Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως σας έχει συμβεί να μη γίνεται root ούτε με KingRoot ούτε με iroot ούτε μέσω cwm και SuperSU?

 

Τι πρέπει να κοιτάξω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως σας έχει συμβεί να μη γίνεται root ούτε με KingRoot ούτε με iroot ούτε μέσω cwm και SuperSU?

 

Τι πρέπει να κοιτάξω?

ποια ρομ έχεις? αν έχεις την έκδοση 6.0 και δεν είναι ροοτ από αυτόν που έφτιαξε τη ρομ τότε δύσκολα να το καταφέρεις. έχεις ενεργό τον εντοπισμό σφαλμάτων?

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ έχεις? αν έχεις την έκδοση 6.0 και δεν είναι ροοτ από αυτόν που έφτιαξε τη ρομ τότε δύσκολα να το καταφέρεις. έχεις ενεργό τον εντοπισμό σφαλμάτων?

 

Μαμά είμαι ακόμα, VIBEUI_V2.5_1512_5.495.11_ST_K50-t5. Και ο εντοπισμός σφαλμάτων ενεργός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βαζετε την s205 multi με gapps , όσοι δεν θέλετε κινεζιες κ διαφημίσεις?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τη Lemonade.

VIBEUI_V3.5_1605_LEMONADE

Έχει και Ελληνικά.

Θέλετε να προσέξω κάτι σε αυτή τη rom?

Μέχρι τώρα όλα λειτουργούν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πέρασα στο κινητό την androium 6 , αλλά έχω πρόβλημα με τις ελληνικές γραμματοσειρές. Καμιά ιδέα;

 

 

Edit: Κατέβασα τις ελληνικές γραμματοσειρές από εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=23578570567716026 και πέρασα το zip στην sd.

Έπειτα ξεκίνησα το κινητό από recovery mode και τις έκανα install από εκεί.

Όλα μια χαρά τώρα.

Edited by gpan
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τη Lemonade.

VIBEUI_V3.5_1605_LEMONADE

Έχει και Ελληνικά.

Θέλετε να προσέξω κάτι σε αυτή τη rom?

Μέχρι τώρα όλα λειτουργούν καλά.

 

Και γω με την Lemonade είμαι.Εχω μείνει πολύ ευχαριστημένος το κινητό δε μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό σε σχέση με άλλες ROM.

Το μόνο θέμα που είχα ήταν ο Dialer ο οποίος κράσαρε.Φυσικά τον άλλαξακαι όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Μαμά είμαι ακόμα, VIBEUI_V2.5_1512_5.495.11_ST_K50-t5. Και ο εντοπισμός σφαλμάτων ενεργός.

Στην πρωτη σελίδα έχει οδηγίες.θα περάσεις με flashtool το recovery και στη συνέχεια θα περάσεις το supersu μέσα από το recovery

Link to comment
Share on other sites

Και γω με την Lemonade είμαι.Εχω μείνει πολύ ευχαριστημένος το κινητό δε μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό σε σχέση με άλλες ROM.

Το μόνο θέμα που είχα ήταν ο Dialer ο οποίος κράσαρε.Φυσικά τον άλλαξακαι όλα κομπλέ.

 

Ποιον πέρασες; Ο προηγούμενος γίνεται απεγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Τον προηγούμενο οχι δεν τον απεγκατέστησα.Στην προσπάθεια μου να το κάνω μου έβγαζε σφάλμα το κινητό και μετά ξαναπέρασα την ρομ. Εβαλα εναν με καλές αξιολογήσεις που βρήκα στο Play store και είμαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα παρελαβα ενα ρημαδι Lenovo K3 Note στο οποιο δεν υπαρχει app menu δεν δουλευει η πυξιδα δεν υπαρχει πουθενα ραδιο και θα ηθελα την βοηθεια σας πως μπορω να το μαζεψω η αν καποιος μπορει να με βοηθησει δεν εχω γνωσεις πανω σε android. Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα παρελαβα ενα ρημαδι Lenovo K3 Note στο οποιο δεν υπαρχει app menu δεν δουλευει η πυξιδα δεν υπαρχει πουθενα ραδιο και θα ηθελα την βοηθεια σας πως μπορω να το μαζεψω η αν καποιος μπορει να με βοηθησει δεν εχω γνωσεις πανω σε android. Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!!

