Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τα 1886 ΜΒ μνήμης τι σας μένουν ελεύθερα μετά απο τις εγκαταστάσεις των βασικών προγραμμάτων?

Στο site to2c δείχνει 650ΜΒ και στο vickmall 495MB απο τα screenshots του AnTuTu.

Στο Κ910 με ίδια RAM μετα απο εγκατάσταση 75 apps και google apps έχω ελεύθερα μονίμως πάνω απο 800ΜΒ.

Η ελεύθερη μνήμη είναι και ο κύριος λόγος που απέριψα και το πολύ όμορφο ZTE Z9 Mini.

Μήπως θα πρέπει να στραφούμε πλέον σε 3GB RAM συσκευές?

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο τα 1886 ΜΒ μνήμης τι σας μένουν ελεύθερα μετά απο τις εγκαταστάσεις των βασικών προγραμμάτων?

Στο site to2c δείχνει 650ΜΒ και στο vickmall 495MB απο τα screenshots του AnTuTu.

Στο Κ910 με ίδια RAM μετα απο εγκατάσταση 75 apps και google apps έχω ελεύθερα μονίμως πάνω απο 800ΜΒ.

Η ελεύθερη μνήμη είναι και ο κύριος λόγος που απέριψα και το πολύ όμορφο ZTE Z9 Mini.

Μήπως θα πρέπει να στραφούμε πλέον σε 3GB RAM συσκευές?

 

Εμενα με 36 εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο(μαζι με τις προεγκατεστ.)εχει 581 ελευθερα στο antutu ετσι λεει.ενω στις ρυθμισεις οταν παω στα runing apps λεει ελεφθερα 806mb.Τι απο τα 2 ισχυει?

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Vickmall ήδη ανακοίνωσε ότι το στέλνει με την 1520 multi-language και root οπότε σαν να απλουστεύουν πλέον τα πράγματα για εμάς αφού και 1520 θα έχει επάνω που είναι σταθερή και Ελληνικά και root οπότε ήρθε η ώρα να το παραγγείλω και εγώ :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θέλει στοκ recovery και unroot για να γίνει το update. Οπότε παρτε ένα back up πριν το κάνετε.
Link to comment
Share on other sites

Απο τα 1886 ΜΒ μνήμης τι σας μένουν ελεύθερα μετά απο τις εγκαταστάσεις των βασικών προγραμμάτων?

Στο site to2c δείχνει 650ΜΒ και στο vickmall 495MB απο τα screenshots του AnTuTu.

Στο Κ910 με ίδια RAM μετα απο εγκατάσταση 75 apps και google apps έχω ελεύθερα μονίμως πάνω απο 800ΜΒ.

Η ελεύθερη μνήμη είναι και ο κύριος λόγος που απέριψα και το πολύ όμορφο ZTE Z9 Mini.

Μήπως θα πρέπει να στραφούμε πλέον σε 3GB RAM συσκευές?

σιγουρα οσο περισσοτερη ram,ειναι και πιο καλά.αλλα σε αξιοπιστη εταιρεια οπως η lenovo,zte,huawei,one plus κ.λ.π.

πιστευω αγορα συσκευης με 3gb ram σε εταιρειες οπως elephone,iocean,umi κ.λ.π. ειναι πεταμένα λεφτά...

ομως επειδη εχω κινητα με 2 και με 3 gb ram, σε μια συγχρονη 64 bit συσκευη,μια χαρα ειναι και τα 2 gb.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάτε χ.ωρίς λόγο στη ram. Η ram είναι για να καταναλώνεται. Αν το κινητό δεν λαγκάρει και 10mb ram να έχετε ελεύθερη δεν σας ενδιαφέρει. Αν είναι καλογραμμένη η rom και οι drivers του κινητού τότε δεν έχετε θέμα.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Απο τα 1886 ΜΒ μνήμης τι σας μένουν ελεύθερα μετά απο τις εγκαταστάσεις των βασικών προγραμμάτων?

Στο site to2c δείχνει 650ΜΒ και στο vickmall 495MB απο τα screenshots του AnTuTu.

Στο Κ910 με ίδια RAM μετα απο εγκατάσταση 75 apps και google apps έχω ελεύθερα μονίμως πάνω απο 800ΜΒ.

Η ελεύθερη μνήμη είναι και ο κύριος λόγος που απέριψα και το πολύ όμορφο ZTE Z9 Mini.

Μήπως θα πρέπει να στραφούμε πλέον σε 3GB RAM συσκευές?

