Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσπάθησα να παραγγείλω το κινητο με καρτα Visa Alpha kai master eurobank...αλλα χωρις επιτυχια..:( εδω διαβασα οτι αγοράζετε ρε παιδια...τι παιζει? :)

 

 

paypal με καρτα mastercard πειραιως

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας προβλημα με το wifi? Πηρα το τηλεφωνο απο minideal τον Ιούνιο το wifi δούλευε κανονικα και μόλις το έκλεισα εδώ και ένα μήνα σταμάτησε να λειτουργεί. Έκανα flash πολλές rom μέχρι και αλλά τίποτα. Το τηλ δε το έxω root.

Να σημειώσω ότι ούτε το Bluetooth Δουλευει αλλά αναβοσβήνει μόνο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αποφάσισα να γράψω στο φορουμ, γιατί είμαι απελπισμένη! Έχω περάσει τις τελευταίες 2 μέρες διαβάζοντας όλα τα ποστ σας και, ως άσχετη, κατέληξα πως δε μπορώ να βγάλω άκρη! :p Διάβασα και τις ερωτήσεις της Φαίης από πάνω, αλλά πάλι δεν είμαι σίγουρη ότι καλύφθηκα.

Λοιπόν. 1. Χρειάζομαι το κινητό άμεσα,σε 10 μέρες το πολύ να το έχω στα χέρια μου. Επειδή στα καπάκια φεύγω ταξίδι, δεν έχω χρόνο για πειραματισμούς (να δοκιμάσω να κάνω root και τα συναφή που λέτε), οπότε θέλω να το πάρω από κάπου έτοιμο! Από ποιο μαγαζί θα μου προτείνατε να το αγοράσω για άμεση παραλαβή και να είναι και στη "σωστή" κατάσταση; Απαραίτητο είναι να λειτουργεί καλά η κάμερα και η μπαταρία.

2. Τι ακριβώς πρέπει να τους ζητήσω για να μου στείλουν το κινητό έτοιμο; Να το κάνουν rootαρισμα απλώς τους λέω ή πρέπει να πω και ποια συγκεκριμένη έκδοση της rom να βάλουν; Αν ναι,ποια είναι η καλύτερη τελικά για μια νορμαλ χρήση,χωρίς παιχνίδια και υπερβολικά πράγματα; Γιατί έχω χαθεί με τόσες προτάσεις. Πρέπει να τους ζητήσω και κάτι άλλο;

3. Τι είναι τα εξτρα που μπορείς να ζητήσεις από vickmall; :p

4. Αυτά που γράφει στο vickmall στην περιγραφή τι είναι; :O

1) Install the cleaner multi-language rom .

2) Root the phone with SuperSU

3) Install Google play store

Και τέλος, 5. Επειδή δεν ξέρω αν ποτέ θα είμαι σε θέση να του κάνω όλα τα "πειράγματα" που αναφέρετε,θεωρείτε ότι αξίζει να το πάρω και να το κρατήσω όπως μου το έστειλαν;

Συγγνώμη για το τεράστιο ποστ, δε θα το έκανα αν πραγματικά δεν είχα ανάγκη από βοήθεια. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας με wind να μου πει αν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα με την κάρτα του... Από την Κυριακή δεν μπορώ να πιάσω σήμα... Άλλαξαν ρομ την έβαλα μόνη της την αλλαξα θύρα αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας με wind να μου πει αν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα με την κάρτα του... Από την Κυριακή δεν μπορώ να πιάσω σήμα... Άλλαξαν ρομ την έβαλα μόνη της την αλλαξα θύρα αλλά τίποτα...
πρεπει να πας σε ενα καταστημα της wind με την ταυτοτητα σου να σου αλλαξουν δωρεαν την sim.

εχει καποιο προβλημα η wind και αλλαζει ολες τις sim που δουλευουν με καρτα.