 

απο που το πηρες για να μην την πατησει και αλλο μελος? Δικη μου γνωμη ειναι να το flash αρεις με την s205, ειναι σταθερη rom, επειδη λες δεν εχεις γνωσεις απο android θα πρεπει να διαβασεις λιγο τον οδηγο για flash εδω στο myphone, και μετα το παμε μαζι βημα βημα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα παρελαβα ενα ρημαδι Lenovo K3 Note στο οποιο δεν υπαρχει app menu δεν δουλευει η πυξιδα δεν υπαρχει πουθενα ραδιο και θα ηθελα την βοηθεια σας πως μπορω να το μαζεψω η αν καποιος μπορει να με βοηθησει δεν εχω γνωσεις πανω σε android. Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!!

 

Πρώτη σελίδα θα βρεις οδηγούς για αλλαγή ROM, και ότι άλλο θέλεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες για να μην την πατησει και αλλο μελος? Δικη μου γνωμη ειναι να το flash αρεις με την s205, ειναι σταθερη rom, επειδη λες δεν εχεις γνωσεις απο android θα πρεπει να διαβασεις λιγο τον οδηγο για flash εδω στο myphone, και μετα το παμε μαζι βημα βημα.

απο tinydeal το πηρα το πρωτο χαθηκε στην διαδρομη:( μου εστειλε δευτερο και μετα απο 1μιση μηνα το πηρα στα χερια μου και απογοητευτικα σε σχεση με ενα doogee f5 που ειχα παρει του γιου μου. σας ευχαριστω καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!!!!!!!!!:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο οτι βλεπω αυτο εχει επανω VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοι και παραπάνω. Δες τί γίνεται στα αγγλόφωνα φόρουμ.Το έστειλα στην Κίνα για επισκευή.Να δω τί θα μου πουν..Αν μου ζητήσουν τίποτα έξτρα για επισκευή ενόσω σε εγγύηση και θα τους πάρει και θα τους σηκώσει....

 

Εγω έχω πρόβλημα στο κάτω αριστερό σημείο της οθόνης αλλά όχι πάντα.Αν επιμείνω να πατάω , πιάνει το touch ενώ άλλες φορές πιάνει πολύ πιο εύκολα πράγμα που όμως καταντάει εκνευριστικό.Το tempered μου είναι το τσαμπέ του vickmall και έχει ραγίσει/χαραχτεί σε κανα 2 σημεία(όχι εκεί που δεν πιάνει όμως) αλλά δεν τολμάω να το βγάλω ... όχι τουλάχιστον πριν αγοράσω καινούριο.Λέτε να φταίει αυτό;.Οι υπόλοιποι που έχετε πρόβλημα με το touch δεν πιάνει καθόλου στα νεκρά σημεία ή πιάνει αλλά δύσκολα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω πρόβλημα στο κάτω αριστερό σημείο της οθόνης αλλά όχι πάντα.Αν επιμείνω να πατάω , πιάνει το touch ενώ άλλες φορές πιάνει πολύ πιο εύκολα πράγμα που όμως καταντάει εκνευριστικό.Το tempered μου είναι το τσαμπέ του vickmall και έχει ραγίσει/χαραχτεί σε κανα 2 σημεία(όχι εκεί που δεν πιάνει όμως) αλλά δεν τολμάω να το βγάλω ... όχι τουλάχιστον πριν αγοράσω καινούριο.Λέτε να φταίει αυτό;.Οι υπόλοιποι που έχετε πρόβλημα με το touch δεν πιάνει καθόλου στα νεκρά σημεία ή πιάνει αλλά δύσκολα;

 

Στην αρχή πιάνει δύσκολα, μετά μπορεί άλλες φορές να πιάνει άλλες πάλι όχι.... και είναι μερικές φορές που απλά θέλεις να το πετάξεις από το παράθυρο και πριν το πετάξεις να το σπάσεις στα 2 !!!

(εγώ να φανταστείς αγόρασα και 2ο επειδή το πρώτο δεν είχε καλό τέλος.....):O

Link to comment
Share on other sites

Νεα ρομ απο τον Cuoco92

 

Changelog:

 

- Based on stock 1606 ST firmware

- Added Gapps

- Prerooted

- Added stock M Dialer, Contacts and Messaging (it works with dual SIM)

- Fix for SD card read/write

- Added one Tap to standby / Two tap to show power menu

- FM Radio under settings

- Dolby Atmos under settings

- Added some app permissions

- more...

 

For this release, you have to reset your phone (factory reset).

IMPORTANT: do not skip the SetupWizard, or some functions will not be available or properly works.

For Notifications you have to go to:

SecurityIt > Pure background >Autostart

 

And select your apps to load it at startup. Otherwise, you'll not receive any notification.

 

Go to Setting > Display > Light and select Unread Emails to enable LED notification for 3 party apps.

