Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κριμα για ενα τηλέφωνο που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιώνους. Τρεις μερες το δουλευω ταυτόχρονα με το xaomi note 3 και απλα τρώει χωμα σε πολλούς τομείς. Αρχικα ένας που δεν ειναι κυνηγός benchmarks δεν θα καταλάβει οτι εχει 4 gb ram2)η οθονη είναι 2k μάλλον στα χαρτιά 3)εχει θεμα με το gps. Δεν ειναι δυνατόν να ξεκινάς απο Παγκράτι για Άλιμο κ να λοκαρει τους δορυφορους στο metro mall.4) Και ισως κυριότερο. Wifi. Προβλημα. Εκτος αν κανουμε ολους τους τοίχους γυψοσανιδα. Τοτε κατι θα γινει. Θα κρατησω κ τα δυο μηπως αλλάξει κατι σε 10-15 μερες. Κριμα γιατι ηταν ιπως το ήθελα αυτο το τηλέφωνο.

 

Κάτι δεν κανεις σωστα...

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κριμα για ενα τηλέφωνο που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιώνους. Τρεις μερες το δουλευω ταυτόχρονα με το xaomi note 3 και απλα τρώει χωμα σε πολλούς τομείς. Αρχικα ένας που δεν ειναι κυνηγός benchmarks δεν θα καταλάβει οτι εχει 4 gb ram2)η οθονη είναι 2k μάλλον στα χαρτιά 3)εχει θεμα με το gps. Δεν ειναι δυνατόν να ξεκινάς απο Παγκράτι για Άλιμο κ να λοκαρει τους δορυφορους στο metro mall.4) Και ισως κυριότερο. Wifi. Προβλημα. Εκτος αν κανουμε ολους τους τοίχους γυψοσανιδα. Τοτε κατι θα γινει. Θα κρατησω κ τα δυο μηπως αλλάξει κατι σε 10-15 μερες. Κριμα γιατι ηταν ιπως το ήθελα αυτο το τηλέφωνο.

Στα wifi k gps ειναι θεμα ΕUI(ΜΕΤΑ ΤΗΝ 006S),αυτα τα δυο δεν υπαρχουν σαν προβληματα στην flyme.για αυτο κ φοραω αυτη τη rom μεχρι να δεησουν να διορθωσουν το λειτουργικο οι Κινεζοι.σε μενα το gps λοκαρει σε δευτερολεπτα κ το wifi εχει σημα πανω απο 20 μετρα ΕΞΩ απο το μαγαζι που βρισκεται το ρουτερ μου.Κ στο ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΦΟΡΟΥΜ παραπονιουνται για αυτα τα 2 οι σχιστοματηδες κατοχοι.στα υπολοιπα που αναφερεις δεν εχω παραπονο κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω την 9s του rusch.Δεν τη θεωρω τελεια αλλα το gps (μετα το πρωτο locκ) κλειδωνει εντος 10 δευτερολεπτων και το wifi ειναι αρκετα καλο.Οσον αφορα τη συγκριση με το xiaomi note 3 σου λεω πως η διαφορα σε ram ειναι λεπτομερεια που ισως φανει στο μελλον .Τωρα φαινεται μονο σε benchmarks.Η 2κ οθονη σε 5.5 ιντσες ειναι υπερβολη για μενα και δυσκολα θα δεις διαφορα απο μια FHD.Ομως ο sd810 ειναι σαφως ανωτερος απ τον helio της mtk αρκει να τον αξιοποιει το software,σε κατι που ακομα η letv υστερει.

Τέλος θεωρω οτι οταν εκανα την αγορα του pro πονταρα σε αγορα τουλαχιστον 2ετιας κατι που δεν το συνηθιζω(αγοραζω κινητο για 6-8 μηνες) .Περιμενα και κενα στην υποστηριξη που ομως πιστευω οτι θα ξεπεραστουν στους πρωτους μηνες του 2016.Το xiaomi note 3 ειναι για μενα καλη αγορα για 6 με 10 μηνες ομως.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους φίλους που έχουν παραλαβή με Singapore post ή με Nederland post, μου δίνει στο http://www.17track.net/ 2015-12-31 16:47 The item is pre-advised 2016-01-04 10:44 The item is ready for shipment

Από τις 4/1/2016 και μετα δεν υπάρχει ενημέρωση. Πως το βλέπεται.

 

χρονια πολλα καλη χρονια Τακη!

 

απο που το πηρες;

σκεφτομαι oppomart βγαινει στα 285Ε σταλμενο χωρις δασμους.

 

εσυ δεν το ειχες;

πηρες και αλλο;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου κανένας κάποιο μαγαζί για θήκες χωρίς τη χρήση paypal? Από Ελλάδα δεν βρήκα κάτι αλλά και από έξω λίγα πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

Brickara το letv του αδερφου μου.. Του ειχα περασει την 9s του Rusch και κατι εκανε εκεινος η το τηλεφωνο μονο του και ενω ειχε το volume full υπηρχε πανω στο notification το muted symbol και δεν ακουγοταν οι κλησεις κλπ.. Ηταν Muted με λιγα λογια. Και ξεχαστηκα και εκανα Wipe απο recovery και internal storage.. Τωρα τι κανω?

