Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα σχόλια κάτω στη σελίδα του vickmall για το Lenovo υπάρχουν κάποιοι που ζητάνε να τους το κάνουν root.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ 60 υπάρχει cwm recovery, zip για να γίνει root το τηλέφωνο και το sp flash tool. Η λογική λέει: περνάμε το cwm recovery μέσω flashtool --> μπαίνουμε στο cwm και κάνουμε install το zip root.

Φυσικά......, δεν έχω το τηλέφωνο και δεν το έχω δοκιμάσει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στα σχόλια κάτω στη σελίδα του vickmall για το Lenovo υπάρχουν κάποιοι που ζητάνε να τους το κάνουν root.

μολις μου εστειλε μηνυμα η Selina Πως δεν Rootαρετε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο ποστ 60 υπάρχει cwm recovery, zip για να γίνει root το τηλέφωνο και το sp flash tool. Η λογική λέει: περνάμε το cwm recovery μέσω flashtool --> μπαίνουμε στο cwm και κάνουμε install το zip root.

Φυσικά......, δεν έχω το τηλέφωνο και δεν το έχω δοκιμάσει.

 

θα το δοκιμασω,σε περιπτωση που γινει κατι επανερχεται στην αρχικη μορφη?

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω,σε περιπτωση που γινει κατι επανερχεται στην αρχικη μορφη?

Αν είσαι εξοικειωμένος με το flashtool μπορείς να το δοκιμάσεις. Αν δεν είσαι μην δοκιμάσεις γιατί αν υπάρξει πρόβλημα θα πρέπει να Φλασαρεις όλη τη rom.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εξοικειωμένος με το flashtool μπορείς να το δοκιμάσεις. Αν δεν είσαι μην δοκιμάσεις γιατί αν υπάρξει πρόβλημα θα πρέπει να Φλασαρεις όλη τη rom.

βασικα δεν ειμαι καθολου με Android ...τωρα ειμαι στα windows Που δεν κανουν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να περιμένεις να το δοκιμάσει κάποιος άλλος πρώτα πού να έχει εμπειρία, αν δουλέψει το κάνεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να περιμένεις να το δοκιμάσει κάποιος άλλος πρώτα πού να έχει εμπειρία, αν δουλέψει το κάνεις.

Συμφωνω και ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε αν έρχεται με official rom απο lenovo που να υποστηριζει ελληνικά η αν βάζουν πειραγμενες rom ώστε να πετύχουν ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε αν έρχεται με official rom απο lenovo που να υποστηριζει ελληνικά η αν βάζουν πειραγμενες rom ώστε να πετύχουν ελληνικά?

Η official rom ειναι μονο με αγγλικα και κινεζικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ SELINA

many sellers still don't know about it,think it been rooted because it has installed google play and multi-language .

But on the phone apps,there is no supersu,so it didn't root.

I asked the engineer,they said the it is android 5.0,the supersu is not compatible with android 5.0 now.

So we must remind about it,thanks for your understand

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται η πιο σωστη πληροφορια.

Δεν πειραζει, αλλωστε που θα παει, αργα ή γρηγορα θα σπασει και το 5.

Ας ζησουμε λιγο καιρο στην ασφαλη μερια του unrooted :-)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά προχθές το παρήγγειλα απο ΤΟ2C και εχθές το έστειλαν. Μόλις έρθει θα ενημερώσω για εντυπώσεις αν και προορίζεται για δώρο στην αρραβωνιαστικιά μου.

Η αλήθεια είναι πάντως ότι στεναχωρέθηκα τώρα που έμαθα ότι δεν υποστηρίζει επίσημα multilanguage Rom αφού αυτό σημαίνει ότι δεν θα πάρει updates... ή αν πάρει θα χαθούν τα gapps και η ελληνική γλώσσα :worry:

Link to comment
Share on other sites

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δοκιμαζετε με δικη σας ευθυνη

 