οσοι εχουν συμβολαιο δουλευει κανονικα η καρτα τους.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αποφάσισα να γράψω στο φορουμ, γιατί είμαι απελπισμένη! Έχω περάσει τις τελευταίες 2 μέρες διαβάζοντας όλα τα ποστ σας και, ως άσχετη, κατέληξα πως δε μπορώ να βγάλω άκρη! :p Διάβασα και τις ερωτήσεις της Φαίης από πάνω, αλλά πάλι δεν είμαι σίγουρη ότι καλύφθηκα.

Λοιπόν. 1. Χρειάζομαι το κινητό άμεσα,σε 10 μέρες το πολύ να το έχω στα χέρια μου. Επειδή στα καπάκια φεύγω ταξίδι, δεν έχω χρόνο για πειραματισμούς (να δοκιμάσω να κάνω root και τα συναφή που λέτε), οπότε θέλω να το πάρω από κάπου έτοιμο! Από ποιο μαγαζί θα μου προτείνατε να το αγοράσω για άμεση παραλαβή και να είναι και στη "σωστή" κατάσταση; Απαραίτητο είναι να λειτουργεί καλά η κάμερα και η μπαταρία.

2. Τι ακριβώς πρέπει να τους ζητήσω για να μου στείλουν το κινητό έτοιμο; Να το κάνουν rootαρισμα απλώς τους λέω ή πρέπει να πω και ποια συγκεκριμένη έκδοση της rom να βάλουν; Αν ναι,ποια είναι η καλύτερη τελικά για μια νορμαλ χρήση,χωρίς παιχνίδια και υπερβολικά πράγματα; Γιατί έχω χαθεί με τόσες προτάσεις. Πρέπει να τους ζητήσω και κάτι άλλο;

3. Τι είναι τα εξτρα που μπορείς να ζητήσεις από vickmall; :p

4. Αυτά που γράφει στο vickmall στην περιγραφή τι είναι; :O

1) Install the cleaner multi-language rom .

2) Root the phone with SuperSU

3) Install Google play store

Και τέλος, 5. Επειδή δεν ξέρω αν ποτέ θα είμαι σε θέση να του κάνω όλα τα "πειράγματα" που αναφέρετε,θεωρείτε ότι αξίζει να το πάρω και να το κρατήσω όπως μου το έστειλαν;

Συγγνώμη για το τεράστιο ποστ, δε θα το έκανα αν πραγματικά δεν είχα ανάγκη από βοήθεια. Ευχαριστώ!

 

Καλημέρα,

Εγώ παρέλαβα πριν 1 βδομάδα από Vickmall. Θεωρώ ότι είναι το πιιο αξιόπιστο. Βάζεις την Selina στο Skype και μιλάτε απευθείας. Για τα "έξτρα", εγώ ζήτησα μία θήκη τύπου flip case (εκτός από την silicone case που κάνουν δώρο).

Αντί για flip case μπορείς να ζητήσεις να σου δώσουν ακουστικά δώρο γιατί δεν περιέχονται στο πακέτο.

Δεν μπορείς να ζητήσεις να σου αλλάξουν ROM. Σου δίνουν στάνταρ την 1520. To ότι είναι ήδη ρουταρισμένο σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις την rom. Δεν νομίζω να σου χρειάζεται αν κάνεις βασική χρήση στο τηλέφωνο. Δουλεύει άψογα με το που το βγάζεις από το κουτί. Απλά δεν είναι φουλ ελληνικό το μενου, πχ αντί να λέει κάπου ρυθμίσεις θα σου λέει settings, κλπ. Εμένα δεν με ενοχλεί. Αργότερα μπορείς να περάσεις πολύ εύκολα μια από τις rom που υπάρχουν και αξίζουν (για μένα Carbon 2.5 και η Androium που σχολιάζουν θετικά εδώ).