 

Και σας ειπα καντε εναν οδηγο τοσα ατομα ειστε εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Brickara το letv του αδερφου μου.. Του ειχα περασει την 9s του Rusch και κατι εκανε εκεινος η το τηλεφωνο μονο του και ενω ειχε το volume full υπηρχε πανω στο notification το muted symbol και δεν ακουγοταν οι κλησεις κλπ.. Ηταν Muted με λιγα λογια. Και ξεχαστηκα και εκανα Wipe απο recovery και internal storage.. Τωρα τι κανω?

 

Και σας ειπα καντε εναν οδηγο τοσα ατομα ειστε εδω μεσα.

 

έκανες reset,πες μου ότι τσεκάρες το mute slider που είναι πάνω από το volume button πριν, κα να USB otg δεν έχεις? επίσης αν θυμάμαι καλά κάπου πήρε το μάτι μου λειτουργία mtp στο twrp

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε οποία ρομ θέλεις στο pc Μπες στο twrp και σύνδεσε το τηλ με το pc. Εκεί θα δεις το internal storage κάνεις copy paste και φλασαρεις.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ναι μαλλον θα πειραξε το Slider χωρις να το καταλαβει.. Τραγικο καλος ειμαι και εγω που εκανα Wipe storage.. Πως θα μπω στο TWRP αφου το εσβησα? Δεν υπαρχει καποιο Flashtool για το χ800?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχεις σβήσει, το twrp βρίσκεται σε άλλο partition.

 

Εχει κολλησει στο Letv logo παταω το volume up και το powerbutton και το μονο που κανει ειναι Restart δεν μπαινει σε TWRP οποτε φανταζομαι σβηστηκε.. Πως μπορω να κανω Install TWRP τωρα?

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλη χρονια Τακη!

 

απο που το πηρες;

σκεφτομαι oppomart βγαινει στα 285Ε σταλμενο χωρις δασμους.

 

εσυ δεν το ειχες;

πηρες και αλλο;

Καλησπέρα Δημήτρη και Καλή Χρονιά

Το έχω το LeTV και το αγόρασα από την oppomart, δεν έχω παράπονο με την Chronopost μου το έστειλαν αλλά έκανε 15 μέρες, βέβαια στην Ιταλία πρέπει να έλθει πιο γρήγορα γιατί από την Γαλλία μετα έρχεται οδικά. Απαντούσαν στα mail και ήταν πολύ ευγενικοί, δεν μπορώ να πω πως έχω παράπονο.

Τώρα αγόρασα και ένα Huawei Mate S, πως εγινε θα μου πεις, είχα αποφασίσει να πάρω ένα Huawei watch οπότε με αυτά τα χρήματα πήρα το τηλέφωνο που θα παίξω πολύ περισσότερο, αυτή ήταν η σκέψη.

Πρόσεξε το PayPal μου χρέωσε 13 Ευρώ στην μετατροπή από δολάριο σε ευρώ, πρέπει να υπάρχει μια επιλογή- μετατροπή από την τράπεζα και όχι από PayPal.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο σας λεω ας φτιαξει ενας εμπειρος χρηστης εναν οδηγο για να μην κανουν καμια βλακεια οι αρχαριοι οπως εγω και brickaroun το κινητο.. Τωρα θελει 2 μηνες ταξιδια για να παει πισω στο Vickmall.. Αν ειναι δυνατον δεν υπαρχει τιποτα στο Internet.
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο σας λεω ας φτιαξει ενας εμπειρος χρηστης εναν οδηγο για να μην κανουν καμια βλακεια οι αρχαριοι οπως εγω και brickaroun το κινητο.. Τωρα θελει 2 μηνες ταξιδια για να παει πισω στο Vickmall.. Αν ειναι δυνατον δεν υπαρχει τιποτα στο Internet.

Λες και το ήξερα στην σελίδα 99 post 1476 είχα κάνει την ερώτηση τι γίνεται αν κάνω καμία βλακεία και κάνω format το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο σας λεω ας φτιαξει ενας εμπειρος χρηστης εναν οδηγο για να μην κανουν καμια βλακεια οι αρχαριοι οπως εγω και brickaroun το κινητο.. Τωρα θελει 2 μηνες ταξιδια για να παει πισω στο Vickmall.. Αν ειναι δυνατον δεν υπαρχει τιποτα στο Internet.

 

Καλημέρα, το ιδιο είχε συμβεί και σε μενα και συνδεσα το κινητό με το λάπτοπ και μπήκα σε twrp και επανεκκίνηση στο boot logo που ειχε κολλήσει μεχρι που άνοιξε ο φακελος του κινητου στο λάπτοπ μετα αντεγραψα την ρομ και έφτιαξα ενα φάκελο με το ονομα TWRP/theme και εβαλα και το θεμα για να μπορεί να δουλέψει η μπαρα swipe.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

RuschROM 6s ή Cuoco92 6s γιατί απ ότι είδα λέτε καλά λόγια για gps και wifi.Αξίζει λέτε;

Τώρα είμαι σε 9s official και έχει κάποια τέτοια θέματα.

