Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι διάβασα το κατεβάζεις από Play store αν δεν το δω δεν είμαι σίγουρος.

 

περιεργο το βλεπω να κατεβαζεις εφαρμογη απο το playstore για να δουλεψει fm radio-μαλλον e-radio θα ενοουν

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γι αυτό ρώτησα και εγώ. Το vickmall λέει έχει αλλά θέλει εφαρμογή. Το geekbuying, λέει ότι έχει και είπα μήπως έχουμε κάτι πιο σίγουρο.

 

Όποιος παραλάβει πρώτος ας μας ενημερώσει.

 

Πάντως για να λέει ότι χρειάζεται ακουστικά πιστεύω ότι θα έχει τελικά

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση παντως που δεν εχουν βγει reviews για τη συσκευη εκτος youtube.σε μια εβδομαδα θα κανω την παραγγελια..παω για το χρυσο.
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ρώτησα και εγώ. Το vickmall λέει έχει αλλά θέλει εφαρμογή. Το geekbuying, λέει ότι έχει και είπα μήπως έχουμε κάτι πιο σίγουρο.

 

Όποιος παραλάβει πρώτος ας μας ενημερώσει.

 

Πάντως για να λέει ότι χρειάζεται ακουστικά πιστεύω ότι θα έχει τελικά

 

οι περισσοτερες συσκευες πλεον δεν εχουν ακουστικα στο κουτι,,

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτερες συσκευες πλεον δεν εχουν ακουστικα στο κουτι,,

Αυτό σκέφτηκα, ότι αναφέρεται επειδή δεν έχει ακουστικά μέσα, οπότε τελικά μάλλον θα έχει FM Radio η συσκευή

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσοι το εχουμε παραγγειλει?εμενα μου υποσχεθηκε tracking σημερα το vickmall.Μια αλλη ερωτηση,ο επεξεργαστης του τρεχει στα 2 ενω του oneplus 2 τρεχει στα 1.8?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσοι το εχουμε παραγγειλει?εμενα μου υποσχεθηκε tracking σημερα το vickmall.Μια αλλη ερωτηση,ο επεξεργαστης του τρεχει στα 2 ενω του oneplus 2 τρεχει στα 1.8?

Αν χρησιμοποιείς το κινητό σαν κινητό και όχι παιγνιομηχανή δεν πρόκειται να δεις διαφορές ούτε με τους παλιούς επεξεργαστές.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το ξέρω απλά και μόνο για τα χαρακτηριστικά το λέω.παιχνίδι δεν παίζω mail τηλέφωνο skype viber messenger gps αυτά με ενδιαφέρουν και μέχρι στιγμής με το nexus 6 ειμαι κομπλε,απλά ήθελα να έχει 2 κάρτες γι αυτό πήγα στο letv

 

 

Πριν λίγο μ έστειλαν φωτό από vickmall περιμένω να μου περάσουν την rom apo androideani

 

Μπήκε ή multilanguage rom και περιμένω αύριο με το καλό να μου το στείλουν με tempered δωρο

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εμένα μου έστειλαν Shipment number και στο λογαριασμό μου η παραγγελία εγινε Complete. Το γέλιο είναι μου έστειλαν ένα νούμερο αλλά δεν ξέρω που να παρακολουθήσω που βρίσκετε το πακέτο. Έρχεται με Europe Expedited Shipping, τι είναι τούτο ;;; Όταν λες σου έστειλαν φωτογραφεία τι εννοείς.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα και εμένα μου έστειλαν Shipment number και στο λογαριασμό μου η παραγγελία εγινε Complete. Το γέλιο είναι μου έστειλαν ένα νούμερο αλλά δεν ξέρω που να παρακολουθήσω που βρίσκετε το πακέτο. Έρχεται με Europe Expedited Shipping, τι είναι τούτο ;;; Όταν λες σου έστειλαν φωτογραφεία τι εννοείς.

 

Δοκίμασε εδώ... https://www.17track.net/en/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εδώ... https://www.17track.net/en/

Ευχαριστώ πολύ.

Λάθος μου, μου έστειλαν Shipped By και Tracking Number αλλά εγώ δεν το είδα γιατί το είχαν προσθέσει στο τέλος της παραγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

μου στειλανε κι εμενα σημερα απο vickmall σημερα με traκing tempered glass-θηκη και την τελευταια ρομ απο http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92-18.html .

 

[ATTACH][ATTACH]64204[/ATTACH][/ATTACH] μερικες φωτογραφιες απο την προτελευταια ρομ

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH][ATTACH]64204[/ATTACH][/ATTACH] μερικες φωτογραφιες απο την προτελευταια ρομ

 

οποτε τι γινεται με τα updates?Θα τα παιρνει?Και στο 16αρι την ιδισ βαζουν,το περιμενω

Link to comment
Share on other sites

οποτε τι γινεται με τα updates?Θα τα παιρνει?Και στο 16αρι την ιδισ βαζουν,το περιμενω

 

βασικα μηπως εχεις μπερδευτει?εδω μιλαμε για το pro δεν βγαινει 16αρι.Επισης οταν βαζεις μια τετοια ρομ δηλαδη custom συνηθως τα update τα κανεις μονος σου απο recovery.Αν θες να εχεις online update το αφηνεις με την γνησια αγγλοκινεζικη ρομ.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

βασικα μηπως εχεις μπερδευτει?εδω μιλαμε για το pro δεν βγαινει 16αρι.Επισης οταν βαζεις μια τετοια ρομ δηλαδη custom συνηθως τα update τα κανεις μονος σου απο recovery.Αν θες να εχεις online update το αφηνεις με την γνησια αγγλοκινεζικη ρομ.

