Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση όποιος ξέρει. Στα καλά του καθουμένου όταν πάω να ανοίξω μια εφαρμογή μου πετάει διαφημίσεις και είναι πολύ σπαστικό. Δεν έχω ιδέα τι έχει γίνει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι πειραγμενη από κάποιον κινέζο όχι official!στο letv.re συνήθως τις ανεβάζουν , μάπα οι περισσότερες

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου torra33 ετσι ειναι με τα χρηματα που θα εδεινα για ενα π.χ. s6+ πηρα 2 Χ800:lol:

σωστός , το σκέφτομαι κι εγώ σοβαρά

Μια ερώτηση όποιος ξέρει. Στα καλά του καθουμένου όταν πάω να ανοίξω μια εφαρμογή μου πετάει διαφημίσεις και είναι πολύ σπαστικό. Δεν έχω ιδέα τι έχει γίνει

τρέξε το adfree , adware ...

Είναι πειραγμενη από κάποιον κινέζο όχι official!στο letv.re συνήθως τις ανεβάζουν , μάπα οι περισσότερες

άρα να τις ξεχάσουμε

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πειραγμενη από κάποιον κινέζο όχι official!στο letv.re συνήθως τις ανεβάζουν , μάπα οι περισσότερες

 

οκ λαθος...δεν ανοιγε η μεταφραση και διαβαζα μισα ελληνικα μισα κινεζικα....αλλα δεν μπορει να κατεβει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά χ8ες παρελαβα κι εγω την συσκευη ενθουσιασμενος απο την εξωτερικη εμφανιση,, με την stock rom ομως ειχα καποια θεματακια και θελησα να βαλω την cucua92 rom.. μετα απο καποιες οδηγιες την φλασαρα μεσω twrp αλλα δεν κανει boot κολλαει στο letv logo ..μετα με τα πληκτρα power + volume up μπαινει αυτοματα στην custom recovery του cucua92..αλλα οταν προσπαθω να κανω restore την stock rom δεν μου βγαζει το back up που ειχα κανει..ξερει κανεις τι να κανω? υπαρχει καποιο tar αρχειο της stock να φλασαρω ξανα την stock απο την αρχη? sos παιδια αν ξερει κανεις κατι ας μου απαντησει
Link to comment
Share on other sites

τρέξε το adfree , adware ...

 

δεν έκανε κάτι. Πάλι όποια εφαρμογή ανοίγω τσουπ ένα παράθυρο συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά χ8ες παρελαβα κι εγω την συσκευη ενθουσιασμενος απο την εξωτερικη εμφανιση,, με την stock rom ομως ειχα καποια θεματακια και θελησα να βαλω την cucua92 rom.. μετα απο καποιες οδηγιες την φλασαρα μεσω twrp αλλα δεν κανει boot κολλαει στο letv logo ..μετα με τα πληκτρα power + volume up μπαινει αυτοματα στην custom recovery του cucua92..αλλα οταν προσπαθω να κανω restore την stock rom δεν μου βγαζει το back up που ειχα κανει..ξερει κανεις τι να κανω? υπαρχει καποιο tar αρχειο της stock να φλασαρω ξανα την stock απο την αρχη? sos παιδια αν ξερει κανεις κατι ας μου απαντησει

 

δοκιμασες να ξαναφλασαρεις την ρομ?(όταν βάζουμε διαφορετική rom , κάνουμε οπωσδήποτε factory reset , (τσεκάρουμε δηλαδή και το data) στο data ίσως να υπάρχουν ρυθμίσεις μη συμβατές με την νέα rom

γιαυτό όταν βάζουμε διαφορετική rom π.χ. από του Ιταλού την μαμά , με factory reset , μετά... δεν παίρνουμε από το restore της παλιάς μας rom τα data , τις εφαρμογές μας τις επαναφέρουμε με το π.χ. titanium backup (γιατί είναι οι εφαρμογές μας με τα δεδομένα τους και όχι ρυθμίσεις της παλιάς rom)

σε ίδιες rom σε αναβάθμιση μπορούμε να επαναφέρουμε το data από την προηγούμενη ίδιου dev rom)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6511581#post6511581

Edited by tresierra
Link to comment
Share on other sites

τρέξε το adfree , adware ...

 

δεν έκανε κάτι. Πάλι όποια εφαρμογή ανοίγω τσουπ ένα παράθυρο συνεχεια

πέρασες κανένα περίεργο αρχείο root ?

