Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ταινία πρέπει να είναι σχετικά καινούργια το στόρι είναι ότι Μια 40άρα γυναίκα παντρεμένη με οικογένεια και παιδιά συναντά έναν νεαρό γυμνασμένο κτλ και γίνεται ολέθρια σχέση.., αν θυμάμαι καλά η ηθοποιός ήταν ξανθιά.,

 

The Boy Next Door;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ψαχνω για μια ταινια που την ειχε δειξει παλιοα στο αλτερ.ητανε τρεις κοπελες (φιλες)που ειχε χαλασει το αμαξι τους και βρεθηκαν σε ενα ερημικο δασος εκει νομιζω προσπαθησαν να κλεψουν ενα αλλο αμαξι για να φυγουν ομως τις επιασε η αστυνομια της περιοχης και τις βαλανε στα κρατητηρια οι αστυνομικοι αυτοι ομως ηταν διεφθαρμενοι τους πηγαν φαγητο και μια απ τις τρεις κοπελες εδωσε το φαγητο τις σε εναν κρατουμενο που ηατν στο απενααντι κελι. το ιδιο βραδυ ενας απ τους αστυνομικους μπηκε στο κελι των κοριτσιων και προσπαθησε να τις βιασει ο κρατουμενος εκει που κοιμοταν ειδε τον αστυνομικο και καταλαβε οτι κατι δεν πηγενε καλα εκει οι κοπελες αρχιζαν να φωναζουν και ο κρατουμενος προσπαθουσε με καθε τροπο να τις σωσει, εκει μπηκαν και οι αλλοι αστυνομικοι μεσα για να κανουν το ιδιο με το αλλον ο κρατουμενος καταφερε μεσα απ το κελι να χτυπησει εναν απ αυτους πηρε τα κλειδια βγηκε και ετσι εσωσε και τις κοπελες τις πηρε και φυγανε απο κει και προσπαθουσαν να ξεφυγουν. απο κει και περα δεν θυμαμαι τι εγινε . οσα σας ειπα την ειχα δει απ την μεση και μετα. την ταινια την ειχα δει γυρω στο 2005 2006 καπου εκει δν ξερω αν σας βοηθισα καθολου θα περιμενω απαντηση σας ευχαριστω προκαταβολικα.......
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. αν καποιος θυμαται ψαχνω μια ταινια που ειδα πριν 20-25 χρονια. ηταν ξενη ταινια. στυλ καρατε. η υποθεση. ηταν μια παρεα φιλων. ο αρχηγος και ο πλεον σεβαστος ηταν σε αναπηρικη καρεκλα. ξαφνικα καποιος αρχισε να σκοτωνει εναν προς εναν απο αυτην την ομαδα με πολεμικες τεχνες. στο τελος οσοι μεινανε ανακαλυψαν οτι αυτος που ηταν ο δολοφονος ητανο αρχηγος τους που τελικα περπατουσε . χρονια εκανε εξασκηση στο καρατε για να τους εκδικηθει επειδη τον βαλανε πρωτο σε μια ομαδα και επεσε πανω σε μια ναρκη και εμεινε αναπηρος. μηπως θυμαται καποιος αυτην την ταινια; ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι...προσπαθω να θυμηθω μια ταινια! Την ειχα δει πριν 6-7 χρονια στο star, ειναι θριλερ..θυμάμαι ηταν ενα ζευγαρι (ξανθια η γυναικα) σε ενα μεγαλο πλουσιο σπιτι και ειχαν ενα μωρο και αυτη δεν ηταν πολύ καλα στα μυαλα της αλλα δεν θυμαμαι το γιατί...τελος θυμαμαι πως προς το τελειωμα της ταινιας αυτη εθαψε στον κηπο του σπιτιου της μια κουκλα αλλα τελικα ειχε θαψει το μωρο της χωρις να το καταλαβει....ελπιζω να εδωσα αρκετές πληροφοριες ..ευχαριστω! :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι...προσπαθω να θυμηθω μια ταινια! Την ειχα δει πριν 6-7 χρονια στο star, ειναι θριλερ..θυμάμαι ηταν ενα ζευγαρι (ξανθια η γυναικα) σε ενα μεγαλο πλουσιο σπιτι και ειχαν ενα μωρο και αυτη δεν ηταν πολύ καλα στα μυαλα της αλλα δεν θυμαμαι το γιατί...τελος θυμαμαι πως προς το τελειωμα της ταινιας αυτη εθαψε στον κηπο του σπιτιου της μια κουκλα αλλα τελικα ειχε θαψει το μωρο της χωρις να το καταλαβει....ελπιζω να εδωσα αρκετές πληροφοριες ..ευχαριστω! :)

 

Θυμάμαι κάτι σχετικό δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις.

