Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να μπεις στο recovery πατάς ταυτόχρονα και τα δύο κουμπιά του ήχου

 

αυτο κανω και μου βγαινει αυτο:

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=A71227313527795F!136723&authkey=!AHEQ3o1VIuVYSjQ&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

το CWM δεν φαινεται πουθενα... :(

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο κανω και μου βγαινει αυτο:

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=A71227313527795F!136723&authkey=!AHEQ3o1VIuVYSjQ&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

το CWM δεν φαινεται πουθενα... :(

 

Δεν έχει περαστεί το cvm έχεις lenovo recovery ακομα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περαστεί το cvm έχεις lenovo recovery ακομα

 

κατα την διαρκεια της εγκαταστασης, λεει οτι εχει εγκατασταθει ομως...

εχετε να μου προτεινετε καποιον αλλον οδηγο απο αυτον που χρησιμοποιησα;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

κατα την διαρκεια της εγκαταστασης, λεει οτι εχει εγκατασταθει ομως...

εχετε να μου προτεινετε καποιον αλλον οδηγο απο αυτον που χρησιμοποιησα;

 

Εισαι ρουτ;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ρουτ;

 

για να ρουταρω, δεν πρεπει να εχω περασει cwm πρωτα;

μαλλον οχι.

θα με βοηθουσατε πολυ, αν μπορουσατε να μου δωσετε τη διαδικασια μεχρι να φτασω, τελικα, να εγκαταστησω cyanogenmod :O

Edited by karanti

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω και γω... Εγώ που έχω κάνει πιο παλιά αναβάθμηση την ρομ από κινέζικι σε ευρωπαική πρέπει απλά να κατεβάσω την καινούρια ρομ για android 6 ή πρέπει πάλι να κατεβάσω όλα τα προγράμματα ? Ευχαριστω,
PleiadianS
Link to comment
Share on other sites

για να ρουταρω, δεν πρεπει να εχω περασει cwm πρωτα;

μαλλον οχι.

θα με βοηθουσατε πολυ, αν μπορουσατε να μου δωσετε τη διαδικασια μεχρι να φτασω, τελικα, να εγκαταστησω cyanogenmod :O

 

Σε ρουταρισμενο τηλέφωνο μπορείς να περάσεις cwm η twrp με το πρόγραμμα flashify κανονικά από το playstore, θα πρότεινα twrp

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Σε ρουταρισμενο τηλέφωνο μπορείς να περάσεις cwm η twrp με το πρόγραμμα flashify κανονικά από το playstore, θα πρότεινα twrp

 

μπορεις να βοηθησεις;

ποια ειναι η διαδικασια για να ρουταρω;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βοηθησεις;

ποια ειναι η διαδικασια για να ρουταρω;

 

Για root (με ένα κλίκ)

-http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397498

-Υπάρχει και το kingo root

 

**Πρώτα ενεργοποιείς το "Uknown sources" απο settings -> security -> Uknown sources

 

Για να περάσεις custom recovery.

Κατεβάζεις το flashify και το ".img" αρχειο που αντοιστοιχεί στο custom recovery.

Μπαίνεις στο flashify ->Recovery image -> Choose a file -> (Επιλέγεις το ".img" αρχείο) ->Yup/Complete

 

Voila

 

Υ.Γ. Εγώ χρησιμοποίησα αυτόν τον οδηγό για root και να για να μάθω να περνάω roms

 

Link to comment
Share on other sites

Για root (με ένα κλίκ)

-http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397498

-Υπάρχει και το kingo root

 

**Πρώτα ενεργοποιείς το "Uknown sources" απο settings -> security -> Uknown sources

 

Για να περάσεις custom recovery.

Κατεβάζεις το flashify και το ".img" αρχειο που αντοιστοιχεί στο custom recovery.

Μπαίνεις στο flashify ->Recovery image -> Choose a file -> (Επιλέγεις το ".img" αρχείο) ->Yup/Complete

 

Voila

 

Υ.Γ. Εγώ χρησιμοποίησα αυτόν τον οδηγό για root και να για να μάθω να περνάω roms

 

 

δυστυχως, δεν γινεται με το kingo root (γραφει οτι δεν υποστηριζει την συσκευη), αλλα ουτε και με τον τροπο που περιγραφει το βιντεο που εβαλες.

απ οτι λεει και το kingsoft, δεν υποστηριζει την συσκευη... :(

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως, δεν γινεται με το kingo root (γραφει οτι δεν υποστηριζει την συσκευη), αλλα ουτε και με τον τροπο που περιγραφει το βιντεο που εβαλες.

απ οτι λεει και το kingsoft, δεν υποστηριζει την συσκευη... :(

Για να κάνεις εύκολα.ροοτ θα κατεβάσεις το spflashtool και θα κατεβάσεις και την τελευταία recovery twpr ... Θα περάσεις drivers στον υπολογιστή θα κλεισεις το κινητό θα βγαλεις και θα ξαναβαλεις την μπαταρία θα το συνδέσεις και θα πατήσεις πάνω στο recovery ... Θα πατήσεις download και θα είσαι οκ...μετά θα βάλεις supersu και θα το ρουταρεις....

