Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση , το λιγουρευομαι και θα το τσιμπήσω τελικά , λογικά στον επόμενο μήνα θα το έχω και θα γράψω εντυπώσεις εννοείται ...; )

 

 

Όντως η μπαταρία στο Samsung note 3 από όταν μπήκε lollipop έπεσε αισθητά οπότε δεν χρειάζεται να κάνω τεστ για να σας πω , ας κρατάει μια μέρα το letv και είμαι εντάξει , το λέω γιατί το κινητό το χρησιμοποιώ πολλές ώρες την ημέρα

 

Απο galaxy note 3 και εγω...

1) Σε "lag" δεν θα δεις διαφορά σχεδόν καθόλου...και γενικότερα σε καθημερινη χρήση δύσκολα θα δεις διαφορά υπερ κάποιου άλλου πλέον και ας είναι και πολύ ακριβότερο απο το SG Note 3. Το Letv Πάντως είναι πιο δυνατό σαν συσκευή

2) Να πω την αλήθεια μου λείπει λίγο το S-Pen

3) μπαταρία καλύτερη του Χ800 απο το Note 3 ΣΙΓΟΥΡΑ, ειδικά απο την Lollipop του Νοte

4) Οθόνη πως θα το δει κανεις...νομίζω οτι μου αρέσει πιο πολύ του Letv σε σχέση με την amolled.

5) Εμφανισιακά και στην αφη μου αρέσει πολυ περισσότερο το Letv.

Προφανως σε μελλοντικά παιχνίδια κ.λ.π. (απαιτητικές εφαρμογές) το Letv είναι και θα είναι καλύτερο...

Αυτα

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Lspeed το έχει κάνει εφαρμογή και δεν χρειάζεται πλέον init.d

Αλλά για init.d υπάρχουν τρόποι.Βαζεις το init.d enabler και kernel auditor

εχεις δικιο ,ειχα να μπω μερικες μερες στο xda και εβγαλε το app..οποτε ακυρο το ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια flyme ειναι πολυ καλη τελικα, το μονο που δεν εχω καταφερει-παρολο που εχω βαλει το flyme λογαριασμο μου ,ειναι το ρουτ.Δεν υπαρχουν δηλαδη τα system privileges, για να ρουταρω.Καμμια ιδεα?
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βαλω την 9ς του cuoco και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν βρηκε το αρχει MD5 και τελικά ενα κοκκινο Failed.

Tι λετε να κανω;

 

(το ζιπ το κατέβασα απο εδώ)

Edited by stylish
Link to comment
Share on other sites

Με την 6s Cuoco βγάζει στο antutu 83000 περίπου, ένας φίλος με iPhone 6 s που έτρεξε το AnTuTu πρώτη φορά, έβγαλε περίπου 123000. Έχουμε τόση διαφορά σε hardware?
Link to comment
Share on other sites

Με rusch 9s (και ένα πρόσθετο που είχε αναφερθει σε προηγούμενες σελίδες για ενεργοποίηση όλων των cores του 810), έκανα μία δοκιμή για πόσες ώρες βγάζει με ανοιχτή οθόνη. Μέχρι στιγμής είμαι στο 61%, μετά από 9 ώρες και 20 λεπτά, και οθόνη ανοιχτή 6 ώρες και 16 λεπτά, στο 1/3 περίπου της φωτεινότητας. Not bad at all!

 

http://i.imgbox.com/pzOkVWwq.jpg

 

http://i.imgbox.com/uEJ7O2AV.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βαλω την 9ς του cuoco και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν βρηκε το αρχει MD5 και τελικά ενα κοκκινο Failed.

Tι λετε να κανω;

 

(το ζιπ το κατέβασα απο εδώ)

ίσως δεν κατέβηκε σωστά , έχει τα σωστά mb το αρχείο ? στον υπολογιστή σου αν πατήσεις 2 φορές το αρχείο της rom , ανοίγει , η βγάζει μήνυμα ?

