Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι για να παραγγειλω το letv το max (x900) και θα ηθελα ρωτησω αν παιρνει την ρομ του ιταλου το max ή θα εχω προβλημα και θα μεινω με την κινεζικη.

Καλημέρα, αν και ειναι το νημα του pro....

Βαλε των ισπανων την τελευταία - http://www.movilesdualsim.com/tema/evolution-series-para-letv-max-x900.118286/

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα!Έχω αγοράσει και εγώ εδώ και καμία εβδομάδα το το κινητό και όντως έχει κάτι που σε κρατάει. Προσπαθώ να περάσω αυτό το twrp recovery και σαν ερασιτέχνης κοιτάω το ιταλικό βίντεο και κάνω αντίστοιχα. Πατάω το αρχείο bat όπως δείχνει ανοίγει το παράθυρο βρίσκει το κινητό πατάω ένα κουμπί που λέει κλείνει το κινητό βγαίνει ένα πιγκουίνακι στη μέση της οθόνης γράφει στο ότι θα Reboot to fastboot και αυτά περνάνε 5 -10 λεπτά και τίποτα. Καμία πρόταση;Το recovery του ιταλού που δεν έχει αρχείο bat μέσα πως το περνάω;
Link to comment
Share on other sites

όταν βγει το πιγκουινάκι , πατάς τον ήχο+ και το on/off κουμπιά του κινητού ,

(αυτό που κάνουμε για να μπούμε σε recovery με κλειστό το κινητό)

edit

αν έκανες επανεκκίνηση , κλείσε το κινητό και με τα 2 κουμπιά μπες σε recovery , η κάντο απο την αρχή)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο παιδια για το αν θα πάρει android 6 ?

Τρομερο vfm αλλα οπως και να το κάνεις, 300 € ειναι αυτα...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή και χωρίς 6.0 πεταει. Το χρυσό είναι πανέμορφο αν και έχει κάποιες μικρές ατέλειες (όταν φωτιζονται τα πλήκτρα έχουν Light bleed σε μαύρο background και δεν είναι τέλεια τυπωμενα)

Το έχω 4 ημερες και ηρθε για να μείνει

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή και χωρίς 6.0 πεταει. Το χρυσό είναι πανέμορφο αν και έχει κάποιες μικρές ατέλειες (όταν φωτιζονται τα πλήκτρα έχουν Light bleed σε μαύρο background και δεν είναι τέλεια τυπωμενα)

Το έχω 4 ημερες και ηρθε για να μείνει

 

Με γεια!! Καλά το χρυσό φυσάει λέμε...Πάντως αυτό με τα κουμπιά και το bleeding το παρατήρησα και εγώ αλλά με τίποτα δεν χαλάει τη γενική εικόνα. Κάτι άλλο, τελικά έχει gorilla 3 ή όχι;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Με γεια!! Καλά το χρυσό φυσάει λέμε...Πάντως αυτό με τα κουμπιά και το bleeding το παρατήρησα και εγώ αλλά με τίποτα δεν χαλάει τη γενική εικόνα. Κάτι άλλο, τελικά έχει gorilla 3 ή όχι;

 

Ναι εχει Gogilla glass 3.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα μας...αλλά μήπως έχει παραγγείλει κάποιος από το GIZTOP; Γιατί έρχεται χωρίς δασμούς στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

όταν βγει το πιγκουινάκι , πατάς τον ήχο+ και το on/off κουμπιά του κινητού ,

(αυτό που κάνουμε για να μπούμε σε recovery με κλειστό το κινητό)

edit

αν έκανες επανεκκίνηση , κλείσε το κινητό και με τα 2 κουμπιά μπες σε recovery , η κάντο απο την αρχή)

 

το έκανα πάτησα όταν βγήκε το πιγκουινάκι αλλά δε μπαίνει σε recovery κάνει επανεκκίνηση. Μετά το έκλεισα πάτησα ήχο+ και on/off μπήκα σε recovery αλλά προφανώς ήταν τα κινέζικα του κινητού. Αυτόν στο βίντεο δε του βγάζει πιγκουίνο μήπως φταίνε τα αρχεία απο το recovery; στο recovery απο το site του ιταλού παταω το install- over-adb.exe ή install-over -fastboot.exe; Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα μας...αλλά μήπως έχει παραγγείλει κάποιος από το GIZTOP; Γιατί έρχεται χωρίς δασμούς στην Ελλάδα.