 

Όταν είναι σβηστή η οθόνη χαμηλώνει η ταχύτητα του wifi.Όταν πάω σε χώρο που έχω ήδη αποθηκευμένο wifi δεν συνδέεται παρά μόνο αν ανοίξω την οθόνη.wifi sleep policy always active.

Επίσης κλείνουν εφαρμογές όπως whatsapp & messenger χωρίς να έχω φορτώσει κάνα παιχνίδι άντε να ανοίξω κάνα opera.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πατε στο wish.com και στην αναζητηση γραψτε letv.Επαθα πλακα με τα αξεσουαρ.

Βασικα πρέπει να πατήσεις letv pro γιατί τα περισσότερα που ειδες είναι για το μικρο. Επίσης σοκαριστηκα οταν ειδα χρονο παράδοσης 37-47 μέρες!!! Θα χω αλλάξει τηλέφωνο σε τοσο καιρό!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πρέπει να πατήσεις letv pro γιατί τα περισσότερα που ειδες είναι για το μικρο. Επίσης σοκαριστηκα οταν ειδα χρονο παράδοσης 37-47 μέρες!!! Θα χω αλλάξει τηλέφωνο σε τοσο καιρό!!

Τα ακουστικά και το dock station τα χτυπησα ήδη. Έχω αγοράσει κανά δυο φορές από κει αλλά δεν άργησαν τόσο. Θα ενημερώσω για το χρόνο παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά και το dock station τα χτυπησα ήδη. Έχω αγοράσει κανά δυο φορές από κει αλλά δεν άργησαν τόσο. Θα ενημερώσω για το χρόνο παράδοσης.

 

link για dock station?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, το ιδιο είχε συμβεί και σε μενα και συνδεσα το κινητό με το λάπτοπ και μπήκα σε twrp και επανεκκίνηση στο boot logo που ειχε κολλήσει μεχρι που άνοιξε ο φακελος του κινητου στο λάπτοπ μετα αντεγραψα την ρομ και έφτιαξα ενα φάκελο με το ονομα TWRP/theme και εβαλα και το θεμα για να μπορεί να δουλέψει η μπαρα swipe.

 

Τελικα δεν ειχε σβηστει το TWRP απλα οταν πατουσα Volume up και powerbutton με το που εκανε restart εγω το αφηνα.. Και σκεφτηκα σκεφτηκα να το κρατησω περισσοτερο πατημενο μιας και δεν εβρισκα τιποτα στο internet να με βοηθησει και μπηκε TWRP μετα εβαλα Google usb drivers στο PC restart και ειδε και το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το ιδιο είχε συμβεί και σε μενα και συνδεσα το κινητό με το λάπτοπ και μπήκα σε twrp και επανεκκίνηση στο boot logo που ειχε κολλήσει μεχρι που άνοιξε ο φακελος του κινητου στο λάπτοπ μετα αντεγραψα την ρομ και έφτιαξα ενα φάκελο με το ονομα TWRP/theme και εβαλα και το θεμα για να μπορεί να δουλέψει η μπαρα swipe.

 

η μπαρα swipe τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ μια βοήθεια.έχω στα χέρια μου ένα letv x800 το οποίο φορά την Ρομ του ιταλού.eui version 5.0.006s(stable).ή συσκευή μου χάνει συνέχεια το wifi .διάβασα κάτι για ένα patch που το βελτιώνει αλλά δεν ξέρω από που να το κατεβασω και πως να το περάσω στο κινητό.αν ξέρει κάποιος παρακαλώ ας με βοηθήσει.ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 2 εβδομάδες. Τα συναισθήματα και οι άποψη μου μπερδεμένα. Μου ήρθε με την 6s rom του ιταλου. Εκεί που λέω ότι γ@€@€# εκεί με ξενερωνει. Ιδιαίτερα προβλήματα με την rom δεν παρατήρησα αν και δεν είναι ειδήμων καθότι ήμουν χρήστης IOS. Το κύριο πρόβλημα μου και αρκετά εκνευριστηκό είναι τα δεδομένα. Ενώ έχω H+ μερικές φορές καθυστερεί στο loading. Σαν να αργεί να έρθει σε επαφή με την σελίδα. Είναι άλλες φορές που συνδέεται απευθείας και το loading το καθαρίζει για πλάκα!!! Ποια ή γνώμη σας;; Είναι πρόβλημα κινητού, rom, ή κάτι άλλο;;; Edited by gedpassi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ μια βοήθεια.έχω στα χέρια μου ένα letv x800 το οποίο φορά την Ρομ του ιταλού.eui version 5.0.006s(stable).ή συσκευή μου χάνει συνέχεια το wifi .διάβασα κάτι για ένα patch που το βελτιώνει αλλά δεν ξέρω από που να το κατεβασω και πως να το περάσω στο κινητό.αν ξέρει κάποιος παρακαλώ ας με βοηθήσει.ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλέ michsof δεν βλέπω κάτι σχετικό στο λινκ που έδωσες...σε ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...