 

Στάλθηκε από το Lenovo K3 Note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις εύκολα.ροοτ θα κατεβάσεις το spflashtool και θα κατεβάσεις και την τελευταία recovery twpr ... Θα περάσεις drivers στον υπολογιστή θα κλεισεις το κινητό θα βγαλεις και θα ξαναβαλεις την μπαταρία θα το συνδέσεις και θα πατήσεις πάνω στο recovery ... Θα πατήσεις download και θα είσαι οκ...μετά θα βάλεις supersu και θα το ρουταρεις....

 

Στάλθηκε από το Lenovo K3 Note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πολυ συνοπτικα μου τα γραφεις και δεν ειμαι και τοσο εμπειρος....

υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος, για να μην κανω καμμια πατατα;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

=> TOOL DL Image Fail!

 

την εβαψα; :cry:

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

με ενα γκουγλαρισμα βρηκα αυτο

Κατάφερα και πέρα το CWM με SP TOOLS αλλά όταν πήγα να εκκινήσω το τηλέφωνο κόλλησε σε boot loop κι όταν δείχνει το logo της Lenovo γράφει κάτω αριστερά => TOOL DL Image Fail!

=> uboot is blocking by dl info

 

 

Τελικά το ξαναφλάσαρα χωρίς να έχω τικαρισμένο το Ρreloader στο SP Tools και έφτιαξε!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και το ενδιαφέρον σας, να'στε καλά.

 

ελπιζω να να σου λυσει το προβλημα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

με ενα γκουγλαρισμα βρηκα αυτο

Κατάφερα και πέρα το CWM με SP TOOLS αλλά όταν πήγα να εκκινήσω το τηλέφωνο κόλλησε σε boot loop κι όταν δείχνει το logo της Lenovo γράφει κάτω αριστερά => TOOL DL Image Fail!

=> uboot is blocking by dl info

 

 

Τελικά το ξαναφλάσαρα χωρίς να έχω τικαρισμένο το Ρreloader στο SP Tools και έφτιαξε!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και το ενδιαφέρον σας, να'στε καλά.

 

ελπιζω να να σου λυσει το προβλημα

 

το ιδιο ακριβως μου βγαζει και το δικο μου.

μπορεις να με βοηθησεις; τι να κανω ακριβως;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως μου βγαζει και το δικο μου.

μπορεις να με βοηθησεις; τι να κανω ακριβως;

στα sp tools οταν περασεις το αρχειο , θα ξετσεκαρεις το πρελοαντερ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

στα sp tools οταν περασεις το αρχειο , θα ξετσεκαρεις το πρελοαντερ

 

που ειναι αυτο το Ρreloader και δεν το βρισκω;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω σε ποια ρομ κρατάει περισσότερο η μπαταρία έχω αλλάξει σύνολο καμία δέκα ρομ, μπορεί και παραπάνω και γενικά όλες είχαν τα θέματα τους, τελευταία είχα την row 424 και ήταν άψογη στην αρχή αλλά όσο περνούσε ο καιρός τόσο πιο αργή γινόταν, μετά έβαλα την slick 1613, η οποία είχε τρομερό drain και τώρα έβαλα 1617 custom κάποιου ινδου που είναι τίγκα στις κινεζιες, έχετε να προτείνετε κάποια που να είναι οκ και με καλό sot;
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτες που εχω δοκιμασει.Για custom του kaka η cm beta4(ydss) και απο official η τελευταια dev μαλλον ειναι η καλυτερη.Σε αυτη καθομαι προς το παρον.

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια παρακαλω στην επιλογη ηχειου γιατι απο μερα σε μερα σβηνει

http://www.aliexpress.com/af/SPEAKER-LENOVO-K3-NOTE.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=SB_20160427110909&SearchText=SPEAKER+LENOVO+K3+NOTE

εδω ειναι ολα μαζι και βλεπω διαφορετικες διαστασεις

Γνωριζει κανενας αν μπορω να το βρω απο Ελλαδα και ας ειναι ποιο ακριβω (σε λογικα πλαισια)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για το κινητό αυτό (σκέφτομαι να το παραγγείλω..) ανάμεσα στα άλλα χαρακτηριστικά που έχω ψάξει θα ήθελα να μου πείτε όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο το ξηπνητήρι μπορεί να ενεργοποιηθεί;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για το κινητό αυτό (σκέφτομαι να το παραγγείλω..) ανάμεσα στα άλλα χαρακτηριστικά που έχω ψάξει θα ήθελα να μου πείτε όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο το ξηπνητήρι μπορεί να ενεργοποιηθεί;

Nαι κανονικά ανοίγει το τηλέφωνο λίγα λεπτά πριν. Επίσης έχει και αυτόματη ενεργοποίηση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160428/76c7bcfa4fa7c2100fad3933843569cc.jpg

Στις τελευταίες ρομ έχω πολύ κατανάλωση από WiFi, υπάρχει κανείς άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...