Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες!!! Έχω ξανά ρωτήσει αλλά δεν πήρα απντηση. Όταν πήρα το κινητό φορούσε την 6s του ιταλού και τώρα έχω βάλει την 9s. Από την αρχή που πήρα το τηλέφωνο είχα πρόβλημα με τα δεδομένα του κινητού. Είναι πολύ αργο το internet κάποιες στιγμές σαν να ψάχνει για σύνδεση και κάποιες άλλες φορές είναι μια χαρά. Έχω wind. Παίζει του με τις band της;;; Παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος αυτή τη φορά!!!!!!

δεν πιανει την 800 πντα της γοθιντ δοκιμασε να πατησεισ *#*#9439#*#* τσεκαρε το κουτι και δες !παντως κοσμοτε βονταφον δουλευει ρολοι και με καλη ληψη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

βιντεοκλήση έχει ή όχι ρε παιδιά?

 

Και δεν εννοώ με skype,viber κτλ.

 

Ολα τα κινητα με 3G και μπροστινή κάμερα έχουν βίντεοκλήση εδώ και αρκετά χρόνια...

(απο το 2006 νομίζω...μπορεί και πιο πρίν)

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Η Flyme είναι ρουταρισμένη. Πρέπει να κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής supersu από το Play store και είσαι έτοιμος.

Την έχω βάλει και εγώ και όντως φαίνεται καλή. Περιμένω να την δω σήμερα με φουλ χρήση, για να βγάλω συμπέρασμα.

 

 

ευχαριστω, σκέφτομαι να την δοκιμάσω αν και ειμαι ευχαριστημενος με την εβολουτιον. αλλά μονο αυτο το προβλημα ειχα με τις φλυμε.

 

 

Τοσο απλο ητσνε?Ευχαριστω πολυ, θα το κατεβασω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατεβασε αυτο κ τρεξτο ,κανε αυτο που θα σου ζητησει κ θασε root

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu

 

Ευχαριστω πολυ,παραλιγο να το μπρικαρω ,φλασαρα το supersu.zip και μου κολλησε περιεργως-ευτυχως ολα καλα.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Off topic...Έχει δοκιμάσει κανείς τα ακουστικά της Letv (all metal)? ή να παω Pistons που είναι δοκιμασμένα....

 

Επίσης με έχει τσιγκλίσει αυτο http://www.banggood.com/Original-LeVR-Cool-1-Head-wear-Reality-virtual-3D-Glasses-For-5_5inch-LeTV-Phone-p-1024683.html

με τη λογική να βλέπω ταινίες 2Κ ξαπλωμένος στο κρεβάτι χωρίς να ενοχλώ τη γυναίκα που κοιμάται....

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συνκατόχους του φοβερού χ800. Το έχω σχεδόν 3 βδομάδες και το έχω αφήσει στην 6s cuoco μιας και όλα μα όλα πάνε μια χαρά συμπεριλαμβανομένης της μπαταρίας και του wifi. Ο πειρασμός όμως είναι μεγάλος με τόσες ρομ και λέω να πειραματιστώ και εγώ λίγο.

 

Θα ήθελα όμως τη βοήθειά σας γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αλλαγή ρομ και δεν θέλω να του κάνω καμία ζημιά. Έχω λοιπόν δύο βασικές ερωτήσεις για να ξέρω πως θα κινηθώ. Καταρχάς ή twrp cuoco v2.8.7.0 θα παραμείνει στη συσκευή ότι ρομ και να βάλω ή για να βάλω πχ flyme θέλει άλλη;

Και ένα άλλο βασικό το backup που έχω πάρει μέσα από τη twrp είναι όλης της ρομ μαζί με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις μου; Το έκανα αφού εγκατέστησα και ρύθμισα τα πάντα όπως θέλω. Και μετά ότι και να γίνει αν θέλω να το ξαναγυρίσω όπως το είχα αρχικά τρέχω το backup πάλι από twrp και είναι όλα οκ;

Απαντήστε μου please γιατί μου φαίνεται πολύ εύκολο για να είναι έτσι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βιντεοκλήση έχει ή όχι ρε παιδιά?

 

Και δεν εννοώ με skype,viber κτλ.

