Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι θέμα rom. Πέρασε αν θες την τελευταία του Ιταλού.

 

Θα το δοκιμάσω. Βασικά θα βάλω τον φίλο που πέρασε αυτήν να περάσει την τελευταία γιατί δεν ξέρω

πως γίνεται.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Υ.Γ. Η τελευταία του Ιταλού είναι αυτή που ανέβασε κάποοις σε προηγούμενο post? 1,2Gb?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες μια ερώτηση ακόμη!! Την είχα κάνει κ πριν μέρες αλλά δεν απαντήθηκε κ έμεινε πίσω σε σελίδες.

Πως μπορώ να επαναφέρω την κανονική εκκίνηση και όχι Quick boot που είχα βάλει την πρώτη φορά που το έκανα

επανεκκίνηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες μου ηρθε ενα email απο Gaurav Kashyap με την καινουργια rom miui7 v6.2.18_Xposed .Εγω αυτην την στιγμη εχω επανω την MIUI 7 6.1.21 Developer και θελω να ρωτησω πρώτον αν οντως ειναι η αναβάθμιση απο την ρομ που εχω και αν την εγκατασταση που θα κανω με τον τροπο που αναφερει ο τυπος δηλ( Again wipe cache and wipe Dalvik cache- important. Don’t wipe data! ) χασω της εφαρμογες και οτι αλλο εχω επανω στο κινητο.Διαβασα οτι αναφερει οχι καθαρισμα δεδομενων αλλα αυτο το wipe cache and wipe Dalvik cache τι καθαριζει ?

Επισης αν κανενας τι εχει βαλει επανω ωστε να μας πει εντυπωσεις.

 

Ασχετο υπαρχει συγκριση με της τελευταίες rom του ιταλου παιδια,δηλαδη αξιζει να φυγω απο την MIUI και να παω σε 6?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω γιατί είμαι ένα κλικ για να το αγοράσω.

Αυτό με 119$ http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t3s-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html θα γίνει ακριβός το ίδιο με αυτό με τα 144$ http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps-white.html εάν το ρουτάρω και βάλω την s205?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.θα ήθελα να ρωτήσω γιατί το ψάχνω αλλα δεν μπορώ να το βρω,υπάρχει η RΟΜ s205 για εγκατάσταση μέσω TWRP;Γίνεται όπως και με του ιταλου?ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.θα ήθελα να ρωτήσω γιατί το ψάχνω αλλα δεν μπορώ να το βρω,υπάρχει η RΟΜ s205 για εγκατάσταση μέσω TWRP;Γίνεται όπως και με του ιταλου?ευχαριστώ.

 

ναι υπαρχει στο needrom. του ιταλου ακομη δεν την εχω δοκιμασει.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα συνφορουμιτες !!! :D

ειμαι σχεδον ετοιμος να φλασαρω το Κ3 note της κοπελας μου μιας και πηρε το redmi 3 note και θα το δωσει στη μανα της ( ασχετες πληροφοριες)

anyway... το κινητο θελω να το φλασαρω μιας και απο οταν το πηραμε απο mindeal ειχε το εξης θεμα...εκλεινε μονο του στα καλα καθουμενα.Σε mail που μου εστειλαν μου ειπαν να αλλαξω ρομ, οποτε να μαστε ...

 

Η ερωτηση μου ειναι πιο ειναι η καλυτερη ρομ αυτη τη στιγμη(πιο σταθερη) και ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να το κανω?

Σκεφτομαι να ακολουθησω αυτοv τον τυπο σε αυτο το

και να βαλω τη Limonchelo NovAMoD MDSTeam.

Να βάλω μπρος τη διαδικασία???

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα συνφορουμιτες !!! :D

ειμαι σχεδον ετοιμος να φλασαρω το Κ3 note της κοπελας μου μιας και πηρε το redmi 3 note και θα το δωσει στη μανα της ( ασχετες πληροφοριες)

anyway... το κινητο θελω να το φλασαρω μιας και απο οταν το πηραμε απο mindeal ειχε το εξης θεμα...εκλεινε μονο του στα καλα καθουμενα.Σε mail που μου εστειλαν μου ειπαν να αλλαξω ρομ, οποτε να μαστε ...

 

Η ερωτηση μου ειναι πιο ειναι η καλυτερη ρομ αυτη τη στιγμη(πιο σταθερη) και ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να το κανω?

Σκεφτομαι να ακολουθησω αυτοv τον τυπο σε αυτο το

και να βαλω τη Limonchelo NovAMoD MDSTeam.

Να βάλω μπρος τη διαδικασία???

