Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω το smartphone απλα μου δημιουργησατε καποιες αποριες καθως διαβασα καποια απ τα πολλα ποστ.Πρωτον σκεφτομαι να το αγορασω απ το vickmall.com και βλεπω οτι ειναι rootarismeno μετα πιστευετε οτι χρειαζεται ξανα root;Το αγορασε κανεις απο το σαιτ αυτο?ποσο καιρο εκανε να του ερθει;Υπαρχει κατι που πρεπει να σε προσεξω αν το αγορασω απο καποιο αλλο site?πχ να μην δουλευει στο ελληνικο δικτυο η κατι αλλο οπως ποιοτητα κλπ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί στο βίντεο η εικόνα "κυματίζει" κάπως; Έτσι κάνει πάντα;

Επιασε το ρυθμο με την ελληνικη σημαια ;)

Περα απο την πλακα,,, το ειχα σε ρυθμιση οπως γραφει ο φιλος απο κατω :)

εγώ στο δικό μου είδα ότι αυτό υπάρχει αν έχεις το focus mode κατά το video στο continuous... αν το βάλεις στο infinite σταματάει αλλά χάνεις λίγο σε ποιότητα λόγω εστίασης...

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γραφω λιγα πραγματα για τη rom του ιταλου 1,4 και γενικα για το τηλεφωνο

 

Για να αλλάξουμε την Κινέζικη έκδοση σε αυτή του Ιταλού τι χρειάζεται να κάνουμε ;

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει η καμερα καλη δεν ειναι.μετρια.

Δεν ξερω,ισως να μου φαινεται γιατι ειναι και full hd η οθονη και οι εικονες φαινονται πιο καθαρες απο πριν και στο πισι ισως φαινονται αλλιως.

παντως η μπροστα καμερα σε βγαζει λες και εισαι τιγκα στο make up,δε ξερω γιατι.

κατα τα αλλα η οθονη ειναι πολυ καλη.και για γωνιες θεασης που μου ελεγε καποιος,πραγματικα το κοιταω απο το πλαι και φαινεται οπως το κοιτας κανονικα.λιγοτερο φωτεινο μεν(ελαχιστα) αλλα μια χαρα διαβαζονται ολα.

εφαγα ενα σοκ με το μεγεθος εγω λιγο να πω την αληθεια,αλλα θα το συνηθισω.

μια πιο σενιαρισμενη εκδοση της 1522 του Ιταλου να βγει και δε θα θελει τιποτα αλλο.αν και τουλαχιστον καπου ειπωθηκε πιο πισω οτι εφτιαξαν και ενα θεματακι που εχει και καμια φορα δεν αποκρινεται η αφη.

 

Είναι για να σε κάνει όμορφο :-P

 

Πάτησε στη κοπελιά κάτω αριστερά και μετά γύρνα τη μπάρα στο 0 για να μην σε κάνει όμορφο :-P

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν πολλών δοκιμών και με διαφορετικές ROM 1520, 1522, 1524 το πρόβημα στην ένταση του ήχου παραμένει.

Εκεί που ξεκινά κανονικά ξαφνικά κάνει μία βύθιση και παίζει πολύ χαμηλα.

Είτε είναι σε φάση που παίζει το ringtone ή στο εκάστοτε music application.

Εάν σταματήσω την αναπαραγωγή και την ξαναξεκινήσω μιά δυό φορές επανέρχεται ο ήχος στο κανονικό.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αυτό?

Εστειλα mail στο vickmall και ο Θεός βοηθός.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν πολλών δοκιμών και με διαφορετικές ROM 1520, 1522, 1524 το πρόβημα στην ένταση του ήχου παραμένει.

Εκεί που ξεκινά κανονικά ξαφνικά κάνει μία βύθιση και παίζει πολύ χαμηλα.

Είτε είναι σε φάση που παίζει το ringtone ή στο εκάστοτε music application.

Εάν σταματήσω την αναπαραγωγή και την ξαναξεκινήσω μιά δυό φορές επανέρχεται ο ήχος στο κανονικό.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αυτό?

Εστειλα mail στο vickmall και ο Θεός βοηθός.

