Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράγγειλα...άσπρο από ευρωπαϊκή αποθήκη με rom Ιταλού.

 

Αναμένω και θα συγκρίνω με το moto x style!

 

Να πω την αλήθεια, με εντυπωσίασε η κριτική του pik. και του Mythozz, οπότε θα στείλω το moto μετά την σύγκριση

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παράγγειλα...άσπρο από ευρωπαϊκή αποθήκη με rom Ιταλού.

 

Αναμένω και θα συγκρίνω με το moto x style!

 

Να πω την αλήθεια, με εντυπωσίασε η κριτική του pik. και του Mythozz, οπότε θα στείλω το moto μετά την σύγκριση

 

Είναι μια χαρά εργαλείο, θα το ευχαριστηθείς. Με την ROM του Ιταλού μέχρι στιγμής κανένα σημαντικό πρόβλημα. Λίγο χαμηλό το Bluetooth Audio στις κλήσεις είναι μόνο, ψάχνω να βρω τρόπο να το αυξήσω. Όχι σε αναπαραγωγή μουσικής κλπ, εκεί είναι άψογο. Όταν ακούς τον άλλο να σου μιλάει με Bluetooth ακουστικό είναι λίγο χαμηλά.

 

Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε αυτά τα λεφτά.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

πολυς κοσμος μαζευεται τελικα... :lol:

 

Λογικό δεν είναι? Εφόσον 2-3 άνθρωποι που έχουν περάσει αρκετά καλά κινητά από τα χέρια τους και κρίνουν αντικειμενικά το προτείνουν, ποιός ο λόγος να κλείσεις τα μάτια! Από το mx4 έχουμε να τα πούμε Δημήτρη ;)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

έκανα restore με titanium backup και ο nova launcher παίζει κανονικα,κρασαρει μόνο αν πάω στις ρυθμίσεις του

edit:έκανε κάποιος backup απο twrp?τι έχει επιλέξει να κάνει backup γιατί αν τα επιλέξω όλα βγαίνει περίπου 10gb το backup και δεν αναγνωρίζει το usb otg στο recovery

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα...άσπρο από ευρωπαϊκή αποθήκη με rom Ιταλού.

 

Αναμένω και θα συγκρίνω με το moto x style!

 

Να πω την αλήθεια, με εντυπωσίασε η κριτική του pik. και του Mythozz, οπότε θα στείλω το moto μετά την σύγκριση

 

Καλησπέρα miketra, μπορείς να μου πεις από ποιό μαγαζί την παρήγγειλες και πως τη ζήτησες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα το απόγευμα παρέλαβα το Letv S1 pro και χωρίς να ξέρω τίποτα από όλα τα παραπάνω μου ζήτησε αναβάθμιση το EUI. Μου εγκατάστησε την 5.5.007s(stable). Μπορώ να το επεναφέρω στην προηγούμενη έκδοση ή να του βάλω κάποια που να έχει και Ελληνικά. Τώρα έχω μόνο Αγγλικά και πάρα πολλές εφαρμογές στα Κινέζικα.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το απογευμα, τώρα το δοκιμαζω.

Από vickmall, τη γνωστή ρομ του ιταλου, eui version 5.0.0006s stable.

Πρώτη εντύπωση εκτός από την φοβερή εμφάνιση κλπ η αξιοσημιωτη διάφορα ταχύτητας σε σχέση με το mi4 σε άνοιγμα εφαρμογών, browsing κλπ. Τα κάνει όλα πολύ πιο γρήγορα και ευκολοτερα.

Ως προς την οθόνη δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά στην ευκρίνεια δεν βρίσκω σχετικες ρυθμίσεις εκτός από την ποιότητα των χρωμάτων τα οποία δείχνουν πιο φυσικά.

Ο apex συνηθίζεται και είναι παρά πολύ κοντά σε παραμετροποιηση με τον nova.

Η αρχική μου εντύπωση είναι αριστη.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι? Εφόσον 2-3 άνθρωποι που έχουν περάσει αρκετά καλά κινητά από τα χέρια τους και κρίνουν αντικειμενικά το προτείνουν, ποιός ο λόγος να κλείσεις τα μάτια! Από το mx4 έχουμε να τα πούμε Δημήτρη ;)

 

ωραιο τηλεφωνο και το Mx4!!!!!

ομως αυτο εδω ειναι ακομα καλυτερο.!

;)

 

για μενα ειναι ανωτερο και απο Μχ5!

