Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.....ξεκινάω λέγοντας ΣΟΣ ΣΟΣ ΣΟΣ έχω ένα p8 με costume rom με twrp σε έκδοση 5.0 μοντέλο ,GRA-L09 ,το κακό είναι ότι δεν το έκανα εγώ αλλά έτσι το πήρα.θελω να το επαναφέρω να το καθαρίσω....καμία ιδέα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πήρες τώρα κοντά, προσπάθησε να το επιστρέψεις πισω στον πωλητή του.

Κακως πήρες ενα τηλέφωνο σε τέτοια κατάσταση. Εκτός βέβαια αν ήξερες τι επαιρνες και παρόλα αυτά το πήρες.

 

Απο πειράγματα σε Hua δυστυχώς δεν ξέρω (ασε που τα εχω βαρεθει ολα αυτα) αλλα προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ ενα τοσο πειραγμένο τηλέφωνο.

 

Για την ρομ, φαντάζομαι οτι φλασαρεις την στοκ Β200 και ξεμπερδεψες αλλά για την αλλαγή του recovery δεν εχω ιδεα.

Αν γνωρίζει καποιος αλλος ας βοηθήσει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.....ξεκινάω λέγοντας ΣΟΣ ΣΟΣ ΣΟΣ έχω ένα p8 με costume rom με twrp σε έκδοση 5.0 μοντέλο ,GRA-L09 ,το κακό είναι ότι δεν το έκανα εγώ αλλά έτσι το πήρα.θελω να το επαναφέρω να το καθαρίσω....καμία ιδέα;;;;

Καταρχην, αν δεν έχει τη stock recovery, λογικα δεν μπορείς να φλασαρεις official rom αλλά ούτε θα παίρνεις τις αναβαθμίσεις μέσω ΟΤΑ. Θα πρέπει να επαναφερεις τη stock recovery πρωτα και μετά απλώς φλασαρεις μια official rom. Επισης, αφού είναι root θα έχεις και ξεκλειδωτο bootloader. Είτε ρωτάς τον πρώην κάτοχο να σε κατευθύνει, είτε ψάχνεις για πληροφορίες στο xda forum, εκεί λογικά θα βρεις τις πληροφορίες για το τι πρέπει να κανείς, καθώς και τη σειρά με τα οποία πρέπει να τα κάνεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω μόνον το ποσό που έδωσες ν' αξίζει τον κόπο. Καλό κουράγιο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω μόνον το ποσό που έδωσες ν' αξίζει τον κόπο. Καλό κουράγιο!

Το έκανα ανταλλαγή με.Ένα mate 7, νομίζω ότι.βρήκα οδηγό για unroot και relock ,θα δούμε το.θα βγει...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι εχω καποιες αποριες...

 

- με το Β200 δεν εχω την επιλογη να κρυβονται τα κουμπια απο την οθονη (σε βιντεο και λοιπα...)

 

- εχω καποιεσ αμφιβολιες για την ποιοτητα βιντεο οταν ειναι ανοιχτος ο οπτικος σταθεροποιητης, σαν να κανει νερα η εικονα (τα βιντεο με αυτη την επιλογη ανοιχτη ειναι καπως)

 

-αν εχει βρει κανεις το τζαμακι για το touch plus απο εδω ελλαδα και γενικα καμια γνωμη αν καποιος απο εσας το εχει λειτουργησει

 

Υ.Σ: http://gr.ibywind.com/huawei-p8-original-touchplus-smart-screen-protection.html

http://flosmall.com/accessories/huawei-p8-original-touchplus-smart-screen-protection-detail

 

δυο καλες τιμουλεσ στο πρωτο εχει και ελληνικο μενου δειτε οποιος τον ενδιαφερει

με paypal η αγορα (νομιζω υπαρχει θεμα με αγορες λογω καπιταλ κοντρολς ακομα)

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Τα έχουμε δει αυτά τα δύο. Προσωπικά δεν με έχουν πείσει ότι δουλεύουν χωρίς πρόβλημα, τουλάχιστον από τα βιντεάκια που έχω δει. Σε όλα βλέπεις ότι αρκετές φορές δεν πιάνει το touch με την πρώτη και ξανά-πατάνε.

Αν είναι να μου σπάσει τα νεύρα και να το κλείσω, ώστε να το δουλεύω σαν απλό tempered glass, να μου λείπει. Βρίσκω φθυνότερα και καλύτερα.

