Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρηκα αυτο το site. http://latestzinc.com/2015/03/26/lenovo-k3-note-with-64-bit-octa-core-5-5-inch-full-hd-display-13-mp5-mp-launched-full-specifications-release-date-lenovo-a7000-to-launch-on-7th-april-priced-approx-rs-7999/

 

Σε ενα σημειο λεει:

 

Lenovo K3 Note FULL SPECIFICATIONS:-

 

Lenovo K3 Note Network GPRS, EDGE, HSPA+, LTE

Lenovo K3 Note GSM 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2

Lenovo K3 Note HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 TD-SCDMA 1880 / 2010

Lenovo K3 Note LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300)

Lenovo K3 Note Speed HSPA, TD-SCDMA, LTE, TD-LTE

 

Απο ο,τι φαινεται υποστηριζει και Ελλαδα. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

το λινκ του πρωτου ποστ, παραπεμπει στο vickmall ;)

 

τελικα δεν εχει usb otg ουτε hdmi

 

το 4g λειτουργει ελλαδα.

 

τα παραοανω συμφωνα με την σελινα :)

 

αν θελετε ρωτηστε και στο Minideal να δουμε τι θα πουν

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε ρωτηστε και στο Minideal να δουμε τι θα πουν

 

αν τους βρουμε, 3 μερες δεν ειναι και κανεις Online

Link to comment
Share on other sites

Νέα τιμή Lenovo K3 Note $169.00 και λέει Availability: In stock τι να πω αν έπεσε έτσι η τιμή του θα κάνει πάταγο :X:X
Link to comment
Share on other sites

Αυτο καλυτερο η το ECOO 04 Aurora Plus?

 

Βλέπω είσαι σε δίλημμα...Να σε βάλω σε τρίλημμα...;;;

 

ECOO E04 Aurora PLUS $189.99

ή μήπως

Meizu M1 Note $204.99

ή μάλλον καλύτερα μήπως

Lenovo K3 Note $169.00

 

Εγώ πάω προς το Lenovo K3 Note είναι η ποιο ολοκληρωμένη επιλογή από αυτές κατά την γνώμη μου.(Σε άσπρο βέβαια:X)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω είσαι σε δίλημμα...Να σε βάλω σε τρίλημμα...;;;

 

ECOO E04 Aurora PLUS $189.99

ή μήπως

Meizu M1 Note $204.99

ή μάλλον καλύτερα μήπως

Lenovo K3 Note $169.00

 

Εγώ πάω προς το Lenovo K3 Note είναι η ποιο ολοκληρωμένη επιλογή από αυτές κατά την γνώμη μου.(Σε άσπρο βέβαια:X)

 

Lenovo K3 Note 169$ γιατί ;

 

Απο αυτό το hotmid τι ρόλο βαράει ; [stay safe, stay away ^^ ]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει πολλές φορές από hotmid και μια χαρά αξιόπιστο είναι :)

Αν όμως δεν θέλεις να το πάρεις από εκεί αγόρασε το από αλλού

 

minideal.net LENOVO K3 NOTE $175.99

ή

vickmall.com Lenovo K3 Note $179.99

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω είσαι σε δίλημμα...Να σε βάλω σε τρίλημμα...;;;

 

ECOO E04 Aurora PLUS $189.99

ή μήπως

Meizu M1 Note $204.99

ή μάλλον καλύτερα μήπως

Lenovo K3 Note $169.00

 

Εγώ πάω προς το Lenovo K3 Note είναι η ποιο ολοκληρωμένη επιλογή από αυτές κατά την γνώμη μου.(Σε άσπρο βέβαια:X)

Βάλε επίσης και το Jiayu S3,

αλλά και το καινούριο (και κατ' εμέ πολλά υποσχόμενο!) TCL M2U.

 

Αν μη τι άλλο, η κατηγορία αποκτάει όλο και περισσότερο ενδιαφέρον!

Α ναι, έχουμε και το Mlais M52, το οποίο μπαίνει σφήνα με τιμή κάτω από τα $150!

 

Ειδικά για το Lenovo τώρα, ένας σημαντικός παράγοντας (για μένα τουλάχιστον) επιλογής του (ή μη) σε σχέση με τα υπόλοιπα είναι το πιο 'custom' look and feel του περιβάλλοντος της Lenovo (σε σχέση με τα υπόλοιπα που είναι λίγο-πολύ stock Android - με την εξαίρεση του Meizu, που παρουσιάζει την ίδια 'ιδιαιτερότητα' με το FlyMe που έχει, και του Jiayu, στο οποίο πάντως οι 'custom' παρεμβάσεις είναι πολύ ελαφρές...).

Για κάποιους αυτό είναι συν, για άλλους (μεταξύ των οποίων και εγώ) είναι ένας όχι αμελητέος ανασταλτικός παράγοντας.

Θέμα γούστου πάντα, βεβαίως...!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το TCL M2U? Τούμπανο specs και αν η μπαταρία είναι όντως 3500mAh τότε όλα σούπερ. Έχει δώσει άλλα δείγματα γραφης η TCL? Δεν την έχω ξανακούσει.

