Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω μια ταινία που είχαμε δει πριν κάποια χρόνια.. Είναι κινεζική, έχει θέμα δύο κινέζες αδερφές-ορφανες, που είναι επαγγελματιες δολοφόνοι και κάποια στιγμή η μεγάλη σκοτώνεται στο σπίτι τους από κάποιους... Η μεγάλη είναι πολύ όμορφη η μικρή πολύ γλυκιά :D

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια ταινία που είχαμε δει πριν κάποια χρόνια.. Είναι κινεζική, έχει θέμα δύο κινέζες αδερφές-ορφανες, που είναι επαγγελματιες δολοφόνοι και κάποια στιγμή η μεγάλη σκοτώνεται στο σπίτι τους από κάποιους... Η μεγάλη είναι πολύ όμορφη η μικρή πολύ γλυκιά :D
μηπως ειναι αυτη; http://www.imdb.com/title/tt0300620/
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Αν και τείνω προς το Dawson's Creek (τα άλλα είναι πολύ πιο πρόσφατα), δες και το "The O.C.". Νεανική σειρά, διαδραματίζεται στο Orange Country της Καλιφόρνια...

 

Το O.C. το κατέβασα πριν καιρό. Δεν ήταν αυτό που έψαχνα, καθώς δεν μου θύμιζε τίποτα που να είχα ξαναδεί, μου άρεσε όμως πολύ και κόλλησα. Αυτή τη στιγμή είμαι στα μέσα του 3ου κύκλου και μου μένει άλλος ένας κύκλος. Το είχε παίξει παλιά το στάρ?

Link to comment
Share on other sites

Το O.C. το κατέβασα πριν καιρό. Δεν ήταν αυτό που έψαχνα, καθώς δεν μου θύμιζε τίποτα που να είχα ξαναδεί, μου άρεσε όμως πολύ και κόλλησα. Αυτή τη στιγμή είμαι στα μέσα του 3ου κύκλου και μου μένει άλλος ένας κύκλος. Το είχε παίξει παλιά το στάρ?

 

Δε θυμάμαι αν το έδειχνε το Star ή ο ΑΝΤ1. Δε μου αρέσουν καθόλου αυτές οι σειρές και το μόνο που συγκρατώ είναι ότι κάθομαι να δω τηλεόραση και ξενερώνω. :p :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.pgcosmos.gr/movie.php?id=2226

Η ταινία που ψάχνεις είναι το ΣΧΕΔΟΝ ΝΕΚΡΟΙ με την Σάνεν Ντόχερτι απο το ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ και τον Κώστα Μάντιλορ απο τις ταινίες SAW.

Στη περίληψη που έγραψες έχεις κάνει κάποια λαθάκια.... η μάνα της είναι και οχι η γιαγία της....

Η ταινία δεν είναι άγνωστο θριλεράκι...έχει προβληθεί αμέτρητες φορές στην ελληνική τηλεόραση απο τους τηλεοπτικούς σταθμούς STAR,ALPHA,ALTER,KANAΛΙ 5, και το έχουν προβάλει και τηλεοπτικοί περιφεριακοί σταθμοί ΤV ΕΠΙΛΟΓΕΣ (Σέρρες) κ.α. έχει κυκλοφορίσει σε βιντεοκασέτα απο την ΣΠΕΝΤΣΟΣ ΦΙΛΜΣ.

Ο τιτλός που χρησιμοποιούν τα κανάλια είναι ΣΧΕΔΟΝ ΝΕΚΡΟΙ, την τελευταία φορα που το έδειχε ο ALPHA άλλαξε τον τίτλο της ταινίας και την ονόμα σαν ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΣΟΥ EXTRA INFO... έχω ένα ΤV ZAΠΙΝΓΚ του 1999 και γράφει μετρήσεις τηλεθεάσεων και το ΣΧΕΔΟΝ ΝΕΚΡΟΙ έκανε υψηλή τηλεθεάση την εβδομάδα που προβήθηκε.

