Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.huaweiblog.de/release/huawei-p8-marshmallow-android6-final-download/

 

εδς παντως αν δεν κανω λαθος λεει οτι η 317 , η 6 δηλαδη που βαλαμε αυτες τις μερες, ΔΕΝ ειναι τελικη εκδοση... να σας πω την αληθεια το ευχομαι γιατι καποια μικρα πραγματακια που λειπουν θα τα ηθελα ξανα. για να δουμε...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.huaweiblog.de/release/huawei-p8-marshmallow-android6-final-download/

 

εδς παντως αν δεν κανω λαθος λεει οτι η 317 , η 6 δηλαδη που βαλαμε αυτες τις μερες, ΔΕΝ ειναι τελικη εκδοση... να σας πω την αληθεια το ευχομαι γιατι καποια μικρα πραγματακια που λειπουν θα τα ηθελα ξανα. για να δουμε...

εμενα το μονο που μου λειπει ειναι αυτο που εστελνα τις φωτο ασυρματα στην τηλεοραση και τις εβλεπα

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μου λέει τώρα ότι υπάρχει διαθέσιμο update η Β317

 

κανε και το Update... και μετα παλι factory reset

Link to comment
Share on other sites

κανε και το Update... και μετα παλι factory reset

 

Ωραια σε ευχαριστώ πολύ! Πάντως αργεί πάρα πολύ να κάνει ota update.

Link to comment
Share on other sites

κανε και το Update... και μετα παλι factory reset

 

αν θελει ας το καρφωσει με την μια με vol + & - και power button, ετσι κανει και wipe στα παντα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα και εγώ κάτοχος εδώ και μια βδομάδα.

Θέλω να ρωτήσω το εξής: έχω ένα ακουστικό Plantronics m70 to opoio όταν το συνδέω στο viber , ενώ ακούω το συνομιλητή μου εκείνος δεν με ακούει. Αυτό μου το κάνει και με δοκιμή και με άλλο ακουστικό.Να σημειώσω ότι με messenger δουλεύει κανονικά και επίσης σα κανονική χρίση τηλεφώνου.Ξέρεις κανείς κάτι αν θέλει κάποια ρύθμιση στο viber?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα και εγώ κάτοχος εδώ και μια βδομάδα.

Θέλω να ρωτήσω το εξής: έχω ένα ακουστικό Plantronics m70 to opoio όταν το συνδέω στο viber , ενώ ακούω το συνομιλητή μου εκείνος δεν με ακούει. Αυτό μου το κάνει και με δοκιμή και με άλλο ακουστικό.Να σημειώσω ότι με messenger δουλεύει κανονικά και επίσης σα κανονική χρίση τηλεφώνου.Ξέρεις κανείς κάτι αν θέλει κάποια ρύθμιση στο viber?

Ασυμβατότητα με το viber, μου το κάνει δε αρκετά κινητά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε!

Απ' ότι έχω διαβάσει, τη Β317 δεν την έχουν για final version. Ότι λέει και ο @notissfak δηλαδή! Ίσως γίνουν και άλλες διορθώσεις και μετά την κυκλοφορήσουν. Κάποια Β320 ίσως?

Αναμονή ακόμη! Το καλό πράγμα αργεί!:lol:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χθες το κινητό. Σήμερα θα πάω να πάρω και nanosim και θα είμαι κομπλέ. Θα το δουλέψω μερικές μέρες και θα γράψω τις εντυπώσεις μου. Κάτι μόνο που παρατήρησα και θέλω να ρωτήσω. Το έβγαλα από την 1η 8ωρη φόρτιση γύρω στις 12 το βράδυ. Το δούλεψα φουλ τις επόμενες 2,5 ώρες, αφού κατέβασα εφαρμογές που ήθελα, πέρασα gps, ρυθμίσεις κλπ. Πήγα για ύπνο στις 2:30 και είχε 66% μπαταρία. Το ξανάπιασα στα χέρια μου 12:30 το μεσημέρι και είχε 50%. Διάβαζα πιο πριν για 2 και 4% κατανάλωση το βράδυ και είπα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό. Να πώ ότι είχα ανοιχτό wi-fi, δεν είχα ενεργοποιήσει Ultra μπαταρία και το είχα και 4g. Κάτι που λέγατε για εκπομπή κυψέλης που τραβάει πολυ μπαταρία, τι είναι; Είμαι λίγο(πολύ), άσχετος με αυτά. Επίσης έχει την έκδοση 5.0.1 και κάνω έλεγχο και μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις(το γράφω γιατί διάβασα πιο πριν νομίζω ότι βγήκε η 6). Επίσης είπατε πως η εφαρμογή για εγγραφή βίντεο είναι τραγική. Έχετε να προτείνετε κάποια να κατεβάσω; Αυτά τα λίγα για αρχή.:) Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

παιδια το sar του ποσο ειναι body και head γιατι διαβαζω οτιναναι

 

οχι ακριβος η συσκευη εχει δυο κεραίες ξεχωριστές.. για αυτο ειναι τοσο διαφορετικά αυτα που ειδες

Link to comment
Share on other sites

οχι ακριβος η συσκευη εχει δυο κεραίες ξεχωριστές.. για αυτο ειναι τοσο διαφορετικά αυτα που ειδες

 

Καλησπερα σε ολους.. Τελικα ξερουμε ποσο ειναι σε (αριθμους) τα sar του body και head ?