 

Ολα με τον ιδιο τροπο ερχονται,προτιμησε καταστημα που ξερουμε οπως το vickmall,δασμοι κλπ δεν συζητιουνται εδω

Link to comment
Share on other sites

Που το διαβασες?

Δεν θυμάμαι αλλά το θυμάμαι ότι είναι 3 γιατί του Samsung S6 που ήθελα να πάρω τότε ήταν 4.

Link to comment
Share on other sites

το έκανα πάτησα όταν βγήκε το πιγκουινάκι αλλά δε μπαίνει σε recovery κάνει επανεκκίνηση. Μετά το έκλεισα πάτησα ήχο+ και on/off μπήκα σε recovery αλλά προφανώς ήταν τα κινέζικα του κινητού. Αυτόν στο βίντεο δε του βγάζει πιγκουίνο μήπως φταίνε τα αρχεία απο το recovery; στο recovery απο το site του ιταλού παταω το install- over-adb.exe ή install-over -fastboot.exe; Ευχαριστώ για τη βοήθεια

όταν βγει το πινγκουινάκι πατάς πρώτα τον ήχο + (για χιλιοστά του δευτερολέπτου) και μετά το on/off (στο δικό μου έτσι δουλεύει και στις screenshots)

 

το INSTALL-OVER-ADB

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ok , με ψήσατε :p

 

Εχω κάποιες συγκεντρωμένες ερωτήσεις.

 

1)Ειναι η ιδια ρομ για τα 32αρια και τα 64αρια ? Δεν θελω να μπλεκω με καταστασεις του στυλ "εχω το 64ρι αλλα μου βγαζει 27 ελεύθερα" . Του Ιταλού τις βλέπει και τις δύο χωρητικότητες?

2)Τελικά τι παιζει με τη dual sim ?Θελω απο τη nano sim να εχω τηλ+ ιντερνετ και απο τη micro μονο τηλ.Γίνεται?Η 7s παιζει καλά με αυτά η πρεπει να βαλω την 6s?

3)Screen notifications παιρνουμε μονο με την 7s?Πρεπει να βάλουμε και καποιο fix ή εχει βγει εκδοση 7s που ειναι κομπλέ?

4)Επειδη με εχει αγχώσει λιγο το θεμα με τα σωστά links , μπορείτε να δωσετε οσα αφορουν τη συσκευή ? adb drivers , twrp (ειδικά αυτο νομιζω),gapps , 6s , 7s + fix και αν χρειάζεται κάτι αλλο.

5)Με οποιαδήποτε εκδοση του Ιταλου εχουμε ΟΤΑ updates ?Την εχει δοκιμάσει κανεις οτι δουλεύει σωστά ? (πχ αν απο την 6 πηγατε στην 7 με αυτον τον τρόπο)

6)Τι διαφορά εχει η ρομ του Ιταλού με αυτή του mrrusch ?Και οι δυο βασίζονται στην στοκ και περνάνε με τον ίδιο τροπο?

7)Η θήκη σιλικόνης που αναφέρεται στην παρουσίαση , ειναι δώρο του καταστηματος ή ειναι ετσι και αλλιώς μεσα στη συσκευασία της συσκευής ?Υπάρχει και εργοστασιακή προστασία οθόνης ?

8)Αν με τις rom του Ιταλου κανω factory defaults , εμφανιζονται κανονικά ολες οι επιλογες της google?Πχ σεταρισμα gmail,αυτοματο download εφαρμογών μου κλπ ?

9)Αν παραγγειλω απο το spemall , ποια επιλογή shipping να βάλω απο τις παρακάτω για ελευση χωρις δασμούς ? (Αυτές εμφανίζει)

 

Shipping method

Name Description Shipping cost

* Expedited Shipping 60% OFF Big Discount with with express tracking NO! Fast, Safe, Realtime online tracking! we will lower value on invoice, so there is nearly no tax at your custom(to Greece,we send by SG EMS, no tax) € 21.68

* Standard Shipping 60% OFF 12-18 Working Days,with tracking No and ensurance.by priority singapore post,recommended! Free shipping is only available for product value under $80USD, as Free shipping is to send by China post, it is not safe and slow to send large value product € 8.24

* SF Airmail 10-18 Working Days € 10.02

* EU Express 6-9 Working Days, 100% No Tax. We Pay if there is any tax at custom € 29.85

