Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εχει κανενας ενα λινκ για την ρομ του ιταλου γιατι ψαχνω ποση ωρα και δεν μπορω να την βρω.... στο google drive δεν υπαρχει πια. ευχαριστω!!!!!!!!!!!!

 

Εδώ είναι: https://docs.google.com/uc?id=0B6lOK7oLM0mmS21Ia2xnRmdMVTg&export=download

:X Με την καλή έννοια...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Foxos.mall είναι σχεδόν 100€ παραπάνω!!!!

Σήμερα μίλησα με Salina από το vickmall και μου είπε ότι δεν υπάρχει Ελληνική warehouse στη Θεσσαλονικη.

Θα το έχουν την επόμενη βδομάδα σε stock στην ΕU warehouse αλλά όχι Θεσσαλονίκη....μου είπε ότι θα έρθει γρήγορα! :D

Εγώ σήμερα παρέλαβα από το eu warehouse. Ήταν με ελληνικό tracking number και αποστολή από Νεάπολη Θεσσαλονίκης την Παρασκευή. Ουσιαστικά δηλαδή παρέλαβα σε μια εργάσιμη. Σίγουρα το warehouse είναι εκεί, δεν γίνεται αλλιώς.

 

Edit: όσοι περιμένετε εντυπώσεις, δεν το έχω ανοίξει ακόμα λόγω έλλειψης χρόνου. Από αύριο θα υπάρξει ενημέρωση.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το κινητό. έπαιξα λίγο για να αδειάσω την μπαταρία, το έβαλα να φορτίζει και όταν το άνοιξα έλειπε το κουμπί settings. Όταν το πατάω από την μπάρα επάνω, μου βγάζει app is not installed. Τι κάνω; Edited by Nikoump
Link to comment
Share on other sites

Ναι, περιμενεις να τελειωσει το timer για να ενεργοποιηθει η προσφορα.

(Προσεξε το μαγαζι, λεει K3 NOTE K50-T5 αλλα στις φωτο απο κατω περιγραφει το αλλο μοντελο K3 NOTE με αλλα τεχνικα χαρακτηριστικα).

 

Το προσεξα κι εγω αυτο που λες και δε μου πολυαρεσε.Αυτο ομως ειναι στα χαρακτηριστικα στις φωτο γραφιες.Πιο κατω στον πινακα εχει τα κανονικα χαρακτηριστικα.Λετε να ειναι λαθος ή πονηρια;Γενικα σαν μαγαζι τι λεει;Κανουν συχνα τετοια "λαθακια";Υπαρχει κοσμος που εχει ψωνισει χωρις προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα παρέλαβα από το eu warehouse. Ήταν με ελληνικό tracking number και αποστολή από Νεάπολη Θεσσαλονίκης την Παρασκευή. Ουσιαστικά δηλαδή παρέλαβα σε μια εργάσιμη. Σίγουρα το warehouse είναι εκεί, δεν γίνεται αλλιώς.

 

Edit: όσοι περιμένετε εντυπώσεις, δεν το έχω ανοίξει ακόμα λόγω έλλειψης χρόνου. Από αύριο θα υπάρξει ενημέρωση.

 

Δεν εξηγείται αυτό! :blink:

Το EU Warehouse του vickmall είναι out of stock εδώ και αρκετές μέρες.

Ρωτήστε και σεις βρε παιδιά....η (κοπέλα) ήταν κατηγορηματική ότι δεν έχουν αποθήκη στην Ελλάδα....ή απλά δεν ήξερε τι έλεγε??

:X Με την καλή έννοια...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εξηγείται αυτό! :blink:

Το EU Warehouse του vickmall είναι out of stock εδώ και αρκετές μέρες.

Ρωτήστε και σεις βρε παιδιά....η (κοπέλα) ήταν κατηγορηματική ότι δεν έχουν αποθήκη στην Ελλάδα....ή απλά δεν ήξερε τι έλεγε??

 

Το παράγγειλα την Πέμπτη το πρωί και το παρέλαβα σήμερα. Στον έλεχγο tracking μου λέει αποστολή από Νεάπολη Θεσσαλονίκης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα σήμερα το κινητό. έπαιξα λίγο για να αδειάσω την μπαταρία, το έβαλα να φορτίζει και όταν το άνοιξα έλειπε το κουμπί settings. Όταν το πατάω από την μπάρα επάνω, μου βγάζει app is not installed. Τι κάνω;

Καμιά βοήθεια παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξηγείται αυτό! :blink:

Το EU Warehouse του vickmall είναι out of stock εδώ και αρκετές μέρες.