Την ταινία αυτή εγώ την είχα δει το καλοκαίρι του 2003.. μήπως georgerom ξέρεις από ποιο κανάλι και ποια ημερομηνία προβλήθηκε εκείνο το καλοκαίρι? Θα με βοηθούσες πολύ! Επίσης είχα δυσκολευτεί πολύ να βρω ποια ταινία είναι γιατί αν θυμάμαι καλά στο περιοδικό με τα προγράμματα των καναλιών, εκείνη τη φορά έλεγε λανθασμένα τον τίτλο "they're watching us"..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Ελπιζω να γραφω στο σωστο μερος,γιατι ειμαι καινουρια και δεν εχω ιδεα!!Λοιπον,ψαχνω να βρω και εγω μια ταινια,την οποια την ειχα παρακολουθησει,δυστυχως οχι ολη,σε καποιο απο τα καναλια του novacinema,περιπου πριν 2 χρονια.Ο τιτλος ηταν σχετικα μεγαλος αλλα δεν μπορω με τιποτα να τον θυμηθω.Ειχε να κανει με καποια γραμματα που εγραφαν οι πρωταγωνιστες ο ενας στον αλλον,τα οποια αφηναν σε καποια μεγαλη πετρα-βραχο σε καποιο παρκο και ετσι επικοινωνουσαν.Οι ηθοποιοι δεν ηταν γνωστοι,εστω εγω δεν τους ηξερα.Ενω η Nova δειχνει και ξαναδειχνει τις ταινιες της,δεν την ξαναπροβαλλε ποτε.Μου ειχε κινησει το ενδιαφερον αρκετα,γι'αυτο και ζηταω την βοηθεια σας!!Ευχαριστω πολυυυ!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

 

Ενας φιλος μου ψαχνει μια ταινια, με σουπερ ηρωες ηταν αλλα γελοιους σουπερ ηρωες, θυμαμαι που ανεφερε εναν που ελεγχε μια μπαλα του bowling....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

 

Ενας φιλος μου ψαχνει μια ταινια, με σουπερ ηρωες ηταν αλλα γελοιους σουπερ ηρωες, θυμαμαι που ανεφερε εναν που ελεγχε μια μπαλα του bowling....

Το Kick-*** ήταν κωμωδία με σούπερ ήρωες. Δε θυμάμαι αυτό που λες για τη μπάλα του μπόουλινγκ αλλά ρίξε μια ματιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Ενας φιλος μου ψαχνει μια ταινια, με σουπερ ηρωες ηταν αλλα γελοιους σουπερ ηρωες, θυμαμαι που ανεφερε εναν που ελεγχε μια μπαλα του bowling....

 

Ψάχνεις αυτό...

http://www.imdb.com/title/tt0132347/

Τρομερή κωμωδία! Την μπάλα του bowling την είχε μία γυναίκα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, θα την κοιτάξω :) πρεπει να είναι εντελώς καφριλα ε; :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, θα την κοιτάξω πρεπει να είναι εντελώς καφριλα ε;

 

Μπα, δεν είναι τύπου τρελές σφαίρες. Απλά δεν είναι και βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα... :p

 

Για καφρίλα δες εδώ...

http://www.imdb.com/title/tt0240468/?ref_=sr_1

και ακόμα χειρότερα, εδώ...

http://www.imdb.com/title/tt0357111/?ref_=sr_1

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν είναι τύπου τρελές σφαίρες. Απλά δεν είναι και βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα... :p

 

Για καφρίλα δες εδώ...

http://www.imdb.com/title/tt0240468/?ref_=sr_1

και ακόμα χειρότερα, εδώ...

http://www.imdb.com/title/tt0357111/?ref_=sr_1

 

εμενα σατιρικη με σουπερ ηρωες μου αρεσε πολυ το supermovie..καπως ετσι..superhero movie η ετσι:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

superhero movie, πλακα ειχε :):)

 

