Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα η κάρτα είναι εντελώς καινούργια και δεν έχει μπει σε άλλο κινητό. Δεν μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα. Την βλέπει το κινητό κανονικά. Απλά μία φορά στο τόσο μου βγάζει ένα μήνυμα ότι έγινε αποπροσάρτηση της κάρτας, αλλά λειτουργεί κανονικά. Το μήνυμα μόνο βγάζει και δεν ξέρω το λόγο.

 

τι καρτα? μαρκα κλπ εχω δει κατι χαζο καρτες να το κανουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είδα στο needrom ότι εχει official rom την 6 από Βουλγαρία. Την έχει βάλει κάνεις?

 

Την εγκαταστησα εγω και δεν παιζει ρολο που ειναι απο Βουλγαρια, στα πιστοποιητικα δειχνει SERBIA οπως και πριν. Ειναι λιγο πιο γρηγορο το τηλεφωνο απο οτι πριν, ομως καταναλωνει λιγο παραπανω μνημη ram...σε κατασταση με καμια εφαρμογη ανοιχτη χρησιμοιποιειται το 53% της ram, ενω για πρωτη φορα η μνημη πηγε στο 65% οταν ανοιξα καμια 10 εφαρμογες....το κινητο δεν παιζεται στην ram παντως, με τιποτα δεν γεμιζει, ποσο μαλλον με την B200 η οποια ειναι πιο σταθερη εκδοση και καταναλωνει λιγοτερο μνημη. Το προβλημα με την Β200, οπως σε ολες τις εκδοσεις lollipop ειναι με την ετοιμοτητα κυψελης, η οποια καταναλωνει πολυ μπαταρια....Για την Β321 λοιπον, δεν εχω τιποτα αρνητικο να πω, το προβλημα ειναι λιγο με την μνημη ram...Τελος, με την μπαταρια δεν ειδα καμια διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

τι καρτα? μαρκα κλπ εχω δει κατι χαζο καρτες να το κανουν

Έχω γράψει και πιο πάνω. Kingston 32g uhs3

Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία για μενα ειναι απαράδεκτη... Που είσαι J5??? Γιατί σε έδωσα;;; Με Β321 2μιση ώρες οθόνης και 30 λεπτά κλήσης κ είμαι στο 20%../

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία για μενα ειναι απαράδεκτη... Που είσαι J5??? Γιατί σε έδωσα;;; Με Β321 2μιση ώρες οθόνης και 30 λεπτά κλήσης κ είμαι στο 20%../

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω οπως εγραψα δεν ειδα καμια διαφορα στην B321...απλα οταν την εκανες εγκατασταση επρεπε μετα να να κανεις Hard Reset...παντα βοηθαει ενα hard reset μετα το upgrade σε oλα τα τηλεφωνα ακομα και αν η εγκατασταση νεας εκδοσης τα εσβησε ολα;):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με κινητό απο cosmote (επιδότηση) μου ήρθε αναβάθμιση σε 321. Την έκανα με factory πριν και μετά και ξανα εστησα σαν καινούργιο.

Θα δούμε τι θα πει σε 2-3 μέρες, λοιπον!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βρήκα στο παρακάτω σύνδεσμο ένα άρθρο που λέει πως μπορούμε να αναβαθμισουμε το p8 σε marshmallow http://huaweifirmware.com/huawei-p8 έχει κανείς κάποια άλλη ιδέα ;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει να περιμένεις για ΟΤΑ είναι απλή διαδικασία. Ακολουθείς τις οδηγίες και αναβαθμίζεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει να περιμένεις για ΟΤΑ είναι απλή διαδικασία. Ακολουθείς τις οδηγίες και αναβαθμίζεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και Ota να έρθει το factory reset δεν το γλιτώνει γιατί πρόβλημα πάντα θα είναι άπειρα αν δεν κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι έτσι. Εγώ ακόμα δεν έχω κάνει factory reset και η μπαταρία ειναι απαράδεκτη. Όταν βρω χρόνο θα το κάνω και ελπίζω να στρώσει.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι έτσι. Εγώ ακόμα δεν έχω κάνει factory reset και η μπαταρία ειναι απαράδεκτη. Όταν βρω χρόνο θα το κάνω και ελπίζω να στρώσει.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα οτι αφορά την μπαταρία

Αν είμαι έξω και έχω 4g και οθόνη τέρμα το φως λόγο ηλίου βγάζω το πολύ 3 ώρες οθόνη

Αν είμαι μέσα με χαμηλό φωτισμό κλπ κάπου στης 5 ώρες πλησιάζω καμία φορά σύνιθος 4.5

 

Αν ανοίξω κάνα game άστο βραστό αν βγάλω μια ώρα joker κερδίζεις

 

Έχω και το s6 edge ότι αφορά αυτονομία ότι έγραψα πλην μια ώρα (δλδ χειρότερη)

Από την άλλη το j5 που είχε η κοπέλα μου λόγο χαμηλού cpu και χαμηλής ανάλυσης έβγαζε διπλάσια...