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

αυτά τα ξέρεις , αγνόησέ τα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6511581#post6511581

 

Με την 6s Cuoco βγάζει στο antutu 83000 περίπου, ένας φίλος με iPhone 6 s που έτρεξε το AnTuTu πρώτη φορά, έβγαλε περίπου 123000. Έχουμε τόση διαφορά σε hardware?

https://www.google.gr/search?q=antutu+iphone+6+score&tbm=isch&imgil=l-zqW1_9LzYMfM%253A%253B-n0MnrKSpKfh1M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Ftech.firstpost.com%25252Freviews%25252Fapple-iphone-6-review-one-of-the-best-smartphones-available-right-now-239964.html&source=iu&pf=m&fir=l-zqW1_9LzYMfM%253A%252C-n0MnrKSpKfh1M%252C_&usg=__iR08S0jbs8jtl4dPrkfsRQq8M38%3D&biw=1920&bih=955&ved=0ahUKEwis7uPB1MPKAhVBORoKHZmFCyEQyjcIMQ&ei=CWalVuzFKMHyaJmLrogC#imgrc=zBBYzQsESZTXTM%3A

http://www.phonearena.com/phones/Apple-iPhone-6_id8346/benchmarks

 

Με rusch 9s (και ένα πρόσθετο που είχε αναφερθει σε προηγούμενες σελίδες για ενεργοποίηση όλων των cores του 810), έκανα μία δοκιμή για πόσες ώρες βγάζει με ανοιχτή οθόνη. Μέχρι στιγμής είμαι στο 61%, μετά από 9 ώρες και 20 λεπτά, και οθόνη ανοιχτή 6 ώρες και 16 λεπτά, στο 1/3 περίπου της φωτεινότητας. Not bad at all!

καλά αποτελέσματα

στο 1/3 περίπου της φωτεινότητας , βοήθησε αυτό

το wifi δεν ήταν ανοιχτό συνέχεια ?

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πάντα ανοιχτό το wifi, και το gps αν δεν κάνω λάθος... Πάνω από το 1/3 δεν πολυχρειάζεται η φωτεινότητα, τουλάχιστον σε εσωτερικούς χώρους. Στον ήλιο, αλλάζει το πράγμα βέβαια, αλλά δε νομίζω να χρειάζεται να χρησιμοποιεί συνήθως κάποιος το κινητό για ώρες με ανοιχτή οθόνη στον ήλιο...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βαλω την 9ς του cuoco και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν βρηκε το αρχει MD5 και τελικά ενα κοκκινο Failed.

Tι λετε να κανω;

 

(το ζιπ το κατέβασα απο εδώ)

Τι όνομα έχει το ζιπ που κατέβασες; γιατί σε αυτό που κατέβασα εγώ το αρχείο που έπρεπε να φλασάρω βρισκόταν μέσα στο αρχικό ζιπ. Πρέπει να έχει όνομα το όνομα της ρομ

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια flyme ειναι πολυ καλη τελικα, το μονο που δεν εχω καταφερει-παρολο που εχω βαλει το flyme λογαριασμο μου ,ειναι το ρουτ.Δεν υπαρχουν δηλαδη τα system privileges, για να ρουταρω.Καμμια ιδεα?

κατεβασε αυτο κ τρεξτο ,κανε αυτο που θα σου ζητησει κ θασε root

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια flyme ειναι πολυ καλη τελικα, το μονο που δεν εχω καταφερει-παρολο που εχω βαλει το flyme λογαριασμο μου ,ειναι το ρουτ.Δεν υπαρχουν δηλαδη τα system privileges, για να ρουταρω.Καμμια ιδεα?

Η Flyme είναι ρουταρισμένη. Πρέπει να κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής supersu από το Play store και είσαι έτοιμος.

Την έχω βάλει και εγώ και όντως φαίνεται καλή. Περιμένω να την δω σήμερα με φουλ χρήση, για να βγάλω συμπέρασμα.

 

Edit

@giannisgr41

Με την εφαρμογή timely το ξυπνητήρι δουλεύει κανονικά ;)

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Η Flyme είναι ρουταρισμένη. Πρέπει να κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής supersu από το Play store και είσαι έτοιμος.

Την έχω βάλει και εγώ και όντως φαίνεται καλή. Περιμένω να την δω σήμερα με φουλ χρήση, για να βγάλω συμπέρασμα.

 

Edit

@giannisgr41

Με την εφαρμογή timely το ξυπνητήρι δουλεύει κανονικά ;)

ευχαριστω, σκέφτομαι να την δοκιμάσω αν και ειμαι ευχαριστημενος με την εβολουτιον. αλλά μονο αυτο το προβλημα ειχα με τις φλυμε.

