Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικά δεν έχω κανένα προβλημα και θεωρώ πολυ καλά τα χρώματα... Πιστεύω πως στο video που είχες παραθέσει ίσως ήταν από τις πρώτες παρτίδες και είχε προβλήματα... Δεν νομίζω μια τόσο χάλια οθόνη να μου φαίνεται καλή... Και δίπλα σε g2 που το έβαλα δεν ήταν καθόλου άσχημη και ο ιδιοκτήτης του g2 είπε ότι του φαίνεται καλύτερη (μπορεί να είναι και λίγο υπερβολή αυτό)... Δυστηχώς όμως δεν μπορώ να το δω δίπλα σε κάποιο από αυτα που αναφέρεις...

 

Τα παραπάνω είναι προσωπική μου άποψη και δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου...

 

Άμα είναι σε επίπεδο G2 τότε μιλάμε για πολύ καλή οθόνη και χειρότερη να είναι από G2 πάλι πολύ καλή είναι από ότι κατάλαβα.Οπότε σήμερα αύριο θα προχωρήσω σε παραγγελία του. Από ότι είδα από vickmall όλοι ευχαριστημένοι είναι και τα στέλνει και αρκετά γρήγορα οπότε προχορώ από κει ή ψάχνω κάποιο άλλο e-shop?Ευχαριστώ πάρα πολύ tasarasx6 για τις κατατοπιστικότατες απαντήσεις - υποδείξεις να είσαι καλά και καλή συνέχεια να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή έχω κακή εμπειρία από Κινεζικά καταστήματα, λέω να το παραγγείλω από Ελλάδα, το βρήκα στα 220 ευρώ μαζί με εγγύηση ενός χρόνου, powerbank μικρό, δερμάτινη θήκη mofi, θήκη σιλικόνης, tempered glass, hands free και ζελατίνα προστασίας. Είναι καλή η προσφορά; Να το πάρω σε λευκό ή είναι εντυπωσιακό και σε κίτρινο; Για φωτογραφίες απλές τώρα στις διακοπές θα με αφήσει ικανοποιημένο;
Link to comment
Share on other sites

http://www.postnl.post/tracktrace

20-06-2015 06:47 The item is on transport to the country of destination GREECE

20-06-2015 03:14 The item is at the PostNL sorting center

1/3 ..... in status bar

 

Ναι ok το ειδά και εγω απλά με αγχωσε που έλεγε ότι δεν υπάρχει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ναι ok το ειδά και εγω απλά με αγχωσε που έλεγε ότι δεν υπάρχει.

Στο elta.gr γραφει:

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 20-06-2015 03:14 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κακή εμπειρία από Κινεζικά καταστήματα, λέω να το παραγγείλω από Ελλάδα, το βρήκα στα 220 ευρώ μαζί με εγγύηση ενός χρόνου, powerbank μικρό, δερμάτινη θήκη mofi, θήκη σιλικόνης, tempered glass, hands free και ζελατίνα προστασίας. Είναι καλή η προσφορά; Να το πάρω σε λευκό ή είναι εντυπωσιακό και σε κίτρινο; Για φωτογραφίες απλές τώρα στις διακοπές θα με αφήσει ικανοποιημένο;
απο κινεζικο μαγαζι το παιρνεις 165 δολαρια.αν δεν σε χαλαει η διαφορά,το παιρνεις απο ελλαδα.το χρωμα ειναι προσωπικο γουστο,το πηρα με ασπρο καπακι,αλλα θα το ηθελα και μπροστα ασπρο.οι φωτογραφιες ειναι πολυ καλες και στις δυο καμερες,και το φλας πολυ δυνατο.το πηρα απο το t02c και ειχε αυτα τα αξεσουαρ δωρο εκτος απο hands free που τα αγορασα 5 δολαρια.δεν εβαλα ουτε το προστατευτικο της οθονης ουτε την ζελατινα,μου φαινεται καλυτερο οπως ειναι.