 

Καλοβλέπω το K3 Note λόγω και του ονόματος της Lenovo αλλά με προβλημάτισες με τα περί καστομαρισμένου περιβάλλοντος κλπ. Έχουν και τίποτα προεγκατεστημένα bloatware τα κινητά lenovo?

Link to comment
Share on other sites

Οθονη - Γωνιες θεασης

 

Δειγματα καμερας σε μερικες φωτογραφιες εχει κανει φουλ ζουμ.

 

 

Οff topic on

@letom η TCL ειναι η alcatel, TCL ονομαζετε στην Ασια και alcatel στην ευρωπη :) Tcl M2U

Off topic off

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα letom :)

 

Νομιζω πως η εκδοση που μας ενδιαφερει ειναι η Κ50-Τ5, δεν γνωριζω ομως αν αυτη η εκδοση υποστηριζει το 4g εδω στην Ελλαδα. Δεν ξερω τη μπαντες που εχουμε εδω για 4g.

 

Για οσους εχουν ''ανησυχιες'' ειδα οτι υπαρχει υποστηριξη εδω http://bbs.ydss.cn/forum-lemeng_k3note-1.html , οσοι απο εσας δεν ξερουν κινεζικα (:lol::p) να μπουν με googleμεταφραση ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το TCL M2U? Τούμπανο specs και αν η μπαταρία είναι όντως 3500mAh τότε όλα σούπερ. Έχει δώσει άλλα δείγματα γραφης η TCL? Δεν την έχω ξανακούσει.

Η TCL είναι η μητρική εταιρία της Alcatel (έχει αγοράσει το τμήμα των κινητών τηλεφώνων από τους Γάλλους). Γι' αυτό και τα Alcatel των τελευταίων λίγων ετών είναι ιδιαίτερα αξιοπρεπή (σε αντίθεση με τα παλιότερα...).

Επίσης, αν ρίξεις μια ματιά εδώ "γύρω" (σε άλλα threads εννοώ :)) θα δεις ότι τα όσα TCL έχουν βγει τα τελευταία χρόνια είναι από τα πιο ποιοτικά και αξιόλογα στις κατηγορίες που ανήκουν.

Προσωπικά έχω μεγάλες προσδοκίες από το M2U - αλλά δε βλέπω το νήμα του να κινείται... :(

 

Edit: Ουπς, τα είχε ήδη γράψει ο Karthan7 και δεν το πήρα χαμπάρι! Sorry Karthan7...!

Καλοβλέπω το K3 Note λόγω και του ονόματος της Lenovo αλλά με προβλημάτισες με τα περί καστομαρισμένου περιβάλλοντος κλπ. Έχουν και τίποτα προεγκατεστημένα bloatware τα κινητά lenovo?

Όπως το δεις... Έχουν προεγκατεστημένες διάφορες εφαρμογές τόσο "δικές" τους, όσο και τρίτων (προφανώς με τη σχετική άδεια).

Άλλες μπορεί να σου κάνουν, άλλες όχι και κάποιες μπορεί να τις θεωρήσεις ευθέως ενοχλητικές.

Το κακό με όλες αυτές τις περιπτώσεις (και σε άλλα τηλέφωνα, π.χ. Samsung, HTC, Sony) είναι ότι αν φτάσεις στο σημείο να ξηλώσεις τις έξτρα εφαρμογές,

α. Λες "της 'μαμάς' είναι. Να τη βγάλω τώρα, ή μήπως να μην τη βγάλω...;"

β. Βγάζοντας κάποιες, διαπιστώνεις ότι τελικά ήταν "δεμένες" με κάποιες άλλες λειτουργίες της συσκευής και δημιούργησες πρόβλημα...

 

Επίσης σε κάποια reviews (άλλων) συσκευών Lenovo, έχω δει και (μικρο)παράπονα για ασυμβατότητα κάποιων εφαρμογών.

 

Αυτή είναι η 'κακή' πλευρά. Στην πράξη πάντως, νομίζω ότι τελικά συνηθίζεις το λειτουργικό τους και ζεις μ' αυτό χωρίς πρόβλημα

(αν και 1-2 φίλοι που πήραν Lenovo... δεν άντεξαν και εγκατέστησαν AOSP ROMs από το NeedROM και -λένε ότι- βρήκαν την υγειά τους :))

 

Όπως έγραφα και νωρίτερα... θέμα γούστου είναι όλα.

Link to comment
Share on other sites

Η TCL είναι η μητρική εταιρία της Alcatel (έχει αγοράσει το τμήμα των κινητών τηλεφώνων από τους Γάλλους). Γι' αυτό και τα Alcatel των τελευταίων λίγων ετών είναι ιδιαίτερα αξιοπρεπή (σε αντίθεση με τα παλιότερα...).

