Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια επειδη τελικα θα την αλλαξω του ιταλου για μου κανει αρκετα κρασαρισματα ποια miui προτεινεται??

 

Ποιά έκδοση του ιταλού έχεις?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να το διορθώσεις πρέπει να βρεις το αρχείο lenovoGalery.apk με έναν fille manager (π.χ es explorer), και να τον μετονομάσεις σε lenovoGalery.apk.old και να κάνεις επανεκκίνηση. όταν ανοίξει το κινητό κάνεις την ενημέρωση. όταν τελειώσει ξαναμετονομάζεις το αρχείο lenovoGalery.apk.old σε lenovoGalery.apk και ξανακάνεις reboot

 

Thnaks όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Και η εκδοχή των VDT για την 1606DEV MM 6.0

https://cloud.mail.ru/public/8GuG/CVwYNQA57

Δείχνει πιό καλή απο του Ιταλού.

Για να ενισχύσω τον ήχο έκανα freeze το MaxAudio

και έκανα install μέσω recovery DolbyAtmos.

Είναι root έχει GApps , ΔΕΝ έχει Ελληνικά.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

 

Να είσαι καλά.Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα κατέβασε αυτα εδώ

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960690101

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση του ιταλού έχεις?

MM_DEV_16053_1.1_ROW_CUOCO92

 

Ενταξει ξερω δοκιμαστικη ειναι αλλα εφαγα πολλα κολληματα και δεν αξιζει ακομα....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά.Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα κατέβασε αυτα εδώ

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960690101

 

Ενταξει ειναι.Τα φλασαρα ολα χθες(rom,gapps κλπ.)και μια χαρα ειναι πλεων.

 

Η 1604 stable ειναι αρκετα καλη.Εχει καλη διαχειρηση πορων και νεα «κολπα».

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειναι.Τα φλασαρα ολα χθες(rom,gapps κλπ.)και μια χαρα ειναι πλεων.

 

Η 1604 stable ειναι αρκετα καλη.Εχει καλη διαχειρηση πορων και νεα «κολπα».

 

Νέα κόλπα;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω δεν το κατεχω καθολου μπορω να το δωσω σε καποιον απο εσας να μου το ρουταρετε γτ δεν παλευεται με τα τοσα κινεζικ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω δεν το κατεχω καθολου μπορω να το δωσω σε καποιον απο εσας να μου το ρουταρετε γτ δεν παλευεται με τα τοσα κινεζικ

 

 

Δοκίμασε με τον οδηγό της πρώτης σελίδας του νήματος .Εναλλακτικα δοκίμασε το kingoroot apk (σε εμενα πάντως το kingoroot απέτυχε)

Πές μας τη περιοχή σου αν θες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη τελικα θα την αλλαξω του ιταλου για μου κανει αρκετα κρασαρισματα ποια miui προτεινεται??

 

Φίλε μου εγώ έχω αυτήν πριν απο τα Χριστούγεννα και δεν εχω κανένα θεμα http://www.needrom.com/download/lenovo-k3-note-miui7-v5-11-19-with-otas/ . Βέβαια να σου πω πως δεν λειτουργεί το double tap... Εχει μια μικρή διαδικασία κατά την πρώτη εγκατάσταση αλλά μετά θα μπορείς να παίρνεις και αναβαθμίσεις χωρίς να χρειάζεται να ξαναστήνεις το κινητό από την αρχη... Αν την βάλεις το μόνο που θα σου πρότεινα να αλλάξεις είναι εφαρμογή για την Gallery...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπωρω να ενεργοποιησω τα δεδωμενα του κινητου καθολου..εχω ζητησει και απο την vodafone να μου στειλει τις ρυθμισεις αλλα δεν μου στειλαν τιποτα.εχω την 1552D.προσπαθω μονος αλλα δεν μπορω..εχει κατι κινεζικα κατι αγγλιοκα και μπερδευομαι.μπωρει καποιος να με βοηθεισει?
Link to comment
Share on other sites

δεν μπωρω να ενεργοποιησω τα δεδωμενα του κινητου καθολου..εχω ζητησει και απο την vodafone να μου στειλει τις ρυθμισεις αλλα δεν μου στειλαν τιποτα.εχω την 1552D.προσπαθω μονος αλλα δεν μπορω..εχει κατι κινεζικα κατι αγγλιοκα και μπερδευομαι.μπωρει καποιος να με βοηθεισει?

δε μας βοηθάς και πολύ να καταλάβουμε τι θέλεις. στην αρχική οθόνη αν πατήσεις πάνω στη μπάρα ειδοποιήσεων και σύρεις προς τα κάτω , θα δεις ένα σύμβολο με δύο βελάκια το πατάς και ενεργοποιούνται τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

δε μας βοηθάς και πολύ να καταλάβουμε τι θέλεις. στην αρχική οθόνη αν πατήσεις πάνω στη μπάρα ειδοποιήσεων και σύρεις προς τα κάτω , θα δεις ένα σύμβολο με δύο βελάκια το πατάς και ενεργοποιούνται τα δεδομένα
ναι φιλε μου το ξερω αυτο,παταω αλλα δεν ενεργοποιουνται..πρεπει να πειραξω κατι στισ ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω τη ROM 04_K3_NOTE_5.1_1604_STABLE_ROW_004_CUOCO92. 'Οταν πάω να μεταφέρω εφαρμογές από την εσωτερική ROM στην εξωτερική κάρτα SD, ναι μεν μεταφέρονται, αλλά όταν τις αναζητήσω, δεν φαίνονται πουθενά, λες και είναι απεγκαταστημένες, χρειάζεται επαναφορά τους με το TitaniumBackup.