η εγγυηση που σου δινουν αν το στελνουν κινα για επισκευη,παλι θα κανει πολυ καιρό μεχρι να επιστρεψει στα χερια σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα πέρασα την τελευταία rom μέσο CWM, μπήκα μέσα έκανα και το όταν update στην 1525,εντυπώσεις

πολύ γρηγορη,αλλαγμένα εικονίδια,αρκετά πιο κρύο,γενικά πάει σφαίρα, αλλα έχω ένα θέμα, πάω να βάλω gaps και super user, οποτε πατάω πχ +-power για να μπω στο recovery, και τότε μου ανοίγει το recovery τις lenovo, το ξανά σύνδεσα με το pc ξανά έκανα την αρχική διαδικασία για να ξανά περάσω το recovery, έδειξε OK ότι μπήκε,και πάλι τα ίδια μου βγάζει το recovery τις lenovo,!! τι φάση?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα χαθουν τα παντα :(

 

Απο την 1,2 στην 1,3 και νομιζω στην 1,4 μπορεις να πας με το update που εχει μεσα ο ιταλος. Απλα ο ιταλος γραφει οτι ειναι καλο να κανουμε καθαρη εγκατασταση. Προσωπικα εκανα καθαρη εγκατασταση γιατι δεν ειχα στημενο τηλεφωνο ;)

Προχωρα μεσα απο το update του ιταλου να φτασεις στην 1,4 και βλεπεις πως θα πανε τα πραγματα :) Αν δεις προβληματα κανε ενα wipe Dalvik cache και το ξαναβλεπεις αν θα πας για full wipe και στησιμο απο την αρχη;)

 

Τι εννοείς καθαρή εγκατάσταση; Από recoveryTWRP 3 wipe και εγκατάσταση από sdcard?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους παρήγγειλα το K3 note από το GearBest στις 3 Ιουνίου δεν μου έχει έρθει ακόμα

 

Παραγγελία 6/6 σε λευκό και παρελαβα Παρασκευή πρωί

13/6 Σιγκαπούρη κλεισιμο

18/6 Ελλάδα

19/6 Βέροια παράδοση

 

Μένει μόνο η αλλαγή της rom... η μαμά έχει χαζομάρες μέσα

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα πέρασα την τελευταία rom μέσο CWM, μπήκα μέσα έκανα και το όταν update στην 1525,εντυπώσεις

πολύ γρηγορη,αλλαγμένα εικονίδια,αρκετά πιο κρύο,γενικά πάει σφαίρα, αλλα έχω ένα θέμα, πάω να βάλω gaps και super user, οποτε πατάω πχ +-power για να μπω στο recovery, και τότε μου ανοίγει το recovery τις lenovo, το ξανά σύνδεσα με το pc ξανά έκανα την αρχική διαδικασία για να ξανά περάσω το recovery, έδειξε OK ότι μπήκε,και πάλι τα ίδια μου βγάζει το recovery τις lenovo,!! τι φάση?:worry:

 

Και εμένα φίλε τα ίδια, μάλλον καταλαβαίνει ότι έχεις περάσει άλλο recovery και στο γυρίζει στο αρχικό...

Εγώ πάντως με το που φλασαρα το cwm μπήκα με την μια σε recovery mode έκανα τα πατσακια και όλα κομπλέ τώρα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα πέρασα την τελευταία rom μέσο CWM, μπήκα μέσα έκανα και το όταν update στην 1525,εντυπώσεις

πολύ γρηγορη,αλλαγμένα εικονίδια,αρκετά πιο κρύο,γενικά πάει σφαίρα, αλλα έχω ένα θέμα, πάω να βάλω gaps και super user, οποτε πατάω πχ +-power για να μπω στο recovery, και τότε μου ανοίγει το recovery τις lenovo, το ξανά σύνδεσα με το pc ξανά έκανα την αρχική διαδικασία για να ξανά περάσω το recovery, έδειξε OK ότι μπήκε,και πάλι τα ίδια μου βγάζει το recovery τις lenovo,!! τι φάση?:worry:

 

Και εμένα φίλε τα ίδια, μάλλον καταλαβαίνει ότι έχεις περάσει άλλο recovery και στο γυρίζει στο αρχικό...