1. αν έχεις backup της rom , κάνε restore , αν δουλεύει καλά και χρειάζεται να βάλεις εφαρμογές να τις βάζεις μία μία και τις ελέγχεις

2.Μεταφέρεις όλους τους φακέλους σου στον υπολογιστή σου (αποκοπή επικόλληση και τους ξεχνάς)

από ρυθμίσεις , restore factory settings (η από recovery) , για να φύγουν όλες οι εφαρμογές σου

περνάς πάλι την ron (με full wipe) , αν δουλεύει σωστά ,

περνάς μία μία τις εφαρμογές σου και ελέγχεις ...

 

αν "βαριέσαι" να κάνεις τα παραπάνω , με το titanium backup , πάγωσε μία εφαρμογή σου και ελέγχεις, μέχρι να βρεις τον αίτιο (η απεγκατάσταση)

 

καλησπέρα παιδιά χ8ες παρελαβα κι εγω την συσκευη ενθουσιασμενος απο την εξωτερικη εμφανιση,, με την stock rom ομως ειχα καποια θεματακια και θελησα να βαλω την cucua92 rom.. μετα απο καποιες οδηγιες την φλασαρα μεσω twrp αλλα δεν κανει boot κολλαει στο letv logo ..μετα με τα πληκτρα power + volume up μπαινει αυτοματα στην custom recovery του cucua92..αλλα οταν προσπαθω να κανω restore την stock rom δεν μου βγαζει το back up που ειχα κανει..ξερει κανεις τι να κανω? υπαρχει καποιο tar αρχειο της stock να φλασαρω ξανα την stock απο την αρχη? sos παιδια αν ξερει κανεις κατι ας μου απαντησει

αν και απαντήθηκες να συμπληρώσω

 

σε recovery , κάνε =>πατάς το reboot =>πατάς το recovery , και προσπάθησε πάλι , ( μια φορά σε τόσα χρόνια χρειάστηκε να το κάνω) ,

(το recovery βλέπει τα αρχεία αλλά καμιά φορά δεν τα διαβάζει) ,

το restore , αν υπάρχει θα το κάνει , για την rom αν δεν θα μπορεί να την φλασάρει , σημαίνει ότι είναι κατεστραμμένο το αρχείο της rom (δεν κατέβηκε σωστά)

 

όταν κατεβάζουμε μια rom και δεν κατέβηκε σωστά , και προσπαθήσουμε να την φλασάρουμε φυσικά δεν θα γίνει η εγκατάσταση

στον υπολογιστή μας κάνουμε έλεγχο το αρχείο της rom με το 7-zip , (δεξί κλικ =>έλεγχος αρχείου αποσυμπίεσης , αν είναι κατεστραμμένο (δεν κατέβηκε σωστά) , θα μας το πει ) ,

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να σας ρωτησω απο Spemall το πακετο πως ειναι τυλιγμενο ειναι πολυ καλα τυλιγμενο η προχειρα? Απο vickmall που εχω παρει μπορω να πω οτι ειναι τελειο! Επισης αν κανεις root customs roms κλπ χανεις εγγυηση? εχετε στειλει στο service τους κινητο? αν ναι πως ηταν? Εχεις την επιλογη να τους ζητησεις να το rootaroun να το τσεκαρουν αν λειτουργει κλπ? @tora33 σε 16 μερες σου ηρθε απο την ημερα της παραγγελειας με απλο ταχυδρομειο τυπου SG Post??

 

Αυτα ευχαριστω πολυ αυτους που θα απαντησουν και συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!

Link to comment
Share on other sites

τρέξε το adfree , adware ...

 

δεν έκανε κάτι. Πάλι όποια εφαρμογή ανοίγω τσουπ ένα παράθυρο συνεχεια

 

Αν έχεις το touchpal πληκτρολόγιο, κατα την έξοδο απο εφαρμογες σου πεταει διαφήμιση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να σας ρωτησω

απο Spemall το πακετο πως ειναι τυλιγμενο ειναι πολυ καλα τυλιγμενο η προχειρα? Απο vickmall που εχω παρει μπορω να πω οτι ειναι τελειο! Επισης αν κανεις root customs roms κλπ χανεις εγγυηση?

