Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο kogi τα "πηρε" και με το δικιο του.

Σου λεει, καθομαι και γραφω οδηγο και μου την λενε κιολας?

Για ανακριβειες του ειπαν, για την στοιχιση του ειπαν, ημαρτον.

Δεν φτανει που ξοδεψε χρονο για να βοηθησει, τα ακουσε και απο πανω...

Δυστυχως, αυτα συμβαινουν στα δημοσια φορουμς...

 

Οποιος εχει να προτεινει κατι καλυτερο σε οδηγο, ας κατσει να τον φτιαξει αφου ειναι τοσο ευκολο, και να τον ανεβασει οπου θελει για μοιρασμα, σε κανα dropbox κλπ

Αν θελει μπορει να αναφερει τον αρχικο οδηγο που βασιζεται, ή τις πηγες, αν θελει ας φτιαξει εξ'αρχης εναν νεο οδηγο.

Και 'γω ειχα να προσθεσω διαφορες λεπτομερειες στον οδηγο του, ή να συμπληρωσω εναλλακτικους τροπους, αλλά απο την στιγμη που δεν εχω χρονο να κανω κατι τετοιο, δεν εχω το δικαιωμα να κατηγορησω ή να σχολιασω τον οδηγο του φιλου που ασχοληθηκε για να διευκολυνει τα μελη εδω. Δεν χρειαζομουν τον οδηγο αλλωστε. Τον ευχαριστω παραυτα, εστω και αργα, για την συμμετοχη του. Αυτοι που τον χρειαζονται και τον διαβασαν θα επρεπε να τον ευχαριστησουν εις διπλουν.

 

Εμενα εχει την εκδωση 1511.τι λετε να βαλω την 1520;(εχει ελληνικα?)

H 520 ειναι Αγγλο/Κινεζικη, το εχουμε πει καμια 20αρια φορες.

(Γλωσσες να γραψεις, υποστηριζει ολες κανονικα).

Για τα μενου, καποιοι χρησιμοποιουν την ενδιαμεση λυση με την εφαρμογη more locale.

Για καθαρα Ελληνικα μενου/OS, παραμενεις στις πειραγμενες 511, 512 των μαγαζιων, με οτι συνεπαγεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ο kogi τα "πηρε" και με το δικιο του..

Εσύ τι εισαί; Το γραφείο τύπου του kogi;;

Αν ναι, πολυ εύκολα παρεξηγήστε παιδιά. Το παιδί που του είπε για το unauthorized προφανώς είχε δίκιο και ήταν μια χαρά ευγενικός.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι εισαί; Το γραφείο τύπου του kogi;;

Αν ναι, πολυ εύκολα παρεξηγήστε παιδιά. Το παιδί που του είπε για το unauthorized προφανώς είχε δίκιο και ήταν μια χαρά ευγενικός.

Ναι φυσικα το γραφειο τυπου του kogi ειμαι :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. με την 1520 πως μπορω να βαλω gapps? αν μπορει να βοηθησει καποιος με αναλυτικες οδηγιες γιατι η ασχετοσυνη μου χτυπαει κοκκινα.... thanks.
Link to comment
Share on other sites

Οχι... Ουτε τωρα... Με βαζει στο lenovo recovery. Μονο μια φορα με εβαλε στο CMR. Καποιος αλλος καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 160 δολάρια - 147 Ευρώ είναι καλά που το βρήκα εδώ? http://www.gearbest.com/ce...pp_180347.html Διάβασα για το ίδιο e-shop πως υπάρχει και το κουπόνι GBELK3 αλλά βλέπω πως ήδη είναι στην τιμή της προσφοράς χωρίς να βάλω το κουπόνι. χμμμμμ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις δωράκια μια χαρά είναι. Αν και με 6 δολάρια παραπάνω τσιμπάς και θηκούλα και tempered glass. Δες to2c.com & Vickmall
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βγήκε και η εκδοση teana απο vickmall .Λογικά σε λίγες ημέρες θα πωλείται και το καπάκι ξεχωριστά στο aliexpress :cool: http://www.vickmall.com/lenovo-k3-note-teana-4g-lte-64bit-mtk6752-octa-core-1-7ghz-2g-ram16g-rom-5-5-inch-fhd-screen-android-5-0-smartphone.html
Link to comment
Share on other sites

H 520 ειναι Αγγλο/Κινεζικη, το εχουμε πει καμια 20αρια φορες.