ο ηχος του μεγαφωνου ειναι χαμηλος αλλα δεν ξεκιναει πιο δυνατα.παντα στην ιδια χαμηλη ενταση παιζει απο την αρχη που το ειχα με την εργοστασιακη ρομ,και τωρα με του ιταλου παλι χαμηλα παιζει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια βοήθεια. Είχα την τελευταία rom από το Vicmall EU και οι κλήσεις ήταν μια χαρά. Μου εμφάνιζε και τον αριθμό αλλά και το όνομα αυτού που με καλούσε εφόσον τον είχα στις επαφές. Σήμερα εγκατέστησα την rom του Ιταλού την 1522 και επίσης την αναβάθμιση 1.3 και δεν μου δείχνει ποιός με καλεί παρά μόνο τον αριθμό. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια βοήθεια. Είχα την τελευταία rom από το Vicmall EU και οι κλήσεις ήταν μια χαρά. Μου εμφάνιζε και τον αριθμό αλλά και το όνομα αυτού που με καλούσε εφόσον τον είχα στις επαφές. Σήμερα εγκατέστησα την rom του Ιταλού την 1522 και επίσης την αναβάθμιση 1.3 και δεν μου δείχνει ποιός με καλεί παρά μόνο τον αριθμό. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα αυτό;

 

δες στα ποστ 1636 και 1815... με αυτά τα δύο και αν διαβάσεις γενικά εκεί γύρω θα κάνεις την δουλεία σου... παντός αν κάνεις την αναβάθμιση σε 1,4 του Ιταλού θα έχεις πάλι την εφαρμογή της lenovo και θα μπορείς να το κάνεις όπως το έκανες και στην αρχή υποθέτω...

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξουμε την Κινέζικη έκδοση σε αυτή του Ιταλού τι χρειάζεται να κάνουμε ;

Δες στο πρωτο ποστ και κανε ''κλικ'' εκει που γραφει <<Flash 1522 multilanguage με ελληνικά ,root gapps>> ομως εκει που γραφει 1 ) Την ROM του Ιταλού μην την κατεβασεις απο εκει,,,, κατεβασε το τελευταιο update που εδωσε απο το λινκ απο το ποστ απο κατω

Παιδία ο Ιταλός έδωσε link για την αναβαθμισμένη rom https://mega.co.nz/#!XtQlETTL!sKKonEF_B-dUfGZ-ptrHknri_M3xVDlWlmc8mt7vVM0 και λέει πως δεν την έχει δώσει ακόμη σαν update αλλά θα το κάνει αργότερα. Επίσης λέει πως το install μπορεί να γίνει χωρίς wipe αλλά αυτός προτείνει clean install. Δεν ξέρω αν θα την δοκιμάσω άμεσα γιατί βαριέμαι λίγο το στήσιμο από την αρχή απλά είπα να σας δώσω το link.

 

Εκανα ενα edit στο ποστ μου #2253, αν θυμαστε καποια αλλα ποστ που να γραφουν για ''παγωμα'' ή απεγκατασταση εφαρμογων ακομα και στην μαμισια rom πειτε μου για να το βαλω με παραθεση σε αυτο το ποστ ;) ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την τελαιυταια του ιταλου και δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες μου απο την καρτα ουτε να βγαλω αλλες φωτο μου λεει εισαγετε καρτα sd

Καμμια βοηθεια σε αυτο? Μου συμβαινει και στην 1.4 αλλα και οταν γυρισα πισω στην 1.2. Επισης στο swiftkeyboard δεν κατεβαζει γλωσσες, και τελος στην 1.4 δεν σβηνονται οι φακελοι με τα κινεζικα γραμματα.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

 

δειγματα φωτογραφιας

πατηστε πανω στις εικονες για να δειτε την κανονικη αναλυση και πατηστε σε καθε φωτογραφια εκει που γραφει ''Show EXIF'' για να δειτε της λεπτομεριες της καθε φωτογραφιας. οι 6 τελευταιες ειναι νυχτα χωρις καθολου φωτισμο απο λαμπες κλπ. https://flic.kr/s/aHskezTg7Z

 

 

Ερωτησεις, το εχω διπλα-διπλα με ενα sony z3 και βλεπω οτι στο lenovo εχω χαμηλοτερο σημα δικτυου και αργει να αλλαξει απο 2g σε 3g (στον ιδιο παροχο) και επισης στο lenovo δυο φορες ειχα ''εικονικα'' data και δεν κατεβαζε με τιποτα. Εχετε δει ή εχετε αποψη για το σημα δικτυου ? Προβλημα με κλησεις ή να με βγαζει εκτος δικτυου δεν εχω.

 

Ποια εφαρμογη εχετε για να βαζετε το δικτυο σε 2g ? την Mobile Network Settings ?