Το αντιμετώπισε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα να αφήσω την συσκευή στην ησυχία της και μετά από κάποιους πειραματισμούς κατάφερα και την brickαρα.

Το πρόβλημα μου λύθηκε πάρα πολύ εύκολα και συνολικά σε 20 περίπου λεπτά με τις οδηγίες από

το video.

Το γράφω λοιπόν εδώ και καλό θα ήταν να μπει και λινκ στο πρώτο post.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ο παραπάνω οδηγός προστέθηκε στο πρώτο ποστ του θέματος. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το brick που έπαθα και το ξαναφλασάρισμα της 1552 του Ιταλού ξαναπερνάω και xposed.

Το αρχείο που δέχτηκε να εγκαταστήσει ήταν το xposed-v80-sdk22-arm64.zip

από εδώ.

 

Ελπίζω να λειτουργήσει κανονικά.

 

edit και έκκληση για βοήθεια:

 

Μου βγάζει προβλημα: Όταν πατάω τις ρυθμίσεις κλείνουν αμέσως.

Γενικά από τότε που μπρίκαρα το κινητό και φλάσαρα αυτά του video για να ξεμπρικάρει,

παρατηρώ διαφορές στην rom του Ιταλού. π.χ. εκτός απ το xposed δεν μπορώ και να μεταφέρω μερικά apps στο ext4 partition που είχα.

Λέτε στα partitions του συστήματος να φλασαρίστηκε κάτι διαφορετικό απ αυτά που είχε και να προκαλεί διαφοροποιήσεις?

 

Σημειώνω πως πριν το brick, το xposed που δέχονταν ήταν sdk21 ενώ τώρα δέχεται το sdk22.

Άρα τί έχει μεταβληθεί?

Edited by stelios_85_07
ΣΥΜΒΑΤΗ ΕΚΔΟΣΗ Xposed

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου το ξερω αυτο,παταω αλλα δεν ενεργοποιουνται..πρεπει να πειραξω κατι στισ ρυθμισεις?

σε άλλη συσκευή δοκίμασες? μήπως δεν σου τα έχει ενεργοποιήσει η εταιρία σου?

Link to comment
Share on other sites

Τους έχω στείλει στο vickmal το τηλέφωνο στην Κίνα για επισκευή. Εδώ και μια εβδομάδα βλέπω ότι το έχουν παραλάβει.Τους γράφω email και δε μου απαντάνε...λέτε να μου το ''φάνε'';
Link to comment
Share on other sites

Τους έχω στείλει στο vickmal το τηλέφωνο στην Κίνα για επισκευή. Εδώ και μια εβδομάδα βλέπω ότι το έχουν παραλάβει.Τους γράφω email και δε μου απαντάνε...λέτε να μου το ''φάνε'';

 

Εχουνε αργία εκεί τώρα αυτοί, εείναι η Κινέζικη πρωτοχρονιά. Θα σου απαντήσουνε μην αγχώνεσαι

.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το γ@μσα το κινητό με τα πειράματά μου, ξαναρωτάω το ίδιο πράμα που είχα ρωτήσει πριν μερικές μερες:

 

Παρέλαβα το κινητό μου μετά από πολύ καιρό και ψάχνω τι rom να του περάσω.

Ψάχνομαι πόση ώρα αλλά δεν έχω καταλήξει κάπου.

 

Αυτά που θέλω είναι:

 

 

  1. Να είναι china-based rom και με τίποτα ινδική λόγω ταχύτητας.
  2. Να έχει ενδείξεις ποσοστού μπαταρίας και του είδους των δικτύων (4G,3G κτλ) στην notification bar.
  3. Να μην έχει το γνωστό πρόβλημα με το άλμα στην ένδειξη της μπαταρίας.
  4. Να λειτουργούν σωστά οι ειδοποιήσεις (Messenger, viber, what's up, emails κτλ) και το led.
  5. Να παίρνει Xposed.

 

Μετά από τόσο καιρό έχει βγει κάτι ή ακόμα?

(δοκίμασα και miui και μου φάνηκαν χάλια)

 

Η απάντηση που είχα λάβει ήταν για την 1552 του Ιταλού που ήταν όντως γαμάτη.

Μετά την ζημιά που έκανα όμως, τώρα που την ξαναφλάσαρα μου βγάζει προβλήματα με το xposed.

Μπορεί να μου πει κάποιος ποια έκδοση xposed χρησιμοποιεί?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...