Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια,καμια αλλη σε 9s δεν υποστηριζει,εκτος την evolution.egv ebala to vector 4.3.εχει πιο πολλες επιλογες απο overseer.κανα π[ροβλημα με το ξυπνητηρι οταν το ρυθμισεις απο το προηγουμενο βραδυ?

 

Λογικά το kernel πρέπει να είναι το ίδιο σε όλες και υποστηρίζει init.d. Ενεργοποίηση θα θέλει με αυτό το app.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1933849

 

Με το ξυπνητήρι έχω θέμα, μια χτυπάει μια όχι.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η 9S μου διόρθωσε ένα πρόβλημα που είχα με το Bluetooth του αυτοκίνητου, όταν πήγαινα να μιλήσω μέσω του στερεοφωνικού του αυτοκίνητου μπερδευότανε και μου ζητούσε από ποια sim να συνδεθεί και διάφορα τρελά με την 9 όλα δουλεύουν ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και για τον κόπο που έκανες.

Έχω την εντύπωση, ότι με την rom αυτή http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/496075-rom-stock-based-carlos-per-letv-x800-basata-su-9s-con-gapps-e-root.html σβήνεις τα πάντα ΚΑΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΑΛ αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρος. Είναι του carlOS όχι του cuoco.

να είσαι καλά

κατάλαβα για ποια rom μιλάς , έψαξα τον @Carlozzzz , στο xda έχει 10 post με ερωτήσεις , τέλος πάντων νωρίς ίσως είναι ακόμη είναι η πρώτη του προσπάθεια....

 

την internal storage, όχι , γιατί θα σβηστουν τα πάντα και δεν θα βρίσκεις την rom που τοποθέτησες στο κινητό

το system ,ναι , μπορείς να το επιλέξεις , (αν το επιλέξεις και θέλεις να κάνεις επανεκκίνηση , το κινητό θα κολλήσει στο λογότυπο letv ) ,

οπότε αν επιλέξεις το system, πρέπει οπωσδήποτε να περάσεις την rom για να ανοίξει το κινητό

 

εννοείται μόλις θα μπεις στο recovery θα κάνεις backup την rom , και αν κάτι πάει στραβά θα κάνεις restore την rom

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

o cuoco εβγαλε ενα patch που διορθωνει λεει το wifi κ την αποδοση της μπαταριας.το δοκιμασε κανεις??

https://mega.nz/#!SN5U2bTL!lqOsPvuLh-RvApeDK_4rdTP3uOpkhhQ8-G9YzpT7rdk

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

o cuoco εβγαλε ενα patch που διορθωνει λεει το wifi κ την αποδοση της μπαταριας.το δοκιμασε κανεις??

https://mega.nz/#!SN5U2bTL!lqOsPvuLh-RvApeDK_4rdTP3uOpkhhQ8-G9YzpT7rdk

Patch 48.46 mb?????

Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά

κατάλαβα για ποια rom μιλάς , έψαξα τον @Carlozzzz , στο xda έχει 10 post με ερωτήσεις , τέλος πάντων νωρίς ίσως είναι ακόμη είναι η πρώτη του προσπάθεια....

 

την internal storage, όχι , γιατί θα σβηστουν τα πάντα και δεν θα βρίσκεις την rom που τοποθέτησες στο κινητό

το system ,ναι , μπορείς να το επιλέξεις , (αν το επιλέξεις και θέλεις να κάνεις επανεκκίνηση , το κινητό θα κολλήσει στο λογότυπο letv ) ,

οπότε αν επιλέξεις το system, πρέπει οπωσδήποτε να περάσεις την rom για να ανοίξει το κινητό

 

εννοείται μόλις θα μπεις στο recovery θα κάνεις backup την rom , και αν κάτι πάει στραβά θα κάνεις restore την rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να είσαι καλά

κατάλαβα για ποια rom μιλάς , έψαξα τον @Carlozzzz , στο xda έχει 10 post με ερωτήσεις , τέλος πάντων νωρίς ίσως είναι ακόμη είναι η πρώτη του προσπάθεια....