Ποστ 444 CWM Recovery 6.0.5.1 εγκατασταση μεσω flash tool

Ποστ 455 Zip για άρση του περιορισμού στη χρήση κάρτας SD κατεβαστε το αρχειο K3Note_platform.zip (126,27 KB), εγκατασταση μεσω cwm recovery -- περισσοτερες πληροφοριες> Επιλέξτε την προεπιλεγμένη μνήμη για αποθήκευση στην ενσωματωμένη κάρτα μνήμης ή μια εξωτερική κάρτα μνήμης, είναι πολύ ευέλικτο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πάντως ότι στεναχωρέθηκα τώρα που έμαθα ότι δεν υποστηρίζει επίσημα multilanguage Rom αφού αυτό σημαίνει ότι δεν θα πάρει updates... ή αν πάρει θα χαθούν τα gapps και η ελληνική γλώσσα :worry:

Dont worry φιλε, ολα θα γινουν στην ωρα τους, μετα θα τα υποστηριζει ολα, ειτε επισημα, ειτε ανεπισημα.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το τηλ, ξέρει κανένας χρήστης Lenovo αν τα κινητά από Κίνα παίρνουν ευρωπαϊκές ρομ που να γίνονται update ΟΤΑ;
Link to comment
Share on other sites

Από camera τι λέει παιδιά? ικανοποιημένοι?

Μόλις το παραλάβω θα γράψω...χτες μου εστειλα tracking number κτλ..

ποσο μπορει να μας παρει να ερθει δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με απετρεψε απο αγορα του ειναι η οθονη. Σε οσα reviews ειδα youtube, εμφανιζε μετριες γωνιες θεασης και παρα την καλη της φωτεινοτητα η ποιοτητα χρωματων της ηταν τραγικη. Το μαυρο ηταν γκρι, ενω σε πολλες περιπτωσεις η οθονη εμφανιζε το blue effect. Eλπιζω τα
να το αδικουσαν και η πραγματικοτητα να ειναι διαφορετικη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με απετρεψε απο αγορα του ειναι η οθονη. Σε οσα reviews ειδα youtube, εμφανιζε μετριες γωνιες θεασης και παρα την καλη της φωτεινοτητα η ποιοτητα χρωματων της ηταν τραγικη. Το μαυρο ηταν γκρι, ενω σε πολλες περιπτωσεις η οθονη εμφανιζε το blue effect. Eλπιζω τα
να το αδικουσαν και η πραγματικοτητα να ειναι διαφορετικη.

H αλήθεια είναι και μένα αυτό με προβλημάτισε στα βιντεάκια η οθόνη δείχνει ψιλόχάλια απέναντι σε πολλές ακόμα συσκευές. Στην αρχή λέω λογικό απέναντι στο galaxy s5 μιας και έχει amoled αλλά και από υποδεέστερες συσκευές δείχνει πολύ μουντή και με πολύ χάλια γωνίες θέασης γι αυτό και δε το παρήγγειλα κι εγώ αν και ψηνόμουν τρελά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, όσα Lenovo έχω δει ως τώρα έχουν ψιλο-απογοητευτικές οθόνες από μαύρο, contrast, ποιότητα (και πιστότητα) χρωμάτων κλπ.

Δεν ξέρω αν το δείγμα είναι αντιπροσωπευτικό (A820, S650, A806 και μερικά παλιότερα/φτηνότερα) - και ελπίζω να μην είναι (και να μην τα παίρνει όλα η... μπάλα), αλλά είναι αρκετό για να με κάνει να μην προσμετρώ την ποιότητα της οθόνης στα θετικά των Lenovo (ελαφρώς προκατειλημμένος πλέον, κοινώς...)

Link to comment
Share on other sites

Ημουν Σαγκάη πριν 10 μέρες περίπου και επειδή το έψαξα, δυστυχώς Ελλαδα δεν λειτουργει ούτε το 3g oyte to 4g. To βρηκα 120 ευρώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οντως παντως ολα τα αλλα μαγαζια που το εχουν, εχουν εκδοση που παιζει εδω, μηπως εχει κανει κανα λαθος το Minideal και δεν εχει γραψει τις σωστες μπαντες;

 

Όχι εδω δεν παίζει και η τιμη του στην Κίνα πριν 10 μερες ηταν 120 ευρώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά στο Χονγκ Γκονγκ δεν το βρήκα καθόλου και αγόρασα με 180 ευρω το asus ZenFone2 to oποιο είναι καταπληκτικό και σε έκδοση και για την Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...