εχετε στειλει στο service τους κινητο? αν ναι πως ηταν? Εχεις την επιλογη να τους ζητησεις να το rootaroun να το τσεκαρουν αν λειτουργει κλπ? @tora33 σε 16 μερες σου ηρθε απο την ημερα της παραγγελειας με απλο ταχυδρομειο τυπου SG Post??

 

Αυτα ευχαριστω πολυ αυτους που θα απαντησουν και συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!

η δικιά μου εμπειρία για κάποιες συσκευές που πήρα

 

σε μένα το πακέτο ήλθε σωστά , δεν είχε πρόβλημα σε κραδασμούς και χτυπήματα

 

δεν νομίζω αν το κάνεις root να χάνεις εγγύηση , αν και αν το στείλουμε πίσω , θα βάλουμε την μαμά rom και θα χαθεί το root

(το ελέγχουν πριν στο στείλουν , όσο και εμείς , αν το έχουμε στα χέρια μας για π.χ. μια ώρα , αυτοί είναι πιο έμπειροι )

 

τους έστειλα ένα xiaomi που πάρα πολλοί είχαν πρόβλημα με την φωτογραφική μηχανή την μπροστά , κολλούσε , αναγνώρισαν το πρόβλημα και το http://www.spemall.com/ μου έστειλε καινούργιο (μου είπαν να τους στείλω ότι μπορούσα , τους έστειλα βίντεο στο youtube κάποιου χρήστη με το πρόβλημα)

 

Αν δεν τους πεις τίποτα , θα έλθει με την rom του Ιταλού όχι ρουταρισμένη για ευνόητους λόγους , τους στέλνεις email και ότι σου πουν θα είναι αλήθεια http://www.spemall.com/help/contact.html η χαμηλά στην σελίδα του κινητού ρωτάς ότι θέλεις , θα δεις ερωτήσεις χρηστών

 

για το πότε θα το παραλάβεις , ξεκινάει απο την στιγμή που θα σου δώσουν track number , το πολύ σε 18 μέρες θα το έχεις (στέλνουν email) , όλα τα μαγαζιά αργούν λίγες μέρες μέχρι να σου στείλουν το track number

είναι απο 3 μέρες μέχρι 18 , το βλέπεις στο site στο Shipping Cost και διαλέγεις Ελλάδα και έρχεται στις μέρες που λέει (έχει μια χρέωση US$ 8.67 σε 10-18 Working Days , αλλά είναι ασφάλεια , χωρίς τελωνείο )

 

φυσικά , εσύ αποφασίζεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε μετά την κινέζικη πρωτοχρονιά θα δουμε την marshmallow; ή θα το παίζουν κινέζοι;:lol:
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, θα το παίξουν Κινέζοι

Μάλλον είναι νωρίς ακόμη ,

 

edit

βγήκε πολύ καλή αναβάθμιση για το remote control ,

επιτέλους άνοιξα το Fujitsu air conditioning

 

τα καλά είναι μπροστά μας , έρχονται .....

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αυτη η ρομ root-5.5.010s απο το letv.re ειναι για το x800; προσπάθησα να την περασω εβγαζε faile μετα κοιταξα στο zip το αρχειο update script έγραφε για x600;;;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα την 10s του rusch και συμβαίνει το εξής περίεργο. Όταν βάζω το φλασάκι στο otg και στο μήνυμα πατάω "open", το κινητό κάνει reboot. Ξεκινάει χωρίς να ζητήσει pin και μετά όλα καλά. Κανείς άλλος έχει βάλει τίποτα σε otg?
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα την 10s του rusch και συμβαίνει το εξής περίεργο. Όταν βάζω το φλασάκι στο otg και στο μήνυμα πατάω "open", το κινητό κάνει reboot. Ξεκινάει χωρίς να ζητήσει pin και μετά όλα καλά. Κανείς άλλος έχει βάλει τίποτα σε otg?

με του rusch οσο ειχα την 8s δεν ειχα πρόβλημα τίς επόμενες δεν δοκιμασα, με την μαμα ρομ ειμαι και βλεπω οταν αντιγράφω ενα μεγάλο αρχείο π.χ. back up την ρομ κάνει αποσύνδεση το otg απο μόνο του.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αυτη η ρομ root-5.5.010s απο το letv.re ειναι για το x800; προσπάθησα να την περασω εβγαζε faile μετα κοιταξα στο zip το αρχειο update script έγραφε για x600;;;

 

στειλε το λινκ της σελιδας να δουμε ποια ειναι!εγω οσες εχω δοκιμασει απο εκει δουλευουν

Link to comment
Share on other sites

στειλε το λινκ της σελιδας να δουμε ποια ειναι!εγω οσες εχω δοκιμασει απο εκει δουλευουν

απο εδω:http://www.letv.re/topic/400-010s-070216/

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ιδια ρομ που ανεβασε ο φιλος στο ποστ 2165.

