Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό μιλάς? http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-android-5-0-2gb-16gb-4g-lte-5-5-inch-fhd-screen-mtk6752-1-7ghz-octa-core-smartphone.html

Τι εννοείς αν φλασάρεις ευρωπαϊκή rom όλα καλά?

Εγώ έχω αγοράσει αυτό http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps-white.html και μόλις ήρθε το έκανα root και φλάσαρα την s205 από εδώ https://cloud.mail.ru/public/Cvj7/3U5rjvc6s/ROW/

Αν κάνω το ίδιο και σε αυτό με τα 119$ θα γίνει ακριβός το ίδιο τηλ. με αυτό που αγόρασα 145$????

Ακριβώς το ιδιο,.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα

Θελω να ρωτησω,τι διαφορα εχει το Κ50-Τ5 και του Κ50-Τ3S

Ευχαριστω

 

Καμία, μόνο οι μπάντες gsm είναι td lte, αυτό όμως αλλάζει με μια νέα rom.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς το ιδιο,.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καμία, μόνο οι μπάντες gsm είναι td lte, αυτό όμως αλλάζει με μια νέα rom.

 

Δηλαδη απο το vickmall στα 119$ στο στελνουν ετοιμο ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο το vickmall στα 119$ στο στελνουν ετοιμο ?

 

Ναι φλασαρουν την s205 multi, και τους έχω στείλει κ την νέα 1610 του ιταλού.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ιδιο,.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καμία, μόνο οι μπάντες gsm είναι td lte, αυτό όμως αλλάζει με μια νέα rom.

 

Τι κριμα που δεν το ηξερα νωριτερα αυτο.Τι να κανουμε καλλιο αργα παρα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.Εχω θεμα με ολοκληρη την δεξια πλευρα στην αφη.Δεν παταει καθολου η παταει με το ζορι.Ειχε κανενας το ιδιο προβλημα?Την αγορα την ειχα κανει οκτωμβριο απο minideal.Τους εστειλα μνμ και μου απαντησαν να βαλω μια αλλη ρομ.Το μηνυμα τους:hi friend, if u can try to restore factory settings, we can send you an software to flash the ROM, ok ?

Link:http://pan.baidu.com/s/1gewRKOj

Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.Εχω θεμα με ολοκληρη την δεξια πλευρα στην αφη.Δεν παταει καθολου η παταει με το ζορι.Ειχε κανενας το ιδιο προβλημα?Την αγορα την ειχα κανει οκτωμβριο απο minideal.Τους εστειλα μνμ και μου απαντησαν να βαλω μια αλλη ρομ.Το μηνυμα τους:hi friend, if u can try to restore factory settings, we can send you an software to flash the ROM, ok ?

Link:http://pan.baidu.com/s/1gewRKOj

Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω?

Για αρχή σου ζήτησαν να κανείς μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, εάν αυτό δεν λύσει το πρόβλημα τότε να εγκαταστάσεις νέο λειτουργικό σύστημα, το link που σου έχουν δώσει ξέχασε το, μπορούμε να σου υποδείξουμε κ εμείς, γνωρίζεις την διαδικασία? Από εμπειρία μου, όταν έχεις τέτοια πρόβλημα τότε είναι hardware και λύνεται με αλλαγή οθόνης.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιο link για αυθεντικη αγορα οθονης η εστω καποια οθονη που να περασε χρηστης και να μην εχει προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Hi guys! Αν το παραγγείλω από αυτό το link http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-k50-t3s-4g-fdd-lte-octa-core-smartphone.html , θα'μαι οκ (από άποψη δικτύων κτλ) ή θα πρέπει να κάνω αλλαγές? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Android 6 - vulkan api

Καλημερα θα ηθελα ν μαθω εαν στις νεες ROM εχει αναβαθμιστη το api απο την Mali.Σας ευχαριστω.

 

οχι ακομα η arm δεν εχει κυκλοφορησει drivers που να υποστιριζουν Vulcan και δεν ξερουμε αν θα το βγαλουν για arm Mali t760 ,λογικα ναι αλλα θα πρεπει να περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα αλλα δεν αλλαξε κατι.το προβλημα υπαρχει ακομα.Δεν ξερω τη διαδικασια για αλλαγη rom αλλα με λιγη βοηθεια ισωσ μπορουσα να τα καταφερω.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα αλλα δεν αλλαξε κατι.το προβλημα υπαρχει ακομα.Δεν ξερω τη διαδικασια για αλλαγη rom αλλα με λιγη βοηθεια ισωσ μπορουσα να τα καταφερω.