Download

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω πάρει το κινητό απο ebay και είχε κινέζικη rom. Πέρασα τη rom K50a40_S121_150813_ROW η οποία είναι η official απ' όσο ξέρω και με Ελληνικά. Αυτό που πρόσεξα όμως, είναι ότι, ως μνήμη χρησιμοποιεί το 1GB από τα 2 που έχει η συσκευή. Είναι φυσιολογικό ή έχω κάνει κάπου εγώ λάθος στην εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Νεα ρομ απο τον Cuoco92

 

Changelog:

 

- Based on stock 1606 ST firmware

- Added Gapps

- Prerooted

- Added stock M Dialer, Contacts and Messaging (it works with dual SIM)

- Fix for SD card read/write

- Added one Tap to standby / Two tap to show power menu

- FM Radio under settings

- Dolby Atmos under settings

- Added some app permissions

- more...

 

For this release, you have to reset your phone (factory reset).

IMPORTANT: do not skip the SetupWizard, or some functions will not be available or properly works.

For Notifications you have to go to:

SecurityIt > Pure background >Autostart

 

And select your apps to load it at startup. Otherwise, you'll not receive any notification.

 

Go to Setting > Display > Light and select Unread Emails to enable LED notification for 3 party apps.

Download

 

Οποιος την δοκιμάσει ας πει εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Νεα ρομ απο τον Cuoco92

 

Changelog:

 

- Based on stock 1606 ST firmware

- Added Gapps

- Prerooted

- Added stock M Dialer, Contacts and Messaging (it works with dual SIM)

- Fix for SD card read/write

- Added one Tap to standby / Two tap to show power menu

- FM Radio under settings

- Dolby Atmos under settings

- Added some app permissions

- more...

 

For this release, you have to reset your phone (factory reset).

IMPORTANT: do not skip the SetupWizard, or some functions will not be available or properly works.

For Notifications you have to go to:

SecurityIt > Pure background >Autostart

 

And select your apps to load it at startup. Otherwise, you'll not receive any notification.

 

Go to Setting > Display > Light and select Unread Emails to enable LED notification for 3 party apps.

Download

 

δεν μου ανοιγει τα εμαιλ ουτε απο το προγραμμα που εχει μεσα ουτε απο αλλο που εβαλα

 

P.S οταν το βγαζω απο τον φορτιστη κρασαρει, το UI και θελει επανεκκινηση, επιστροφη στην MIUI παλι

Edited by dedalos80

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει τα εμαιλ ουτε απο το προγραμμα που εχει μεσα ουτε απο αλλο που εβαλα

 

P.S οταν το βγαζω απο τον φορτιστη κρασαρει, το UI και θελει επανεκκινηση, επιστροφη στην MIUI παλι

Λέει ότι για να δουλέψει σωστά πρέπει να μην κάνεις skip το setup wizard.. Μήπως το έκανες καταλαθος?

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι για να δουλέψει σωστά πρέπει να μην κάνεις skip το setup wizard.. Μήπως το έκανες καταλαθος?

 

οχι εκανα κανονικα τον γουιζαρντ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι για να δουλέψει σωστά πρέπει να μην κάνεις skip το setup wizard.. Μήπως το έκανες καταλαθος?

 

Αυτή η ROM έχει Ελληνικά; Δουλεύουν όλες οι εφαρμογές; Αν δεν είναι ROOT το κινητό, μπαίνει; Εγκαθιστάτε με τα SP Flash?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ROM έχει Ελληνικά; Δουλεύουν όλες οι εφαρμογές; Αν δεν είναι ROOT το κινητό, μπαίνει; Εγκαθιστάτε με τα SP Flash?

 

- Based on stock 1606 ST firmware

- Added Gapps

- Prerooted

- Added stock M Dialer, Contacts and Messaging (it works with dual SIM)

- Fix for SD card read/write

- Added one Tap to standby / Two tap to show power menu

- FM Radio under settings

- Dolby Atmos under settings

- Added some app permissions

- more...

ειναι μουλτιγλωσση και μπαινει με twrp

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει τα εμαιλ ουτε απο το προγραμμα που εχει μεσα ουτε απο αλλο που εβαλα

 

P.S οταν το βγαζω απο τον φορτιστη κρασαρει, το UI και θελει επανεκκινηση, επιστροφη στην MIUI παλι

 

λοιπον ολα αυτα κρασαρουν αν κανεις αναβαθμιση, android system webview, αν βγαλεις την αναβαθμιση δουλευει παλι σωστα

Edited by dedalos80

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...