 

την internal storage, όχι , γιατί θα σβηστουν τα πάντα και δεν θα βρίσκεις την rom που τοποθέτησες στο κινητό

το system ,ναι , μπορείς να το επιλέξεις , (αν το επιλέξεις και θέλεις να κάνεις επανεκκίνηση , το κινητό θα κολλήσει στο λογότυπο letv ) ,

οπότε αν επιλέξεις το system, πρέπει οπωσδήποτε να περάσεις την rom για να ανοίξει το κινητό

 

εννοείται μόλις θα μπεις στο recovery θα κάνεις backup την rom , και αν κάτι πάει στραβά θα κάνεις restore την rom

Κατάλαλα και πάλι ευχαριστώ.

LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές αλλαγες rom κατάφερα να μην μου διαβάζει την sim καμιά ιδέα για να λύσω το πρόβλημα?

Αν δεν διαβάζει την κάρτα sim

 

1-κατεβάστε το firmware από ΕΔΩ

http://g3.letv.cn/155/18/50/letv-hdtv/0/upload/tmp/20151111161606351/X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5503111051E-5.5.031E.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

2-Μην μετονομάσετε το αρχείο,

μπείτε στο TWRP recovery> advanced wipe> wipe cache / dalvik cache / system / data (εκτός από τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης internal storage, )

3-εγκαταστήσετε το firmware που έχετε κατεβάσει, όπως στο βήμα 1

4-μετά την εγκατάσταση, κάνουμε και πάλι Dalvik Cache και επανεκκίνηση του συστήματος ( reboot the system )

5-μπείτε στο μενού ρυθμίσεις, ανοίξτε το μενού επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (Restore Factory Settings) επιλέγοντας και το format virtual SD card

και κάντε κλικ στο Επαναφορά τηλεφώνου ,

το τηλέφωνο θα κάνει επανεκκίνηση , θα χαθεί το recovery και θα εγκατασταθεί το original stock recovery;

6-κατεβάζουμε το firmware από εδώ

http://g3.letv.cn/146/34/110/letv-hdtv/0/upload/tmp/20150610201319641/X1_X800-CN-OP-BBXCNOP5000206081S-5.0.002S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

7-μετονομάζουμε το αρχείο που κατεβάσαμε σε B]update[/b] και το τοποθετούμε στην εσωτερική του τηλεφώνου

8-κλείνουμε το τηλέφωνο, πατάμε συγχρόνως και παρατεταμένα τα volume up key + power button μέχρι να δούμε το λογότυπο της LeTV's στην οθόνη, αφήστε αμέσως τα κουμπιά και θα μπούμε σε stock recovery

9-κλίκ επάνω Update system with zip";

10-πρέπει να επιβεβαιώσετε το clear data

11-Απενεργοποιήστε το τηλέφωνο και ενεργοποιήστε το ξανά..

 

αν στο stock recovery δεν έχουμε Αγγλικά αλλά Κινέζικα θα βοηθήσει αυτή η εικόνα

http://www.androidiani.com/forum/attachments/modding-letv-x800/155059-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92-recovery-stock-x600.jpg

στην επανεκκίνηση θα αργήσει το τηλέφωνο

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Thanks for your quick reply.

τα έγραψα στα Ελληνικά για να μου μιλάς Ελληνικά , παρακαλώ, υποχρέωσής μας , αρκεί να το καταφέρεις :happy:

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

τα έγραψα στα Ελληνικά για να μου μιλάς Ελληνικά , παρακαλώ, υποχρέωσής μας , αρκεί να το καταφέρεις :happy:

Καλημέρα αυτός είναι Κ ένας τρόπος ώστε να γυρίσουμε και σε stock κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το kernel πρέπει να είναι το ίδιο σε όλες και υποστηρίζει init.d. Ενεργοποίηση θα θέλει με αυτό το app.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1933849

 

Με το ξυπνητήρι έχω θέμα, μια χτυπάει μια όχι.

 

η cuoco δεν υποστηριζει δυστυχως προσπαθησα.ισως κατι δεν εκανα καλα μια και δεν ξερω πολλα για αυτο ,αλλα δεν τα καταφερα.εμενα το ξυπνητηρι χτυπα κανονικα αμα το βαλω για μερικα λεπτα μετα,η κανα 2 ωρες.αμα το βαλω για το πρωι...θα παω αργοπορημενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν διαβάζει την κάρτα sim

 

1-κατεβάστε το firmware από ΕΔΩ

http://g3.letv.cn/155/18/50/letv-hdtv/0/upload/tmp/20151111161606351/X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5503111051E-5.5.031E.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