Υποσχεται πολλα.Τελικα την εβαλε κανεις?Ή ειναι οντως για το χ600?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ιδια ρομ που ανεβασε ο φιλος στο ποστ 2165.

Υποσχεται πολλα.Τελικα την εβαλε κανεις?Ή ειναι οντως για το χ600?

ναι για το Χ600 είναι

 

άνοιξα την rom :

product.device" == "x600"

product.letv_model=Letv X600

Letv/乐视超级手机1/x600:5.0.2

build=Letv/δΉθ§†θ¶…级手ζΊ1/x600:5.0.2/ABXCNOP5501001303S

(η rom είναι root)

 

για το δικό μας η Κινέζικη λέει :

product.device" == "msm8994" (είναι το snapdragon 810)

Le1Pro_CN

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! ενας γνωστος μου εχει το LeTV Le 1 Pro X800, το ειδα σημερα απο κοντα και ψαρωσα. ποσο εχει αυτη τη στιγμη να το αγορασω μαζι με μεταφορικα κτλ??? υστερει πουθενα σε σχεση με το samsung s4 που εχω τωρα??? για να εχω ελληνικο μενου χρειαζεται καποια δυσκολη διαδικασια ή μπορω να το κανω κατοπιν οδηγιων???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! ενας γνωστος μου εχει το LeTV Le 1 Pro X800, το ειδα σημερα απο κοντα και ψαρωσα. ποσο εχει αυτη τη στιγμη να το αγορασω μαζι με μεταφορικα κτλ??? υστερει πουθενα σε σχεση με το samsung s4 που εχω τωρα??? για να εχω ελληνικο μενου χρειαζεται καποια δυσκολη διαδικασια ή μπορω να το κανω κατοπιν οδηγιων???

καμία σχέση με s4 με το one plus 2 το συγκρίνεις,μπορείς να το βρεις και μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή νομίζω και ένα μέλος από εδω το έχει σε αγγελία στο insomnia,όσο για root και custome rom εύκολο και του cuoco92 με ελληνικά.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς προβολή από το κινητό μέσω VGA ή /και HDMI π.χ. σε προβολέα ή tv; Γίνεται κανονικά;
LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση με s4 με το one plus 2 το συγκρίνεις,μπορείς να το βρεις και μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή νομίζω και ένα μέλος από εδω το έχει σε αγγελία στο insomnia,όσο για root και custome rom εύκολο και του cuoco92 με ελληνικά.

 

Μεταχειρισμενο σε Ελλαδα και πολυ καλη τιμη δυσκολευομαι να το πιστεψω οι πιο πολλοι τα παιρνουν 250 και το πουλανε 270-300. Και γενικα κανενας Ελληναρας δεν το παιρνει πχ 150 και θα το δωσει λιγοτερο η στην ιδια τιμη παραπανω θα το δωσει 100%

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα!!! ενας γνωστος μου εχει το LeTV Le 1 Pro X800, το ειδα σημερα απο κοντα και ψαρωσα. ποσο εχει αυτη τη στιγμη να το αγορασω μαζι με μεταφορικα κτλ??? υστερει πουθενα σε σχεση με το samsung s4 που εχω τωρα??? για να εχω ελληνικο μενου χρειαζεται καποια δυσκολη διαδικασια ή μπορω να το κανω κατοπιν οδηγιων???

 

Το συγκρινα σε αποδοση με το Samsung galaxy s6 και μπορω να πω οτι το εσκισα :P στο μονο που χανει ειναι στην αποκριση οθονης και αυτο πιστευω οτι οφειλετε στην Rom διαφορετικα δεν εχει απο τις καλες οθονες. Οποτε αν το παρεις να ξερεις οτι το λογισμικο τους θελει πολυ βελτιωση ακομα. Μπορεις να κοιταξεις στο kimovil.com για να βρεις καλες τιμες ειναι τυπου Skroutz για κινητα. Εγω σου προτεινω το vickmall.com για το καλυτερο και πιο ασφαλες πακετο αλλα και την καλυτερη υποστηριξη πριν και μετα την αγορα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...