Ρωτήστε και σεις βρε παιδιά....η (κοπέλα) ήταν κατηγορηματική ότι δεν έχουν αποθήκη στην Ελλάδα....ή απλά δεν ήξερε τι έλεγε??

Out of stock ειναι το κίτρινο χρώμα. Το λευκό είναι in Stock. Ή τουλάχιστον ήταν όταν έκανα την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα την Πέμπτη το πρωί και το παρέλαβα σήμερα. Στον έλεχγο tracking μου λέει αποστολή από Νεάπολη Θεσσαλονίκης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμιά βοήθεια παιδιά;

Προβληματικη ρομ. Το καλυτερο ειναι να ακολουθησεις τις οδηγιες και να περασεις τη καινουργια ρομ

 

Επίσης παρατήρησα με την Ιταλική ρομ ότι όποιον νεο εκκινητή και να βάλεις βγαζει σφάλμα στα widgets.

"Settings has stopped working"

 

Τις εφαρμογές τις περάσατε στην εξωτερική SD? εμένα δεν μου δίνει επιλογή τέτοια.

 

Έχει αναφερθεί πλέον χιλιάδες φορές σε όλες τις εκδόσεις συμβαίνει αυτο με ολους τους launchers. Πρέπει να το κάνεις ροοτ και οποιο launcher θες να τον κανεις εφαρμογη του συστήματος

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Προβληματικη ρομ. Το καλυτερο ειναι να ακολουθησεις τις οδηγιες και να περασεις τη καινουργια ρομ

 

 

 

Έχει αναφερθεί πλέον χιλιάδες φορές σε όλες τις εκδόσεις συμβαίνει αυτο με ολους τους launchers. Πρέπει να το κάνεις ροοτ και οποιο launcher θες να τον κανεις εφαρμογη του συστήματος

 

Ποιες οδηγίες; Ποια rom προτείνετε; Αυτή τη δοκίμασε κανένας; ( http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/ )

Μου το έστειλαν rootαρισμένο στη 1520 όπως ζήτησα. Πού βρίσκω τη cwm recovery και πώς την εγκαθιστώ; Ευχαριστώ!

Edited by Nikoump
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξέρει κανένας εάν το ελληνικό πληκτρολόγιο έχει το γνωστό Τ9

 

Αν βαλεις πληκτρολογιο με τ9 φυσικα και εχει του προγραμματος του πληκτρολογιου ειναι το τ9 οχι του κινητου. Απλα με τετοια οθοναρα βαλε qwerty ειναι πιο βολικο

Ποιες οδηγίες; Ποια rom προτείνετε; Αυτή τη δοκίμασε κανένας; ( http://www.needrom.com/download/rom-k3-note-vibeui-2-5-multilanguage-root/ )

Μου το έστειλαν rootαρισμένο στη 1520 όπως ζήτησα. Πού βρίσκω τη cwm recovery και πώς την εγκαθιστώ; Ευχαριστώ!

 

Μελετησε τις προηγουμενες σελιδες και υπαρχουν ολα υπεραναλυτικα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το K3 σκέτο εννοείς δείχνει πιο κάτω, όχι το K3 NOTE

Ναι βρε αυτο ειναι, δεν το εγραψα για να μην ψαχνω, ειναι σαφες οτι προκειται για αλλο μοντελο, το μαγαζι δεν ειναι προσεκτικο.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω στα ελληνικα αλλα δεν υπαρχει μενου στην εφαρμογη dialer καμια ιδεα εχω την ρομ του ιταλου και δεν μπορω να βρω τιποτα στις ρυθμισεις για το number match bits τι να κανω ρε παιδια;
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω στα ελληνικα αλλα δεν υπαρχει μενου στην εφαρμογη dialer καμια ιδεα εχω την ρομ του ιταλου και δεν μπορω να βρω τιποτα στις ρυθμισεις για το number match bits τι να κανω ρε παιδια;

 

δες στο ποστ 1612... αν κατάλαβα καλά αυτό ψάχνεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει ένα elephone p200 από αυτό το μαγαζί χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλιστα όταν έκανα παράπονο ότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία δέχτηκαν χωρίς καμία επιβάρυνση να μου στείλουν μια καινούρια. Λογικά αύριο ή μεθαύριο θα την έχω στα χέρια μου.

 

Επίσης ακόμα 3 γνωστοί μου αγόρασαν απο το coolicool χωρίς να αντιμετωπίσουν κανένα πρόβλημα.