Τώρα για τον χρόνο παραλαβής δεν ξέρω αν θα σου φτάσουν 10 μέρες. Εγώ παρέλαβα ακριβώς στις 10 μέρες. Βάλε όμως ότι σήμερα είναι Παρασκευή, αυτοί θα το τσεκάρουν και θα το στείλουν αύριο και από Δευτέρα θα αρχίσει το ταξίδι του σιγά σιγά. Οπότε βλέπω για Πέμπτη 15/10 να παραλαμβάνεις (για Αθήνα πάντα λέω...)

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αποφάσισα να γράψω στο φορουμ, γιατί είμαι απελπισμένη! Έχω περάσει τις τελευταίες 2 μέρες διαβάζοντας όλα τα ποστ σας και, ως άσχετη, κατέληξα πως δε μπορώ να βγάλω άκρη! :p Διάβασα και τις ερωτήσεις της Φαίης από πάνω, αλλά πάλι δεν είμαι σίγουρη ότι καλύφθηκα.

Λοιπόν. 1. Χρειάζομαι το κινητό άμεσα,σε 10 μέρες το πολύ να το έχω στα χέρια μου. Επειδή στα καπάκια φεύγω ταξίδι, δεν έχω χρόνο για πειραματισμούς (να δοκιμάσω να κάνω root και τα συναφή που λέτε), οπότε θέλω να το πάρω από κάπου έτοιμο! Από ποιο μαγαζί θα μου προτείνατε να το αγοράσω για άμεση παραλαβή και να είναι και στη "σωστή" κατάσταση; Απαραίτητο είναι να λειτουργεί καλά η κάμερα και η μπαταρία.

2. Τι ακριβώς πρέπει να τους ζητήσω για να μου στείλουν το κινητό έτοιμο; Να το κάνουν rootαρισμα απλώς τους λέω ή πρέπει να πω και ποια συγκεκριμένη έκδοση της rom να βάλουν; Αν ναι,ποια είναι η καλύτερη τελικά για μια νορμαλ χρήση,χωρίς παιχνίδια και υπερβολικά πράγματα; Γιατί έχω χαθεί με τόσες προτάσεις. Πρέπει να τους ζητήσω και κάτι άλλο;

3. Τι είναι τα εξτρα που μπορείς να ζητήσεις από vickmall; :p

4. Αυτά που γράφει στο vickmall στην περιγραφή τι είναι; :O

1) Install the cleaner multi-language rom .

2) Root the phone with SuperSU

3) Install Google play store

Και τέλος, 5. Επειδή δεν ξέρω αν ποτέ θα είμαι σε θέση να του κάνω όλα τα "πειράγματα" που αναφέρετε,θεωρείτε ότι αξίζει να το πάρω και να το κρατήσω όπως μου το έστειλαν;

Συγγνώμη για το τεράστιο ποστ, δε θα το έκανα αν πραγματικά δεν είχα ανάγκη από βοήθεια. Ευχαριστώ!

Αφού θες να το έχεις σε 10 μέρες εγώ στη θέση σου δεν τα παράγγελνα από Κίνα γιατί πρέπει να είσαι πολύ τυχερή για να το παραλάβεις εντός 10ημέρου. Έχεις ελπίδα μόνο αν το παραγγείλεις από κινέζικο κατάστημα που να έχει ευρωπαϊκή αποθήκη και να το στείλει από εκεί. Το vickmall (όντως το καλύτερο και πιο αξιόπιστο κινέζικο κατάστημα) έχει αποθήκη στην Ελλάδα αλλά λέει ότι το Κ3 Note αυτή τη στιγμή είναι out of stock.

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ με όσα σου απάντησε ο akisthegreat πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πας σε ενα καταστημα της wind με την ταυτοτητα σου να σου αλλαξουν δωρεαν την sim.

εχει καποιο προβλημα η wind και αλλαζει ολες τις sim που δουλευουν με καρτα.

οσοι εχουν συμβολαιο δουλευει κανονικα η καρτα τους.

 

Μάλιστα... Σε ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ούτε τεχνικό να βρεις ούτε ειδικό. Είναι πανευκολο να το κανείς και μόνη σου ακολουθώντας βήμα βήμα το βίντεο του κινέζου.

