Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.δεν εχει το αχρηστο yellow pages

2.εχει ελληνικά και συστημα T9 για γρηγορη ευρεση επαφής

3.εχει αγαπημένες επαφές

4.γενικα ειναι πολύ παραμετροποιησιμο στην εμφάνιση και τις λειτουργίες

 

Ελληνικά έχω και στον μαμα. Αφου εβαλα την γλωσσα στο swiftkey. Τ9; Τι ρυθμισεις κανεις και γυρνας να γραφεις με τετοιο πληκτρολογιο;

Το yellow pages ποτέ δεν καταλαβα που χρησιμεύει.:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι κολλαει,,,,δεν κανει τιποτα

δοκίμασε , έχεις το νέο αρχείο 42e στο κινητό σου

μετονόμασέ την σε update

τρέχεις την εφαρμογή system update=>πάνω δεξιά τις τρις τελείες=>Local update=>την βρίσκεις , την επιλέγεις

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχω και στον μαμα. Αφου εβαλα την γλωσσα στο swiftkey. Τ9; Τι ρυθμισεις κανεις και γυρνας να γραφεις με τετοιο πληκτρολογιο;

Το yellow pages ποτέ δεν καταλαβα που χρησιμεύει.:D

οταν πατας ενα νουμερο ταυτοχρονα δουλεύει και σαν Τ9 και σου προτείνει ονόματα απο τις επαφές σου.

αν θες γενικά Τ9 πληκτρολόγιο εγω χρησιμοποιώ το smart keyboard pro.

Link to comment
Share on other sites

1.δεν εχει το αχρηστο yellow pages

2.εχει ελληνικά και συστημα T9 για γρηγορη ευρεση επαφής

3.εχει αγαπημένες επαφές

4.γενικα ειναι πολύ παραμετροποιησιμο στην εμφάνιση και τις λειτουργίες

 

(συνέχεια στο 4.... σου επιτρέπει να κάνεις οτι θέλεις οτι χρώμα θέλεις)

5. Έχει το search στις επαφές στο κάτω μέρος!!! ή επιλογή να σου βγάζει αυτόματα πληκτρολόγια οταν μπαίνεις στις επαφές το οποίο εξυπηρετεί τρομερά στη χρήση με το ένα χέρι

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε , έχεις το νέο αρχείο 42e στο κινητό σου

μετονόμασέ την σε update

τρέχεις την εφαρμογή system update=>πάνω δεξιά τις τρις τελείες=>Local update=>την βρίσκεις , την επιλέγεις

 

ελα φιλος..δυστηχως το ιδιο λεει....md5 file not found...failed to mount.....και κολλαει εκει........

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν εχει μονο το letv θεμα με wifi μπήκα απο περιέργεια στο xiaomi mi note pro και εκει παρουσιάζονται θεμα με wifi σύν το θέμα με θερμοκρασίες, αυτο δεν μου εχει συμβεί εως τωρα.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν εχει μονο το letv θεμα με wifi μπήκα απο περιέργεια στο xiaomi mi note pro και εκει παρουσιάζονται θεμα με wifi σύν το θέμα με θερμοκρασίες, αυτο δεν μου εχει συμβεί εως τωρα.

Όχι ρε φίλε.... Μη τα λες αυτά εδώ μέσα. Μόνο τα letv είναι χάλια και πεταμένα λεφτά. :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε.... Μη τα λες αυτά εδώ μέσα. Μόνο τα letv είναι χάλια και πεταμένα λεφτά. :) ;)

 

Δεν ξερω τι λένε εχω παραγγείλει άλλο ενα x800 64gb :):D ολες οι συσκευές λιγο πολύ κατι εχουν....

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν εχει μονο το letv θεμα με wifi μπήκα απο περιέργεια στο xiaomi mi note pro και εκει παρουσιάζονται θεμα με wifi σύν το θέμα με θερμοκρασίες, αυτο δεν μου εχει συμβεί εως τωρα.

έτσι είναι , κάθε εταιρεία -rom με τα προβλήματά της

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6543490#post6543490

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ τουμπανα τα Letv δεν εχω ξανα πιασει τοσο ποιοτικη συσκευη σε τετοιο ευρος τιμης και με τις επιδοσεις που εχουν! ΑΨΟΓΕΣ με ολη την σημασια!