θηκη παντως δεν του βαζω οταν το παρω.

ενα pouch.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Pik η κάμερα του pro είναι καλύτερη από το απλό; Γιατί με το απλό επάθα πλάκα.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

το θεμα εγγυηση αφορα και απο που το αγορασες για παραδειγμα εμενα την ρομ του ιταλου την περασε το vickmall οπου και το πηρα οποτε δεν παιζει να χω προβλημα.Αλλα ακομα και να χρειαστει να περασεις την μαμισια ρομ 5 λεπτα δουλεια είναι

 

Την μαμισια την rom που την βρίσκεις? την εχει στο τηλεφωνο σαν backUp καπου η την κατεβάζεις?

Link to comment
Share on other sites

το θεμα εγγυηση αφορα και απο που το αγορασες για παραδειγμα εμενα την ρομ του ιταλου την περασε το vickmall οπου και το πηρα οποτε δεν παιζει να χω προβλημα.Αλλα ακομα και να χρειαστει να περασεις την μαμισια ρομ 5 λεπτα δουλεια είναι

 

Την μαμισια την rom που την βρίσκεις? την εχει στο τηλεφωνο σαν backUp καπου η την κατεβάζεις?

 

την official rom θα την βρεις εδω: http://bbs.letv.com/zt/eui/le_pro1.html

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα miketra, μπορείς να μου πεις από ποιό μαγαζί την παρήγγειλες και πως τη ζήτησες;

Από vickmall. Την ζήτησα αλλά μου είπαν ότι έτσι κι αλλιώς θα την πέρναγαν

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Pik η κάμερα του pro είναι καλύτερη από το απλό; Γιατί με το απλό επάθα πλάκα.

Συγνώμη που απαντώ αντί του Δημήτρη, η κάμερα είναι ακριβώς η ιδιά μια Sony, η οθόνη είναι καλύτερη στο Pro οπότε το αποτέλεσμα θα φαίνεται καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές αν τις έχεις αποθηκευμένες στη google εννοείται τις βλέπεις αλλά μπορείς να αποθηκεύσεις νέα επαφή; και αυτό το ρωτάω γιατί στο iuni u3 που έχω τώρα δεν μπορείς να προσθέσεις νέα επαφή στη google

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες,

Εφαρμογή για search σε αρχεία και τις εφαρμογές υπαρχει; (όπως στην miui)

Επίσης εφαρμογή όπως η security σε miui για καθαρισμό, antivirus, έλεγχο των του πλανου/ογκου δεδομένων κινητήρα κλπ υπαρχει;

Όσο έγραφα τα παραπάνω του έκανα ένα τεστ στο AnTuTu έβγαλε σχεδόν 62000,αλλά μετα καιει συνεχόμενα το led με κόκκινο χρωμα, του έκανα restart αλλά συνεχίσει να είναι αναμμενο. Δεν βρίσκω και κάπου επιλογές για το led.

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές αν τις έχεις αποθηκευμένες στη google εννοείται τις βλέπεις αλλά μπορείς να αποθηκεύσεις νέα επαφή; και αυτό το ρωτάω γιατί στο iuni u3 που έχω τώρα δεν μπορείς να προσθέσεις νέα επαφή στη google

 

Kαλησπερα φιλε μου μπορεις κανονικα να αποθηκευεις νεα επαφη στην google μολις το δοκιμασα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες,

Εφαρμογή για search σε αρχεία και τις εφαρμογές υπαρχει; (όπως στην miui)

Επίσης εφαρμογή όπως η security σε miui για καθαρισμό, antivirus, έλεγχο των του πλανου/ογκου δεδομένων κινητήρα κλπ υπαρχει;

Όσο έγραφα τα παραπάνω του έκανα ένα τεστ στο AnTuTu έβγαλε σχεδόν 62000,αλλά μετα καιει συνεχόμενα το led με κόκκινο χρωμα, του έκανα restart αλλά συνεχίσει να είναι αναμμενο. Δεν βρίσκω και κάπου επιλογές για το led.

 

Δεν ξέρω ποια ROM έχεις. Αν έχεις την Ιταλική (που είναι και η καλύτερη για τις ανάγκες μας σαν Έλληνες) τότε:

1) O File Manager που έχει, διαθέτει αναζήτηση πληρέστατη σε όλα, apps, αρχεία τα πάντα. Το Ημερολόγιο που έχει επίσης, διαθέτει αναζήτηση σε όλα τα ημερολόγια, απαραίτητο για εμένα προσωπικά.