Επίσης, αν ρίξεις μια ματιά εδώ "γύρω" (σε άλλα threads εννοώ :)) θα δεις ότι τα όσα TCL έχουν βγει τα τελευταία χρόνια είναι από τα πιο ποιοτικά και αξιόλογα στις κατηγορίες που ανήκουν.

Προσωπικά έχω μεγάλες προσδοκίες από το M2U - αλλά δε βλέπω το νήμα του να κινείται... :(

 

Edit: Ουπς, τα είχε ήδη γράψει ο Karthan7 και δεν το πήρα χαμπάρι! Sorry Karthan7...!.

Αρκετα ευχαριστημενος απο το tcl s720 που ειχα.

Παντος και στο 4pda δεν βλεπω ''κινηση'' στο tcl :(

@edit δεν υπαρχει προβλημα, τα εγραψες ακομα ποιο αναλυτικα :)

Αυτή είναι η 'κακή' πλευρά. Στην πράξη πάντως, νομίζω ότι τελικά συνηθίζεις το λειτουργικό τους και ζεις μ' αυτό χωρίς πρόβλημα

(αν και 1-2 φίλοι που πήραν Lenovo... δεν άντεξαν και εγκατέστησαν AOSP ROMs από το NeedROM και -λένε ότι- βρήκαν την υγειά τους :))

 

Όπως έγραφα και νωρίτερα... θέμα γούστου είναι όλα.

Στο lenovo 850+ που εχω δωσει στα ανιψακια μου για να παιζουν παιχνιδια (χωρις sim μεσα) εβαλα aosp rom, γενικα προτιμω στα τηλεφωνα μου να εχω μια καθαρη aosp και μετα να βαλω μεσα οτι θελω εγω ;)

 

Παρακολουθω στενα το M2U και το lenovo, πιστευω οτι στο lenovo θα υπαρξει μεγαλυτερη υποστηριξη, δεν βιαζομαι, θα κανω υπομονη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και σε δολάρια.

 

Lenovo K3 Note $189.99

 

Meizu M1 Note $199.99

 

Το lenovo είναι ποιο φθηνό δέχεται και SD κάρτα και έχει Android 5 Lollipop...

 

Πάντως επειδή τώρα είμαι Σαγκάη το είδα 119 ευρώ. Σε 10 μέρες που θα είμαι Χονγκ Κονγκ λογικά θα το βρω πιο φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και σε δολάρια.

 

Lenovo K3 Note $189.99

 

Meizu M1 Note $199.99

 

Το lenovo είναι ποιο φθηνό δέχεται και SD κάρτα και έχει Android 5 Lollipop...

 

Πάντως επειδή τώρα είμαι Σαγκάη το είδα 119 ευρώ. Σε 10 μέρες που θα είμαι Χονγκ Κονγκ λογικά θα το βρω πιο φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή τώρα είμαι Σαγκάη το είδα 119 ευρώ. Σε 10 μέρες που θα είμαι Χονγκ Κονγκ λογικά θα το βρω πιο φθηνό.

Mε το καλο, περιμενουμε νεα σου :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Πώς να στραφούν σε WCDMA FDD :

 

go in the Engineering Bay => Telephony => to the bottom - World phone

Switch to FDD CSFB Modem and click SET

Πατηστε στα σποιλερ για να δειτε της εικονες στο ποστ 359 http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=652519&st=340#entry39300808

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο... Και το λεω γιατι η εκδοση με το καπακι κοστιζει κανα 20αρι δολλαρια περισσοτερα. Αποκλειεται ο Κινεζος να τη δινει τοσο φτηνα. Προφανως εχουν βαλει τις φωτο της εκδοσης με το εξτρα ηχειο και θα στελνουν την κανονικη. Θα το επιβεβαιωσω μαζι τους..

 

Edit: Τωρα μιλησα μαζι τους, αυτοι λενε πως ειναι η εκδοση με το εξτρα ηχειο στην πλατη. Για καποιο λογο δεν τους πιστευω και ζητησα να μου στειλουν φωτο... Ειπαν οτι πριν το στειλουν θα τραβηξουν μια και το στελνουν. In stock αυριο. Ψηνομαι..

Edited by crusader-21-
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο... Και το λεω γιατι η εκδοση με το καπακι κοστιζει κανα 20αρι δολλαρια περισσοτερα. Αποκλειεται ο Κινεζος να τη δινει τοσο φτηνα. Προφανως εχουν βαλει τις φωτο της εκδοσης με το εξτρα ηχειο και θα στελνουν την κανονικη. Θα το επιβεβαιωσω μαζι τους..

 

Edit: Τωρα μιλησα μαζι τους, αυτοι λενε πως ειναι η εκδοση με το εξτρα ηχειο στην πλατη. Για καποιο λογο δεν τους πιστευω και ζητησα να μου στειλουν φωτο... Ειπαν οτι πριν το στειλουν θα τραβηξουν μια και το στελνουν. In stock αυριο. Ψηνομαι..

 

 

Ψήσου ψησου και οταν το παραλαβεις με το καλό να μας κάνεις κάνα review :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...