 

Εκτος απο της αριστες σε ποιότητα φωτο-βιντεο (παντα σε συγκριση με το zopo zp 820)

,ειναι τρομερα υπέροχο το θεμα Θαναση μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την τελαιυταια του ιταλου και δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες μου απο την καρτα ουτε να βγαλω αλλες φωτο μου λεει εισαγετε καρτα sd

Mε την εφαρμογη QuickPic Gallery μπορεις να δεις της φωτογραφιες σου ?

Ψαξε με εναν file manager μεσα στη ''διαδρομη'' εκει που ειναι η φωτογραφιες σου μηπως υπαρχει καποιο αρχειο με ονομα .nomedia, αν υπαρχει διεγραψε το.

Αν δεν βρεθει λυση δοκιμασε την καρτα σου σε αλλη συσκευη μηπως τα επαιξε η καρτα σου.

Καμμια βοηθεια σε αυτο? Μου συμβαινει και στην 1.4 αλλα και οταν γυρισα πισω στην 1.2. Επισης στο swiftkeyboard δεν κατεβαζει γλωσσες, και τελος στην 1.4 δεν σβηνονται οι φακελοι με τα κινεζικα γραμματα.

Παντος μιας και εχετε το ιδιο προβλημα θα ελεγα (δεν γνωριζω-την αποψη μου γραφω) να φλασαρετε την μαμισια rom με το flashtool (oxι rom.zip) και μετα να βαλετε παλι cwm --> rom.zip του ιταλου --> twrp recovery. Aς δοκιμασει ενας απο τους δυο και να μας πει ;):)

Εκτος απο της αριστες σε ποιότητα φωτο-βιντεο (παντα σε συγκριση με το zopo zp 820)

,ειναι τρομερα υπέροχο το θεμα Θαναση μου.

Η ποιοτητα σε σχεση με τοτε εχει ανεβει. Το zopo zp820 μαζι με το landvo L500s ειναι οι ποιο αποτυχημενες αγορες που εχω κανει :(

Χαιρομαι που βρεθηκαμε παλι στο ''μονοπατι'' του lenovo note που ειναι αξιοπρεπαστατη συσκευη !

 

Η τοποθεσια ειναι εδω ---> https://www.google.gr/maps/@38.263791,21.739038,3a,75y,263.63h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1suTgKvwSpRDpRf4MwTPPI4w!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DuTgKvwSpRDpRf4MwTPPI4w%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D100%26h%3D80%26yaw%3D261.90286%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς να μου πει τι πρέπει να κάνω. Είμαι με την τελευταία rom του Vicmall EU και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν έχει καμία κινέζικη εφαρμογή και τα έχω συγχρονίσει όλα μια χαρά. Πρόσεξα όμως ότι όταν κάνω εγκατάσταση κάποια εφαρμογή από playstore μου κατεβάζει στο παρασκήνιο και κάποια άλλη που δεν έχω ζητήσει όπως DU Battery Saver, Clean Master, Cool Browser αυτές μέχρι στιγμής. Πως μπορώ να το σταματήσω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε Α806 το DU Battery και μια αλλη εφαρμογη οσο και αν τις διεγραφα παντα μου πετουσε μηνυματα να τις κανω παλι εγκατασταση. Αρα απλα τις παγωσα και ησυχασα. Τωρα σε k3 note δεν ξερω τι φταιει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα σήμερα απο to2.com ελπίζω να πάνε όλα καλά και να έρθει ολόκληρo:P Η απόρια μου είναι αξίζει η ρομ του ιταλού ή περνάω CyanogenMod την πιο καινούργια stable ?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα σου έρθει εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς να μου πει τι πρέπει να κάνω. Είμαι με την τελευταία rom του Vicmall EU και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν έχει καμία κινέζικη εφαρμογή και τα έχω συγχρονίσει όλα μια χαρά. Πρόσεξα όμως ότι όταν κάνω εγκατάσταση κάποια εφαρμογή από playstore μου κατεβάζει στο παρασκήνιο και κάποια άλλη που δεν έχω ζητήσει όπως DU Battery Saver, Clean Master, Cool Browser αυτές μέχρι στιγμής. Πως μπορώ να το σταματήσω αυτό;

Θέμα του playstore είναι κάνε σύνδεση και ρύθμισε να μην κάνει αυτόματη ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Θέμα του playstore είναι κάνε σύνδεση και ρύθμισε να μην κάνει αυτόματη ενημέρωση

 

Αυτό που μου είπες ήταν τελικά. Σε ευχαριστώ πολύ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα χτες εγκατάσταση της ρομ του Ιταλού αλλά δε μπορώ να βρω στις ρυθμίσεις πως να κανω να εμφανιζονται τα ονοματα στις κλησεις και στα μηνυματα.