Κατ αρχην, ειναι rom αυτη Limonchelo NovAMoD MDSTeam για την πεθερα σου? :lol: ξανασκεψου το, η "μητερα" θελει μια σταθερη rom γιατι αλλιως σε βλεπω σε ασχημη κατασταση.... για δοκιμασε μια ROW και πιο συγκεκριμενα την s205.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως κανω unbrick το κινητο??δεν δινει κανενα σημαδι ζωης

πως brickare? οταν το συνδεεις στο pc κανει τον χαρακτηριστικο ηχο?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...thanks για τη συμβουλη σου FIREBLADE1, με ωθησε μακρυα απο limonchelo τελικα :lol:

μετα απο αρκετα ψαξιμο ρουταρα τελικα το κινητο (ειδα αυτο το

πολυ βοηθητικο για οποιον δεν ξερει οπως εγω).

Επειδη με τις ρομ μπερδευτηκα εβαλα τη Cyanogenmod 12.1 μεσω CWM και μεχρι στιγμης ολα καλα !

Ειχε καθολου προβληματα η συγκεκριμενη???

Edited by moras

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε ενα email απο Gaurav Kashyap με την καινουργια rom miui7 v6.2.18_Xposed .Εγω αυτην την στιγμη εχω επανω την MIUI 7 6.1.21 Developer και θελω να ρωτησω πρώτον αν οντως ειναι η αναβάθμιση απο την ρομ που εχω και αν την εγκατασταση που θα κανω με τον τροπο που αναφερει ο τυπος δηλ( Again wipe cache and wipe Dalvik cache- important. Don’t wipe data! ) χασω της εφαρμογες και οτι αλλο εχω επανω στο κινητο.Διαβασα οτι αναφερει οχι καθαρισμα δεδομενων αλλα αυτο το wipe cache and wipe Dalvik cache τι καθαριζει ?

Επισης αν κανενας τι εχει βαλει επανω ωστε να μας πει εντυπωσεις.

 

Ασχετο υπαρχει συγκριση με της τελευταίες rom του ιταλου παιδια,δηλαδη αξιζει να φυγω απο την MIUI και να παω σε 6?

ευχαριστω

 

Καλημερα

Καμια βοήθεια παίδες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Καμια βοήθεια παίδες;

 

Αν κανεις τα βηματα ακριβως που λεει δεν χανεις κατι (οσες φορες το εκανα δεν ειχα θεμα)... Εγω εχω την 6.1.28 αλλα χωρις xposed... Αποτι καταλαβα εβγαλε update με προεγκατεστημενο xposed... Απο την ρομ ειμαι αρκετα ικανοποιημενος και θεωρω θετικο το οτι παιρνεις update χωρις να χανεις εφαρμογες και ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Η 1611 από τον Ιταλό

 

#UPDATE #LENOVO #K3 #NOTE #MARSHMALLOW 1611 v17

 

#Changelog:

 

- Based on stock 1611

- Multilanguage firmware

- Fixed flashlight issue during standby

- Added some UI changes

- more...

 

#DOWNLOAD

https://drive.google.com/file/d/0ByrtZo2PyvRYNVdvY3RkdTBtQW8/view?usp=docslist_api

 

ENJOY :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Έχω το Κ3 note περίπου ένα χρόνο και δεν είχα κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα.....αυτό που μαυρίζει η οθόνη μόνο , αλλά επειδή δεν το κάνει συνέχεια , απλά έμαθα να ζω με αυτό , πατώντας το power button ξανά και τα σχετικά....

Ξεκίνησα να ψάχνομαι για custom rom από την στιγμή που δεν μπορούσα ( και ακόμα δεν μπορώ) να εγκαταστήσω μια εφαρμογή και πιο συγκεκριμένα την revolut.

Ενώ την κατεβάζει από το play store , δεν κάνει την εγκατάσταση βγάζοντας error 504 , μόνο σε αυτή την εφαρμογή , οποιαδήποτε άλλη και να κατέβασα , την εγκατέστησε κανονικά.

Ακολούθησα τις on line οδηγίες λύσης του προβλήματος , αλλά τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα rom ή τζάμπα ψάχνομαι?

Βέβαια , ψάχνοντας "γλυκάθηκα" λίγο με την ιδέα να έχω μια καινούργια rom χωρίς τις κινέζικες εφαρμογές και γενικώς πιο "καθαρή" συσκευή , αλλά συγχρόνως μπερδεύτηκα διαβάζοντας ότι υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργούν όλα όπως πρέπει.

Αν λυθεί το θέμα της εγκατάστασης τς εφαρμογής , ίσως απλά περιμένω την αναβάθμιση σε android 6 που διάβασα ότι θα έρθει μέσα στους επόμενους μήνες....αν όχι , μάλλον θα δοκιμάσω κάτι σε νέα rom...ποια όμως?