 

παιδιά καλημέρα! δοκίμασα με Kingroot 2 φορές αλλά απέτυχε! Δοκιμάζω με τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και κολλάει σε ένα σημείο εκει με το scatter.txt δε μπορώ να το επιλέξω δε το δέχεται !

Κανένας άλλος τρόπος;;;

 

Aν είναι κάποιος εδώ απο Βέροια ή Θεσσαλονίκη ας μου στειλει pm μήπως βρεθούμε απο κοντά να βοηθήσει! Ευχαριστω :)

Edited by RebekkaZ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα! δοκίμασα με Kingroot 2 φορές αλλά απέτυχε! Δοκιμάζω με τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και κολλάει σε ένα σημείο εκει με το scatter.txt δε μπορώ να το επιλέξω δε το δέχεται !

Κανένας άλλος τρόπος;;;

 

Aν είναι κάποιος εδώ απο Βέροια ή Θεσσαλονίκη ας μου στειλει pm μήπως βρεθούμε απο κοντά να βοηθήσει! Ευχαριστω :)

Βάλε CWM με fastboot

Link to comment
Share on other sites

http://techingreek.com/odigos-root-gia-opiadipote-siskevi-android/

αυτό πώς σας φαίνεται; ειναι για όλα τα android. λέτε ν κανει καμιά ζημιά;

psarogen θα το δοκιμασω αργοτερα κι θα ενημερώσω ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις παρατηρησει, μικρη καθυστερηση του φλας της καμερας? ενω εχει καλο φως με τα δυο led η φωτογραφια ειναι σκοτεινη?

ειμαι με την Androium

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις παρατηρησει, μικρη καθυστερηση του φλας της καμερας? ενω εχει καλο φως με τα δυο led η φωτογραφια ειναι σκοτεινη?

ειμαι με την Androium

Το έχω πάθει μια δύο φορές αλλά δεν το κάνει πάντα. Ίσως να έχει να κάνει με την Ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://techingreek.com/odigos-root-gia-opiadipote-siskevi-android/

αυτό πώς σας φαίνεται; ειναι για όλα τα android. λέτε ν κανει καμιά ζημιά;

psarogen θα το δοκιμασω αργοτερα κι θα ενημερώσω ευχαριστω!

Πέρα από το kingroot το iroot το δοκιμασες; Πάντως ή fastboot μέθοδος είναι ότι πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε official stable 1535 και μερικές φορές σβήνει η οθόνη ενώ χρησιμοποιώ το κινητό. Επιπλέον, μερικές φορές που έχει σβήσει δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα του Power κι έχω οδηγηθεί ουκ ολίγες φορές σε reboot.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την s121 row?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

εντός 10 ημερων και από κίνα ρισκάρεις....

 

Εχουν κι αργιες αυτες τις μερες παλι οι κινεζοι...

Εγω ετσι την πατησα κ εχασα 3-4 μερες στη διαδικασια μεταφορας... :(

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Γιατί δεν κάνεις εσύ την αρχή και να μας πεις εντυπώσεις...?

 

Το εκανα ηδη, απλα ελεγα αν εχει πολλα bugs να μην τησ στησω.....!!!!. καλη ειναι γρηγορη, δουλευουν led, δουλευει καλα το φλας που ειχα προβλημα με την andronium δουλευουν χειρονομιες, αυτα προς στιγμη

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω απλά δεν έχεις διαβάσει τίποτα σχετικά με thread των κινέζικων κινητων.

Όταν σε βρίσκει η ανάγκη το κινέζικο δεν είναι επιλογή γιατί

  • Δεν μπορείς να βασιστείς στα ταχυδρομεία
  • Σχεδόν ποτέ κινέζικο κινητό δεν δουλεύει όπως έρχεται. Όλο και κάποια χαζομάρα γίνεται. Ειδικά εσύ που συζητάς για modding.