 

οκ ακυρο....

Edited by christos201074
akyro
Link to comment
Share on other sites

Εκανα απεγκατασταση και διαγραφη σε ολα τα apk που εγραψα στο ποστ #2253 και εχω καποια κρασαρισματα σε εφαρμογες. Για το λογο αυτο εκανα edit2 στο ποστ μου #2253.

Θα ελεγα να κανετε μονο ''παγωμα'' επιδη δεν ειχα προβλημα με κραςς.

Δυστυχως δεν εχω το χρονο να ψαξω να βρω ακριβος ποια εφαρμογη που απεγκατεστησα δημιουργει τα κρασαρισματα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους έχοντες και κατέχοντες:lol:

Προερχόμενος από ZOPO ZP998,σκέφτομαι να το αγοράσω..

Αξίζει σαν αγορά,έχει κάπου κάποιο "θέμα",αγορά από Vickmall;

Link to comment
Share on other sites

Mε την εφαρμογη QuickPic Gallery μπορεις να δεις της φωτογραφιες σου ?

Ψαξε με εναν file manager μεσα στη ''διαδρομη'' εκει που ειναι η φωτογραφιες σου μηπως υπαρχει καποιο αρχειο με ονομα .nomedia, αν υπαρχει διεγραψε το.

Αν δεν βρεθει λυση δοκιμασε την καρτα σου σε αλλη συσκευη μηπως τα επαιξε η καρτα σου.

 

Παντος μιας και εχετε το ιδιο προβλημα θα ελεγα (δεν γνωριζω-την αποψη μου γραφω) να φλασαρετε την μαμισια rom με το flashtool (oxι rom.zip) και μετα να βαλετε παλι cwm --> rom.zip του ιταλου --> twrp recovery. Aς δοκιμασει ενας απο τους δυο και να μας πει ;):)

 

Η ποιοτητα σε σχεση με τοτε εχει ανεβει. Το zopo zp820 μαζι με το landvo L500s ειναι οι ποιο αποτυχημενες αγορες που εχω κανει :(

Χαιρομαι που βρεθηκαμε παλι στο ''μονοπατι'' του lenovo note που ειναι αξιοπρεπαστατη συσκευη !

 

Η τοποθεσια ειναι εδω ---> https://www.google.gr/maps/@38.263791,21.739038,3a,75y,263.63h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1suTgKvwSpRDpRf4MwTPPI4w!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DuTgKvwSpRDpRf4MwTPPI4w%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D100%26h%3D80%26yaw%3D261.90286%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=el

 

αντιμετώπισα το ίδιο θέμα με το swiftkey. μου συνέβη όταν πέρασα την τελευταία του ιταλού. διαπίστωσα ότι η μνήμη του τηλεφώνου ήταν σαν να μην υπήρχε!! για αυτό δεν μπορούσε να αποθηκεύσει τις γλώσσες που κατέβαζα. προσπάθησα να ξαναπεράσω την ROM δεν την έβρισκα!!!δοκίμασα να συνδέσω το τηλέφωνο με το pc όπου είχα κατεβάσει αρχικά του Ιταλού και να την ξανακάνω paste....αδύνατο έβλεπε την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου ως μηδενική!!!την πέρασα στην εξωτερική sd,την ξαναέκανα install αλλα το πρόβλημα παρέμενε.κατάλαβα τι είχα κάνει.ο Ιταλός συνιστούσε να κάνεις full wipe...ε εγώ το παράκανα...δεν έσβησα μόνο τα dalvik κτλ αλλά όλα...data και τα λοιπά!!!:lol::lol::lol:ήταν λοιπόν σαν η εσωτερική μνήμη του να ήταν unmount(αν το περιγράφω σωστά)αυτό που σκέφτηκα σαν λύση ήταν να κατεβάσω και να περάσω μια official και να την περάσω με flashtool.βρήκα την 1524 σε zip όπότε την κατέβασα στην εξωτερική sd, από twrp την έκανα copy paste στην εσωτερική μνήμη(μόνο εκεί μπορούσα να το κάνω)και δοκίμασα και από εκεί...όλα πήγαν καλά!!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:βλέπω και πάλι την εσωτερική μνήμη. ελπίζω αν πρόκειται για την ίδια περίπτωση να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνουμε εγκατάσταση την official (αν μπορείς δώσε ένα link) με twrp όπως περιγράφεις και μετά πάλι με twrp την 1.2 έτσι?

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...