 

Για τα προβληματα παιδια δειξτε λιγη κατανοηση ειναι μια καινουργια εταιρια και προσπαθει να μαθει.. Για να μην αναφερθω στο οτι εχει μεταλλικη κατασκευη δεν ξερω αν υπαρχουν πολλες μεταλλικες κατασκευες εκει εξω που δεν επηρεαζουν το σημα και το WIFI.. Μονο η Samsung κανει καλη δουλεια με κατι τετοια.. Δειτε και το iphone 6 φουλ στο SAR ειναι ισα ισα στα ορια και εχει και αυτο μεταλλικη συσκευη με πιο αδυναμο σημα απο αλλα. Οπως και το δικο μας παρολα αυτα εγω δεν εχω αντιμετωπισει μεχρι στιγμης προβλημα με το Wifi στο σπιτι πιανει σε ολο το σπιτι και πισω απο τοιχους χωρις αποσυνδεσεις και με ικανοποιτικη ταχυτητα αναλογα την αποσταση.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω την δευτερα το εχω στο ματι μου εδω και 2 μηνες , απλα να πω την αληθεια επειδη δεν εχω ασχοληθει με roots και τα σχετικα ποτε μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι πρεπει να το κανω root και να μην το αφησω με την μαμα + google play ? ειναι τοσο ενοχλητικα τα κινεζικα apps που εχει ? επισης δεν με ενοχλει να το εχω στα αγγλικα εφοσον εχω την επιλογη να γραφω και στα ελληνικα με καποιο app :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω την δευτερα το εχω στο ματι μου εδω και 2 μηνες , απλα να πω την αληθεια επειδη δεν εχω ασχοληθει με roots και τα σχετικα ποτε μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι πρεπει να το κανω root και να μην το αφησω με την μαμα + google play ? ειναι τοσο ενοχλητικα τα κινεζικα apps που εχει ? επισης δεν με ενοχλει να το εχω στα αγγλικα εφοσον εχω την επιλογη να γραφω και στα ελληνικα με καποιο app :lol:

θα το κρατήσεις λίγο καιρό όπως θα σου έλθει για να το μάθεις.....΄, πολοί δεν το έχουν κάνει root

εάν χρειασθείς κάποια εφαρμογή που χρειάζεται δικαιώματα root το σκέφτεσαι (είναι πολύ εύκολος ο τρόπος να το κάνεις root)

τι είναι root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

τις Κινέζικες εφαρμογές θα τις βάλεις σε ένα φάκελο και θα τις ξεχάσεις , κάποιες θα χρειάζονται αναβάθμιση , τις αγνοείς

 

με το καλό να το παραλάβεις ,

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

θα το κρατήσεις λίγο καιρό όπως θα σου έλθει για να το μάθεις.....΄, πολοί δεν το έχουν κάνει root

εάν χρειασθείς κάποια εφαρμογή που χρειάζεται δικαιώματα root το σκέφτεσαι (είναι πολύ εύκολος ο τρόπος να το κάνεις root)

τι είναι root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

τις Κινέζικες εφαρμογές θα τις βάλεις σε ένα φάκελο και θα τις ξεχάσεις , κάποιες θα χρειάζονται αναβάθμιση , τις αγνοείς

 

με το καλό να το παραλάβεις ,

 

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω , έχεις να μου προτείνεις κανένα αξιόπιστο μαγαζάκι για την αγορά ? σκεφτόμουν για vickmall αλλά αυτό γιατί το κάνει και root αλλά εφόσον δεν είναι τόσο αναγκαίο , προς το παρόν με ενδιαφέρει να εξασφαλίσω ότι δεν θα πληρώσω τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω , έχεις να μου προτείνεις κανένα αξιόπιστο μαγαζάκι για την αγορά ? σκεφτόμουν για vickmall αλλά αυτό γιατί το κάνει και root αλλά εφόσον δεν είναι τόσο αναγκαίο , προς το παρόν με ενδιαφέρει να εξασφαλίσω ότι δεν θα πληρώσω τελωνείο

 

κανε root στο τερας! δεν ειναι τοσο δύσκολο...

εγω το πήρα απο εδω http://www.to2c.com/letv-le1-pro.html

ηρθε σε 1 μηνα, και εγραφε δωρο αξιας 20 δολλαρια, οποτε δεν περνάει τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει και το root αργότερα να το χαρώ λίγο πριν κάνω λάθος στο root και το κλαίω :D με τσούζει λίγο ο ένας μήνας αλλά από τελωνείο καλύτερα είναι. Με singapore post το πήρες ?
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει και το root αργότερα να το χαρώ λίγο πριν κάνω λάθος στο root και το κλαίω :D με τσούζει λίγο ο ένας μήνας αλλά από τελωνείο καλύτερα είναι. Με singapore post το πήρες ?

