Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μια διευκρίνηση το κινητάκι μας τελικά αν βάλουμε στην θέση της sd κάρτα Sim δουλεύει δίκαρτο?

Όχι, εκτός και αν πάρεις το κινέζικο

Link to comment
Share on other sites

Και πως το ξεχωρίζει κάποιος???

Το Ευρωπαϊκό είναι το L09 και έχει όλες τις ευρωπαϊκές συχνότητες 4G όπως και την 800 (20)

Link to comment
Share on other sites

Αν κανούμε την αναβάθμιση χωρίς να κάνουμε πρίν και μετά factory reset, θα χάσουμε τ δεδομένα μας;

Επίσης εδώ: http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/huawei-p8-p8-lite-stock-rom-firmware-t3176374 έχουν τις εκδόσεις μέχρι και την Β170, την Β200 δεν την έβαλαν ακόμα. Θέλω να περάσω την Β170 Europe που έχουν αλλα το αρχείο που κατεβαίνει είναι .exe Πως το περνάμε αυτό; Δεν βρήκα τπτ οδηγίες στα σχόλια. Στο site της Huawei έχουν την Β132 CEE Nordic η οποία είναι .zip το ποίο το περνάς κανονικά στην sd ξεζιπαρισμένο και κάνεις το update.

 

Η έκδοση που έχω τώρα είναι η B120 απο Voda.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αν κανούμε την αναβάθμιση χωρίς να κάνουμε πρίν και μετά factory reset, θα χάσουμε τ δεδομένα μας;

Επίσης εδώ: http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/huawei-p8-p8-lite-stock-rom-firmware-t3176374 έχουν τις εκδόσεις μέχρι και την Β170, την Β200 δεν την έβαλαν ακόμα. Θέλω να περάσω την Β170 Europe που έχουν αλλα το αρχείο που κατεβαίνει είναι .exe Πως το περνάμε αυτό; Δεν βρήκα τπτ οδηγίες στα σχόλια. Στο site της Huawei έχουν την Β132 CEE Nordic η οποία είναι .zip το ποίο το περνάς κανονικά στην sd ξεζιπαρισμένο και κάνεις το update.

 

Η έκδοση που έχω τώρα είναι η B120 απο Voda.

 

μη κανεις factory reset ,εγω ποτε δεν εκανε και δουλευει τελεια ,επισης κατεβασε απο εδω κατευθειαν την Β200 http://consumer.huawei.com/ro/support/downloads/index.htm ,δεν χανεις τιποτα ,δεδομενα κλπ κλπ ,κανεις αποσυμπιεση και ριχνεις το αρχειο στην sd, μετα μεσα απο το κινητο κανεις την αναβαθμιση

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και το ΒΤ τελικά...

Την ΟΤΑ την περνάω με τον ίδιο τρόπο?

Ναι με τον ίδιο τρόπο, απλα κανει overwrite μονον τ' αρχεία που αλλάζουν και οχι ολη την rom. Αφου ομως σου επαιξαν όλα δεν εχεις κανενα λόγο να την περάσεις. Βλέπεις καποιο άλλο πρόβλημα?

 

 

 

Δε ξερω παιδια για εσας ,αλλα το δικο μου μετα απο κανα δυο μερες (επειτα απο 5 φορτισεις περιπου) που περασα την Β200 η μπαταρια τα σπαει ,σε σχεση με πριν ειναι πολυ καλυτερα

 

Ναι η μπαταρία εχει σαφή βελτίωση. Πλεον με αρκετά έντονη χρήση βγαζω σχεδον 2 μέρες. Πολύ καλά!

Διορθώθηκαν ολα οσα έβρισκα "προβληματικα".

Μπράβο στην Hua. Δεν το περίμενα. Το τηλέφωνο ει αι πραγματικά άψογο σε ολα. Ολα λειτουργούν οπως πρέπει.

 

 

PS: Εντάξει βρε παιδιά, διαβαστε και λίγο το νήμα. Δεν λεω όλο (σιγα το μεγάλο) αλλά έστω λίγα μηνύματα πριν. Που ξέρετε, μπορεί εκτος απο την λύση στο πρόβλημά σας, να βρείτε και άλλες χρήσιμες πληροφορίες!

 

 

PS 2: Παιδιά, τι λέτε? Ζαχαρωτό θα πάρει το κινητάκι? Εγω πιστεύω, ναι!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον ίδιο τρόπο, απλα κανει overwrite μονον τ' αρχεία που αλλάζουν και οχι ολη την rom. Αφου ομως σου επαιξαν όλα δεν εχεις κανενα λόγο να την περάσεις. Βλέπεις καποιο άλλο πρόβλημα?