κοιτα, αν σκεφτεις οτι αγαπημενες κωμωδιες εχω το και οι θεοι τρελαθηκαν και το Ακρως μυστικο και απορρητο... :p

 

και νομιζω οτι καφρικη ειναι μια ταινια με καποιον που χειριζεται μια μπαλα bowling και χτυπαει κοσμο :p:p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια σειρα και κοντευω να τρελαθω!δεν μπορω να θυμιθω πως την λενε!ληπων ειναι καινουργια,φαντασιας και εχει διαφορους ανθροπους που εχουν υπερφυσικες ιδιοτιτες,μια εχει εναν εχθρικο εαυτο,οταν κοιματε ο αλλος της ευατος ξυπναει,ο αλλος βλεπει το μελλον-το ζωγραφιζει σε πινακες και ειναι και ενα κοριτσι που στην πρωτη σεζον ολοι προσπαθουν να σωσουν!ειναι και ενας κακος αλλα δεν θυμαμε πολλα για αυτον :/ εχει και αλλουσ 2 χαρακτηρες αν θυμαμε καλα.πλιζ αν την ξερει κανεις~
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια σειρα και κοντευω να τρελαθω!δεν μπορω να θυμιθω πως την λενε!ληπων ειναι καινουργια,φαντασιας και εχει διαφορους ανθροπους που εχουν υπερφυσικες ιδιοτιτες,μια εχει εναν εχθρικο εαυτο,οταν κοιματε ο αλλος της ευατος ξυπναει,ο αλλος βλεπει το μελλον-το ζωγραφιζει σε πινακες και ειναι και ενα κοριτσι που στην πρωτη σεζον ολοι προσπαθουν να σωσουν!ειναι και ενας κακος αλλα δεν θυμαμε πολλα για αυτον :/ εχει και αλλουσ 2 χαρακτηρες αν θυμαμε καλα.πλιζ αν την ξερει κανεις~

 

Το Heroes μήπως λες? Το έπαιζε στο Alter.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Ελπιζω να γραφω στο σωστο μερος,γιατι ειμαι καινουρια και δεν εχω ιδεα!!Λοιπον,ψαχνω να βρω και εγω μια ταινια,την οποια την ειχα παρακολουθησει,δυστυχως οχι ολη,σε καποιο απο τα καναλια του novacinema,περιπου πριν 2 χρονια.Ο τιτλος ηταν σχετικα μεγαλος αλλα δεν μπορω με τιποτα να τον θυμηθω.Ειχε να κανει με καποια γραμματα που εγραφαν οι πρωταγωνιστες ο ενας στον αλλον,τα οποια αφηναν σε καποια μεγαλη πετρα-βραχο σε καποιο παρκο και ετσι επικοινωνουσαν.Οι ηθοποιοι δεν ηταν γνωστοι,εστω εγω δεν τους ηξερα.Ενω η Nova δειχνει και ξαναδειχνει τις ταινιες της,δεν την ξαναπροβαλλε ποτε.Μου ειχε κινησει το ενδιαφερον αρκετα,γι'αυτο και ζηταω την βοηθεια σας!!Ευχαριστω πολυυυ!:lol:

 

Πόσοι επικοινωνούσαν με αυτό τον τρόπο; Ανήρ-γυνή; Κάτι άλλο μπορείς να μας πεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω μία ταινία πού είχα δεί πρίν 10 χρόνια περίπου λπν έχει να κάνει με έναν ιπτάμενο διάβολο (είχε φτερά και κέρατα, ρούχα δεν φορούσε) που σκότωνε κόσμο σε μία επαρχιακή πόλη

πρωταγωνίστρια ήταν μία γυναίκα με κοντό μαλλί από όσο θυμάμαι

στο έργο επίσης έπαιζε και ένας άλλος (καλός) άσχημος και περίεργος με καμπούρα και σκούρο δέρμα που ζούσε σε ένα εγκαταλελειμένο διαμέρισμα κάπως στην πορεία συναντιούντε οι δύο πρωταγωνιστές(η κοπέλα με τον άσχημο άνδρα) μία λεπτομέρεια της ταινίας που θυμάμαι έντονα είναι το γεγονός ότι ο σκηνοθέτης πολλές φορές τοποθετεί στα πλάνα στιγμές από το πώς βλέπει ο κακός τα θύματα(κοκκινα και πρασινα θυμάμαι)..