Link to comment
Share on other sites

Τι όνομα έχει το ζιπ που κατέβασες; γιατί σε αυτό που κατέβασα εγώ το αρχείο που έπρεπε να φλασάρω βρισκόταν μέσα στο αρχικό ζιπ. Πρέπει να έχει όνομα το όνομα της ρομ

 

Έχει το όνομα της Ρομ το αρχείο οπως φαίνεται στο λινκ που έδειξα πριν. Μέσα στο ζιπ δεν έχει αλλά ζιπαρισνενα αρχεία.

@tora 1,33gb είναι το αρχείο κ στον υπολογιστή μπαίνει κανονικά με διπλό κλικ μέσα στο ζιπαρισμενο. Τα έκανα κατα γραμμα αυτά που παραθετεις.

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο κινεζικο forum λενε πως η επομενη 42E θα βασίζεται στην marshmallow 6.

 

Ωωωππ...αντε να δουμε...

 

Να κάνω και μια ερωτησούλα επειδή διάβασα διάφορα?

 

τελικά screen protector ναι/οχι και τι?

 

όποιος έχει χρόνο ας απαντήσει να ξέρουμε που βρισκόμαστε γιατί έχω μια μουφα ζελατινούλα και αναρωτιέμαι αν αξίζει να παραγγείλω κάποιο tempered glass / κάποια πιο ποιοτική ζελατίνα ή να το αφήσω γυμνό με το όποιο ρίσκο.

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ένα μήνα περίπου χωρίς τίποτα. Δεν έχει πάθει το παραμικρό. Επίσης η αίσθηση δεν συγκρίνεται, καμία σχέση με την ζελατίνα.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ένα μήνα περίπου χωρίς τίποτα. Δεν έχει πάθει το παραμικρό. Επίσης η αίσθηση δεν συγκρίνεται, καμία σχέση με την ζελατίνα.

 

Thx! Κάποιος άλλος παιδια? Οι περισσότεροι χώρις τίποτα το έχετε?

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Thx! Κάποιος άλλος παιδια? Οι περισσότεροι χώρις τίποτα το έχετε?

To εχω απο την πρωτη μερα με paintbull protec αυτη την επιστρωση.μια χαρα ειναι κ δεν εχει καμμια γρατζουνια ακομη.κ το x600 ετσι το ειχα κ αυτο...

Link to comment
Share on other sites

To εχω απο την πρωτη μερα με paintbull protec αυτη την επιστρωση.μια χαρα ειναι κ δεν εχει καμμια γρατζουνια ακομη.κ το x600 ετσι το ειχα κ αυτο...

 

Χωρίς, όλα καλά

LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

To εχω απο την πρωτη μερα με paintbull protec αυτη την επιστρωση.μια χαρα ειναι κ δεν εχει καμμια γρατζουνια ακομη.κ το x600 ετσι το ειχα κ αυτο...

 

Ωχχ! Δεν το είχα ξανακούσει αυτο και το τσέκαρα τωρα! Είναι τόσο αποτελεσματικό? Περίπου κόστος?

 

Χωρίς, όλα καλά

Ευχαριστώ

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Ωχχ! Δεν το είχα ξανακούσει αυτο και το τσέκαρα τωρα! Είναι τόσο αποτελεσματικό? Περίπου κόστος?

 

 

Ευχαριστώ

15 ευρω ειχα δωσει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, αυτο το σαιτ ξερει καποιος αν ειναι αξιοπιστο? εχει φοβερες τιμες https://www.fastcardtech.com/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!! Έχω ξανά ρωτήσει αλλά δεν πήρα απντηση. Όταν πήρα το κινητό φορούσε την 6s του ιταλού και τώρα έχω βάλει την 9s. Από την αρχή που πήρα το τηλέφωνο είχα πρόβλημα με τα δεδομένα του κινητού. Είναι πολύ αργο το internet κάποιες στιγμές σαν να ψάχνει για σύνδεση και κάποιες άλλες φορές είναι μια χαρά. Έχω wind. Παίζει του με τις band της;;; Παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος αυτή τη φορά!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δλδ βλέπεις το εικονίδιο H+ η το 4g και δεν φορτώνει, η μόνο το E. Φαντάζομαι έχεις ρυθμίσει την κάρτα σιμ να δουλεύει σε 4g.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...