Κοίτα πρώτα και στα Ευρωπαϊκά μαγαζιά τους αν έχουν stock γιατί από ΕΕ θα έρθει πιο γρήγορα και χωρίς δασμούς. Νομίζω ότι έχουν πρωτοχρονιά στην Κίνα και ίσως σε καθυστερήσουν. Άντε με το καλό.

LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω , έχεις να μου προτείνεις κανένα αξιόπιστο μαγαζάκι για την αγορά ? σκεφτόμουν για vickmall αλλά αυτό γιατί το κάνει και root αλλά εφόσον δεν είναι τόσο αναγκαίο , προς το παρόν με ενδιαφέρει να εξασφαλίσω ότι δεν θα πληρώσω τελωνείο

το πήρα απο spemall.com , όπως και όλα στην υπογραφή μου ,

πάντα τύχαινε να τα έχει πιο φθηνά , έκαναν ότι τους ζήτησα και σε περίπου 16 μέρες τα είχα

http://www.spemall.com/LetvX900-Le-1-Pro-4G-LTE-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-810-Octa-Core-5-5-Inch-2560-x-1440-pixels-IPS-Screen-Dual-Camera-Bluetooth-GPS-4GB-RAM_g.html

καλό σέρβις και άτομα που μπορείς να εμπιστεύεσαι , αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία από το κατάστημα

 

(μέχρι τις 12 Φεβρουαρίου δεν "κινείται" τίποτα στην Κίνα , ούτε beta , δοκιμαστική rom θα έχουμε)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουν πρωτοχρονια εγω το παρηγγειλα απο http://www.spemall.com την δευτερα αλλα με πετυχε η κινεζικη πρωτοχρονια:( μετα τις 13 φεβρουαριου ανοιγουν.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει και το root αργότερα να το χαρώ λίγο πριν κάνω λάθος στο root και το κλαίω :D με τσούζει λίγο ο ένας μήνας αλλά από τελωνείο καλύτερα είναι. Με singapore post το πήρες ?

Ναι, με Singapore post, ήρθε καλά τυλιγμένο στο κουτί του με δώρο σκληρή θήκη, 2 προστατευτικά οθόνης, φορτιστή με μετατροπέα(μου χάλασαν μπες-βγες, καλύτερα να βρεις ενιαίο, εγώ χρησιμοποιώ του ipad) και 1 καλώδιο usb-c και ένα μετατροπέα mini USB σε usb-c.

Link to comment
Share on other sites

υπόσχεται , (μετάφραση google) :

[ROM] επίσημη βελτιστοποίηση 10s, ιδανικό ρίζα, Wi-Fi φροντιστήριο σταθερό, εξοικονόμησης ενέργειας,

για να την κατεβάσεις πρέπει να κάνεις εγγραφή , έκανα, αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα εδώ και 10 μέρες , γιατί θέλουν επαλήθευση με τον αριθμό τηλεφώνου με πρόθεμα Κίνας , usa κ.λ.π. εκτός από Ευρώπη

εσύ πως τις κατεβάζεις ??

 

αν μπορεί να την κατεβάσει κάποιος και την ανεβάσει αλλού , θα την δοκιμάσουμε

όταν θα βγει η πολύ επίσημη θα την κατεβάσουμε http://bbs.letv.com/zt/eui/le_pro1.html

 

Ναι εχουν πρωτοχρονια εγω το παρηγγειλα απο http://www.spemall.com την δευτερα αλλα με πετυχε η κινεζικη πρωτοχρονια:( μετα τις 13 φεβρουαριου ανοιγουν.

με το καλό να έλθει και το δεύτερο

σκέφτομαι να πάρω ένα για κάποιον φίλο που παιδεύεται με ένα απο το plaisio

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πήρα απόφαση εγώ να το πάρω και έκλεισαν τα μαγαζιά τους :lol: Θα περιμένω να ανοίξουν και θα το πάρω από spemall μάλλον . Ευχαριστώ για την βοήθεια :)
Link to comment
Share on other sites

Πήρα απόφαση εγώ να το πάρω και έκλεισαν τα μαγαζιά τους :lol: Θα περιμένω να ανοίξουν και θα το πάρω από spemall μάλλον . Ευχαριστώ για την βοήθεια :)

εγώ δεν το μετάνιωσα

ούτε και ο @trifos , που παίρνει δεύτερο από http://www.spemall.com/LetvX900-Le-1-Pro-4G-LTE-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-810-Octa-Core-5-5-Inch-2560-x-1440-pixels-IPS-Screen-Dual-Camera-Bluetooth-GPS-4GB-RAM_g.html

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι φιλε μου torra33 ετσι ειναι με τα χρηματα που θα εδεινα για ενα π.χ. s6+ πηρα 2 Χ800:lol:

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...