Ρίξε μια ματιά στο youtube έχει πολλά βίντεο και θα δεις αυτό που λέω.

 

Όσο γι' αυτό που λες για τα βίντεο με OIS δεν το έχω δει καθόλου. Την φωτογραφική την δουλεύω πολύ αλλά μόνον για φωτογραφίες. Για βίντεο, από ελάχιστα έως και καθόλου.

 

PS: Για το PayPal εχουν βρεθεί λύσεις. Ψάξε στο νημα του ή αλλιως με πμ.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από αυτονομία πώς είστε? Ευχαριστημένοι? Είδα, τα specs, όλα καλά όλα ωραία, μόλις έφτασα στη μπαταρία σκάλωσα...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από αυτονομία πώς είστε? Ευχαριστημένοι? Είδα, τα specs, όλα καλά όλα ωραία, μόλις έφτασα στη μπαταρία σκάλωσα...

 

μια χαρα ειναι η μπαταρια του ,προσωπικα μου αντεχει οσο και το honor 6 που ειχα ,που το honor εχει 3100mAh

Link to comment
Share on other sites

Πες μας την χρήση που κάνεις για να σου πουμε και εμείς.

Έτσι γενικά, ειναι οκ απο μπαταρία. Δεν εχει πρόβλημα.

Πριν ειχα s5 και συγκριτικά, μετα την τελευταία αναβάθμισή του, το ρ8 ειναι λιγο καλύτερο.

Με την δική μου χρήση, χωρις παιχνίδια, μου κρατάει άνετα 2 μέρες. Μένει ομως κλειστό από τις 12:00 το βράδυ εως τις 8:00 το πρωί.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τις τελευταίες μέρες έβαλα κι εγώ την Β200 και όλα δείχνουν μια χαρά. Απο μπαταρία ακόμα δεν έχω καταλάβει εάν έχουν βελτιωθεί τα πράγματα ή αν έμειναν τα ίδια. Έχω κάνει 4-5 φορτίσεις αλλα έτυχε να κάνω και περίεργη χρήση αυτές τις μέρες.

Το μόνο που παρατήρησα είναι το εξής: Στις Ρυθμίσεις->Ασύρματη σύνδεση και δίκτυα->Περισσότερα->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας->Προτιμώμενος τύπος δικτύου χάθηκε η επιλογή "4G/3G/2G". Πριν κάνω την αναβάθμιση επειδή στην εταιρεία που είμαι δεν υπάρχει κάλυψη 4G για να μην σπαταλώ άδικα μπαταρία σε αναζήτηση σήματος 4G το είχα γυρίσει στην επιλογή "3G/2G". Σήμερα έτυχε να μπώ κατα λάθος στο συγκεκριμένο μενού και είδα πως η επιλογή "4G/3G/2G" πλέον δεν υπάρχει...!!! :O :O :O

Το παρατήρησε κ κανείς άλλος;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τις τελευταίες μέρες έβαλα κι εγώ την Β200 και όλα δείχνουν μια χαρά. Απο μπαταρία ακόμα δεν έχω καταλάβει εάν έχουν βελτιωθεί τα πράγματα ή αν έμειναν τα ίδια. Έχω κάνει 4-5 φορτίσεις αλλα έτυχε να κάνω και περίεργη χρήση αυτές τις μέρες.

Το μόνο που παρατήρησα είναι το εξής: Στις Ρυθμίσεις->Ασύρματη σύνδεση και δίκτυα->Περισσότερα->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας->Προτιμώμενος τύπος δικτύου χάθηκε η επιλογή "4G/3G/2G". Πριν κάνω την αναβάθμιση επειδή στην εταιρεία που είμαι δεν υπάρχει κάλυψη 4G για να μην σπαταλώ άδικα μπαταρία σε αναζήτηση σήματος 4G το είχα γυρίσει στην επιλογή "3G/2G". Σήμερα έτυχε να μπώ κατα λάθος στο συγκεκριμένο μενού και είδα πως η επιλογή "4G/3G/2G" πλέον δεν υπάρχει...!!! :O :O :O

Το παρατήρησε κ κανείς άλλος;

 

επισης εχει χαθει η επιλογη να κρυβεται η navigation bar :/

και μια επιπλεον επιλογη στο power saving (το endurance)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...μπορει καποιοσ να μ πει mate7 η p8?