 

16αρι και προ εχουν την ιδια ρομ,δεν ρωτησα για τιποτα αλλο,για τα updates ρωτησα που αν και το ηξερα ηθελα μια 2η αποψη.

Link to comment
Share on other sites

οποτε τι γινεται με τα updates?Θα τα παιρνει?Και στο 16αρι την ιδισ βαζουν,το περιμενω

 

16αρι και προ εχουν την ιδια ρομ,δεν ρωτησα για τιποτα αλλο,για τα updates ρωτησα που αν και το ηξερα ηθελα μια 2η αποψη.

 

φιλε μου προσεξε καλυτερα μιλαμε για το letv le1 pro με snapdragon 810 4gb ram και 32rom κατι κανεις λαθος.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προσεξε καλυτερα μιλαμε για το letv le1 pro με snapdragon 810 4gb ram και 32rom κατι κανεις λαθος.

 

αντε παλι,δεν μιλαω για τα τεχνικα θεματα,αν δεν καταλαβαινεις τι αλλο να πω?Ρωτησα απλα,αν το κινητο παρει την ιταλικη ρομ που μπαινει και στο 16αρι η ΙΔΙΑ τι γινεται με τα updates>?

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ωραια αφου λοιπον νομιζεις οτι ειναι ιδιες πολυ απλα λοιπον κατεβασε την rom του x800 Και βαλτην στο x600 και θα καταλαβεις αν ειναι ιδιες.

Για τα UPDate που λες τα περνας χειροκινητα στην ιταλικη δεν υπαρχουν ota

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλει να σου πει ο φίλος ο venividivici είναι πως αναλόγως του hardware είναι και το software οπότε δεν είναι εναλλάξιμες οι rom και οι δυο ιταλικές αλλά όχι εναλλάξιμες, αλλά έτσι και αλλιώς αν βάλεις μια custom rom δεν υπάρχουν updates, πρέπει να ψάχνεις για καινούργιες rom και να τις περνάς ο ίδιος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε venividivici εχεις PM.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

μου στειλανε κι εμενα σημερα απο vickmall σημερα με traκing tempered glass-θηκη και την τελευταια ρομ απο http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92-18.html .

 

[ATTACH][ATTACH]64204[/ATTACH][/ATTACH] μερικες φωτογραφιες απο την προτελευταια ρομ

Αδερφέ επειδή είμαι ένα κλικ πριν την αγορά του κινητού μπορείς να μου πεις πόσο βγήκε η τιμή και με τι το στέλνουν ?Γιατί εγώ σκέφτομαι να το χτυπήσω από to2c. Επίσης πώς το πλήρωσες ?Credit card ή PayPal?

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ επειδή είμαι ένα κλικ πριν την αγορά του κινητού μπορείς να μου πεις πόσο βγήκε η τιμή και με τι το στέλνουν ?Γιατί εγώ σκέφτομαι να το χτυπήσω από to2c. Επίσης πώς το πλήρωσες ?Credit card ή PayPal?

 

απο vickmall 277 ευρώ με paypal balance

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ επειδή είμαι ένα κλικ πριν την αγορά του κινητού μπορείς να μου πεις πόσο βγήκε η τιμή και με τι το στέλνουν ?Γιατί εγώ σκέφτομαι να το χτυπήσω από to2c. Επίσης πώς το πλήρωσες ?Credit card ή PayPal?

 

Φιλέ καλημέρα εγώ το πήρα από vickmall με paypal χωρίς balance κατευθείαν.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ένας απλός τρόπος να κάνουμε root το τηλέφωνο. http://www.jellydroid.com/2015/07/root-letv-le-one-pro-x800-without-pc/

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να κάνουμε ένα τηλέφωνο πρώτα root για να περάσουμε μετά μια καινούργια rom. Σωστά τα λέω ;;;;

Τώρα πως περνάμε εύκολα μια καινούργια rom δεν ξέρω.

Έχω βρει αυτό http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782 αλλά όλα αυτά τα βρίσκω αρκετά πολύπλοκα δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν κατάλαβα καλά πρέπει να κάνουμε ένα τηλέφωνο πρώτα root για να περάσουμε μετά μια καινούργια rom. Σωστά τα λέω ;;;.

 

Σε γενικές γραμμές... όχι. Το root είναι για άλλα πράγματα. Αν πρόκειται να βάλεις official rom δεν κάνεις root. Root κάνεις όταν θέλεις να βάλεις custom recovery (twrp) για να μπεις στα πειράγματα.

 

Έχω βρει αυτό http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782 αλλά όλα αυτά τα βρίσκω αρκετά πολύπλοκα δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο εύκολο.

 

Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο φαίνεται. Οι διαδικασίες είναι τυφλοσούρτης για γνώστες αλλά και μη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές... όχι. Το root είναι για άλλα πράγματα. Αν πρόκειται να βάλεις official rom δεν κάνεις root. Root κάνεις όταν θέλεις να βάλεις custom recovery (twrp) για να μπεις στα πειράγματα.

Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο φαίνεται. Οι διαδικασίες είναι τυφλοσούρτης για γνώστες αλλά και μη.

 

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο πρέπει να βάλεις custom rom και τώρα που βγαίνει το android 6 πιστεύω πως χρειάζεται custom rom. Στο

http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782 δεν κατάλαβα που περιγράφετε (γίνεται) η εγκατάσταση της νέας rom. Η συγκεκριμένη περιγραφή τελειώνει με το play store και δεν μιλάει πουθενά για εγκατάσταση rom. Εκτός και αν το TWRP theme εννοεί πως είναι η rom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...