2) Δεν χρειάζεσαι τέτοιο app (security, καθαρισμό, antivirus), είναι σκουπίδια που καθαρίζουν σκουπίδια. Σε ένα κινητό με 4GB RAM και 32GB storage δεν έχεις να αγχώνεσαι για junk files, trust me. Για τον έλεγχο του όγκου δεδομένων συμφωνώ, θα πρέπει να εγκαταστήσεις app.

3) Μήπως το έκαψες το μηχάνημα; Τα LEDS για την ώρα δεν βρήκα τρόπο ή app που να τα ελέγχει. Δοκίμασα το Light Flow αλλά δεν επικοινωνεί με το LED light.

 

 

Τις επαφές αν τις έχεις αποθηκευμένες στη google εννοείται τις βλέπεις αλλά μπορείς να αποθηκεύσεις νέα επαφή; και αυτό το ρωτάω γιατί στο iuni u3 που έχω τώρα δεν μπορείς να προσθέσεις νέα επαφή στη google

 

Φυσικά και μπορείς. Το IUNI είναι αποτυχημένη προσπάθεια κινητού για την Ευρώπη, με σχεδόν μηδέν υποστήριξη και προοπτική. :( Τα είχα γράψει πρώτος στην παρουσίασή του). Δεν σε προσβάλλω και εγώ το είχα αγοράσει, αλλά το έδωσα στον ένα μήνα.

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Pik η κάμερα του pro είναι καλύτερη από το απλό; Γιατί με το απλό επάθα πλάκα.

 

η Καμερα ειναι ιδια αλλα εχει και διαφορετικους αλγοριθμους οποτε στο Pro ειναι ανωτερη.

 

κοιταξε αυτο το βιντεο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Mythozz εννοείται πως δεν με προσβάλλεις, είναι κάτι που το έμαθα καλά ως χρήστης του. Για αυτό ρωτάω για το letv για να είμαι σίγουρος ως προς αυτές τις λεπτομέρειες.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ mythozz την ρομ του Ιταλοί έχω κ εγώ από vickmall, τελικά με κλείσιμο και άνοιγμα διορθώθηκε το θέμα του λεντ. Όχι επανεκκινηση.

Μεταξυ άλλων η εφαρμογή της μουσικής είναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η!!!!

Έχοντας εμπειρία από τις αντίστοιχες της Xiaomi (που πλέον δεν επιτρέπει αναζήτηση εκτός κινας) αλλά και της meizu είναι πολύ ανωτερη. Έχει τεράστια βάση δεδομένων με όλα τα remix των κομματιων και τα κάνει download σε δευτερολεπτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

O @v@gelis ειτε προσπαθει να μαζευψει το σαγονι απο αυτο που εχει στα χερια του και δεν το πιστευει, είτε του γλιστρησε απο τα χερια. Η σιγη δεν εξηγειται αλλιως απο χθες :p

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mythozz εννοείται πως δεν με προσβάλλεις, είναι κάτι που το έμαθα καλά ως χρήστης του. Για αυτό ρωτάω για το letv για να είμαι σίγουρος ως προς αυτές τις λεπτομέρειες.

 

Xaxa, κανένα θέμα είναι κλασεις ανώτερο το Pro όπως θα δεις. ;)

 

Σε ευχαριστώ mythozz την ρομ του Ιταλοί έχω κ εγώ από vickmall, τελικά με κλείσιμο και άνοιγμα διορθώθηκε το θέμα του λεντ. Όχι επανεκκινηση.

Μεταξυ άλλων η εφαρμογή της μουσικής είναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η!!!!

Έχοντας εμπειρία από τις αντίστοιχες της Xiaomi (που πλέον δεν επιτρέπει αναζήτηση εκτός κινας) αλλά και της meizu είναι πολύ ανωτερη. Έχει τεράστια βάση δεδομένων με όλα τα remix των κομματιων και τα κάνει download σε δευτερολεπτα!!!!

 

Συμφωνώ και εγώ με εμπειρία από Xiaomi/Meizu δεν παίζεται το Music app. Βρίσκεις τα πάντα, με album art το streamαρει άμεσα και το κατεβάζει σφαίρα. Τι άλλο να ζητήσεις; Δεν χρειάζεται να συνδέεις με PC για να του περνάς τραγούδια :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

σε ενα μισαωρο θα χουμε την 07s του ιταλου....περιμενω να την ανεβασει να κανω δοκιμη.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...