 

όχι, δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει H+ αλλά δεν φορτώνει!!! Το *#*#9439#*#* το δοκιμασα αφού έγραψα το post. Θα δω πψ πάει. Πάντως πριν ήμουν 1 χιλιόμετρο μακριά από την κεραία χωρίς εμπόδια, με επιλογή στο 3g (γιατί στην περιοχή μου δεν έχω 4g) με H+ σταθερά και δεν φόρτωνε σελίδα ούτε για αστείο μερικές φορές!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συνκατόχους του φοβερού χ800. Το έχω σχεδόν 3 βδομάδες και το έχω αφήσει στην 6s cuoco μιας και όλα μα όλα πάνε μια χαρά συμπεριλαμβανομένης της μπαταρίας και του wifi. Ο πειρασμός όμως είναι μεγάλος με τόσες ρομ και λέω να πειραματιστώ και εγώ λίγο.

 

Θα ήθελα όμως τη βοήθειά σας γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αλλαγή ρομ και δεν θέλω να του κάνω καμία ζημιά. Έχω λοιπόν δύο βασικές ερωτήσεις για να ξέρω πως θα κινηθώ. Καταρχάς ή twrp cuoco v2.8.7.0 θα παραμείνει στη συσκευή ότι ρομ και να βάλω ή για να βάλω πχ flyme θέλει άλλη;

Και ένα άλλο βασικό το backup που έχω πάρει μέσα από τη twrp είναι όλης της ρομ μαζί με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις μου; Το έκανα αφού εγκατέστησα και ρύθμισα τα πάντα όπως θέλω. Και μετά ότι και να γίνει αν θέλω να το ξαναγυρίσω όπως το είχα αρχικά τρέχω το backup πάλι από twrp και είναι όλα οκ;

Απαντήστε μου please γιατί μου φαίνεται πολύ εύκολο για να είναι έτσι

 

Η καστομ ρικαβερι οταν την περασεις παραμενει οτι ρομ και να βαλεις [σε καποια αλλα τηλεφωνα πχ. σαμσουνγκ οταν παιρνας μεσω οντιν μια στοκ ρομ ,τοτε περναει και τη μαμιασια ρικαβερι]

Το μπακαπ που εχεις περασει μεσω της ρικαβερι ετσι επρεπε να το κανεις-κανεις τα γνωστα wipes πριν και ολα οκ.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την flyme αλλα δεν εχει ελληνικα play store και το wifi ειναι χαλια

 

Κατεβαζεις τις εφαρμογες google [gapps] τις κανεις install με twrp,μπαινεις playstore κατεβαζεις morelocale για ελληνικα.Με το wifi εγω τουλαχιστο δεν εχω κανενα θεμα,ισα ισα ειναι πιο δυνατο, απο τη στοκ ρομ.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις τις εφαρμογες google [gapps] τις κανεις install με twrp,μπαινεις playstore κατεβαζεις morelocale για ελληνικα.Με το wifi εγω τουλαχιστο δεν εχω κανενα θεμα,ισα ισα ειναι πιο δυνατο, απο τη στοκ ρομ.

 

ευχαριστω. αν και ξαναεβαλα παλι τιν 9ς θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα οκ με την 9ς. Επρεπε να ξεζιπαρω και μετα να φλασαρω. Σωστα το είπες Άγγελε. Ευχαριστώ και τον frapedia για την βοήθεια.

Θελω να ρωτησω ομως κατι σχετικά με το τιτανιουμ μπακαπ. Δεν με αφηνει να παρω πισω το μπακαπ. Επιλεγω εφαρμογες και μετα μου πεταει το μηνυμα: Sorry, verifying backups requires Hypershell, shich is available in the Donate version only.

Στην αρχικη σελιδα της εφαρμογης μου λεει να επιλεξω επισης USB debugging και την επιλογη Unknown Sources. Που βρίσκονται όμως; :)

Εσεις τι κανετε και παιρνετε πισω τις παλιες εφαρμογες μεσω τιτανιουμ;

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν έχει

 

Ευχαριστώ leo06, γιατί όπως κατάλαβα ο scorpion8283 δεν ξέρει καν τις λειτουργίες του τηλεφώνου του.

Άσε που δίνει και συμβουλές. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ leo06, γιατί όπως κατάλαβα ο scorpion8283 δεν ξέρει καν τις λειτουργίες του τηλεφώνου του.

Άσε που δίνει και συμβουλές. :lol:

 

δεν ξέρω πολλά που έχουν, μόνο Samsung αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα οκ με την 9ς. Επρεπε να ξεζιπαρω και μετα να φλασαρω. Σωστα το είπες Άγγελε. Ευχαριστώ και τον frapedia για την βοήθεια.

