Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να ξέρω πολλά πράγματα (τα πιο πολλά τα μαθαίνω από δικές σας αναφορές) όπως είπα και πριν μοιάζει πολύ με τις εκδόσεις 5,0 και 5.1, το ''πρόβλημα με τον διαχωρισμό internal και external sd,δεν έχει ράδιο, έχει όλα τα χαρακτηριστικά των 6.0 (με τα βελάκια στο wi,fi κλπ) και έχει ελληνικά σαν το more local με την διαφορά ότι έχει ελληνικό πληκτρολόγιο που δεν έιχε μια dev που είχα δοκιμάσει και το τεστ στο antutu με το 48,500 που είπα. Τώρα κάνω back up για να δω και την άλλη που λες(slic) αξίζει ή να αφήσω την stable. Δεν θέλω πολλά απλά να έχω την τελευταία εκδοση

 

 

Επίσης έχει πολύ δυνατό ήχο (δεν ξέρω αν φταίει το 6.0 ή το 5.0 γιατι 5,0 είχα στο προηγούμενο k3 note που έχασα, στο καινούργιο που ξαναπήρα όλες οι εκδόσεις έχουν δυνατό ήχο

Edited by tzemam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://cloud.mail.ru/public/9A2W/qvWwVPd8r

 

Fixed installation script;

Sewn Ruth and gappsy;

Fixed wireless;

Fixed file downloader,

video player from ROW firmware,

unlock the ability to use multi-window;

Added Fonts from the team,

replaced wallpaper;

Shareit replaced by a version of the Market;

Replaced launcher to the latest version;

Browser replaced by AOSP, now will not fall;

Deleted Lenovo OTA;

Fixed AOSP keyboard;

Fixed supersu;

Updated gappsy of 25 numbers;

. supersu Updated to version 2.52 is recommended to install a complete wipe

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει γραφτει οτι με μια "ευρωπαικη" ρομ ολα ειναι καλα, το α806 το εφερα σε μια φιλη μου, πολυ καλο κινητο σχεδον ιδια χαρακτηριστικα με το Κ3 απλα ειναι με πενταρα οθονη και με την ρομ που μου το στειλανε (δεν θυμαμαι πια) πολλες κινεζιες

 

Ευχαριστώ φίλε μάλλον θα πάρω αυτό από vickmall. Θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αναβαθμισω το TWRP (2.7) να βαλω την 3.0 και στην συνεχεια την 422 ROW. Γενικα δεν εμεινα ευχαριστημένος απο τις καινουριες του CUOCO.. το προβλημα που συναντω ειναι οτι αφου κανω αντιγραφη το zip αλλα και τα αρχεια του TWRP απο την sd (την οποια την εκανα internal memory? με τη διαδικασια του ΜΜ) αυτα αυτοματα διαγραφονται, αφου οταν μπω στο custom recovery δεν υπαρχει κατι για να εγκαταστησω και στη συνεχεια οταν μπω απο το κινητο βλεπω οτι δεν υπαρχουν εκει που τα ειχα αντιγραψει (εχω ενεργοποιηση root στο explorer..)... ευχαριστω για τη βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οριστε ενας οδηγός για να ρουτάρετε την Official Full S422 ROW.Εχω βαλει την TWRP 3.0.0.3 σάν recovery.

1)Την Rom την κατέβασα απο εδω:http://www.needrom.com/download/full-official-s422-row/

2)Κατεβάστε απο εδω το αρχείο ζιπ:http://www.easybytez.com/qqah79o68p0s.

To zip περιέχει 2 αρχεία τα οποια τα τοποθετούμε στήν εσωτερική καρτα του τηλέφωνου.Αφου πρωτα φλασάρουμε το τηλέφωνο

το αφήνουμε να κανει το πρώτο μπουτάρισμα και κατόπιν του κανουμε επανεκίνηση σε recovery.

3)[ATTACH]65101[/ATTACH]

Στην εικονα 3.πατατε ωστε να γινει install το αρχειο boot(γραφει IMAGE & ZIP)Παταμε image

4)[ATTACH]65102[/ATTACH]

Στην εικονα 4 πρεπει να βαλετε το boot και κατοπιν το φλασαρετε κανονικα.ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ

5)κατοπιν φλασαρετε το superuser αρχειο,κανετε πλεον επανεκκινηση και ειστε πλεον ROOT

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω στα χερια μου ενα Lenovo k3 note

* πως ρουταρω?

* εγκαθιστω recovery?

