Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο xda δεν έχει οδηγίες για το πέρασμα της συγκεκριμένης ρομ?

 

Δεν ξέρω... :blink:

Θα κάνω μια προσπάθεια αν και πλέον τα έχω ξεχάσει όλα αυτά και δεν σκαμπάζω και πολλά... :worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο xda δεν έχει οδηγίες για το πέρασμα της συγκεκριμένης ρομ?

 

Δεν κατάφερα να βρω κάτι... :( :cry:

Έχεις κάποια ιδέα ή κάποια πρόταση να περάσω μια άλλη ρομ η οποία γνωρίζουμε πως περνάει.

Με ενδιαφέρει:

1. Nα δουλεύουν και οι δύο sim (4G ή τουλάχιστον η μία να δουλεύει σε 4G),

2. Να μην έχει προβλήματα ταχύτητας - κολύμματα.

3. Να δουλεύουν και οι δύο κάμερες, το ράδιο,το bluetooth και το GPS.

4. Να κάνει όσο το δυνατόν καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας.

5. Να δουλεύει το Google Play Store.

6. Να έχει Ελληνικά!!!

7. Να κάνει Updates (αυτό είναι επιθυμητό όχι όμως απαραίτητο).

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σταματήσατε να "παίζετε" με ρομς μετά από 2.5 χρόνια;

Επειδή το βλέπω να ζορίζεται λίγο το δικό μου,ποια καλή κυκλοφορεί πλέον;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μέχρι να βγει μία σταθερή Android 8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Θα ηθελα τη βοηθεια σας σε κατι. Εχω ενα k3note και του εβαλα μια καλη ρομ με οτα updates τηννοποια εκανα ινσταλ απο twrp. Τωρα μου εβγαλε καποια αναβαθμιση και θελω να την βαλω αλλα χωρις να αναγκαστω να βαλω στοκ ρικοβερι. Εκανα κοπι τη ρομ και τη μετονομασα update και δοκιμασα και μου βγαζει ερορ πως αυτη η συσκευη ειναι t5 και η νεα T5 και δεν τη δεχεται. Τι να κανω; Ξερω πως πρεπει να αλλαξω κατι στο μετα ινφ και να γινει. Αν γινει θα χασω οτι εχω στο τηλ;. Πειτε μου την διαδικασια μην κανω καμια πατατα. Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά ρομ έβαλες φίλε μου;

Μπορείς να βάλεις το λινκ;

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

VIBEUI_V3.5_1623_7.103.1_DEV_K50-T5_MultiL.

Και τωρα μου δινει αναβαθμιση κατεβασα την αναβαθμιση και την μετονομασα σε update. Μπαινω στο twrp να κανω ινσταλ και μου δινει ερορ οτι η συσκευη μου ειναι t5 ενω το νεο ειναι T5. Η ερωτηση μου ειναι αν κανω την τροποιηση η απαλειψω τον κωδικα που λεει τη συσκευη αν θα γινει η αναβαθμιση μονο. Δεν θελω να χασω οτι εχω σαν να ειναι εγκατασταση εκ νεου.

Link to comment
Share on other sites

VIBEUI_V3.5_1623_7.103.1_DEV_K50-T5_MultiL.

Και τωρα μου δινει αναβαθμιση κατεβασα την αναβαθμιση και την μετονομασα σε update. Μπαινω στο twrp να κανω ινσταλ και μου δινει ερορ οτι η συσκευη μου ειναι t5 ενω το νεο ειναι T5. Η ερωτηση μου ειναι αν κανω την τροποιηση η απαλειψω τον κωδικα που λεει τη συσκευη αν θα γινει η αναβαθμιση μονο. Δεν θελω να χασω οτι εχω σαν να ειναι εγκατασταση εκ νεου.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έσπασε η οθόνη του κινητού (το γυαλί μπροστά ) όταν έπεσε από τα χέρια του μικρού..... Πιστεύω ότι είναι μία καλή ευκαιρία για αλλαγη αφού πολλές φορές όταν ζεστενοταν δεν έπιανε καθόλου..... Παιδιά από που περνούμε ανταλλακτικό (σετ πιστεύω ) ? Κάποτε είχα διαβάσει από ali κοντά στα 13€ ....
Link to comment
Share on other sites

VIBEUI_V3.5_1623_7.103.1_DEV_K50-T5_MultiL.

Και τωρα μου δινει αναβαθμιση κατεβασα την αναβαθμιση και την μετονομασα σε update. Μπαινω στο twrp να κανω ινσταλ και μου δινει ερορ οτι η συσκευη μου ειναι t5 ενω το νεο ειναι T5. Η ερωτηση μου ειναι αν κανω την τροποιηση η απαλειψω τον κωδικα που λεει τη συσκευη αν θα γινει η αναβαθμιση μονο. Δεν θελω να χασω οτι εχω σαν να ειναι εγκατασταση εκ νεου.

 

Το έκανες το Update τελικά φίλε; Εγώ τίποτα ακόμη. Σε TWRP μου λέει και εμένα τα ίδια και σε stock recovery που του πέρασα, μου βγάζει κάτι κινέζικα στην αρχή και όταν βάζω αγγλικά και πατάω το Update Package, μου βγάζει error. :X

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έσπασε η οθόνη του κινητού (το γυαλί μπροστά ) όταν έπεσε από τα χέρια του μικρού..... Πιστεύω ότι είναι μία καλή ευκαιρία για αλλαγη αφού πολλές φορές όταν ζεστενοταν δεν έπιανε καθόλου..... Παιδιά από που περνούμε ανταλλακτικό (σετ πιστεύω ) ? Κάποτε είχα διαβάσει από ali κοντά στα 13€ ....

