Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το είχα σκοπό να το κάνω μόνος μου. Εσύ μου έδωσες την ιδέα!

Βέβαια η αλήθεια είναι οτι χρειάζονται 2-3 εργαλεία ακόμη για να κάνεις δουλειά. Αν υπάρχουν όμως, είναι εξαιρετικά απλή διαδικασία με μηδενικό κίνδυνο ζημιάς.

 

Για πραγματικά μεγαλύτερη χωρητικότητα, πολύ πολύ δύσκολα έως αδύνατον. Είναι οριακά τα πράγματα.

 

Για αναγραφόμενη χωρητικότητα .... αν ψαξεις πιστεύω θα βρεις.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Εγώ σου έδωσα την ιδέα? Χαχαχαχα δεν θυμάμαι.

Όντως αν δεν έχει διαφορά τότε δεν υπάρχει λόγος να βάλεις κάτι άλλο εκτός από το original.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι πραγματικά μεγαλύτερο. Δεν υπάρχει και ο κατάλληλος χώρος βέβαια και οι μπαταρίες αυτές δεν είναι να πιέζονται πουθενά.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1.Νομιζα με τα δυο βιδακια απο κατω ανοιγει το καπακι του κινητου,δεν ηξερα οτι θελει βεντουζα να ανοιξει.

2.Πες μας κιολας αξιζε τελικα η αντικατασταση στην μπαταρια ή το σκιζει ο μικρος και δεν ειδες καμια διαφορα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το εργαλείο είναι απαραίτητο γιατί το ανοίγει εύκολα, γρήγορα και το κυριότερο χωρίς σημάδια στο bezel.

Ναι άξιζε στάνταρ η αλλαγή. Ηταν πολύ μεγάλη η διαφορά ακόμη και με την μπαταρία αστρωτη. Μετά απο 7-8 κύκλους θα πάρει και άλλο πάνω της.

Παιδιά σαν διαδικασία είναι κάτι παραπάνω απο γελεία. Πραγματικά δεν αξίζει με τίποτα τα λ7 που ζητάνε για να την αλλάξουν.

Θέλει αυτό το πολύ ψιλό τορκς κατσαβιδακι, ενα ψιλό σταυροκατσαβιδο για να βγει ενα λαμακι εσωτερικά και αυτό το εργαλείο βεντούζα. Τίποτα άλλο.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει κανεις καποιο καλο glass που να εφαρμοζει σωστα;

Αυτα αξιζουν; http://www.e-shop.gr/forever-tempered-glass-25d-for-huawei-p8-white-p-TEL.033245

http://www.shop13.gr/forever-tempered-glass-9h-03mm-gia-huawei-p8-l09-p-197383.html

Link to comment
Share on other sites

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει κανεις καποιο καλο glass που να εφαρμοζει σωστα;

 

Εγώ πάντως 4 tempered glass που εχω δοκιμάσει (2 μαρκα, 2 οεμ, οχι nillkin) όλα έχουν πρόβλημα στην πάνω και κάτω δεξιά γωνία, δε κολλάνε με τίποτα! Έχω ακούσει ότι συνέβη και σε άλλους το ίδιο... ίσως είναι κατασκευαστικο πρόβλημα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 4 tempered glass που εχω δοκιμάσει (2 μαρκα, 2 οεμ, οχι nillkin) όλα έχουν πρόβλημα στην πάνω και κάτω δεξιά γωνία, δε κολλάνε με τίποτα! Έχω ακούσει ότι συνέβη και σε άλλους το ίδιο... ίσως είναι κατασκευαστικο πρόβλημα του κινητού.

Γι' αυτό προτείνω αυτό που προτείνω. Αν ψαξετε στο νήμα θα βρείτε απαντήσεις.

Για ακόμη καλύτερα το pro: http://www.ebay.com/itm/331728392043

 

Εδώ Ελλάδα το πουλάνε 3 φορές επάνω (20+ευρω)

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο nillkin τίποτα άλλο δεν κάθεται σωστά.

Έτσι!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω εδώ και ενάμιση χρόνο και του έχω βάλει θήκη πλάτης Nillkin χωρίς τζάμι. Μεμβράνη είχε και την φοράει ακόμα από την αρχή που το πήρα.
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι κοντα στο να παρω το Huawei P8, θα μπορουσε καποιος που το εχει να μου πει αν ειναι καλο στις φωτογραφιες στο αυτοματο? Με ενδιαφερει περισσοτερο για indoor φωτογραφιες την ανηψουλα μου που ζουζουνιζει ολη την ωρα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι κοντα στο να παρω το Huawei P8, θα μπορουσε καποιος που το εχει να μου πει αν ειναι καλο στις φωτογραφιες στο αυτοματο? Με ενδιαφερει περισσοτερο για indoor φωτογραφιες την ανηψουλα μου που ζουζουνιζει ολη την ωρα :lol:

 

Το έχω εδώ και ένα χρόνο σαν κύρια συσκευή. Έχω βγάλει περίπου 5.000 φωτογραφίες και στο αυτόματο και με δικές μου ρυθμίσεις. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο θέμα είναι η μπαταρία που δεν μου βγάζει όλη την μέρα. Εννοώ από τις 8 το πρωί έως τις 9 το βράδυ. Το έχω λύσει με power bank.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει πολύ καλή φωτογραφική. Ανάμεσα στις καλύτερες.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το U7 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έσκασε το απόγευμα την ώρα που έπινα καφεδάκι. Ασφαλείας λέει. Έχει δει κανείς καμιά διαφορά σε κάποια λειτουργία ή μενού;
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Παιδες στα λεφτα που κανει θα το προτιμουσατε σημερα;

Μόνο από τα update που δίνει η Huawei, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από τα update που δίνει η Huawei, ναι.

 

Ευχαριστω. Στον ηλιο εχει ευκρινεια; Γιατι διαβαζω στο gsmarena οτι δεν ειναι καλο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Στον ηλιο εχει ευκρινεια; Γιατι διαβαζω στο gsmarena οτι δεν ειναι καλο

Είναι στα 503 nits.

Θεωρώ ότι πάνω από τα 500, η ευκρίνεια είναι πολύ καλή κάτω από τον ήλιο. Ειδικά αν παίξεις με τη θερμότητα-ζωντάνια της οθόνης, τότε ίσως φτάσεις και σε καλύτερο αποτέλεσμα (τέρμα ψυχρό).

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα 503 nits.

Θεωρώ ότι πάνω από τα 500, η ευκρίνεια είναι πολύ καλή κάτω από τον ήλιο. Ειδικά αν παίξεις με τη θερμότητα-ζωντάνια της οθόνης, τότε ίσως φτάσεις και σε καλύτερο αποτέλεσμα (τέρμα ψυχρό).

 

Δεν εχεις αδικο , αν και προσωπικα μιλωντας μονο το clear black φιλτρο της nokia/microsoft ειδα κανει τρομερη διαφορα :)

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ,οποιος θελει να το κανει να μοιαζει με Nougat Pixel ,ας δει αυτο τον οδηγο...γινεται φοβερο!

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...