Εγώ πάντως με το που φλασαρα το cwm μπήκα με την μια σε recovery mode έκανα τα πατσακια και όλα κομπλέ τώρα..

Έλεγξε και το debug USB αρχικά..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!θελω να παρω το εν λογω κινητο αλλα απο τη στιγμη που αρχισα να σας διαβαζω προβληματιστικα αρκετα.....επειδη με το τελευταιο μου κινητο την πατησα (sony experia j:ειναι αργο,κολλαει και εχει λιγο αποθηκευτικο χωρο)τωρα θα ηθελα κατι πολυ δυνατο.το lenovo k3 note με εχει ενθουσιασει λοιπον.....αλλα θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης:επειδη διαβαζω ολα αυτα που λετε με τις rom και μου φαινονται κινεζικα :p πιστευετε οτι αν το παρω απο vickmall που το στελνουν ρουταρισμενο και με την 1520 multilanguage θα με καλυπτει????αυτο που ζηταω απο το κινητο ειναι να μην μου δημιουργει προβληματα να ειναι γρηγορο και να εχει αρκετο χωρο.ειναι η πρωτη μου αγορα κινητου απο κινα και ειμαι λιγο μπερδεμενη ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συγγνωμη αν χαλαω το θεμα αλλα οσο διαβαζω τοσο περισσοτερο μπερδευομαι ;);)

Link to comment
Share on other sites

απο κινεζικο μαγαζι το παιρνεις 165 δολαρια.αν δεν σε χαλαει η διαφορά,το παιρνεις απο ελλαδα.το χρωμα ειναι προσωπικο γουστο,το πηρα με ασπρο καπακι,αλλα θα το ηθελα και μπροστα ασπρο.οι φωτογραφιες ειναι πολυ καλες και στις δυο καμερες,και το φλας πολυ δυνατο.το πηρα απο το t02c και ειχε αυτα τα αξεσουαρ δωρο εκτος απο hands free που τα αγορασα 5 δολαρια.δεν εβαλα ουτε το προστατευτικο της οθονης ουτε την ζελατινα,μου φαινεται καλυτερο οπως ειναι.

η εγγυηση που σου δινουν αν το στελνουν κινα για επισκευη,παλι θα κανει πολυ καιρό μεχρι να επιστρεψει στα χερια σου.

 

 

Λέω να δώσω τα παραπάνω γιατί από το μαγαζί αυτό αγόρασα πριν κάτι μήνες και έμεινα υπερ-ευχαριστημένος. Μου είπαν έχω εγγύηση DOA εδώ κανονικά, δηλαδή μου εξήγησαν ότι εαν έχει κατασκευαστικό θέμα εξαρχής στις 10 πρώτες ημέρες τους το αναφέρω και μου αντικαθιστούν την συσκευή αμέσως. Άρα αφού μας κάνει και στην κάμερα, το πήρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει η καμερα καλη δεν ειναι.μετρια.

Δεν ξερω,ισως να μου φαινεται γιατι ειναι και full hd η οθονη και οι εικονες φαινονται πιο καθαρες απο πριν και στο πισι ισως φαινονται αλλιως.

παντως η μπροστα καμερα σε βγαζει λες και εισαι τιγκα στο make up,δε ξερω γιατι.

κατα τα αλλα η οθονη ειναι πολυ καλη.και για γωνιες θεασης που μου ελεγε καποιος,πραγματικα το κοιταω απο το πλαι και φαινεται οπως το κοιτας κανονικα.λιγοτερο φωτεινο μεν(ελαχιστα) αλλα μια χαρα διαβαζονται ολα.

εφαγα ενα σοκ με το μεγεθος εγω λιγο να πω την αληθεια,αλλα θα το συνηθισω.