Έχω βάλει αυτή 2 φορές και ήταν πολύ καλή

https://www.aliexpress.com/item/For-5-5-Lenovo-K50-K50-T5-K3-Note-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-with/32822529415.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.muR0Un

Είχα βάλει και αυτή

https://www.aliexpress.com/item/100-Tested-Original-1920x1080-Display-For-LENOVO-K3-Note-LCD-Display-K50-T5-Touch-Screen-Digitizer/32805546677.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.aL88WY

που τη θεωρώ το ίδιο ή και καλύτερη αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει πιά βλέπω.

Την έχω πατήσει με 2. Η μία δεν έπεζε σωστά το touch και η άλλη τρεμόπαιζε. Οπότε προσοχή. Διάβαζε feedback.

Όχι, δεν έχω μαγαζί. Όταν το πήρα πριν 2 χρόνια, έγινε πόλεμος και το πήραν και 7-8 φίλοι οπότε ασχολούμε...αναγκαστικά γιατί στις οθόνες, πάνω από τα μισά, κάτι έβγαλαν, έστω και μετά από καιρό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

επειδή μου έσπασε το τζαμάκι και βρήκα αυτό εδώ

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_227860.html

σας ενημερώνω για όποιον ενδιαφέρεται.

Ευρωπαϊκή αποθήκη λογικά θα έρθει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω περασμένη την VIBEUI_V3.5_1623_7.103.1_DEV_K50-T5 και τώρα μου βγάζει να κάνω αναβάθμιση την VIBEUI_V3.1_1622_5.440.1_ST_K50-T5_MultiL :blink:. Αυτή είναι νεότερη :X; Ρωτάω γιατί αυτή που έχω εγώ είναι η V3.5 και το update είναι V3.1 :confused:. Η δική μου βέβαια είναι η DEV ενώ το update ST. Είναι όντως νεότερη; Αξίζει να το κάνω ή η "αναβάθμιση" αυτή έχει προβλήματα; Με την V3.5 δεν έχω κανένα παράπονο - πρόβλημα. Όλα πηγαίνουν ρολόι.

Τι με συμβουλεύετε να κάνω; :O

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

 

επιτελούς ανέπνευσε λίγο το κινητό!

το είχα μόνο για τηλέφωνο και περίμενα να το αντικαταστήσω γιατί δεν παλευόταν!

μια χαρά πάει τώρα

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω θήκη Nillkin για Κ3 note / A7000. Είναι σαμπανί-χρυσό χρώμα και είναι σφραγισμένη στην συσκευασία της.

Όποιος περνάει από δυτική Θεσσαλονίκη, ας στείλει π.μ. Αν βολεύει, αύριο το πρωί θα είμαι στην καμάρα στις 11.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.

 

Εχω ένα lenovo k3 note k50-t5

 

Το κινητό αγοράστηκε φορώντας android 5,1 limonchelo 5,1 MDSTeam Mod

 

Θα ήθελα να του περάσω μια νεότερη rom με nugat αν είναι δυνατόν που να έχει

 

Ελληνικά

Google Play

να λειτουργούν και οι 2 κάρτες τα 3g/4g

gps

κ.λ.π.

 

Επίσης κάποιον οδηγό που να εξηγεί την διαδικασία γιατί πρώτη φορά θα ασχοληθώ με κάτι τέτοιο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων . :)

 

To κινητό αυτή την στιγμή και μετά την επαναφορά εργ. ρυθμίσεων , σέρνεται τρελά ....

Edited by adtakhs
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις aosp. Link εδώ και να δεις πως θα παει. Θέλει να βάλεις twrp (δηλαδή custom recovery) και μετα θα κανεις flash μέσω twrp.

 

Οδηγός για twrp εδώ

 

Αν θες παραπανω βοήθεια στείλε Π.Μ. να κάτσω να γράψω φουλ οδηγό. ;)

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Λίγο κινέζικα μου φαίνονται όλα αυτά .... χαχα

 

Πρώτη φορά πάω να κάνω κάτι τέτοιο και σε κάθε απάντηση προκύπτουν και καμιά 10αριά ερωτήματα.

 

Αν μπορούσε να υπάρξει ένας φουλ οδηγός και με ποια σειρά πρέπει να γίνουν τα πράγματα θα ήταν καλό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις aosp. Link εδώ και να δεις πως θα παει. Θέλει να βάλεις twrp (δηλαδή custom recovery) και μετα θα κανεις flash μέσω twrp.

 

Οδηγός για twrp εδώ

 

Αν θες παραπανω βοήθεια στείλε Π.Μ. να κάτσω να γράψω φουλ οδηγό. ;)

 

Δεν με αφήνει να σου στείλω pm.

 

Εδώ είναι τα screen.

 

DSXJ5ae.jpg

xCSWTa6.jpg

Λέει πως μπορώ να στείλω μέχρι 10pm ανά 120 λεπτά ....

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Μόλις κανείς flash κατευθείαν πατά να μπεις στο recovery χωρίς να κανεις εκκίνηση το android.

 

Μου έβγαλε σφάλμα στο κατέβασμα του TWRP και τώρα το κινητό δεν ανοίγει καν ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...