 

και rom να αλλαξεις δεν προκειται να διορθωθει το προβλημα, ο λογος ειναι οτι ειναι hardware το θεμα του touchpanel. Σε αλλους τυχαινουν dead spots σε εσενα καταστραφηκε ολοκληρη στηλη, ενημερωσε το minideal και μαλλον πας για αλλαγη οθονης/touchpanel, ειναι ogs οποτε αυτα πανε παρεα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Να μην επιχειρησω δλδ καν αλλαγη ρομ? Εχετε ιδεα ποσο κοστιζει να το στειλω πισω?Διοτι η εγγυηση λογικα ισχυει ακομη.Να το στειλω η να το επισκευασω εδω
Link to comment
Share on other sites

φρέσκια 1610 από cuoco92

http://www.needrom.com/download/cuoco92-3-5_1610_40-1-vibeui/

 

δεν εχω δοκιμάσει ποτέ rom του - έχει OTA;

Έχει πρόβλημα με τα δεδομένα η συγκεκριμένη δε μπορείς να τα ενεργοποιήσεις στη δεύτερη SIM και όταν τα απενεργοποιήσεις μετά από restart ξανά ανοίγουν. Μάλλον γι αυτό τη κατέβασε απο το επίσημο forum του ο Ιταλός. Γενικά αλλάζει αρκετά το interface σε σχέση με τη παλαιότερη έκδοση vibe και οι ρυθμίσεις πλησιάζουν λίγο σε πιο κλασικό android. Πολλές αλλαγές αλλάζει το κινητό πάντως. Περιμένω διορθωμένη έκδοση για να περάσω σε android 6 έχω την 1552 του ως τώρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει δοκιμασει κανεις την cm12.1 dev3 του cheshkin? λενε οτι κανει over clock τον επεξεργαστη στα 2ghz

καποιος που το εχει ας μας πει εντυπωσεις

θα το κατεβασω και εγω λιγο αργοτερα σημερα

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πέρασα την cm12.1 dev3 και εκανα over clock στα 2ghz στο geekbench στο ανδροιδ 6 μου εδεινε 800σκορ σε single core τώρα μου δίνει το εντυπωσιακό 922 Περίτο να πω πως σε multi core ρίχνω σφαλιαρες κάτι Samsung galaxy s6 !!! :):)
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πέρασα την cm12.1 dev3 και εκανα over clock στα 2ghz στο geekbench στο ανδροιδ 6 μου εδεινε 800σκορ σε single core τώρα μου δίνει το εντυπωσιακό 922 Περίτο να πω πως σε multi core ρίχνω σφαλιαρες κάτι Samsung galaxy s6 !!! :):)

Ωραιος, απλά να ξερεις ότι ή διάρκεια ζωής του soc μειώνεται δραματικά κατά το oc.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

δραματικά δεν θα το έλεγα μην σου πως δεν έχει καμια σημασία , απί εμπειρία στο λέω έχω σαπισει συσκευές με overclocking όπως το zte blade ,galaxy s1 ,HP touchpad όλες απο την πρωτη μέρα τους είχα κανει oc και όλες μου οι συσκευές είναι ακόμα μέχρι σήμερα ζωντανές και τους έχω αφήσει έτσι με oc :)
Link to comment
Share on other sites

δραματικά δεν θα το έλεγα μην σου πως δεν έχει καμια σημασία , απί εμπειρία στο λέω έχω σαπισει συσκευές με overclocking όπως το zte blade ,galaxy s1 ,HP touchpad όλες απο την πρωτη μέρα τους είχα κανει oc και όλες μου οι συσκευές είναι ακόμα μέχρι σήμερα ζωντανές και τους έχω αφήσει έτσι με oc :)

Ωραία, πως θα clockαρω τον snapdragon 615 του i9505 στα 2.0ghz? Είμαι με cm 13.0. Offtopic

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω online από εξωτερικό ανταλλακτικό για επισκευή του touch screen.

Γνωρίζει κάποιος αν είναι πρόβλημα της οθόνης ή του digitizer ? Ρωτάω γιατί μπορώ να αγοράσω και σκέτο το digitizer.

 

Έχετε links για τεσταρισμένα ανταλλακτικά που 100% δουλεύουν σωστά ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω online από εξωτερικό ανταλλακτικό για επισκευή του touch screen.

Γνωρίζει κάποιος αν είναι πρόβλημα της οθόνης ή του digitizer ? Ρωτάω γιατί μπορώ να αγοράσω και σκέτο το digitizer.

 

Έχετε links για τεσταρισμένα ανταλλακτικά που 100% δουλεύουν σωστά ?

 

Ευχαριστώ

Offtopic εντελώς όμως.... Αν είναι για το lenovo k3 πρέπει να πάρεις lcd κ digitizer παρέα, είναι ogs και δεν χωρίζονται. Το ότι τα βρηκες ξεχωριστά δεν σημαίνει κάτι.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Offtopic εντελώς όμως.... Αν είναι για το lenovo k3 πρέπει να πάρεις lcd κ digitizer παρέα, είναι ogs και δεν χωρίζονται. Το ότι τα βρηκες ξεχωριστά δεν σημαίνει κάτι.

Σ' ευχαριστώ. Δεν ξέρω βέβαια γιατί είμαι offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...