Θελω να ρωτησω ομως κατι σχετικά με το τιτανιουμ μπακαπ. Δεν με αφηνει να παρω πισω το μπακαπ. Επιλεγω εφαρμογες και μετα μου πεταει το μηνυμα: Sorry, verifying backups requires Hypershell, shich is available in the Donate version only.

Στην αρχικη σελιδα της εφαρμογης μου λεει να επιλεξω επισης USB debugging και την επιλογη Unknown Sources. Που βρίσκονται όμως; :)

Εσεις τι κανετε και παιρνετε πισω τις παλιες εφαρμογες μεσω τιτανιουμ;

αυτή η δωρεάν έκδοση του titanium backup , σου επιτρέπει να παίρνεις μία - μία τις εφαρμογές για επαναφορά

 

USB debugging : δεν έχω το τηλέφωνο κοντά μου , ότι θυμάμαι

ρυθμίσεις=>σχετικά με το τηλέφωνο=>πατάς 7 φορές συνέχεια το , Αριθμός κατασκευής (δοκίμασέτα όλα) , θα σου πει είσαι προγραμματιστής=>πίσω=>Επιλ. για προγραμματιστές=>Εντοπισμός σφαλμάτων USB (το τικάρεις)

 

Unknown Sources : ρυθμίσεις=>Ασφάλεια=Άγνωστες πηγές (το τικάρεις, για να μπορείς να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογές εκτός play store)

 

κάνε αυτά που σου είπα στο π.μ.

όταν έχεις όλες τις εφαρμογές σου στο κινητό , ανοίγεις το titanium backup , πατάς το βέλος (ψηλά , αριστερά από το μενού) , επιλέγεις στο Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας το Αντίγραφα ασφαλείας όλων των εφαρμογών του ΧΡΗΣΤΗ

 

για την επαναφορά , Επαναφορά απουσών εφαρμογών με τα δεδομένα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πολλά που έχουν, μόνο Samsung αν δεν κάνω λάθος

 

Ναι, μάλλον εκεί την πάτησα γιατί όλες μου οι συσκευές απο Android 4.0 και μετα ήταν Samsung και όλες οι προηγούμενες είχαν

 

 

Ευχαριστώ leo06, γιατί όπως κατάλαβα ο scorpion8283 δεν ξέρει καν τις λειτουργίες του τηλεφώνου του.

Άσε που δίνει και συμβουλές. :lol:

 

Σόρυ για την παραπληροφορηση φίλε. Βιάστηκα.

Ναι! Όντως δεν το ξέρω ακόμα. Για αυτο διαβάζω κι εγώ εδω και ρωτάω να ξέρεις

(Ωραιο και το αστειακι σου...)

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα. Θέλω τη βοήθειά σας για τη συγκεκριμένη συσκευή, γιατί με έχει εντυπωσιάσει, αλλα θα ήθελα και τη γνώμη ανθρώπων που την έχουν στην κατοχή τους και της έχουν πιει το αίμα!

Αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος ενός LG G3 (32GB - 3GB RAM). Θέλω να το αλλάξω όχι γιατί έχω κάποιο πρόβλημα (απόλυτα ικανοποιημένος), απλά το βαρέθηκα και θέλω κάτι διαφορετικό.

Αυτά που με ενδιαφέρουν σε μια συσκευή είναι κυρίως η κάμερά του, ο ήχος του, η ποιότητα κατασκευής, αλλά και η δύναμή του (το χρησιμοποιώ αρκετά για παιχνίδια και όχι μόνο).

Θέλω λοιπόν να μου πείτε αντικειμενικά όσο γίνεται, αν αξίζει η αλλαγή από LG G3. Θέλω μια συσκευή που να τη θεωρήσω καλύτερη από το lg g3.

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα. Θέλω τη βοήθειά σας για τη συγκεκριμένη συσκευή, γιατί με έχει εντυπωσιάσει, αλλα θα ήθελα και τη γνώμη ανθρώπων που την έχουν στην κατοχή τους και της έχουν πιει το αίμα!

Αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος ενός LG G3 (32GB - 3GB RAM). Θέλω να το αλλάξω όχι γιατί έχω κάποιο πρόβλημα (απόλυτα ικανοποιημένος), απλά το βαρέθηκα και θέλω κάτι διαφορετικό.