Λεγόταν First Born νομίζω.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι κάτι σχετικό δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις.

Λεγόταν First Born νομίζω.

 

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, :))) ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΘ ΠΑΡΑ ΠΟΛΎ. ..ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, :))) ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΘ ΠΑΡΑ ΠΟΛΎ. ..ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ

 

Να'σαι καλά. Τίποτα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση στο μήνυμα του ppetross από 14-01-2015

Γεια σου φίλε..H πρώτη ταινία,επειδή την έχω δει πολλές φορές,είναι ιταλική.Στα ελληνικά:Η πόλη των ζωντανών νεκρών--City of the living dead (1980)

Edited by Fulci
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ψαχνω για μια ταινια το πολυ μεχρι 10 χρονων ισως κ λιγοτερο αλλα δεν θυμαμαι ουτε τιτλο ουτε ηθοποιους. επαιζε μια ηθοποιος τυπου τσεσικα αλμπα (δεν νομιζω να ειναι αυτη γιατι εψαξα τις ταινιες της) οπου αυτη ειχε εναν αδερφο αρρωστο κ καπου πηγε να ζητησει δουλεια η βοηθεια για τον αδερφο της κατι τετοιο κ εκει ηταν ενας εκατομμυριουχος απ τον οποιο δεχτηκε μια προσκληση για δειπνο σπιτι του με ανταλλαγμα να βοηθησει τον αδερφο της κτλ κτλ κ εκει οταν πηγε ηταν αλλα δεκα ατομα νομιζω αγνωστοι ολοι μεταξυ τους κ επρεπε να αλληλοεξοντωθουν κ οποιος εμενε στο τελος κερδιζε. κατι τετοιο. ταινια τυπου saw2
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ!!! αυτη ειναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σ ευχαριστω πολυ!!! αυτη ειναι!

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ!!! αυτη ειναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σ ευχαριστω πολυ!!! αυτη ειναι!

και ταινιούλα ωραία και παίζει και η Sasha Grey για τους γνωρίζοντες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ψάχνω να βρω τιτλο πολεμικής ταινίας. Την έχω δει τη δεκαετία του 80 από το κρατικό κανάλι που κάθε σάββατο απόγευμα έβαζε πολεμική ταινία. Θυμάμαι χαρακτηριστικά κάποιες σκηνές της. Μια σκηνή ήταν σε ένα χωριό που οι αμερικανοί γίορταζαν και μαλιστα ένας από αυτούς είχε ντυθεί γυναίκα και ο αντίπαλος τους επιτέθηκε αιφνιδιαστικά αφού μπήκε στο χωριό από κάτι τούνελ. Δεύτερη σκηνή που θυμαμαι ήταν προς το τέλος της ταινίας που οι αμερικανοί σκαρφάλωναν σε ένα ύψωμα για να το κατακτήσουν και οι αντίπαλοι τους πυροβολούσαν απο σπηλιές σε βουνο και τέλος αν θυμαμαι καλα υπήρχε αντιπαλότητα μεταξύ 2 αμερικανών γιατί ο ένας έπαιρνε πολυτιμα αντικειμενα απο νεκρούς. Στο τέλος αυτός που έπαιρνε τα αντικειμενα από τους νεκρούς σκοτώθηκε.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, ψάχνω να βρω μία σειρά που έπαιζε αρχές δεκαετίας 90 αν θυμάμαι καλά στην κρατική τηλεόραση γύρω στις 21.00, με κάποιους στρατιώτες με αεροπλάνα που πολεμούσαν robots που στο σώμα τους είχαν ροζ φωσφορίζον φως. Λίγο χαζή η περιγραφή αλλά δε μου βγαίνει κάτι καλύτερο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας ψαχνω το όνομα μιας αμερικανικής κωμωδίας που είχα δει πριν 2-3 χρονια,

 

Ενα νεαρό ζευγάρι λογομαχοι στο σπιτι ενος αλλου ηλικιωμενου ζευγαριου σε τρελή φάση όπου σε ολο το εργο συμβαινουν συμβαντα ο ενας μαλώνει με τον άλλον η συζυγος του γερου με την νεαρη κοπελα νομιζοντας πως ο αντρας της τα εχει μαζι της, παραλληλα στο σπιτι μπαινοβγαινουν διαφοροι που δεν θυμαμε και ο σερβιτορος-οικιακος βοηθος ενας εγχρωμος μεταφερει κοκτειλ συνεχεια σε καποια στιγμη εξω απο το σπιτι φτανουν κατι παπαρατσι που προσπαθουν να βγαλουν θεμα απο το καυγα -μαλλον το ηλικιωμενο ζευγαρι ειναι διασημοι χολυγουντ και τετοια-.., Ενω ο καυγας συνεχιζεται ο κυριος που ειναι δικο του το σπιτι κλειδωνεται στο μπανιο για να αποφυγει το ξυλο απο την γυναικα του και αυτη με ενα πιστολι καταλαθος τον πυροβολει.., μετα ερχεται ασθενοφορο ολοι ηρεμουν και το εργο τελειωνει..,