Καλησπέρα, είχα το το πρωτο για κανα διμηνο, φοβερη μπαταρια ωραια οθονη κουραστικο σαν μέγεθος αλαγκαριστο ωραιακαμερα, το έδωσα και πηρα ανταλαγη το p8πιο βολικο σαν μέγεθος κανενα κολημα με τα 3γιγα ραμ αλλα η μπαταρια μεσα στην μερα φευγει, αν δεν σε νοιαζει η μπαταρια η το μεγεθος p8. Οτι αλλο θες ρωτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει ουτε μέρα δηλαδή? Πολύ περίεργο.

Τι χρήση του κανεις? Μπορείς να δώσεις κάποια στοιχεία.?

 

 

Καλησπέρα, τις τελευταίες μέρες έβαλα κι εγώ την Β200 και όλα δείχνουν μια χαρά. Απο μπαταρία ακόμα δεν έχω καταλάβει εάν έχουν βελτιωθεί τα πράγματα ή αν έμειναν τα ίδια. Έχω κάνει 4-5 φορτίσεις αλλα έτυχε να κάνω και περίεργη χρήση αυτές τις μέρες.

Το μόνο που παρατήρησα είναι το εξής: Στις Ρυθμίσεις->Ασύρματη σύνδεση και δίκτυα->Περισσότερα->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας->Προτιμώμενος τύπος δικτύου χάθηκε η επιλογή "4G/3G/2G". Πριν κάνω την αναβάθμιση επειδή στην εταιρεία που είμαι δεν υπάρχει κάλυψη 4G για να μην σπαταλώ άδικα μπαταρία σε αναζήτηση σήματος 4G το είχα γυρίσει στην επιλογή "3G/2G". Σήμερα έτυχε να μπώ κατα λάθος στο συγκεκριμένο μενού και είδα πως η επιλογή "4G/3G/2G" πλέον δεν υπάρχει...!!! :O :O :O

Το παρατήρησε κ κανείς άλλος;

 

 

Δηλαδη, τι επιλογές σου δίνει? Μηπως εισαι σε wind?

Τωρα μολις το κοίταξα και εχω κανονικά 2g, 3g, 2g/3g, 2g/3g/4g. Ειμαι σε cosmote.

 

 

 

επισης εχει χαθει η επιλογη να κρυβεται η navigation bar :/

και μια επιπλεον επιλογη στο power saving (το endurance)

 

Ποσες επιλογες και ποιες σου έχει?

Εγω εχω 3, επιδόσεις, έξυπνη και (δεν θυμάμαι ακριβως πως την λέει την τρίτη ) την οικονομικη

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδια δεν παιζω, αρκετό ιντερνετ σχεδον καθολου youtube, την μερα την βγαζει, δλδ απο το πρωι που φευγω 6 μέχρι τις 22.00 καταληγω με κανα 30%.... Λογικο ειναι φανταζομαι, εχω την 5.0.1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδάκια

Έχω μια απορία,έχω αυτή την στιγμή το samsung galaxy Grand 2 duos το οποίο με έχει χαλάσει ένα μόνο πράγμα το ότι έχει ξεβάψει εάν μπορώ να το πω έτσι γύρω γύρω

το έχω ένα χρόνο και το θεωρό απαράδεκτο για κινητό 300 ευρώ

Σκέφτομαι να πάρω huawei η το P8 η το honor 7

Σε ότι άφορα το P8 από πλευρά ποιότητας υλικών είναι όλα οκ? επίσης έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει στο slot της SD καρτας δεύτερη Sim ???και εάν ναι τι γίνετε την βλέπει κανονικά?

Μιλάω για το single sim που πουλάνε Ελλάδα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδάκια

Έχω μια απορία,έχω αυτή την στιγμή το samsung galaxy Grand 2 duos το οποίο με έχει χαλάσει ένα μόνο πράγμα το ότι έχει ξεβάψει εάν μπορώ να το πω έτσι γύρω γύρω

το έχω ένα χρόνο και το θεωρό απαράδεκτο για κινητό 300 ευρώ

Σκέφτομαι να πάρω huawei η το P8 η το honor 7

Σε ότι άφορα το P8 από πλευρά ποιότητας υλικών είναι όλα οκ? επίσης έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει στο slot της SD καρτας δεύτερη Sim ???και εάν ναι τι γίνετε την βλέπει κανονικά?