μια πιο σενιαρισμενη εκδοση της 1522 του Ιταλου να βγει και δε θα θελει τιποτα αλλο.αν και τουλαχιστον καπου ειπωθηκε πιο πισω οτι εφτιαξαν και ενα θεματακι που εχει και καμια φορα δεν αποκρινεται η αφη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1522, να πάω στην 24 ή να βάλου του Ιταλού που λένε πως είναι καλή στην μπαταρία; Χμμμμ

Αν βάλου του Ιταλού πρέπει να κάνω Freeze κάτι; Η 1522-1.4 δεν είναι η τελευταία εκεί;

 

Αν κάποιος που κάνει λίγο deleloping βάλει το κινητό στο PC και δίνει τα μυνηματα debug που δίνει τι να πω... ασταμάτητα βγάζει!

Δε μου πολυαρέσει αυτό. Ισως το Freeze να μην είναι και η καλύτερη λύση, δεν ξέρω όμως, λέω να δοκιμάσω και του Ιταλού γιατί αν κάνει σωστά ΟΤΑ και δεν θέλει backup τα πάντα θα είναι λόγος για εμένα, έχω πιο συμαντικά πράματα να ασχολούμε με το να κάνω κάθε 3 και λίγο βήματα λες και προχωράω σε ναρκοπέδιο.

 

1524 Official VS Ιταλού 1.4 ????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο που μπορούμε να παραγγείλουμε εξαρτήματα για το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μαθω αν καποιος αγορασε το k3 note teana version.αυτο με το κεραμικο ηχειο στο πισω μερος .και ποσο δυνατα ακουγεται το ηχειο αυτο.επισης θα ηθελα να μαθω αν καποιος βρηκε καποιο καταστημα στο internet οπου μπορω να αγορασω μονο το πισω cover με το ηχειο και ποσο κοστιζει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!θελω να παρω το εν λογω κινητο αλλα απο τη στιγμη που αρχισα να σας διαβαζω προβληματιστικα αρκετα.....επειδη με το τελευταιο μου κινητο την πατησα (sony experia j:ειναι αργο,κολλαει και εχει λιγο αποθηκευτικο χωρο)τωρα θα ηθελα κατι πολυ δυνατο.το lenovo k3 note με εχει ενθουσιασει λοιπον.....αλλα θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης:επειδη διαβαζω ολα αυτα που λετε με τις rom και μου φαινονται κινεζικα :p πιστευετε οτι αν το παρω απο vickmall που το στελνουν ρουταρισμενο και με την 1520 multilanguage θα με καλυπτει????αυτο που ζηταω απο το κινητο ειναι να μην μου δημιουργει προβληματα να ειναι γρηγορο και να εχει αρκετο χωρο.ειναι η πρωτη μου αγορα κινητου απο κινα και ειμαι λιγο μπερδεμενη ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συγγνωμη αν χαλαω το θεμα αλλα οσο διαβαζω τοσο περισσοτερο μπερδευομαι ;);)

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα..

Το κινητο πεταει και ειναι αρκετα φορτωμενο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την τελαιυταια του ιταλου και δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες μου απο την καρτα ουτε να βγαλω αλλες φωτο μου λεει εισαγετε καρτα sd
Link to comment
Share on other sites

η 1522 του Ιταλού έχει gestures ? επειδή έχω την 1520 από το Vickmall και δεν έχει και από την 1520 multi-language + root που έχω για να περάσω την 1522 απλώς μπαίνω στο recovery που έχει ήδη το κινητό κάνω τα wipes και μετά install την 1522 που θα έχω στην κάρτα, μετά το TWRP και όλα έτοιμα?

Ευχαριστώ

Edited by markstam
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο που μπορούμε να παραγγείλουμε εξαρτήματα για το κινητό;

 

Ebay βρισκεις οτι θες.