Αν δεν έχεις χρόνο να διαβάσεις κάποιες σελίδες τότε απλά εμπιστεύσου το "Σε 10 μέρες θα φύγεις ταξίδι χωρίς κινητό" όπως σου είπαν και οι άλλοι.

Πού κολλάει το αν έχω διαβάσει για άλλα κινέζικα κινητά; Αυτό με ενδιέφερε και για αυτό διάβασα. Δεν είναι και λίγες κοντά στις 400 σελίδες με τόσους τεχνικούς όρους για κάποιον που δεν ασχολείται με αυτά.

Ευχαριστώ πολύ όσους πήρατε χρόνο να μου απαντήσετε! Με βοηθήσατε πολύ! Θα το πάρω το κινητό και θα γράψω αν είναι και μια γνώμη και για τους υπόλοιπους άσχετους που τυχόν ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα από vickmall με τα extra που δίνει

και αυτά τα ακουστικά

http://www.vickmall.com/new-original-xiaomi-piston-3-earphone-2015-in-ear-earphones-wire-control-mic-for-iphone-ipod-android-black.html

μου φάνηκαν καλά...

 

σκεφτόμουν για tempered glass αλλά είπα να δοκιμάσω αυτά που στέλνουν δωράκι και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα! δοκίμασα με Kingroot 2 φορές αλλά απέτυχε! Δοκιμάζω με τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και κολλάει σε ένα σημείο εκει με το scatter.txt δε μπορώ να το επιλέξω δε το δέχεται !

Κανένας άλλος τρόπος;;;

 

Aν είναι κάποιος εδώ απο Βέροια ή Θεσσαλονίκη ας μου στειλει pm μήπως βρεθούμε απο κοντά να βοηθήσει! Ευχαριστω :)

Τί εννοείς δεν το δέχεται;

Βεβαιώσου ότι έχεις κάποια καινούρια έκδοση του SPFlash tool, πχ την 5.1532.00.000 ή νεότερη.

 

 

Εχει δοκιμασει κανεις την s121 row?

Είναι η εργοστασιακή ρομ που έχει Google apps. Βάλε την άφοβα. Μόνο να βάλεις ένα άλλο πρόγραμμα για φωτογραφίες, επειδή αυτό που έχει συμπιέζει πάρα πολύ την εικόνα. Το αποτέλεσμα είναι να δημιουργεί μικρά αρχεία αλλά μειωμένης ευκρίνειας.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα από vickmall με τα extra που δίνει

και αυτά τα ακουστικά

http://www.vickmall.com/new-original-xiaomi-piston-3-earphone-2015-in-ear-earphones-wire-control-mic-for-iphone-ipod-android-black.html

μου φάνηκαν καλά...

 

σκεφτόμουν για tempered glass αλλά είπα να δοκιμάσω αυτά που στέλνουν δωράκι και βλέπουμε...

tempered gloss να βάλεις οπωσδήποτε γιατί η οθόνη χαράζει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετές μέρες με την 1535 ST βαρέθηκα το Vibe UI.

Εβαλα και εγώ Androium 2.1 και με OTA έγινε 2.1.3. Δείχνει πολύ καλή.

Antutu (64bit) 44792, Led notifications με Light Flow κανονικά,

σωστή επικοινωνία με το One Touch Alcatel, Εγγραφή κλήσεων με το ACR,

αφήνω πρός το παρόν το GPS χωρίς Glosnas support, κλειδώνει γρήγορα.

WiFi πολύ καλό (135 Mbps στο σπίτι σε σύνδεση με TPLink TL-WR1043N),

Στις φωτό δεν παρατήρησα κάτι σε σχέση με το flash. Και η κατανάλωση

μπαταρίας δείχνει χαμηλή.

Δοκίμασα πρίν και την AOSP 5.1 LEMONADE V2 αλλά είχα θέματα.

Κάποιες εφαρμογές δεν στήνονταν, είχε lag ..

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...