2-Μην μετονομάσετε το αρχείο,

μπείτε στο TWRP recovery> advanced wipe> wipe cache / dalvik cache / system / data (εκτός από τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης internal storage, )

3-εγκαταστήσετε το firmware που έχετε κατεβάσει, όπως στο βήμα 1

4-μετά την εγκατάσταση, κάνουμε και πάλι Dalvik Cache και επανεκκίνηση του συστήματος ( reboot the system )

5-μπείτε στο μενού ρυθμίσεις, ανοίξτε το μενού επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (Restore Factory Settings) επιλέγοντας και το format virtual SD card

και κάντε κλικ στο Επαναφορά τηλεφώνου ,

το τηλέφωνο θα κάνει επανεκκίνηση , θα χαθεί το recovery και θα εγκατασταθεί το original stock recovery;

6-κατεβάζουμε το firmware από εδώ

http://g3.letv.cn/146/34/110/letv-hdtv/0/upload/tmp/20150610201319641/X1_X800-CN-OP-BBXCNOP5000206081S-5.0.002S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

7-μετονομάζουμε το αρχείο που κατεβάσαμε σε B]update[/b] και το τοποθετούμε στην εσωτερική του τηλεφώνου

8-κλείνουμε το τηλέφωνο, πατάμε συγχρόνως και παρατεταμένα τα volume up key + power button μέχρι να δούμε το λογότυπο της LeTV's στην οθόνη, αφήστε αμέσως τα κουμπιά και θα μπούμε σε stock recovery

9-κλίκ επάνω Update system with zip";

10-πρέπει να επιβεβαιώσετε το clear data

11-Απενεργοποιήστε το τηλέφωνο και ενεργοποιήστε το ξανά..

 

αν στο stock recovery δεν έχουμε Αγγλικά αλλά Κινέζικα θα βοηθήσει αυτή η εικόνα

http://www.androidiani.com/forum/attachments/modding-letv-x800/155059-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92-recovery-stock-x600.jpg

στην επανεκκίνηση θα αργήσει το τηλέφωνο

 

επειδη ειχα το ιδιο προβλημα..δοκιμασε απο το ρεκοβερυ να βαλεις μονο την δευτερη ρομ πρωτα φυσικα με ολα wipe,ektos internal memory.δεν χρειαστηκα τα προηγουμρνα βηματα.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασε κανείς;

το εβαλα(εχω τρελλανει τη συσκευη στα φλασσαρισματα)το wifi ειναι +10db δυνατοτερο στο ιδιο σημειο στο σπιτι.μενει να δω κ μπαταρια(gps δεν δοκιμασα)...:)

στο androidani καποιος παραπονεθηκε οτι μετα το patch η συσκευη δεν παφτει σε deep sleep.Στη δικη μου περιπτωση αυτο ΔΕΝ ισχυει..deep sleep KΑΝΟΝΙΚΑ!!!!!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα(εχω τρελλανει τη συσκευη στα φλασσαρισματα)το wifi ειναι +10db δυνατοτερο στο ιδιο σημειο στο σπιτι.μενει να δω κ μπαταρια(gps δεν δοκιμασα)...:)

στο androidani καποιος παραπονεθηκε οτι μετα το patch η συσκευη δεν παφτει σε deep sleep.Στη δικη μου περιπτωση αυτο ΔΕΝ ισχυει..deep sleep KΑΝΟΝΙΚΑ!!!!!

 

Με ποια Rom είσαι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια Rom είσαι σήμερα.

Cuoco 9s με το zip που διορθώνει μπαταρία κ wifi(δοκιμασα κ το gps,κλειδώνει άμεσα)μπαταρία μέχρι στιγμής δείχνει μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρειάζομαι βοήθεια σχετικά με φλασαρισμα Ρομ και τα λοιπά υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει να βγάλω άκρη; Ή αν δεν μπορείτε υπάρχει κάποιος επαγγελματίας να απευθυνθω να μου μερικά πράγματα για να μπορώ να φλασαρω Ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρειάζομαι βοήθεια σχετικά με φλασαρισμα Ρομ και τα λοιπά υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει να βγάλω άκρη; Ή αν δεν μπορείτε υπάρχει κάποιος επαγγελματίας να απευθυνθω να μου μερικά πράγματα για να μπορώ να φλασαρω Ρομ.

http://blog.grossoshop.net/letvx800-cuoco92/

κανε μια μεταφραση τη σελιδα στα αγγλικα και θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρειάζομαι βοήθεια σχετικά με φλασαρισμα Ρομ και τα λοιπά υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει να βγάλω άκρη; Ή αν δεν μπορείτε υπάρχει κάποιος επαγγελματίας να απευθυνθω να μου μερικά πράγματα για να μπορώ να φλασαρω Ρομ.