Εχω παραγγειλει θηκη και tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

η 1522 του Ιταλού έχει gestures ? επειδή έχω την 1520 από το Vickmall και δεν έχει και από την 1520 multi-language + root που έχω για να περάσω την 1522 απλώς μπαίνω στο recovery που έχει ήδη το κινητό κάνω τα wipes και μετά install την 1522 που θα έχω στην κάρτα, μετά το TWRP και όλα έτοιμα?

Ευχαριστώ

 

Εχει κανονικα ναι. Το vickmall τα εχει αφαιρεσει στη 1520 δυστυχως γι αυτο και κανενας δεν ασχοληθηκε με τη συγκεκριμενη ρομ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γραφω λιγα πραγματα για τη rom του ιταλου 1,4 και γενικα για το τηλεφωνο

 

Μου αρεσει η λειτουργια γρηγορης φωτογραφιας με διπλο πατημα στο volume down

Μου αρεσει η λειτουργια night eye (προστασια ματιων για τη νυχτα) που κατεβαζει πολυ τη φωτεινοτητα.

Μου αρεσει που στις ρυθμισεις αν συρουμε προς τα κατω μας παει στις ''προσφατες ρυθμισεις'' και αντιστροφα στις ''ρυθμισεις''

Το gps κλειδωνει στιγμα πολυ γρηγορα και κραταει υψηλο snr

θα ηθελα περισσοτερο φωτισμο οθονης κατω απο τον ηλιο, ισως να δυσκολεψει σε μερικες καταστασεις.

 

Μπαταρια με μια ενεργη sim, απο το 100% μεχρι το 50% το πηγα με wifi και απο εκει και κατω με data και ΄λιγο 4g. Φωτεινοτητα επαιξα σε ολο το φασμα απο 100% στο 0% μεικτα και μου εβγαλε σε 20ωρες 4:41sot με 10% υπολοιπο μπαταριας. Δεν εχω βαλει καμια βοηθεια εξοικονομησης ενεργειας. Εβγαλα 2-3 βιντεο του λεπτου και καμια 20-30 φωτογραφιες.

 

Στις ρυθμισεις --> επιλογες για προγραματιστες --> βαζω 0,5 στα

''κλιμακα κινησης παραθυρου''

''κλιμακα κινησης μεταβασης''

''κλιμ. διαρ. animation''

 

 

 

Εdit2 on

''Παγωσα'' τα παρακατω apk μεσω titanium backup.

Μερικα απο αυτα ειτε δεν τα χρειαζομαι καθολου ειτε τα αντικατεστησα με αλλες εφαρμογες απο το google play.

Οποιος θελει να δοκιμασει θα ελεγα να τα ''παγωσει'' για καμια βδομαδα για να δει μηπως θελει να επαναφερει καποιο απο αυτα μετα να τα κανει απεγκατασταση και μετα απο καμια εβδομαδα διαγραφη. edit2 off

Δοκιμαζετε με δικη σας ευθυνη, σε περιπτωση που κατι δεν δουλευει σωστα στο τηλεφωνο σας δεν ευθυνομαι.

 

android live wallpapers - ειναι live wallpapers, δεν βαζω ποτε μου live wallpaper

android system webview - είναι ένα συστατικό συστήματος με την υποστήριξη του Chrome που επιτρέπει στις εφαρμογές Android να εμφανίζουν το περιεχόμενο ιστού.

basic daydreams

black hole - Νομιζω ειναι ''ταπετσαρια''

bubbles - Νομιζω ειναι ''ταπετσαρια''

ceramic speaker - δεν θα αγορασω πισω κεραμικο καπακι

com.android.wallpaper.holospiral - ειναι wallpaper

com.android.wallpaper - ειναι wallpaper

cover:xxxxx και τα πεντε - νομιζω πως ειναι για οσους εχουν θηκη πορτοφολι

ebay και τα δυο

email - εχω μονο gmail

facebook - τι ειναι αυτο ?

fm radio - δεν ανοιγω ποτε

internet - ειναι ο browser, εχω Dolphin Browser

key chain

live wallpaper picker

messanger - τι ειναι αυτο ?