(Γλωσσες να γραψεις, υποστηριζει ολες κανονικα).

Για τα μενου, καποιοι χρησιμοποιουν την ενδιαμεση λυση με την εφαρμογη more locale.

Για καθαρα Ελληνικα μενου/OS, παραμενεις στις πειραγμενες 511, 512 των μαγαζιων, με οτι συνεπαγεται αυτο.

 

Ευχαριστω πολυ.

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια..Χθες παρελαβα και σημερα πηγα να δοκιμασω τον οδηγο του kogi..εν μεσω της διαδικασιας του spflash ακουστηκε ο κλασσικος ηχος οτι και καλα αποσυνδεθηκε το κινητο απο τον υπολογιστη και σταματησε στο 26% του φλασαρισματος...και απο τοτε δεν υπαρχει αποκριση..η διαδικασια δεν επαναλαμβανεται λες και δεν αναγνωριζει το κινητο..Το κινητο οταν το συνδεω απλα βγαζει ενα κοκκινο led και συχνα κανει τον ηχο οτι συνδεεται και ξεσυνδεεται...καμια ιδεα για να το επαναφερω? επισης κανει μια μικρη δονηση μια στο τοσο ενω ειναι κλειστο...προφανως και δεν ανταποκρινεται σε τιποτα.. Edited by mindfreak
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως επαθα χθες. Με τα ιδια συμπτωματα. Επανηλθε ομως. Ξαναπερνα τους driver στο pc, κανε επανεκινηση και ξαναφλασαρε. Το κουμπι δεν πατιεται καλα χωρις τη θηκη, κοιταξε να το εχεις καλα πατημενο οταν βαζεις την μπαταρια, οταν λειτουργησει η δονηση πατα το download στο προγραμμα που φλασαρεις. Στο cwr δεν κολλησες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..ειχε μηπως κανεις θεμα με την καταναλωση των mb στο 3g γιατι ενος συναδελφου του τρωει τα 500 mb σε 2 μερες..

Λογικά κάποια εφαρμογή του τα έφαγε.

Μπορεί να δει το traffic του Mobile και του Wlan στο (έχω την 1520 ΕΝ/CN και θα στο γραψω από το στα Αγγλικό μενού):

Mobile and networks settings--> Data usage and APP control--> Network monitor

Εκει θα δει τι traffic έχουν κάνει τα προγράμματά του.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά το gps διάβασα οτι ειναι εντάξει.το'χει δοκιμάσει κάποιος να μας πει αν ειναι αξιόπιστο;
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δε διαβάζει τα προηγούμενα post έχει αναφερθεί ότι πλέον τα μαγαζιά ροοτάρουν τη συσκευή και τη στέλνουν χωρίς κινεζιές. Eιδικά το vickmall το πρόσθεσε πάλι για κλικάρισμα στη σελίδα του προιόντος. Αυτή η προειδοποίηση ήταν της πλάκας άλλωστε αφού πολλά παιδιά το είχαν ήδη ροουταρει μια χαρά απλά ήταν χρονοβόρα διαδικασία ίσως και δε το έκαναν

όλα τα ποστ τα έχω διαβάσει και ανάθεμα αν υπάρχει έστω ένας που να μην έχει προβλήματα με τη συσκευή. Άλλος λίγο, άλλος περισσότερο. Περιμένω να βρεθεί ένας που να έχει τη συσκευή τουλάχιστον μια βδομάδα χρήσης και να μην του έχει βγάλει κάποιο από τα προβλήματα που αναφέρονται στο προηγούμενες σελίδες.
Link to comment
Share on other sites

όλα τα ποστ τα έχω διαβάσει και ανάθεμα αν υπάρχει έστω ένας που να μην έχει προβλήματα με τη συσκευή. Άλλος λίγο, άλλος περισσότερο. Περιμένω να βρεθεί ένας που να έχει τη συσκευή τουλάχιστον μια βδομάδα χρήσης και να μην του έχει βγάλει κάποιο από τα προβλήματα που αναφέρονται στο προηγούμενες σελίδες.

Χμμμμ, περιεργο. Εγω παλι διαβαζω οτι οσοι εχουν βαλει 520 ειναι ολοι ευχαριστημενοι. Επιβεβαιωνω οτι δεν εχω κανενα προβλημα και εχω παραγγειλει ακομη 1 συσκευη και αναμενονται ακομη 2 παραγγελιες.