Στην σελίδα με τα promotion αναφέρει Lenovo K3 Note όπως μπορείτε να δείτε εδώ

http://www.coolicool.com/Promotions/coolicool622.html?home_A1&utm_source=st&utm_medium=email&utm_campaign=st150608#map2

 

Μόλις 50 κομμάτια θα είναι διαθέσιμα στην τιμή των 150$. Εάν προλάβω και τσιμπήσω ένα θα ποστάρω για το τι θα έρθει στα χέρια μου.

Στην τελική μέσω paypal θα γίνει η συναλλαγή οπότε θα είμαι καλυμμένος.

Θα κρατήσω και 2-3 screenshot για να έχω βάσιμους ισχυρισμούς αν πάει κάτι στραβά. Θα στείλω ένα μήνυμα στο site για το θέμα που λέτε να δω τι θα απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

δες στο ποστ 1612... αν κατάλαβα καλά αυτό ψάχνεις...

 

Χιλια ευχαριστω για την βοηθεια αλλα δεν υπαρχει τετοια επιλογη σε εμενα σημερα εβαλα την ρομ αλλα δεν ξερω ακομη αν λειτουργει η αναγνωριση.

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση που θέλω να κάνω. Μόλις φτάνει στο 30 % η μπαταρία αρχίζει και πέφτει ελεεινά γρήγορα μέχρι το 20 % χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο. Μετά το 20 ειναι κανονικά. Το έχει παρατηρησει κάποιος άλλος αυτό;. Τα specs ειναι αυτά τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση που θέλω να κάνω. Μόλις φτάνει στο 30 % η μπαταρία αρχίζει και πέφτει ελεεινά γρήγορα μέχρι το 20 % χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο. Μετά το 20 ειναι κανονικά. Το έχει παρατηρησει κάποιος άλλος αυτό;. Τα specs ειναι αυτά τώρα.

Το ίδιο μου συνέβαινε και σε ένα galaxy s3 και ήταν καθαρά θέμα kernel. Θα μου πεις τώρα γιατί το έκανε. Αγνωσται αι βουλαι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της Ιταλικής ρομ, δε βρίσκω πουθενά το εικονίδιο για τον default email client που είχε η έκδοση από το to2c.

Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο; Μπορείτε να μου πείτε πως λέγεται το default email client μπας και το βρω πουθενά;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραλάβει το Κ3 Note σας έχει έρθει φορτιστής με eu plug? Εμένα έχει us plug και μου έβαλαν στο κουτί και ένα us to eu adapter. Από το eu warehouse έγινε η αγορά. Δεν το λέω ως πρόβλημα αφού με τον αντάπτορα γίνεται η δουλειά κανονικά, απλώς το αναφέρω ως πληροφορία και για να δούμε αν έχει έρθει έτσι σε όλους ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραλάβει το Κ3 Note σας έχει έρθει φορτιστής με eu plug? Εμένα έχει us plug και μου έβαλαν στο κουτί και ένα us to eu adapter. Από το eu warehouse έγινε η αγορά. Δεν το λέω ως πρόβλημα αφού με τον αντάπτορα γίνεται η δουλειά κανονικά, απλώς το αναφέρω ως πληροφορία και για να δούμε αν έχει έρθει έτσι σε όλους ή όχι.

έτσι έρχεται όμως δεν είναι πολύ βολικός στο βγάλσιμο από την πρίζα. Καλύτερα αγόρασε από ebay έναν 2000 mah φορτιστή, 1.5-3 ευρώ έχει, και είσαι οκ.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

έτσι έρχεται όμως δεν είναι πολύ βολικός στο βγάλσιμο από την πρίζα. Καλύτερα αγόρασε από ebay έναν 2000 mah φορτιστή, 1.5-3 ευρώ έχει, και είσαι οκ.

 

εγώ έκανα αυτό που είχε προτείνει ένα άλλο μέλος του forum και έχω βρει την υγεία μου, έβαλα logo στιγμής στον μετατροπέα με τον φορτιστή.

 

από ebay έχω πάρει αρκετούς όσο πιο φτηνοί είναι τόσο πιθανότερο τα mah να είναι μούφα

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα με $6 τον φθηνότερο:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sop=15&_from=R40&_sacat=0&_nkw=charger+2000mah+eu+plug&rt=nc&LH_BIN=1

Είναι ΟΚ ή δεν είναι αυτό που θέλω?

παρακάτω είναι ο original samsung για S4 κλπ, με αυτόν φορτίζω εγώ το δικό μου μιας και έχω και ένα S4 και είναι 2000 mah.

http://www.ebay.com/itm/221767864476?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=520614434012&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...