mtklogger - δεν ειμαι σιγουρος για το τι κανει, ή καταγράφει τη δραστηριότητά σας στην συσκευή ή εχει να κανει με καταγραφη gps. Αν το βγαλετε δεν υπαρχει προβλημα με το στιγμα gps. δεν ξερω αν υπαρχει προβλημα με εφαρμογες καταγραφης τυπου runtastic κλπ

music 3.3.372xxxxxxxxxxx_lite

music visualization wallpapers

pages manager

phase beam -

pico tts - μετατροπη κειμενου σε ομιλια, εχω το svox tts

print spooler - ουρα εκτυπωσης

shareit - προσωπικα την κρατησα γιατι την χρησιμοποιω συχνα για ανταλαγη αρχειων μεταξυ συσκευων χωρις καλωδια

sim toolkit - ειναι το παραθυρο welcome (πχ)vodafone που εμφανιζετε καθε φορα που ανοιγουμε το τηλεφωνο μας.

skype - δεν εχω μανα μου.........

street view - δεν θελω

syncit - της lenovo, ασε...... κανω με τη google

system update το μπλε εικονιδιο - κανω του ιταλου τα update

talkback -

tapatalk - για οσους δεν εχουν ή δεν το χρησιμοποιουν

user dictionary - λεξικο χρηστη, προσωπικα εχω το Swype Keyboard οποτε το user dictionary μου ειναι αχρηστο

whatsapp - τι ειναι αυτο ? εφαρμογη της cosmote ? χαχαχαχαχ

αριθμομηχανη - εχω βαλει την εφαρμογη απο το google play Army Knife for Android

καιρος

μηχανη κειμενο σε ομιλια της google - σαν το pico tts αλλα με της ευλογιες της google. αν δεν εχετε καποια αλλη tts πχ svox κρατηστε τη και μην τη σβησετε.

μουσικη google play

πληκτρολογιο android (aosp) - αν εχετε καποιο αλλο που σας βολευει μπορειτε να το σβησετε

πληκτρολογιο swiftkey - - αν εχετε καποιο αλλο που σας βολευει μπορειτε να το σβησετε

πυξιδα - - εχω βαλει την εφαρμογη απο το google play Army Knife for Android

συγχρονισμος ημερολογιου google - δεν εχω ραβεντου

υπηρεσιες exchange -

χαρτες - δεν θελω, κατεβασα το google earth και εχω και το igo

edit on:

Οι εφαρμογες facebook - messenger - pages manager - ebay (και οι δυο) - email ακομα και με διαγραφη οταν κανουμε reboot εμφανιζονται παλι στο titanium στις εφαρμογες μας σαν ''παγωμενες''

 

Βαζω μεσα στο ποστ και ποστ που εχουν αναφερθει με αλλες εφαρμογες που μπορουμε να παγωσουμε, μπορει να μην ειναι απο τη rom του ιταλου και να ειναι για την μαμισια rom. Ευχαριστουμε !

Με τις κινέζικες εφαρμογές τι κάνουμε;

Τις κάνεις απεγκατασταση όσες βγαίνουν και τις υπόλοιπες freeze με το titanium back up. Εγώ έχω κάνει αυτές freeze ( game center - lenovo service - lenovo store - levoice - mobile assistant. Δεν πειράζουμε safecenter . Δες στην πρώτη σελίδα.

 

edit:off

 

 

 

Στη διαδρομη /system/media μπορουμε να διαγραψουμε τα δυο mp4 αρχεια. Αυτα τα αρχεια ειναι η κινουμενη εικονα που βλεπουμε κατα την ενεργοποιηση και απενεργοποιηση του τηλεφωνου, αν πατε στη διαδρομη θα δειτε τα αρχεια και θα καταλαβετε ποια κινουμενη εικονα ειναι. Αν τα διαγραψουμε θα βλεπουμε τη λεξη lenovo και μετα αντι για την κινουμενη εικονα θα βλεπετε τη λεξη android.

