρνα κανονικα εμαιλ. Δεν μπορω να θυμηθω τι ειχα κανεικαι το θεμα ειναι οτι με βολευε περισσοτερο. Υπαρχει περιπτωση να συνδεθηκα μεσω play store?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καταφερει καποιος να συνδεσει λογαριασμο Hotmail, ;όμως οχι στην εφαρμογη email, αλλα στο play store (αν θυμαμαι καλα); Στην 7ς ειχα καταφερει να το κανω αν θυμαμαι καλα ετσι. Παντως δεν εμπαινα στην εφαρμογη εμαιλ και επαιρνα κανονικα εμαιλ. Δεν μπορω να θυμηθω τι ειχα κανεικαι το θεμα ειναι οτι με βολευε περισσοτερο. Υπαρχει περιπτωση να συνδεθηκα μεσω play store?

 

 

Μήπως συνδέθηκες με το gmail;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καταφερει καποιος να συνδεσει λογαριασμο Hotmail, ;όμως οχι στην εφαρμογη email, αλλα στο play store (αν θυμαμαι καλα); Στην 7ς ειχα καταφερει να το κανω αν θυμαμαι καλα ετσι. Παντως δεν εμπαινα στην εφαρμογη εμαιλ και επαιρνα κανονικα εμαιλ. Δεν μπορω να θυμηθω τι ειχα κανεικαι το θεμα ειναι οτι με βολευε περισσοτερο. Υπαρχει περιπτωση να συνδεθηκα μεσω play store?

Δουλεύει καλά

Κάνε

Διαγραφή δεδομένων και επανεκκίνηση

Ή

Απεγκατασταση και εγκατάσταση από το play store

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως συνδέθηκες με το gmail;

 

Το δοκιμασα και δεν το καταφερα. Το ξαναδοκιμαζω και γραφω

Τελικά οντως αυτο ήταν!!!!

 

Το θεμα ειναι οτι δεν κανει sync συχνα. Το λιγοτερο καθε 15 λεπτα! Διορθώνεται;

 

Δουλεύει καλά

Κάνε

Διαγραφή δεδομένων και επανεκκίνηση

Ή

Απεγκατασταση και εγκατάσταση από το play store

 

Απεγκατάσταση τι να κανω; Μπερδευτηκα

Edited by stylish
Link to comment
Share on other sites

η 10s του Ιταλού είναι έτοιμη , την δοκιμάζουν

 

@stylish

δεν την χρησιμοποιώ , (αν και έχω email στο hotmail)

κατέβασα πριν αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.outlook

και συνδέθηκα με τον λογαριασμό μου hotmail

εσύ είχες άλλο πρόβλημα που λύθηκε

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια βλακια στο x800 που εχω .πηγα να περασω την 10s και εκανα wipe system και data και dalvik και cache .Ξερει κανεισ πωσ το επαναφερω .
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια βλακια στο x800 που εχω .πηγα να περασω την 10s και εκανα wipe system και data και dalvik και cache .Ξερει κανεισ πωσ το επαναφερω .

Αν δεν έκανες wipe την internal που είναι το πρόβλημα;

LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

και ομωσ την εκανα μαλλον γιατι μου ζηταει να βαλω to zip new os.Πωσ μπορω να ριξω ενα zip μεσα στο κινητο αφου μπαινει σε recovery;
Link to comment
Share on other sites

και ομωσ την εκανα μαλλον γιατι μου ζηταει να βαλω to zip new os.Πωσ μπορω να ριξω ενα zip μεσα στο κινητο αφου μπαινει σε recovery;

 

Νομίζω από το pc αλλά πρώτα την official. Μετά το supersu zip για να μη σου σβήσει το twrp και μετά του cuoco.

Edited by yianngia
LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...