Αυτά που με ενδιαφέρουν σε μια συσκευή είναι κυρίως η κάμερά του, ο ήχος του, η ποιότητα κατασκευής, αλλά και η δύναμή του (το χρησιμοποιώ αρκετά για παιχνίδια και όχι μόνο).

Θέλω λοιπόν να μου πείτε αντικειμενικά όσο γίνεται, αν αξίζει η αλλαγή από LG G3. Θέλω μια συσκευή που να τη θεωρήσω καλύτερη από το lg g3.

Δες τις παρουσιάσεις στο YouTube αν δεν σε πείσουν αυτές τότε ότι και να σου πούμε εμείς, ότι είναι υπέροχο στα χρήματα του, κτυπάει πολύ πολύ καλυτέρα κλπ. δεν μετράνε.

Εγώ προσωπικά ενθουσιάστηκα από τις παρουσιάσεις στο You Tube, και συνήθως αν θέλω να αγοράσω κάτι, βλέπω οτιδήποτε παρουσίαση υπάρχει και προσπαθώ να διαμορφώσω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Δες τις παρουσιάσεις στο YouTube αν δεν σε πείσουν αυτές τότε ότι και να σου πούμε εμείς, ότι είναι υπέροχο στα χρήματα του, κτυπάει πολύ πολύ καλυτέρα κλπ. δεν μετράνε.

Εγώ προσωπικά ενθουσιάστηκα από τις παρουσιάσεις στο You Tube, και συνήθως αν θέλω να αγοράσω κάτι, βλέπω οτιδήποτε παρουσίαση υπάρχει και προσπαθώ να διαμορφώσω γνώμη.

καταρχάς ευχαριστώ για τις απόψεις σου. Εννοείται ότι το letv pro με έχει ενθουσιάσει σα συσκευή. Όμως πάντα, αυτό που θα σε ενθουσιάσει είναι ουσιαστικά και από ποιά συσκευή "φεύγεις" για να πας κάπου αλλού! Αυτό λοιπόν αναρωτιέμαι. Γιατί από πλευράς specs το letv pro σπέρνει. Απλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει μια κίνηση αγοράς του μετά από lg g3 (χωρίς να υπονοώ ότι το lg ήταν τέλειο). Γενικά η αγορά του στα λεφτά αυτά είναι μονόδρομος. Το θέμα είναι όμως όταν αφήνεις κάτι άλλο, αν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Η καστομ ρικαβερι οταν την περασεις παραμενει οτι ρομ και να βαλεις [σε καποια αλλα τηλεφωνα πχ. σαμσουνγκ οταν παιρνας μεσω οντιν μια στοκ ρομ ,τοτε περναει και τη μαμιασια ρικαβερι]

Το μπακαπ που εχεις περασει μεσω της ρικαβερι ετσι επρεπε να το κανεις-κανεις τα γνωστα wipes πριν και ολα οκ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντηση φίλε xenkato, απλά σαν άσχετος με το άθλημα να πω ότι δεν έκανα wipe ούτε τίποτα άλλο πήρα μόνο το backup, έκανα κάποιο λάθος παρέλειψα κάτι που δεν θα κάνει το backup λειτουργικό;

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω μια εβδομαδα και ειναι ρουκετα. το μονο προβλημα ειναι οτι εχει αδυνατο WIFI οποτε θα το αλλαξω
Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ευχαριστώ για τις απόψεις σου. Εννοείται ότι το letv pro με έχει ενθουσιάσει σα συσκευή. Όμως πάντα, αυτό που θα σε ενθουσιάσει είναι ουσιαστικά και από ποιά συσκευή "φεύγεις" για να πας κάπου αλλού! Αυτό λοιπόν αναρωτιέμαι. Γιατί από πλευράς specs το letv pro σπέρνει. Απλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει μια κίνηση αγοράς του μετά από lg g3 (χωρίς να υπονοώ ότι το lg ήταν τέλειο). Γενικά η αγορά του στα λεφτά αυτά είναι μονόδρομος. Το θέμα είναι όμως όταν αφήνεις κάτι άλλο, αν αξίζει...

 

Εγώ είχα το πιο καινούργιο ένα Sony Z3 και τώρα αγόρασα και ένα Huawei Mate S, νομίζω πως είναι πολύ πάνω από το LG G3. Το LeTV One Pro είναι ένα εκπληκτικό τηλέφωνο που μπορείς να παίξεις πολύ μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...