Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανένας από Custom ROM, Recovey κτλ γιατί θέλω να μου λύσει μία απορία;

 

Tι ακριβώς θες ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

μπορεί κανείς να μου στείλει ένα link με την ποιο πρόσφατη Official Rom?

 

(φαντάζομαι μπορώ να την περάσω πάνω αποό την limonchelo Που είχα περάσει πριν αρκετούς μήνες)

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos!

 

εχω την συσκευη απο τον Μαιο που μας περασε με την ROM του Ιταλου rootαρισμενο φυσικα! απο την αρχη εχω βαλει 32gb καρτα μνημης....

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως μπορω να μεταφέρω της εφαρμογες στην εξωτερικη μνημη? κατεβαζω καποιο προγραμμα ή υπάρχει άλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις -εφαρμογες και μετά "μεταφορά στην κάρτα αν το επιτρέπει η εφαρμογή
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

καμια λυση για εμενα? και τι δεν εχω δοκιμάσει, εκτος απο το να κανω εσωτερικη μνημη την sd αλλα θελω να το αποφύγω!
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός είναι ο Cuoco92?

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε..lenovo k3 note...παιδια μια βοηθεια...μετα απο φορματ στο τηλεφωνο πρεπει να σβηστικε καποιο αρχειο που εχει σχεση με τις sim...απο το πρωι παιδευομαι....οποια rom και να περασω δεν αναγνωριζει τις καρτες sim.τα υπολοιπα στο τηλεφωνο δουλευουν αψογα....ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε..lenovo k3 note...παιδια μια βοηθεια...μετα απο φορματ στο τηλεφωνο πρεπει να σβηστικε καποιο αρχειο που εχει σχεση με τις sim...απο το πρωι παιδευομαι....οποια rom και να περασω δεν αναγνωριζει τις καρτες sim.τα υπολοιπα στο τηλεφωνο δουλευουν αψογα....ευχαριστω

 

Εσύ έσβησες τα imei απο το τηλέφωνο..Τώρα για ποιο λόγο έκανες format στο τηλέφωνο εσύ ξέρεις... Κατέβασε αυτη την εφαρμογή απο playstore k περασε τα εσύ χειροκίνητα. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptotel.chamelephon&hl=el

 

Tα imei τα γράφει στο κουτί της συσκευής σου ή στο χώρο που είναι η μπαταρία αφού την βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έσβησες τα imei απο το τηλέφωνο..Τώρα για ποιο λόγο έκανες format στο τηλέφωνο εσύ ξέρεις... Κατέβασε αυτη την εφαρμογή απο playstore k περασε τα εσύ χειροκίνητα. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptotel.chamelephon&hl=el

 

Tα imei τα γράφει στο κουτί της συσκευής σου ή στο χώρο που είναι η μπαταρία αφού την βγάλεις.

Αν δεν έχουμε στη διάθεσή μας το ΙΜΕΙ και το σβήσουμε τι γίνεται? Υπάρχει τρόπος ανάκτησης ή έστω να βάλουμε κάποιο άλλο για να δουλέψει η συσκευή μας ή πάει για πέταμα?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουμε στη διάθεσή μας το ΙΜΕΙ και το σβήσουμε τι γίνεται? Υπάρχει τρόπος ανάκτησης ή έστω να βάλουμε κάποιο άλλο για να δουλέψει η συσκευή μας ή πάει για πέταμα?

 

δεν γινεται να μην δεν εχεις τα imei φιλε ειναι κατω απο την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να μην δεν εχεις τα imei φιλε ειναι κατω απο την μπαταρια

Για smartwacth το θέλω, όχι για κινητό. Δεν το γράφει στη μπαταρία. Να υποθέσω ότι δεν υπάρχει ελπίδα? Απ' ό,τι καταλαβαίνω από το παραπάνω λινκ αν δεν το έχω κάπου backup δεν γίνεται restore.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχουν κάποια "νεκρά" ιμει τα οποια μπορεις να χρησιμοποιησεις. Υπάρχει σχετικό νήμα στο φόρουμ. Τσεκαρε το.

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά.

 

Τι τα ήθελα και πειραματίστηκα με το κινήτο μου; Εχω μια εξωτερική Sd και την είχα να κάθεται. Την έκανα Format και πλέον είδα ότι κάποιες φωτογραφίες πήγαν εκει. Τώρα όποια εφαρμογή και να κατεβάσω εκτος του ότι βγάζει σφάλμα λέει ότι αποθηκεύετε στην εξωτερική Sd. Πως γίνεται να βάζω τις εφαμοργές πάλι στην εσωτερική;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό περίπου ένα χρόνο και αφού έβγαλε τα κλασσικά κολλήματα το έδωσα σ' ένα γνωστό μου και του άλλαξε ΡΟΜ και πλέον είναι καλύτερα! Το θέμα είναι ότι εμφανίζει 2 σοβαρά προβλήματα: 1) αρχίζει να κολλάει λίγο στη δεξιά μεριά της οθόνης και ιδίως το γράμμα "Π" πατιέται με δυσκολία ή καθόλου (και μόνο όταν κλειδώνω-ξεκλειδώνω διορθώνεται κάπως), 2) σήμερα μου βγάζει την ένδειξη ότι υπάρχει υπερθέρμανση μπαταρίας και πρέπει ν' αποσυνδέσω τον φορτιστή αλλά η μπαταρία μένει στο 2% (και δεν φορτίζει φυσικά) είτε το φορτίζω είτε όχι και δεν ξέρω τι να κάνω! :cry: Ξέρεις κάποιος τι συμβαίνει ή μπορεί να προτείνει κάτι; Ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω το lenovo k3 note περιπου ενα χρονο και θελω να αλλαξω μπαταρια. εψαξα στα κινεζικα site και μου βγαζει μονο την δικη του με 3000mA. Ξερει κανεις καμια αλλη aftermarket με περισσοτερα mA??????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...