* εγκαθιστω custom rom...(ποιες ειναι οι top αυτη τη στιγμη? MIUI υπαρχει?)

 

ευχαριστω!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω στα χερια μου ενα Lenovo k3 note

* πως ρουταρω?

* εγκαθιστω recovery?

* εγκαθιστω custom rom...(ποιες ειναι οι top αυτη τη στιγμη? MIUI υπαρχει?)

 

ευχαριστω!!

 

στο post #8784 παιρνεις μια απο τις απαντησεις που ζητας για την official mulitlanguage rom, ολα τα υπολοιπα εχουν απαντηθει πολλακις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω στα χερια μου ενα Lenovo k3 note

* πως ρουταρω?

* εγκαθιστω recovery?

* εγκαθιστω custom rom...(ποιες ειναι οι top αυτη τη στιγμη? MIUI υπαρχει?)

 

ευχαριστω!!

 

5156 μηνύματα έχεις γράψει εδώ μέσα και ακόμα να μάθεις ότι διαβάζουμε πάντα την πρώτη σελίδα...

Και για να μη νομίζεις ότι δεν θέλω να σε βοηθήσω, διάβασε εδώ.

Σου προτείνω να βάλεις official stable ή row.

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για οποιον την εχει βαλει μια βοηθεια σας παρακαλω ειχα την ινδικη ρομ Εκανα την διαδικασια για την αναβαθμιση σε Android 6.0 Marshmallow ολα οκ αλλα πως μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης ? καθως ειναι διαφορετικη απο την android 5.0 ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για οποιον την εχει βαλει μια βοηθεια σας παρακαλω ειχα την ινδικη ρομ Εκανα την διαδικασια για την αναβαθμιση σε Android 6.0 Marshmallow ολα οκ αλλα πως μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης ? καθως ειναι διαφορετικη απο την android 5.0 ευχαριστω

 

Αυτό είναι ''θέμα'' του android 6 και όχι ειδικά αυτής της rom. Δεν μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές τουλάχιστον μέχρι στιγμής σε stock κατάσταση.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

κ ποιο το οφελος να πας σε 6αρι? αν με το 5αρι εισαι κομπλε, δεν βλεπω καποιο + για να γινει η μεταβαση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση μπορώ από την 422 να πέσω σε μία ινδική (οποιαδήποτε) με Android 5 με sp flash tools?αν όχι έχουν ανεβάσει πουθενά τη official 422 για φλασαρισμα μέσω sp flash tools?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στο android 6 μόνο εγώ βλέπω ότι όταν βάλω sd εξωτερική μου ζητάει να το δει μόνο για φώτο ή σαν internal και όταν αποδεχθείς να γίνει το πρώτο δεν μεταφέρεις τις εφαρμογές στο external sd και όταν αποδεχθείς το internal μετα οταν πας να δεις είτε από το κινητό είτε από τον υπολογιστή τον αποθηκευτικό χώρο δεν εμφανίζει το internal του κινητού;

Εμενα πλεον μου βγαζει και στον υπολογιστη μονο την εξωτερικη καρτα....δεν ξερω τι παιζει κ πως μπορω να την γυρισω να βλεπει κ τις 2 εστω απο τον υπολογιστη...εχει κανεις καποια γνωση να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

http://maximumteam.cf/r-o-m-s/lenovo/lenovo-k3notek-50k5a40a7000plus-official-marshmallow-dm/20160329022114601/#more-601

Ξεφύτρωσε και κάτι άλλο, δεν τους έχω ξανακούσει πάντως...

– Based on S422_V2 from SC Official marshmallow

– OatDex to Ultra Debloat

– Removed unnecessary Apps and debris

– Pre-Rooted (Thanks Chainfire fir rooting Marshmallow)

– Pre-Xposed Support

– Light Mode

– Zipalined

– Vacuuming Every Boot

– SElinux_DemonMode

– Fast Charging 2.0 (via SuperSaverMode While charging)

– Clear Motion

– Slow Motion Support

– 4k support

– Ram Optimized

– Battery Optimized

– System Tuner

– TOTAL BUGLESS ROM ( YOUR MUST KNOW HOW MARSHMALLOW IS)

 

Pre-Installed app for Daily use:

– L Speed Tweak App (Thanks Paget96)

– Latest Stable Greenify

– Xposed Installler App

– Root Explorer

– Slim for Facebook

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχω κολλησει...