Μιλάω για το single sim που πουλάνε Ελλάδα

 

Ευχαριστώ

Παιδάκι καλησπέρα, το p8 δεν παίζεται από ποιότητα συσκευής, το Ευρωπαϊκό παίρνει μία κάρτα sim ,το κινέζικο δύο, αλλά το κινέζικο υστερεί στις συχνότητες 4G ,ενώ το Ευρωπαϊκό είναι ένα ολοκληρωμένο κινητό σε όλες τις συχνότητες ,επίσης δεν υπάρχει κάποια πατέντα για να λειτουργήσει με δυο sim, αν θες δύο sim πας για honor 7

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδια δεν παιζω, αρκετό ιντερνετ σχεδον καθολου youtube, την μερα την βγαζει, δλδ απο το πρωι που φευγω 6 μέχρι τις 22.00 καταληγω με κανα 30%.... Λογικο ειναι φανταζομαι, εχω την 5.0.1

Δώσε και ενα sot (screen on time) και πόση ομιλία έχεις.

Ετσι οπως μου τα λες ειναι λιγο χαμηλά αλλα φυσικά παιζει ρόλο και το δίκτυο που είσαι.

Τα data σου ειναι wireless ή wifi?

 

καλησπέρα παιδάκια

Έχω μια απορία,έχω αυτή την στιγμή το samsung galaxy Grand 2 duos το οποίο με έχει χαλάσει ένα μόνο πράγμα το ότι έχει ξεβάψει εάν μπορώ να το πω έτσι γύρω γύρω

το έχω ένα χρόνο και το θεωρό απαράδεκτο για κινητό 300 ευρώ

Σκέφτομαι να πάρω huawei η το P8 η το honor 7

Σε ότι άφορα το P8 από πλευρά ποιότητας υλικών είναι όλα οκ? επίσης έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει στο slot της SD καρτας δεύτερη Sim ???και εάν ναι τι γίνετε την βλέπει κανονικά?

Μιλάω για το single sim που πουλάνε Ελλάδα

 

Ευχαριστώ

 

Απο πλευράς υλικων. No problem. Ποιότητα και εμφάνιση άψογη.

Οσον αφορα την υποδοχή της sd, το μονο που θα καταφέρει όποιος προσπαθήσει κατι τέτοιο, ειναι η ζημιά.

Το ειπαμε και πιο πριν, το μονοκαρτο ειναι μονοκαρτο. Τέρμα! Η δευτερη υποδοχή ειναι sd only.

Το δικαρτο μπορει παίξει στους παρακατω συνδιασμους.

Μονη καρτα + sd card

Διπλη κάρτα χωρις sd.

Το δικαρτο ομως δεν νομιζω να έρχεται Ελλάδα. Οποτε τίθεται αυτόματα θεμα εγγύησης.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αξιζει το mate 7 για το θεμα ότι είναι 2014?απο αποψη αναβαθμισεων?

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, είχα το το πρωτο για κανα διμηνο, φοβερη μπαταρια ωραια οθονη κουραστικο σαν μέγεθος αλαγκαριστο ωραιακαμερα, το έδωσα και πηρα ανταλαγη το p8πιο βολικο σαν μέγεθος κανενα κολημα με τα 3γιγα ραμ αλλα η μπαταρια μεσα στην μερα φευγει, αν δεν σε νοιαζει η μπαταρια η το μεγεθος p8. Οτι αλλο θες ρωτα...

 

αξιζει το mate 7 logw oti einai 2014?από αποψη αναβαθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

Ποσες επιλογες και ποιες σου έχει?

Εγω εχω 3, επιδόσεις, έξυπνη και (δεν θυμάμαι ακριβως πως την λέει την τρίτη ) την οικονομικη

 

στην Β132 ειχε 4 -performance

-smart

-endurance

-ulra

καλα καμια σημασια δεν εχει απλα το επισιμανα γτ λεγαμε πιο πανω διαφορες που εντωπησαμε !

αλλα αυτο με το navigation bar ειναι ολιγον σπαστικο !

ελπιζω με την επεμενη να διωρθωθει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή το παλιό μου κ αγαπημένο s2 με άφησε για πάντα σήμερα το πρωί, εως την Δευτέρα πρέπει να έχω άλλη συσκευή.

Είμαι μεταξύ του Huawei p8 και του G4

Σας παρακαλώ πολύ , επειδή δεν έχω χρόνο να διαβάσω σεντόνια, ζητώ ενημέρωση για την συσκευή σας. Όλα καλά; Κάποιο πρόβλημα; Και το κυριότερο , υποστήριξη από xda ικανοποιητική;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...