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Ξέρω , είναι μεγάλο ρε παιδιά :p αλλα βοηθείστε να το παραγγείλω το ρημαδι :O

Link to comment
Share on other sites

το έκανα πάτησα όταν βγήκε το πιγκουινάκι αλλά δε μπαίνει σε recovery κάνει επανεκκίνηση. Μετά το έκλεισα πάτησα ήχο+ και on/off μπήκα σε recovery αλλά προφανώς ήταν τα κινέζικα του κινητού. Αυτόν στο βίντεο δε του βγάζει πιγκουίνο μήπως φταίνε τα αρχεία απο το recovery; στο recovery απο το site του ιταλού παταω το install- over-adb.exe ή install-over -fastboot.exe; Ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

Λοιπον αδερφε εγω θα σου προτεινω αυτο που τελικα πετυχε σε μενα και ειναι και πιο απλο.

Κατεβαζεις απο εδω http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

το sesione twrp και το sesione firmware του ιταλού.

Αντιγραψε στο κινητο την ρομ που θες.

Αφου ξεζιπαρεις το αρχειο με το twrp και εχεις περασει και drivers για το κινητο στο pc τρεχεις το αρχειο που λεει flash over fast boot εχοντας συνδεδεμενο και ανοιχτο το κινητο στο pc.

Το κινητο θα κανει reboot και θα κολλησει με εναν πιγκουινο στην οθονη.Μην χαλαστεις,κρατα συνεχομενα και ταυτοχρονα power+vol up και το κινητο θα μπουταρει στο twrp .

Απο κει κανεις reboot to recovery παλι για να δει το αρχειο της ρομ που χεις αντιγραψει προηγουμενος.

Αφου ξαναμπεις σε recovery mode και εχεις δει οτι βλεπει το zip της ρομ κανεις advance wipe,wipe cashe,wipe dalvick cashe και data.

Μετα install το αρχειο zip της ρομ.

Αφου τελειωσει κανε wipe cashe,wipe dalvick cashe και reeboot system.

Θα αργησει λιγο αλλα θα ανοιξει .

Σε μενα ετσι πετυχε με τη βοηθεια και του aggelou74.

 

Με install over fastboot η διαδικασία είναι η παραπάνω..αυτό έκανα εγώ και πέτυχε

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Λιαν συντομως βγαινει ΑΟSP πληρως λειτουργικη απο οτι πληροφορηθηκα...αντε να δουμε!:)

 

μολις μας εκαψες...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω , είναι μεγάλο ρε παιδιά :p αλλα βοηθείστε να το παραγγείλω το ρημαδι :O

 

Χρήστο θα απαντήσω σε όσες ξέρω

3) ναι μόνο στην 7s,εγώ εχω του ιταλου μαζί με το update απο όταν βγήκε και δεν εχω κάποιο πρόβλημα

4) http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782

5) ota δεν έχει,μόνο ενα μικρό update ήρθε ota,απο την 6 στην 7 κατέβασα την rom από το site

6) του mrrusch έχει λιγότερο bloatware απο οτι διάβασα,δεν την εχω δοκιμάσει

7) η θήκη που έχει μαζί είναι διάφανη hard οχι σιλικόνης,δεν έχει προστασία απο το εργοστάσιο,καλύτερα να αγοράσεις tempered glass

8) όχι

9) Standard Shipping,αν επιλέξεις το πρώτο με EMS ενδέχεται να πληρώσεις τελωνείο,γιατί βλέπεις απο το spemall?απο vickmall που αγοράσαμε οι περισσότεροι έχουν δώρο ζελατίνα και θήκη σιλικόνης(αν και μάλλον έβαλαν για το x600 σε μένα γιατί δεν ταιριάζει το power button και στο πίσω μέρος η καμερα με το led) ενώ τους ζήτησα και tempered glass και το έβαλαν και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ποιος υποτίθεται πως βγάζει την Android Open Source Project Rom και τι παραπάνω θα έχει από του Ιταλού που στηρίζεται πάνω στου κατασκευαστή.

Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι τελείως διαφορετικό ;;; κάτι αμφίβολης αισθητικής.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έλθει ανεβαζω link μετά που θα δοκίμασε πρώτα..πιθανότατα θα βγει κ miui stable με διορθωμένη κάμερα..δουλεύουν οι κινεζοιιιιι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...