πετούσε πάνω από την πόλη για να βρεί το επόμενο θύμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....

 

ΚΟΛΛΗΣΕ το μυαλό μου...

Δε μπορώ να θυμηθώ τον τίτλο πασίγνωστης ταινίας της δεκαετίας του '70, με διαρροή ραδιενέργειας σε πυρηνικό εργοστάσιο που μολύνει _"ψήνει" όπως χαρακτηριστικά αναφέρεται σε διαλόγους της ταινίας_ εργαζομένους σε αυτό...

Γνωστή και πολύ αξιόλογη ταινία...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε priamus.....και όμως, δεν είναι αυτή....

Σε αυτή που λέω, δεν είναι οι "πρωταγωνιστές" της υπόθεσης δημοσιογράφοι.

Είναι εργαζόμενοι στο εργοστάσιο και η διαρροή δεν είναι απειλή αλλά πραγματικότητα. Προσβάλλονται εργαζόμενοι.

Τους δείχνει να πηγαίνουν για δουλειά αμέριμνοι και, περνώντας από τους ελέγχους, να βρίσκονται μολυσμένοι...να περνάνε από αυτά τα ντους καθαρισμού κλπ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω και εγω μια παλια ταινια επιστιμονικησ φαντασιασ δεν θημαμαι τιποτα παρα μονο μια σκηνη με το παιδι που ηταν πρωταγωνιστης να πεφτει απο ενα μεγαλο σωληνα που χρισιμευε για γεφυρα και να μεταφερεται σε εναν μαγικο κοσμο με μαγικα πλασματα που ηξεραν πολεμικεσ τεχνες οι συμαθητεσ τ τον ενοχλουσαν παρακαλω βοηθεια πωσ λεγεται η ταινια

 

ψαχνω και μια αλλη σειρα που την εδειχνε παλια το σταρ ειχε να κανει με κατι ιπποτες αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ο ενας ιπποτησ ειχε δυναμεισ φωτιας ο αλλος νερου κατι τετοι δεν θυμαμαι και καλα

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να ζητήσω κι εγώ τη βοήθεια σας για μια ταινία που σπάω το κεφάλι μου τόσο καιρό και δεν μπορώ να θυμηθώ τον τίτλο.

 

Η ταινία έχει να κάνει με ένα ζευγάρι μουσικών που συναντιούνται ένα βράδυ κάνουν έρωτα και μετά χάνονται, η γυναίκα μένει έγκυος και γεννά ένα αγοράκι και αν θυμάμαι καλά το έχει δώσει σε ορφανοτροφείο. Το αγοράκι είναι ιδιοφυΐα στη μουσική και κάποια στιγμή καταφέρνουν και βρίσκονται σε μια συναυλία...

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω κι εγώ τη βοήθεια σας για μια ταινία που σπάω το κεφάλι μου τόσο καιρό και δεν μπορώ να θυμηθώ τον τίτλο.

 

Η ταινία έχει να κάνει με ένα ζευγάρι μουσικών που συναντιούνται ένα βράδυ κάνουν έρωτα και μετά χάνονται, η γυναίκα μένει έγκυος και γεννά ένα αγοράκι και αν θυμάμαι καλά το έχει δώσει σε ορφανοτροφείο. Το αγοράκι είναι ιδιοφυΐα στη μουσική και κάποια στιγμή καταφέρνουν και βρίσκονται σε μια συναυλία...

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!

 

 

August Rush

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=oUQ0qxmr2Gc

 

Υπέροχη ταινία :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...