Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα ερώτημα στο androidiani και απάντησε ο cuoco πως αύριο θα δώσει fix μέσω ota που θα προσπαθεί να δώσει λύση στο θέμα του geolocating το οποίο επηρεάζει και το music app.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το θέμα του SAR βρήκα αυτό

http://www.manualsbase.com/manual/62479/cell_phone/sony_ericsson/walkman_w20/

"SAR data information for residents in countries that have adopted the SAR limit recommended by the International Commission of Non-Ionizing Radiation Protection (ICNIRP), which is 2 W/kg averaged over ten (10) gram of tissue (for example European Union, Japan, Brazil and New Zealand)."

 

Αν δείτε από κάτω τα κινέζικα, μάλλον αυτό είναι το όριο σύμφωνα με το πρότυπο GB1288-2007.

Φαντάζομαι, όπως ανέφερε ο φίλος πιο πάνω, η τιμή 1.5 που δίνει η Letv αναφέρεται σε δίκαρτο...

 

 

Άρα το τηλ ειναι στο όριο; Δεν εχω καταλάβει τελικά ποιο ειναι το όριο. 1.5 εάν εχει το τηλ δεν το λες και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82_%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CF%8C%CF%82_%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%81%CF%8C%CF%86%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82

"Σύμφωνα με αυτή την οδηγία το όριο που τίθεται στις συσκευές που κυκλοφορούν στην Ευρωπαϊκή Ένωση είναι 2 W/kg που περιλαμβάνεται για 10 γραμμάρια ιστού"

Το αμερικάνικο είναι 1.6W/kg σε 1 γραμμάριο ιστού.

http://www.phonearena.com/news/SAR-explained-here-is-the-radiation-level-of-top-smartphones-iPhone-6-compared-with-competition_id61381

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν ταιριαζουν οι θηκες του pro στο x600?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακυρο,δεν κανουν

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η εφαρμογή της μουσικής παίζει σε εσάς; γιατί σε εμένα δεν ακούγεται κανένα τραγούδι

 

Όχι θα βγει fix σήμερα μάλλον. ;) δεν παίζει επειδή καταλαβαίνει την IP μας ότι είναι εκτός Κίνας και δεν μας προσφέρει την υπηρεσία streaming της LeTV.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από Vickmall, μπορώ να το ζητήσω με κάποια συγκεκριμένη, σταθερή ROM και να δουλεύει καλά, χωρίς να χρειάζεται φλασάρισμα?

Ρουταρισμένο έρχεται από το VIckmall αν το ζητήσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από vickmall, θα σου περάσουν από μόνοι τους του Ιταλού, αλλά ζήτα το για καλό και για κακό!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από vickmall, θα σου περάσουν από μόνοι τους του Ιταλού, αλλά ζήτα το για καλό και για κακό!

 

Να ζητήσω κάποια συγκεκριμένη έκδοση (ο Ιταλός έχει βγάλει παραπάνω από μια ROM)?

Ρουταρισμένο το στέλνει το Vickmall?

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΙ ROM.Εβαλα την ΜIUI 7 (BETA),το μονο BUG ειναι στην camera που θα διορθωθει μεσα στην εβδομαδα οπως αναφερει ο Κινεζος developer...το απογευμα θα ανεβασω ΑΝΤUTU, moλις ολοκληρωσω κατι tweaks..γενικα ειναι πιο σβελτη απο το μαμα ΕUI..ποσο ειπαμε οτι βγαζει η κορεατικη ναυαρχιδα???:lol: Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το otetv go στο κινητό; Αν ναι παίζει κανονικά;

 

Στο x600 μου μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να κάνει streaming σε συσκευές rooted.

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΙ ROM.Εβαλα την ΜIUI 7 (BETA),το μονο BUG ειναι στην camera που θα διορθωθει μεσα στην εβδομαδα οπως αναφερει ο Κινεζος developer...το απογευμα θα ανεβασω ΑΝΤUTU, moλις ολοκληρωσω κατι tweaks..γενικα ειναι πιο σβελτη απο το μαμα ΕUI..ποσο ειπαμε οτι βγαζει η κορεατικη ναυαρχιδα???:lol:

 

Καλά χωρις κάμερα το έχεις τώρα ; :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει το ote TV go σε rooted συσκευή

 

Το κακό είναι ότι έκανα unroot μέσα από το supersu και επανεκκίνηση και πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Άραγε αν βάλω την official rom θα παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το παρέλαβα και εγώ το χρυσό!! Καλά από χρώμα φυσάει αλλά μου ήρθε με τελειωμένη μπαταρία και δεν έπαιξα καθόλου. Ερώτηση: Κατέβασα την twrp του Ιταλού αλλά μου βγάζει δύο .exe ένα install over adb και ένα install over fastboot. Ποιο από τα δύο πατάμε; Επίσης τα google-new και supersu χρειάζονται να τα περάσω μέσα όπως λέει στο xda;

Λογικά over ADB γιατί την κάνεις μέσω του κομπιούτερ. Το superSU είναι το reoot. Αν περάσεις την Rom του Ιταλού δεν σου χρειάζεται να περάσεις το google-new.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι έκανα unroot μέσα από το supersu και επανεκκίνηση και πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Άραγε αν βάλω την official rom θα παίζει;

 

Δες μήπως γινεται με hide my root. Δεν αξιζει η κινεζικη ουτε playstore δεν εχει. Θα χεις αυτη τη τηλεφωναρα μονο για otego?

Link to comment
Share on other sites

To εχει παρει κανεις απο TO2C με Paypal? (οχι με balance)

 

ps: Αν δοκιμασεις να αγορασεις κατι απο κινεζομαγαζο και τελικα δεν διεκπεραιωθει η συναλλαγη, κινδυνευεις να χρεωθεις για οτιδηποτε;

Edited by GEONISED
Link to comment
Share on other sites

ανεβηκε η βελτιωμενη εκδοση του ιταλου την κατεβαζω να δω αν οντως ολα ειναι οκ.

 

X1-X800-ROW-RELOADED-5.5.0007S_v1.9-CUOCO92

https://mega.nz/#!qJYWyYwA!BaWOHC-jSnIud_vggTkiIClkdFdR92YF2_uKLxuKLn0

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

To εχει παρει κανεις απο TO2C με Paypal? (οχι με balance)

 

ps: Αν δοκιμασεις να αγορασεις κατι απο κινεζομαγαζο και τελικα δεν διεκπεραιωθει η συναλλαγη, κινδυνευεις να χρεωθεις για οτιδηποτε;

 

Εγω φιλε κανονικα,χωρις balance.Σε 10 μερες ηρθε στα χερια μου.

Και οχι δε χρεωνεσαι κατι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την τοποθεσία χωρίς gps παραμενει
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την τοποθεσία χωρίς gps παραμενει

 

Σε χωρο που με προηγουμενο τηλεφωνο ειχες κανονικα ακριβη τοποθεσια;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε χωρο που με προηγουμενο τηλεφωνο ειχες κανονικα ακριβη τοποθεσια;

 

Με την 6s είχε κανονικά.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί streaming κανετε από το music app με την σημερινή; Εμένα δεν κάνει.

 

Βελτιώθηκε το Bluetooth πάντως, το Wifi δείχνει πιο σταθερό ενώ το GPS δεν το δοκίμασα ακόμα.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...