 

 

 

 

δειγματα φωτογραφιας

πατηστε πανω στις εικονες για να δειτε την κανονικη αναλυση και πατηστε σε καθε φωτογραφια εκει που γραφει ''Show EXIF'' για να δειτε της λεπτομεριες της καθε φωτογραφιας. οι 6 τελευταιες ειναι νυχτα χωρις καθολου φωτισμο απο λαμπες κλπ. https://flic.kr/s/aHskezTg7Z

 

 

Ερωτησεις, το εχω διπλα-διπλα με ενα sony z3 και βλεπω οτι στο lenovo εχω χαμηλοτερο σημα δικτυου και αργει να αλλαξει απο 2g σε 3g (στον ιδιο παροχο) και επισης στο lenovo δυο φορες ειχα ''εικονικα'' data και δεν κατεβαζε με τιποτα. Εχετε δει ή εχετε αποψη για το σημα δικτυου ? Προβλημα με κλησεις ή να με βγαζει εκτος δικτυου δεν εχω.

 

Ποια εφαρμογη εχετε για να βαζετε το δικτυο σε 2g ? την Mobile Network Settings ?

Edited by Karthan7
edit 2

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Και εμένα φίλε τα ίδια, μάλλον καταλαβαίνει ότι έχεις περάσει άλλο recovery και στο γυρίζει στο αρχικό...

Εγώ πάντως με το που φλασαρα το cwm μπήκα με την μια σε recovery mode έκανα τα πατσακια και όλα κομπλέ τώρα..

Έλεγξε και το debug USB αρχικά..

 

όλα κομπλέ!!το έκανα!! ένα άλλο θέμα που έχω ρε παιδιά!! και σε εσάς δεν δουλεύει σωστά το snapchat?? μου βγάζει μια πράσινη γραμμή(αρκετά χοντρή) στην δεξιά πλευρά του κινητού από την πάνω γωνια μέχρι την κάτω γωνια, το έκανα uninstall, ξανά να κατέβασα το snapchat και δεν το έκανε,αλλα μετά από λίγες ώρες πάλι τα ίδια!! έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα που αναφερεις τα εχει και η 1.2 του ιταλου.

Τα εικονικα data τα εχω αντιμετωσει και εγω.με επανεκκινηση λυνεται.αλλα πρεπει να εινια θεμα του android γιατι το ειχα και στο προηγουμενο sony κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

δειγματα φωτογραφιας

πατηστε πανω στις εικονες για να δειτε την κανονικη αναλυση και πατηστε σε καθε φωτογραφια εκει που γραφει ''Show EXIF'' για να δειτε της λεπτομεριες της καθε φωτογραφιας. οι 6 τελευταιες ειναι νυχτα χωρις καθολου φωτισμο απο λαμπες κλπ. https://flic.kr/s/aHskezTg7Z

 

 

Ερωτησεις, το εχω διπλα-διπλα με ενα sony z3 και βλεπω οτι στο lenovo εχω χαμηλοτερο σημα δικτυου και αργει να αλλαξει απο 2g σε 3g (στον ιδιο παροχο) και επισης στο lenovo δυο φορες ειχα ''εικονικα'' data και δεν κατεβαζε με τιποτα. Εχετε δει ή εχετε αποψη για το σημα δικτυου ? Προβλημα με κλησεις ή να με βγαζει εκτος δικτυου δεν εχω.

 

Ποια εφαρμογη εχετε για να βαζετε το δικτυο σε 2g ? την Mobile Network Settings ?

 

Γιατί στο βίντεο η εικόνα "κυματίζει" κάπως; Έτσι κάνει πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο βίντεο η εικόνα "κυματίζει" κάπως; Έτσι κάνει πάντα;

 

εγώ στο δικό μου είδα ότι αυτό υπάρχει αν έχεις το focus mode κατά το video στο continuous... αν το βάλεις στο infinite σταματάει αλλά χάνεις λίγο σε ποιότητα λόγω εστίασης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...