Οποιος ξερει κατι με σιγουρια ας αναφερει τις τιμες... Ειμαι και εγω υποψηφιος αγοραστης του P8...!!!

Και το σκεφτομαι αν οντως αξιζει η αγορα του ? Επισης αν ξερει καποιος μαγαζι που να εχει μονο unbranded θα με βοηθουσε πολυ... Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.. Τελικα ξερουμε ποσο ειναι σε (αριθμους) τα sar του body και head ?

Οποιος ξερει κατι με σιγουρια ας αναφερει τις τιμες... Ειμαι και εγω υποψηφιος αγοραστης του P8...!!!

Και το σκεφτομαι αν οντως αξιζει η αγορα του ? Επισης αν ξερει καποιος μαγαζι που να εχει μονο unbranded θα με βοηθουσε πολυ... Ευχαριστω...

0.73 head

1.72 body

 

Αλλά μόνο όταν δουλεύουν και η δύο κεραίες (δλδ σε σημεία όταν αλλά κινιτα απλά δεν πιάνουν σήμα)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε θέματα για το emui 4? Εκτός του app θεματα. Εκεί μέσα έχει πολύ λίγα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.

εχετε να προτεινετε bluetooth συμβατο με το κινητο;

το MW600 που χρησιμοποειω εσπαψε το κλιπ που πιανει επανω σου κι εγω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.

εχετε να προτεινετε bluetooth συμβατο με το κινητο;

το MW600 που χρησιμοποειω εσπαψε το κλιπ που πιανει επανω σου κι εγω προβλημα.

 

μεχρι τώρα όσα δοκίμασα όλα λειτουργούν χωρίς κάποιο θέμα η δυσλειτουργία (και μάλιστα πάντα σε dual link p8-iphone 5s μαζι)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.

εχετε να προτεινετε bluetooth συμβατο με το κινητο;

το MW600 που χρησιμοποειω εσπαψε το κλιπ που πιανει επανω σου κι εγω προβλημα.

 

μεχρι τώρα όσα δοκίμασα όλα λειτουργούν χωρίς κάποιο θέμα η δυσλειτουργία (και μάλιστα πάντα σε dual link p8-iphone 5s μαζι)

 

 

Ομοίως! 2 Plantronics και 2-3 SE που είχα, δούλεψαν άψογα. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παίδες

Κατέβασα την 317 απο εδώ http://forum.xda-developers.com/android/development/ota-update-gra-l09-android-6-0-t3268757

την έκανα unzip και την πέρασα στον φάκελο load που δημιουργησα στην internal storage, πήγα στο local update ,μου εμφάνησε το αρχείο και του είπα να κάνει update, το έκανε και με το που ολοκληρώθηκε μου είπε οτι θα κάνει restart , και ξεκίνησε το restart αλλά μόλις φτάνει στο σήμα της huawei μένει γα 10'' και μετά σβύνει και ξανανοίγει και πάλι τα ίδια.Δεν μπορώ να κάνω τίποτα.Τι στο καλό έπαθε;

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παίδες

Κατέβασα την 317 απο εδώ http://forum.xda-developers.com/android/development/ota-update-gra-l09-android-6-0-t3268757

την έκανα unzip και την πέρασα στον φάκελο load που δημιουργησα στην internal storage, πήγα στο local update ,μου εμφάνησε το αρχείο και του είπα να κάνει update, το έκανε και με το που ολοκληρώθηκε μου είπε οτι θα κάνει restart , και ξεκίνησε το restart αλλά μόλις φτάνει στο σήμα της huawei μένει γα 10'' και μετά σβύνει και ξανανοίγει και πάλι τα ίδια.Δεν μπορώ να κάνω τίποτα.Τι στο καλό έπαθε;

 

Η χαζομάρα είναι που έκανα unzip to αρχείο.Τι να κάνω μπορεί ν αβοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Η χαζομάρα είναι που έκανα unzip to αρχείο.Τι να κάνω μπορεί ν αβοηθήσει κάποιος;

Υπάρχει τρόπος για unbrick θα σου στείλω μόλις πάω σπίτι γιατί τώρα είμαι στο αεροπλάνο... Και δεν είμαι επιβάτης :p

Link to comment
Share on other sites

Η χαζομάρα είναι που έκανα unzip to αρχείο.Τι να κάνω μπορεί ν αβοηθήσει κάποιος;

http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-how-to-unbrick-huawei-p8-failed-t3260704

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά το έχω δοκιμάσει και δεν πετυχαίνει.

http://i.imgur.com/Lz3r6Vz.png

Καμία ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά το έχω δοκιμάσει και δεν πετυχαίνει.

http://i.imgur.com/Lz3r6Vz.png

Καμία ιδέα

 

Για δες και αυτη τη λυση

http://forum.xda-developers.com/android/help/help-bootloop-t3309840

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...