Διαβαζω τον οδηγο του Darth_Revan στο μήνυμα #1289 και απο οσο εχω καταλαβει κατι κανω λαθος με τον οδηγο του τηλεφωνου. Εχω Windows 8.1 και μολις το συνδεσα για πρωτη φορα μονο του βρηκε το Lenovo K3 Note χωρις να κανω κατι, μολις ανοιξω το flashtool και αφου κλεισω το κινητο συνδεω το usb και δεν γινεται τιποτα. :(

Δοκιμασα απεγκατασταση του οδηγου (με αναμενο κινητο) και προσπαθεια χειροκινητης εγκαταστασης αλλα δεν αλλαξε κατι.

Το κινητο οταν το συνδεω κλειστο ο υπολογιστης δεν εμφανιζει τιποτα.

Δεν εχω ασχοληθει ιδιαταιρα με το αντικειμενο, υπαρχει καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχω κολλησει...

Διαβαζω τον οδηγο του Darth_Revan στο μήνυμα #1289 και απο οσο εχω καταλαβει κατι κανω λαθος με τον οδηγο του τηλεφωνου. Εχω Windows 8.1 και μολις το συνδεσα για πρωτη φορα μονο του βρηκε το Lenovo K3 Note χωρις να κανω κατι, μολις ανοιξω το flashtool και αφου κλεισω το κινητο συνδεω το usb και δεν γινεται τιποτα. :(

Δοκιμασα απεγκατασταση του οδηγου (με αναμενο κινητο) και προσπαθεια χειροκινητης εγκαταστασης αλλα δεν αλλαξε κατι.

Το κινητο οταν το συνδεω κλειστο ο υπολογιστης δεν εμφανιζει τιποτα.

Δεν εχω ασχοληθει ιδιαταιρα με το αντικειμενο, υπαρχει καμια ιδεα;

 

Τι rom είχες πριν; ήσουν root?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω 2 κινητά ένα k50-t5 και k50-t3 η κάτι τέτοιο. Το φτηνό τέλος παντων. Κατέβασα από το ρωσικό φόρουμ την official multi s422 για k50-a40 . σήμερα που τα δοκιμασα δεν αντιμετωπισα κάποιο πρόβλημα και στις 2 συσκευές. Για κάποιους που ρώτησαν παλιοτερα το k50-t3 φαίνεται φθηνότερο σαν ποιότητα κατασκευής σαν κινητό . έχει κάποιες διαφορες. Θα δείξει ο χρόνος. Ή ερώτηση μου είναι γιατί κάποιος να παιδευεται με την κάθε ρομ του κάθε ιταλού και να μην έχει την official?
Link to comment
Share on other sites

Τι rom είχες πριν; ήσουν root?

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και την άμεση απάντηση.

Το κινητό είναι έτσι όπως το παρέλαβα από το minideal προχθες. Είναι το Lenovo k50-t5 και φοράει το vibeui 2.8 με Android 5.1 φυσικά είναι γεμάτο με κινεζικά crapware. Δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν πρέπει να είναι root. Βρίσκω το αρχείο scatter.txt το σκαναρει με cheksum μου λέει ότι είναι οκ, επιλέγω firmware και download και δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εχω το k3-note αγορασμενο απο vickmall eu-warehouse. Η ρομ που ειχα ηταν αυτη που μου ειχε ερθει, η 11520.

 

Σημερα το πρωι, ξυπνησα και ειχε κανει update σε ανδροιντ 5.0 μονο του. Νομιζα πως δεν κανει OTA updates, ουτε μου ειχε βγαλει καποιο μνμ.

 

Τωρα εχω VIBEUI_2.5_11520_5.827.1_ST_k50-t5, βασισμενη σε ανδροιδ 5.0.

 

Εχασα και το ροοτ

 

εχει συμβει σε αλλον??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και την άμεση απάντηση.

Το κινητό είναι έτσι όπως το παρέλαβα από το minideal προχθες. Είναι το Lenovo k50-t5 και φοράει το vibeui 2.8 με Android 5.1 φυσικά είναι γεμάτο με κινεζικά crapware. Δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν πρέπει να είναι root. Βρίσκω το αρχείο scatter.txt το σκαναρει με cheksum μου λέει ότι είναι οκ, επιλέγω firmware και download και δεν γίνεται τίποτα.

 

Ποια rom προσπαθείς να βάλεις; Oι περισσότερες μπαίνουν μέσω twrp πλέον. Κατέβασε το root checker να δεις αν είσαι root

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...