 

εαν διαβασεις μερικες σελιδες πισω μεχρι το τελος θα βρεις οτι ψαχνεις

Link to comment
Share on other sites

Είχα cucco 9s με το patch για το wifi και την μετατροπή του αρχείου και static ip όλα τα κόλπα δηλαδή από μπαταρία ήμουν μια χαρά όλα ωραία έβαλα το χθεσινο update για μπαταρία δε ξέρω αλλά το wifi το ξεπατωσε αποσυνδέεται συνέχεια κ το σήμα το ίδιο έκανα επαναφορά έκανα καθάρισμα deta dalvik case εννοείται τζάμπα κόπος όσοι το δοκιμάσετε βαλατεκαι τα αλλά Φιξ που κυκλοφορούν?? Edited by gasmanian83
Link to comment
Share on other sites

Είχα cucco 9s με το patch για το wifi και την μετατροπή του αρχείου και static ip όλα τα κόλπα δηλαδή από μπαταρία ήμουν μια χαρά όλα ωραία έβαλα το χθεσινο update για μπαταρία δε ξέρω αλλά το wifi το ξεπατωσε αποσυνδέεται συνέχεια κ το σήμα το ίδιο έκανα επαναφορά έκανα καθάρισμα deta dalvik case εννοείται τζάμπα κόπος όσοι το δοκιμάσετε βαλατεκαι τα αλλά Φιξ που κυκλοφορούν??

εβαλα την 9s με τις αναβαθμισεις που εβγαλε το ota updater της και το wifi fix των 48,5 mb που ποσταρισε ο cuoco.δεν εχω βαλει τπτ αλλο

δουλευει μια χαρα απο το πρωι!φορτιζω μπαταρια τωρα,θα κανω κ calibration k βλεπουμε.παντως το wifi κ το gps δουλευουν μια χαρα(οπως στην flyme)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο είχαμε μέχρι τώρα σε Rom. Αν και δεν είχα κάποιο πρόβλημα με WiFi και μπαταρία, πιστεύω ότι από δω και πέρα δε θα υπάρχουν αστοχείες σε αυτά τα θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρειάζομαι βοήθεια σχετικά με φλασαρισμα Ρομ και τα λοιπά υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει να βγάλω άκρη; Ή αν δεν μπορείτε υπάρχει κάποιος επαγγελματίας να απευθυνθω να μου μερικά πράγματα για να μπορώ να φλασαρω Ρομ.

ίσως αυτό να σε βοηθήσει περισσότερο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6511581#post6511581

 

σχετικό θέμα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6386779#post6386779

 

 

εβαλα την 9s με τις αναβαθμισεις που εβγαλε το ota updater της και το wifi fix των 48,5 mb που ποσταρισε ο cuoco.δεν εχω βαλει τπτ αλλο

δουλευει μια χαρα απο το πρωι!φορτιζω μπαταρια τωρα,θα κανω κ calibration k βλεπουμε.παντως το wifi κ το gps δουλευουν μια χαρα(οπως στην flyme)

Κι εγώ νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο είχαμε μέχρι τώρα σε Rom. Αν και δεν είχα κάποιο πρόβλημα με WiFi και μπαταρία, πιστεύω ότι από δω και πέρα δε θα υπάρχουν αστοχείες σε αυτά τα θέματα.

συμφωνώ , πάμε πολύ καλά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τηλεφωνο εντος ολίγου φευγευ απο το παράθυρο. Όποιος περναει απο κατω να το πιασει. Περασα το patch για το wifi και σταματησε να διαβάζει τη μια sim. Έλεος! Αυτο δεν ειναι τηλέφωνο. Το γεφυρι της Άρτας είναι

 

Ολα οκ. .Ελπιζω στην πορεία να μη βγάλει κανα κουλο παλι(θα το αφησω μερικες μερες εντελως στοκ χωρις εφαρμογες. Βαρέθηκα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...