 

Αν το εχει δει καποιος και θυματε τιτλο ..,ειναι αμερικανικη κωμωδια που βγαζει νοημα σε στυλ εργου εχει ιδιο στυλ με προσωπα να εναλαζονται κτλ με το My Boss's Daughter (2003).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ψάχνω μία ταινία και θα σας περιγράψω τι περίπου γίνεται... Μπαίνει η αστυνομία σ ένα σπίτι, όπου ζει ένα αντρόγυνο με το παιδί τους και συλλαμβάνει τη γυναίκα, η οποία κατηγορείται για φόνο. Την βάζουν φυλακή και ο σύζυγος της προσπαθεί να οργανώσει την απόδραση της. Η γυναίκα έχει κάποιο πρόβλημα υγείας (μάλλον διαβητική) κι έτσι την πηγαίνουν στο νοσοκομείο κι ο άντρας της ντύνεται γιατρός και την βοηθάει να αποδράσει. Μετά πηγαίνουν να βρουν το παιδί τους και προσπαθούν να διαφύγουν από την χώρα.. Αυτά θυμάμαι...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο είναι remake γαλλικής ταινίας. Αξίζουν και τα δύο.

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια ταινία που εχω δει εδώ και κάποια χρόνια αλλα δεν μπορω να θυμηθώ πως λέγετε.. Ειναι με δυο ή τρεις γυναικες που τα εχουν με τον ίδιο άντρα και κάπως νομίζω γνωρίζονται μεταξύ τους αυτές και αποφασίζουν να πάρουν εκδίκηση απο αυτόν και του κάνουν διαφορά όπως το να κανονίζει να βγει με την μια και να εμφανίζεται η άλλη ή να πηγαίνει στο σπιτι της μιας και να βρίσκει την άλλη και να κανει σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Please οποίος ξέρει πως λέγετε ας βοηθήσει, δεν την βρίσκω με τίποτα!! Δεν ειναι το the other woman..
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια ταινία που εχω δει εδώ και κάποια χρόνια αλλα δεν μπορω να θυμηθώ πως λέγετε.. Ειναι με δυο ή τρεις γυναικες που τα εχουν με τον ίδιο άντρα και κάπως νομίζω γνωρίζονται μεταξύ τους αυτές και αποφασίζουν να πάρουν εκδίκηση απο αυτόν και του κάνουν διαφορά όπως το να κανονίζει να βγει με την μια και να εμφανίζεται η άλλη ή να πηγαίνει στο σπιτι της μιας και να βρίσκει την άλλη και να κανει σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Please οποίος ξέρει πως λέγετε ας βοηθήσει, δεν την βρίσκω με τίποτα!! Δεν ειναι το the other woman..

 

Μπας και λες το επεισοδιο με τον Ζαχο Δογκανο; :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

John Tucker Must Die (2006)

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάχνω μια ταινία που εχω δει εδώ και κάποια χρόνια αλλα δεν μπορω να θυμηθώ πως λέγετε.. Ειναι με δυο ή τρεις γυναικες που τα εχουν με τον ίδιο άντρα και κάπως νομίζω γνωρίζονται μεταξύ τους αυτές και αποφασίζουν να πάρουν εκδίκηση απο αυτόν και του κάνουν διαφορά όπως το να κανονίζει να βγει με την μια και να εμφανίζεται η άλλη ή να πηγαίνει στο σπιτι της μιας και να βρίσκει την άλλη και να κανει σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Please οποίος ξέρει πως λέγετε ας βοηθήσει, δεν την βρίσκω με τίποτα!! Δεν ειναι το the other woman..

 

John Tucker Must Die (2006)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα.ψαχνω μια ταινια με δυο ξαδερφια που σκοτωνουν κακους και μετα λενε μια προσευχη και ενας ντεντεκτιβ τους ψαχνει.υπαρχει και ο θειος τους που βγαινει απο την ψυλακη και τους βοηθαει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ψαχνω μια ταινια με δυο ξαδερφια που σκοτωνουν κακους και μετα λενε μια προσευχη και ενας ντεντεκτιβ τους ψαχνει.υπαρχει και ο θειος τους που βγαινει απο την ψυλακη και τους βοηθαει..

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...