 

Με λιγα λόγια αν θες κάτι δυνατό με αυτονομία κάτω από 6 ίντσες απλά δεν πας (πλέον)

Link to comment
Share on other sites

Με 3 και κάτι ώρες οθόνης και μία κλήσεων είμαι ευχαριστημένος. Αλλά δεν βγαίνει ούτε αυτό. Λογικά παίζει ρόλο ότι χρησιμοποιώ κυρίως data για πλοήγηση αυτόν τον καιρό....

Είχα συσκευές με τρομερή αυτονομία πχ Mate 7 και J5 και κακομαθα. Αλλά και το S5 neo έβγαζε καλύτερους χρόνους. Με την B200 ήμουν ευχαριστημένος παρά το μεγάλο ποσοστό της κυψέλης.... Ειμαι μόνο με data αυτή τη στιγμή για αυτό δεν έχω κάνει factory reset.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την κάρτα και σε ένα τάμπλετ και δεν την διάβαζε... Οπότε μάλλον φταίει η κάρτα. Με προβληματίζει βέβαια και το γεγονός ότι έβαλα και μία άλλη κάρτα(την οποία βέβαια ούτε εκείνη διάβαζε το s3) και δεν διάβαζε ούτε κι εκείνη το κινητό. Θα πάω να την αλλάξω με την εγγύηση και βλέπουμε τι γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Με 3 και κάτι ώρες οθόνης και μία κλήσεων είμαι ευχαριστημένος. Αλλά δεν βγαίνει ούτε αυτό. Λογικά παίζει ρόλο ότι χρησιμοποιώ κυρίως data για πλοήγηση αυτόν τον καιρό....

Είχα συσκευές με τρομερή αυτονομία πχ Mate 7 και J5 και κακομαθα. Αλλά και το S5 neo έβγαζε καλύτερους χρόνους. Με την B200 ήμουν ευχαριστημένος παρά το μεγάλο ποσοστό της κυψέλης.... Ειμαι μόνο με data αυτή τη στιγμή για αυτό δεν έχω κάνει factory reset.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

mate 7 έχει την ιδία ακριβός κατανάλωση και μεγαλύτερη σε καποια σημεία απλά με διπλάσια μπαταρια αυτό και κρατάει, το s5 neo έχει 35% μικρότερη κατανάλωση λόγου χαμηλότερου hardware και το j5 εως και 200% χαμηλότερη κατανάλωση λόγο πολύ κατώτερου hardware

 

και παλι φτάνουμε στο ίδιο συμπέρασμα.. αν θες καλή αυτονομία είτε πας σε συσκευές 5,7 6 ιντσών και καλό hardware (για να χωράει μπαταρια μέσα) ειτε πας σε μικρές συσκευές με αδύναμο hardware

 

πλέον έχουμε φτάσει στο σημείο το hardware να είναι από άλλον πλανήτη και μπαταρίες παραμένουν 10 + χρόνια πίσω (για άλλους λόγους αυτό)

ένα τρανό παράδειγμα από μια πρόσφατη συσκευη που την εχω στην κατοχή μου (galaxy s7) την χρησιμοποιώ εδω και μια βδομάδα και τα συμπεράσματα είναι τα εξής

1, μπαταρια σε αναμονη πραγματικά βράχος.. αν δεν το πειράξεις όλη την μέρα μπορεί το απόγευμα να έχεις πάλι 100%!!!!