 

Η αλήθεια είναι ότι δε βλέπω κάποιο πρόβλημα αλλα από την άλλη μου φαίνεται πολύ ύποπτο που έβγαλε μόνο σε μένα τέτοιο σφάλμα...

Σκέφτομαι να περάσω ξανά τη Β170 και καπάκι την Β200 χωρίς να κάνω wipe να δω αν θα περάσει κανονικά. Τι λες?

 

edit

Μόλις πήγα να περάσω την ΟΤΑ και παρατήρησα ότι πριν βγάλει το μήνυμα "Software install failed" πετάει στιγμιαία ένα μήνημα "Huawei cust fail"

Edited by bpel86
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα λέμε!!!!!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έχω ένα samsung Galaxy Grand 2 DUo το οποίο είναι DUal sim ACTIVE και η λειτουργιά του είναι κυρίως επαγγελματική

Σκέφτομαι να το αλλάξω στο Huawei P8

Μια ερώτηση έχω μόνο,δουλεύουν συγχρόνως και οι δυο sim? δλδ ενώ μιλάω στην sim 1 να μπορώ να απαντήσω στην sim 2 και να βάλω σε αναμονή την sim 1

 

Και τέλος αυτό που βλέπω ως single sim εδώ https://www.skroutz.gr/s/6870822/Huawei-P8-16GB.html στην ουσία γίνετε dual sim καταργώντας την SD slot?????

η υπάρχει και dual sim έκδοση????

 

 

 

Ευχαριστω

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Το single sim είναι single sim.

Μονον το dual γίνεται single + sd ή dual χωρίς ομως sd.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άρα DUal είναι αυτό https://www.skroutz.gr/s/6756290/Huawei-P8-Dual-16GB.html

Ξέρει κανείς εάν είναι Active sim????

Στην Ελλάδα δύσκολα θα βρεις P8 dual SIM , και αυτοί που λένε ότι ειναι dual μάλλον δεν το γνωρίζουν, μικρή πιθανότητα να είναι , απ ότι λένε είναι active sim

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δε βλέπω κάποιο πρόβλημα αλλα από την άλλη μου φαίνεται πολύ ύποπτο που έβγαλε μόνο σε μένα τέτοιο σφάλμα...

Σκέφτομαι να περάσω ξανά τη Β170 και καπάκι την Β200 χωρίς να κάνω wipe να δω αν θα περάσει κανονικά. Τι λες?

 

edit

Μόλις πήγα να περάσω την ΟΤΑ και παρατήρησα ότι πριν βγάλει το μήνυμα "Software install failed" πετάει στιγμιαία ένα μήνημα "Huawei cust fail"

 

Καμία ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως αν σου λεει Β200 δε μπορεις να γυρισεις πλεον πισω δλδ 170 και πισω...ομως θεωρω θα βοηθουσε μια καθαρη εγκατάσταση γενικα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια να ρωτησω κατι αλλο το tap to wake της google δε το βρισκω πουθενα ( Β200 5.0.1)

Edited by spiros_lou
Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα κανείς?

Δεν πιστεύω να έχεις κανένα δικαρτο, έτσι?

 

Εχω την εντυπωση πως αν σου λεει Β200 δε μπορεις να γυρισεις πλεον πισω δλδ 170 και πισω...ομως θεωρω θα βοηθουσε μια καθαρη εγκατάσταση γενικα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια να ρωτησω κατι αλλο το tap to wake της google δε το βρισκω πουθενα ( Β200 5.0.1)

 

Ποιο ειναι το "tap to wake της google"? Εννοείς το διπλό ταπ για ν' ανοίξει η οθόνη?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες σήμερα αντιμετώπισα πρόβλημα συμβατότητας με το Bluetooth headset ,άρα είναι θέμα της έκδοσης Β200
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω ( εχω την εντύπωση οτι ειναι εφευρεση της google )...δε το βρισκω πουθενα στις ρυθμίσεις

Ρυθμίσεις > έλεγχος κίνησης > διπλό άγγιγμα.

Λεβέντες σήμερα αντιμετώπισα πρόβλημα συμβατότητας με το Bluetooth headset ,άρα είναι θέμα της έκδοσης Β200

Με ποιο headset? Με ενα plantronics legend που δουλεύω, δεν ειδα κάτι. Αψογη συνεργασία και μου δείχνει και την μπαταρία του plantronics δίπλα στο συμβολακι του ΒΤ.

 

EDIT: Υπόψιν οτι έχει ΒΤ ver.4.1. Μήπως είναι κάποιο θεμα συμβατότητας?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Εφόσον δούλευες σωστά πιο πριν το ΒΤ ενώ τώρα έχεις θέμα, άρα κάτι άλλαξαν στην νέα έκδοση. Εγώ βέβαια με το legend άψογα δούλευα και άψογα δουλεύω αλλά σίγουρα κάτι έχει αλλάξει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...