Υπαρχει κανεις με 520 που να εχει καποιο προβλημα?!?

Ισως σου φαινεται ετσι γιατι διαβαζεις μονο τα προβληματα, ενω οσοι δεν εχουν προβλημα, δεν το αναφερουν, ή καλλιστα, δεν μπαινουν καν εδω πια!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το stock weather widget δεν έβρισκε την πόλη μου αντιγράφω από τους φίλους μας του Ρώσους....

Το ειχα πειραξει και γω το αρχειο αυτο στο Α806 που εχω, μου εβρισκε την πολη αλλα στην καμερα μου εβγαλε την φωνητικη εντολη για να τραβηξει φωτογραφια. Γιαυτο ισως να μην πρεπει να το πειραξουμε το αρχειο.

Eιδικά το vickmall το πρόσθεσε πάλι για κλικάρισμα στη σελίδα του προιόντος.

Παπατζα ειναι των Κινεζων. Οσοι εχουν παρει το κινητα ,απ ολα τα μαγαζια, κανενας δεν εχει γραψει οτιι ειναι ρουτ το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

τελικά η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή είχα ενεργοποίηση την εξοικονόμηση ενέργειας

κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές της έβγαλα με αυτό τον τρόπο http://www.doctorandroid.gr/2014/04/remove-bloatware-es-file-explorer-android.html

η ένταση ήχου διορθώθηκε με πρόγραμμα από το store

το gps το δοκίμασα λιγο παράλληλα με άλλο(avic f700) και ήταν ακριβέστατο

στα παιχνίδια δεν ζεσταίνεται η συσκευή αλλά στην φόρτιση ζεσταίνεται λίγο, το κανει και σε άλλους?

ευτυχώς κανένα αξιόλογο πρόβλημα μέχρι στιγμής :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι επιβεβαιωμένο οτι δεν υποστηρίζει OTG ?

Θα μου λείψει η δυνατότητα πρόσβασης σε USB OTG Flash απο Recovery Mode.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

τελικά η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή είχα ενεργοποίηση την εξοικονόμηση ενέργειας

κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές της έβγαλα με αυτό τον τρόπο http://www.doctorandroid.gr/2014/04/remove-bloatware-es-file-explorer-android.html

η ένταση ήχου διορθώθηκε με πρόγραμμα από το store

το gps το δοκίμασα λιγο παράλληλα με άλλο(avic f700) και ήταν ακριβέστατο

στα παιχνίδια δεν ζεσταίνεται η συσκευή αλλά στην φόρτιση ζεσταίνεται λίγο, το κανει και σε άλλους?

ευτυχώς κανένα αξιόλογο πρόβλημα μέχρι στιγμής :)

 

Ποία εφαρμογή έβαλες για την βελτίωση του ήχου;

Link to comment
Share on other sites

Ποία εφαρμογή έβαλες για την βελτίωση του ήχου;

speaker boost

omega centauri

μέχρι 20% το έχω πάει εγώ και είμαι καλά παραπάνω το φοβάμαι

Link to comment
Share on other sites

Είναι επιβεβαιωμένο οτι δεν υποστηρίζει OTG ?

Θα μου λείψει η δυνατότητα πρόσβασης σε USB OTG Flash απο Recovery Mode.

Αυτό από που προεκυψε πάλι;;; τρία στικακια φυσικά και τα αναγνώρισε κανονικά εκτός αν εννοείς κάτι άλλο γιατί δε νομίζω σύγχρονο κινητό να μην έκανε το ίδιο τη σήμερον ημερα

 

Οσο αφορά το gps διάβασα οτι ειναι εντάξει.το'χει δοκιμάσει κάποιος να μας πει αν ειναι αξιόπιστο;

 

Όχι απλά είναι εντάξει είναι απίστευτο ομολογουμένως. Βρίσκει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα δορυφόρους ακόμα και χωρίς δεδομένα ανοιχτά και σε εσωτερικό χώρο ειδικά με εξέπληξε γιατί είδε αρκετούς δορυφόρους που με το που πλησίασα στο παράθυρο σε φωταγωγό να φανταστείς συνδέθηκε αμεσα

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...