2. μπαταρια με χρήση 4g και browsing κυρίως οριακά βγάζει 2 ωρες και 30 λεπτά οθονη (παραπάνω δεν είδα)

και δεν εχει καθόλου μικρή μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι βαλατε την 6 και εχετε καρτα μνημης μπορεσατε να κανετε ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου;;και αν ναι πως;
Link to comment
Share on other sites

mate 7 έχει την ιδία ακριβός κατανάλωση και μεγαλύτερη σε καποια σημεία απλά με διπλάσια μπαταρια αυτό και κρατάει, το s5 neo έχει 35% μικρότερη κατανάλωση λόγου χαμηλότερου hardware και το j5 εως και 200% χαμηλότερη κατανάλωση λόγο πολύ κατώτερου hardware

 

και παλι φτάνουμε στο ίδιο συμπέρασμα.. αν θες καλή αυτονομία είτε πας σε συσκευές 5,7 6 ιντσών και καλό hardware (για να χωράει μπαταρια μέσα) ειτε πας σε μικρές συσκευές με αδύναμο hardware

 

πλέον έχουμε φτάσει στο σημείο το hardware να είναι από άλλον πλανήτη και μπαταρίες παραμένουν 10 + χρόνια πίσω (για άλλους λόγους αυτό)

ένα τρανό παράδειγμα από μια πρόσφατη συσκευη που την εχω στην κατοχή μου (galaxy s7) την χρησιμοποιώ εδω και μια βδομάδα και τα συμπεράσματα είναι τα εξής

1, μπαταρια σε αναμονη πραγματικά βράχος.. αν δεν το πειράξεις όλη την μέρα μπορεί το απόγευμα να έχεις πάλι 100%!!!!

2. μπαταρια με χρήση 4g και browsing κυρίως οριακά βγάζει 2 ωρες και 30 λεπτά οθονη (παραπάνω δεν είδα)

και δεν εχει καθόλου μικρή μπαταρια...

πανω κατω ολα τοσο βγαζουν .

τα μεγαλυτερα ισως λιγο περισσοτερο αλλα μεχρι εκεί.δεν βλεπω που υστερει λοιπον το συγκεκριμενο κινητο.Για παραπανω χρηση μια πολυ καλη λυση ειναι power bank.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

πανω κατω ολα τοσο βγαζουν .

τα μεγαλυτερα ισως λιγο περισσοτερο αλλα μεχρι εκεί.δεν βλεπω που υστερει λοιπον το συγκεκριμενο κινητο.Για παραπανω χρηση μια πολυ καλη λυση ειναι power bank.

Όπως όλα τα κινητά με λίγο παραπάνω δύναμη χάνει σε αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα με τις κάρτες μνήμης εύκολα μπορούν να χαλάσουν και να μην λειτουργούν σωστά!

κάποτε είχα μια κάρτα η οποία ξαφνικά διέγραψε τα πάντα και δεν την αναγνώριζε το κινητό!

κάντε δοκιμές και σε άλλες συσκευές για να διαπιστώσετε αν φταίει η κάρτα και μετά μπείτε στην διαδικασία να δείτε αν φταίει το κινητό!

 

πριν μια εβδομάδα αγόρασα την συγκεκριμένη κάρτα, είναι πολύ καλή και γρήγορη στην μεταφορά δεδομένων!

η συγκεκριμένη κάρτα είναι "υπερβολική" για τα κινητά μας σε άποψη επιδόσεων, αλλά λόγω προσφοράς την διάλεξα και λειτουργεί τέλεια!

 

το αναφέρω σε περίπτωση που κάποιος θέλει να αγοράσει κάρτα, του προτείνω να διαλέξει αξιόπιστες εταιρίες που έχουν ειδικότητα πάνω στον συγκεκριμένο τομέα!

 

προσωπικά και χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, πάντα χρησιμοποιούσα την συγκεκριμένη μάρκα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα είτε σε κάρτα είτε σε usb stick

http://i.imgur.com/9adSxIb.png

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα προβληματάκι και δεν ξέρω πως λύνεται. Θέλω να απενεργοποιησω το κλείδωμα της οθόνης και δεν μπορώ. Έβγαλα και ένα screenshot για να καταλάβετε τι εννοώ

 

Τώρα το ανέβασα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

έκανες κρυπτογράφηση της συσκευής η μου φαίνεται? αν ναι κωδικός είναι υποχρεωτικώς (αυτο λέει στο screenshot τουλάχιστον)
Link to comment
Share on other sites

Στην 6ν πως ενεργοποιούμε το κλείδωμα οθόνης που είχε στις συντομεύσεις η 5ν ?Γενικά καλές εντυπώσεις μου αφήνει αυτή η έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και factory reset... Καμιά βελτίωση στην αυτονομία...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και factory reset... Καμιά βελτίωση στην αυτονομία...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε τι δίκτυο είσαι και πόσο καλό σήμα (εγώ αυτονομία που περιέγραψα ήταν με cote με σήμα πάντα τερμα με χαμηλό σήμα δεν βγάζω ούτε δύο ώρες όπως και με το edge που έχω)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...