Επειδή θεωρώ ότι οι απαντήσεις στα προβλήματά μου , είναι εύκολη υπόθεση για εσάς ,θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια .

Link to comment
Share on other sites

Η 1611 από τον Ιταλό

 

#UPDATE #LENOVO #K3 #NOTE #MARSHMALLOW 1611 v17

 

#Changelog:

 

- Based on stock 1611

- Multilanguage firmware

- Fixed flashlight issue during standby

- Added some UI changes

- more...

 

#DOWNLOAD

https://drive.google.com/file/d/0ByrtZo2PyvRYNVdvY3RkdTBtQW8/view?usp=docslist_api

 

ENJOY :)

την δοκιμασες?περιμενουμε εντυπωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 1611 Cuoco92 με dirty flash πάνω απο την 1610 .

Στην πρώτη επανεκκίνηση έχασα Phone και Messaging, αλλά με τα γνωστά trick στα permissions επανήλθαν.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 1611 Cuoco92 με dirty flash πάνω απο την 1610 .

Στην πρώτη επανεκκίνηση έχασα Phone και Messaging, αλλά με τα γνωστά trick στα permissions επανήλθαν.

Για πες για το τρυκ και σε οσους δεν το ξερουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η δόνηση του κινητού μου πρέπει να χάλασε.Είναι πολύ έντονη και περίεργη.Εχει συμβεί σε κανέναν;Ξέρει κάποιος τι πρέπει να αλλάξω;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Έχω το Κ3 note περίπου ένα χρόνο και δεν είχα κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα.....αυτό που μαυρίζει η οθόνη μόνο , αλλά επειδή δεν το κάνει συνέχεια , απλά έμαθα να ζω με αυτό , πατώντας το power button ξανά και τα σχετικά....

Ξεκίνησα να ψάχνομαι για custom rom από την στιγμή που δεν μπορούσα ( και ακόμα δεν μπορώ) να εγκαταστήσω μια εφαρμογή και πιο συγκεκριμένα την revolut.

Ενώ την κατεβάζει από το play store , δεν κάνει την εγκατάσταση βγάζοντας error 504 , μόνο σε αυτή την εφαρμογή , οποιαδήποτε άλλη και να κατέβασα , την εγκατέστησε κανονικά.

Ακολούθησα τις on line οδηγίες λύσης του προβλήματος , αλλά τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα rom ή τζάμπα ψάχνομαι?

Βέβαια , ψάχνοντας "γλυκάθηκα" λίγο με την ιδέα να έχω μια καινούργια rom χωρίς τις κινέζικες εφαρμογές και γενικώς πιο "καθαρή" συσκευή , αλλά συγχρόνως μπερδεύτηκα διαβάζοντας ότι υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργούν όλα όπως πρέπει.

Αν λυθεί το θέμα της εγκατάστασης τς εφαρμογής , ίσως απλά περιμένω την αναβάθμιση σε android 6 που διάβασα ότι θα έρθει μέσα στους επόμενους μήνες....αν όχι , μάλλον θα δοκιμάσω κάτι σε νέα rom...ποια όμως?

Επειδή θεωρώ ότι οι απαντήσεις στα προβλήματά μου , είναι εύκολη υπόθεση για εσάς ,θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια .

Με 1608 του ιταλού η revolut λειτουργεί κανονικά σε μένα...

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 ημέρες ενώ κατεβάζει κανονικά τα ε-μαιλς οταν παω να τα ανοιξω δεν μου ανοίγει κανένα πλέον. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ? κάποια λύση ?? φοράω την cuoco92
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 ημέρες ενώ κατεβάζει κανονικά τα ε-μαιλς οταν παω να τα ανοιξω δεν μου ανοίγει κανένα πλέον. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ? κάποια λύση ?? φοράω την cuoco92

 

απεγκατεστησε τις ενημερωσεις για συστημα android webview και ολα θα διορθωθουν

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

απεγκατεστησε τις ενημερωσεις για συστημα android webview και ολα θα διορθωθουν

 

Άψογος φίλε δαίδαλε !!!! Δούλεψε το κόλπο !

Πως θα αποτρέψω μελλοντικά updates του android webview ??

 

Σ'ευχαριστώ πολύ

:up:

Link to comment
Share on other sites

Άψογος φίλε δαίδαλε !!!! Δούλεψε το κόλπο !

Πως θα αποτρέψω μελλοντικά updates του android webview ??

 

Σ'ευχαριστώ πολύ

:up:

 

Παρακαλω

πηγαινε στις ρυθμισεις του playstore και βαλε να μην κανει αυτοματες ενημερωσεις

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω

πηγαινε στις ρυθμισεις του playstore και βαλε να μην κανει αυτοματες ενημερωσεις

 

:up::respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...