 

εγω οταν κλεινω τα background apps και γραφει ποσο ram εχει μετα το swipe λεει σχεδον παντα 950-1050mb

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν κλεινω τα background apps και γραφει ποσο ram εχει μετα το swipe λεει σχεδον παντα 950-1050mb
ιέλειο είναι!:)εχω το samsung note 3 με 3gb ram και ειμαι συνεχεια στα 850-1100 mb free.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα παιδιά. Είμαι στην 1522 . Βρήκα κάτι ενδιαφέρον στις ρυθμίσεις... ;-) Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Σε ελεύθερη μετάφραση απο την Vivian του vickmall οι αλλαγες είναι οι εξής :

Πάντως το Vickmall ήδη ανακοίνωσε ότι το στέλνει με την 1520 multi-language

Αυτα σας τα ειπε η νιβιαν? Ειναι σιγουρο?

Τωρα ειδα οτι το γραφουν στο site.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

παντως μετα απο 3 μερες χρησης του κινητου....

μπορω να πω πως ειναι ενα πολυ καλο κινητο για τα λεφτα του.

κ τα αξιζει με το παραπανω τα προβληματα που με προβληματιζουν ειναι:

1) η μπαταρια του (δεν κραταει δεν ειναι 3000Mah...)

2) η καμερα σιγουρα δεν ειναι 13Mp(αλλα ειναι βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες παρα ταυτα)

3) Πρεπει να ασχοληθεις με το λογισμικο παρα πολυ

Σε γενικες γραμμες ειναι μια παρα πολυ καλη συσκευη κ στα 170€ που βγαινει..δεν την φτανει καμια

χτες την εβαζα διπλα σε Samsung Note 4 Κ του εκανα κ μοστρα.:lol:

1) Μετρησες τη μπαταρια και ειδες οτι δεν ειναι 3000mah ? Πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα ?

 

την έχω πάνω από τη πρώτη στιγμή και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αφή.

Ειναι 2,5d το glass της nillkin ?

 

Μην κολλάτε χ.ωρίς λόγο στη ram. Η ram είναι για να καταναλώνεται. Αν το κινητό δεν λαγκάρει και 10mb ram να έχετε ελεύθερη δεν σας ενδιαφέρει. Αν είναι καλογραμμένη η rom και οι drivers του κινητού τότε δεν έχετε θέμα.

Πολλα +++ στο ποστ σου :)

Προσωπικα ποτε δεν κλεινω και δεν ''σκοτωνω'' εφαρμογες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το 2.5d είναι απλά αναφορά ότι το γυαλί καμπυλώνει στις άκρες.

έχω δει screen protectors να λένε ότι είναι 2.5d αλλα μου ακούγεται πολύ μούφα όταν μιλάμε για 0.3mm πάχος ότι υπάρχει καμπύλη

Link to comment
Share on other sites

το 2.5d είναι απλά αναφορά ότι το γυαλί καμπυλώνει στις άκρες.

έχω δει screen protectors να λένε ότι είναι 2.5d αλλα μου ακούγεται πολύ μούφα όταν μιλάμε για 0.3mm πάχος ότι υπάρχει καμπύλη

Ξερω τι ειναι το 2.5d και για αυτο ρωτησα, τελικα το nillkin ειναι ή δεν ειναι 2,5d ?

Υπαρχει screen protectors 0.3mm ? :worry:

 

Αγοραζω tempered glass μονο αν ειναι 2,5d. Και ναι η καμπυλη κανει διαφορα στην αισθηση οταν ''γλυσταει'' το δακτυλο απο την ακρη του γυαλιου προς τα μεσα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω καποιες ερωτησεις

1)εχω δοκιμασει να κανω τον nova launcher system app με το titanium back up και δεν δειχνει να το κανει αλλα μετα που το εγκαθιστω μου το δειχνει σαν system app αλλα δεν δουλευει. Επισης μετα δεν μπορω να το σβησω ουτε με titanium backup ουτε με αλλα προγραμματα που δοκιμασα και αναγκαζομαι να ξαναπαιρναω 1516 απο την αρχη. ειναι η δευτερη φορα που το παθαινω (το επαθα και με το messenger γιατι ηθελα να το κανω συστηματος μηπως και δουλεψει το led αλλα κρασαρε συνεχεια). πως το κανω και πως σβηνω μετα την εφαρμογη;

 

2)δεν ειδα να το εχει αναφερει κανεις αλλα στα μηνυματα ο αριθμος χαρακτηρων για ενα μηνυμα στα Ελληνικα ειναι πολυ μικρος. ξερω πως αλλαζει μεσω της κωδικοποιησης αν δεν κανω λαθος αλλα δεν βρηκα πουθενα επιλογη. διορθωνεται η χρειαζομαι οπωσδηποτε εφαρμογη αλλη για τα μηνυματα;

Link to comment
Share on other sites

Ξερω τι ειναι το 2.5d και για αυτο ρωτησα, τελικα το nillkin ειναι ή δεν ειναι 2,5d ?

Υπαρχει screen protectors 0.3mm ? :worry:

 

Αγοραζω tempered glass μονο αν ειναι 2,5d. Και ναι η καμπυλη κανει διαφορα στην αισθηση οταν ''γλυσταει'' το δακτυλο απο την ακρη του γυαλιου προς τα μεσα.

 

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=5059&page=1

δεν είναι 2.5d είναι 0,33mm

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα σας το πηρα εγω το NILLKIN Anti-Explosion Tempered Glass Screen Protector For Lenovo K3 NOTE απο εδω http://www.ebay.com/itm/281658420297?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT μου ηρθε σε 12 μερες καλο φαινεται φυσικα οι τρυπες αν εξερεσεις το ακουστικο δεν ταιριαζουν (αλλη μια τρυπα δηλαδη) αφηνει ελαχιστο κενο δεξια και αριστερα αλλα δειχνει να λειτουργει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θέλει στοκ recovery και unroot για να γίνει το update. Οπότε παρτε ένα back up πριν το κάνετε.

 

Το unroot πως το κάνεις μέσα από το su όπως αναφέρθηκε πριν?

Το stock recovery το βάζουμε με το fastboot χρησιμοποιοντας το img από το φάκελο της rom?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας το πηρα εγω το NILLKIN Anti-Explosion Tempered Glass Screen Protector For Lenovo K3 NOTE απο εδω http://www.ebay.com/itm/281658420297?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT μου ηρθε σε 12 μερες καλο φαινεται φυσικα οι τρυπες αν εξερεσεις το ακουστικο δεν ταιριαζουν (αλλη μια τρυπα δηλαδη) αφηνει ελαχιστο κενο δεξια και αριστερα αλλα δειχνει να λειτουργει σωστα.

 

μια τρύπα έχει για το ακουστικό και μια τρύπα για τον proximity sensor, σαν την photo από το link που έβαλες δεν σου ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα παιδιά. Είμαι στην 1522 . Βρήκα κάτι ενδιαφέρον στις ρυθμίσεις... ;-)

 

 

Επειδή μάλλον δεν το πρόσεξε κανείς :-P έχει επιλογή για το καπάκι με το κεραμικό ηχείο οπότε το υποστηρίζει κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το unroot πως το κάνεις μέσα από το su όπως αναφέρθηκε πριν?

Το stock recovery το βάζουμε με το fastboot χρησιμοποιοντας το img από το φάκελο της rom?

Το unroot ναι το έκανα μέσω su όπως είπα και πιο πίσω. Το recovery μέσω sp Flash tools. Πάρε ένα backup όμως πρώτα πριν το κάνεις. Αφού κάνει update μετά πάλι root και gapps και φυσικά πρώτα cwm ή twrp.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα παιδιά. Είμαι στην 1522 . Βρήκα κάτι ενδιαφέρον στις ρυθμίσεις... ;-)

 

Για να δούμε πότε θα αρχίσει να πωλείται το backcover με το ηχείο, και επίσης να δούμε και τι θήκες θα υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επικοινώνησα με το vickmall. Τους είπα να μου στείλουνε την τελευταία multilanguage 1520 και μου λένε πως δεν την στέλνουν παρα μόνο το κάνει ο συνεργάτης τους εδω στην Ελλλάδα,στην Θεσσαλονίκη .Επειδή είναι clean και δεν θέλουν να τους την πάρουν τα άλλα μαγαζιά. Τελος παντων θα μου στείλουν την 1520 multilanguage με playstore απλά θα έχει και τις κινέζικες εφαρμογές μέσα :rolleyes: .Οπότε θα ποστάρω εδώ το λινκ για όποιον την θέλει.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οποίος θέλει multilanguage 1520 πρέπει να το παραγγείλει από το eu warehouse? Και τι σημαίνει clean αφού έχει και αυτή μέσα bloatware κινεζιές?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον δεν το πρόσεξε κανείς :-P έχει επιλογή για το καπάκι με το κεραμικό ηχείο οπότε το υποστηρίζει κανονικά.

 

 

στην 1520 το είχε στις συντομεύσεις του notification bar αν το τράβαγες και δεύτερη φορα πιο κάτω. ;)

αλλά από ότι φαίνεται στην 1522 το βγάλανε.νομίζω ότι λείπουν και άλλα extra που είχε στις συντομεύσεις εκεί.

 

και όντως φτιάξανε την ταχύτητα που τραβάει photo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...