Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη ειναι του 2009 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι του 2009 :p

 

Αυτή μου ήρθε διαβάζοντας την περιγραφή.

 

Αν έχεις κάτι καλύτερο να προτείνεις... :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καθως δεν εχω δει παιδικες ταινιες τοσο παλιες που να ταιριαζουν... δε ξερω μηπως αυτη του 2009 ειναι κανα remake?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ταινια που ειχα δει στον ΑΝΤ1 παλιοτερα...ειναι ενα παιδι (γνωστος ηθοποιος νομιζω) και ειχε καποια παλια παπουτσια μπασκετ...σε εναν αγωνα που ηταν θεατης νομιζω σε γηπεδο πρωταθληματος μπασκετ κανει ενα εντυπωσιακο καρφωμα και πραγματα και τον παιρνουν σε ομαδα κανονικη...εκει ομως δεν μπορουσε να παιξει με τα καινουρια παπουτσια που του εδωσε η ομαδα και εδινε πασες αλλου....ολοι απορουσαν και βρηκε δικαιολογια να παει στα αποδυτηρια να αλλαξει παπουτσια και να παρει τα παλια για να κανει εξαιρετικες επιδοσεις...τα παπουτσια απο οσο θυμαμαι καποιος ηθελε να τα κλεψει...και θυμαμαι οτι επαιζαν διασημοι μπασκετμπολιστες στην ταινια...(nba)

 

επισης μενει με ενα συμπαικτη του...

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ταινια που ειχα δει στον ΑΝΤ1 παλιοτερα...ειναι ενα παιδι (γνωστος ηθοποιος νομιζω) και ειχε καποια παλια παπουτσια μπασκετ...σε εναν αγωνα που ηταν θεατης νομιζω σε γηπεδο πρωταθληματος μπασκετ κανει ενα εντυπωσιακο καρφωμα και πραγματα και τον παιρνουν σε ομαδα κανονικη...εκει ομως δεν μπορουσε να παιξει με τα καινουρια παπουτσια που του εδωσε η ομαδα και εδινε πασες αλλου....ολοι απορουσαν και βρηκε δικαιολογια να παει στα αποδυτηρια να αλλαξει παπουτσια και να παρει τα παλια για να κανει εξαιρετικες επιδοσεις...τα παπουτσια απο οσο θυμαμαι καποιος ηθελε να τα κλεψει...και θυμαμαι οτι επαιζαν διασημοι μπασκετμπολιστες στην ταινια...(nba)

 

επισης μενει με ενα συμπαικτη του...

 

 

Μήπως λες αυτήν;

http://www.imdb.com/title/tt0308506/

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες αυτήν;

http://www.imdb.com/title/tt0308506/

 

χαρουυυυυυυυυυυυυλαααααααααααα:D

ναιι αυτη ειναιι:D

ευχαριστω τοσο πολυ την εψαχνα χρονιααααα:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω τιτλο ταινιας ,3 ωρες διαρκεια, εχει προβληθει σε ελληνικη τηλεοραση .θεμα ενας αμερικανος κατασκευαστης ερχεται σε αγγλικη εξοχη να αγορασει εκτασεις και συναντιεται με ξωτικα και νανους και νεραιδες που θελουν να τον εμποδισουν και μενουν στο σπιτι του. . καποια στιγμη ξεσπαει πολεμος αναμεσα σε ξωτικα και νεραιδες και αυτος οργανωνει το στρατο των ξωτικων. φυσικα ερωτευετα μια ντοπια και ....

 

The Magical Legend of the Leprechauns

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ταινία! Ούτε που κατάλαβα πώς πέρασαν 3 ώρες. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παλιά όταν ο ant1 είχε παιδικο πρόγραμμα τις 12.το μεσημέρι είχε μια σειρά με τίτλο στα Ελληνικά "ανατριχιλες".

Το θυμάστε?

Τον τίτλο στα αγγλικά αν ξέρει κανείς. Ευχάριστο εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά όταν ο ant1 είχε παιδικο πρόγραμμα τις 12.το μεσημέρι είχε μια σειρά με τίτλο στα Ελληνικά "ανατριχιλες".

Το θυμάστε?

Τον τίτλο στα αγγλικά αν ξέρει κανείς. Ευχάριστο εκ των προτέρων.

 

 

Aααχ μεγάλη αγάπη :p

Goosebumps

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Χρειαζομαι βοήθεια για μια φίλη..

Ψάχνει ένα παλιό θριλεράκι με δύο φίλες όπου κάποια στιγμή καταλήγουν να συγκατοικούν και η μία προκειμένου να μοιάσει στην άλλη κουρεύει το μαλλί της.. Στο τέλος πρέπει η μία να σκοτώνει την άλλη..

Ξέρω ότι δεν έχω πολλές πληροφορίες, αλλά κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Χρειαζομαι βοήθεια για μια φίλη..

Ψάχνει ένα παλιό θριλεράκι με δύο φίλες όπου κάποια στιγμή καταλήγουν να συγκατοικούν και η μία προκειμένου να μοιάσει στην άλλη κουρεύει το μαλλί της.. Στο τέλος πρέπει η μία να σκοτώνει την άλλη..

Ξέρω ότι δεν έχω πολλές πληροφορίες, αλλά κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη..

Μάλλον εννοείς το Single White Female. Δε θυμάμαι την υπόθεση, νομίζω ότι έψαχνε συγκάτοικο και δεν ήταν φίλες από πριν, αλλά η σκηνή που κόβει το μαλλί για να της μοιάσει είναι πολύ χαρακτηριστική...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ψαχνω μια ταινια που ειχα δει πριν χρονια στον Αντ1 , νομιζω λεγοταν Η Αποδραση η κατι τετοιο , ηταν με εναν τυπο , στον οποιο διαρηξαν το σπιτι του αν θυμαμαι καλα η του στησανε μια παγιδα κι ενω σκοτωσανε τη γυναικα του μπηκε αυτος φυλακη για το φονο της . Διαδραματιζεται αρκετο καιρο στη φυλακη, δειχνει πως περναει και σε μια φαση πρεπει να μπαινει στη φυλακη ενας απο τους τυπους που του τη στησανε τοτε αρχιζει το ξυλο με αυτον και τα σκηνικα κλπ αν θυμαμαι καλα και μετα αυτος βρισκει τον τροπο να βγει απ τη φυλακη ,γυρναει λιγο στο σπιτι του και αν δε κανω λαθος στο τελος ειναι σε ενα αεροπλανο μικρο ( η υδροπλανο ) και παλευει μεσα με τον τυπο που σκοτωσε τη γυναικα του . Δε ξερω αν βοηθησα αρκετα παντως ηταν αρκετα καλη ταινια και την ψαχνω καιρο...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ τη βοήθεια σας για μια ταινία που είχα δει σαν μικρό παιδί (θα πρέπει να είμουν 10.. 15 χρόνια περίπου από τότε!) και μου είχε αρέσει πολύ τότε, και θα ήθελα να τη ξαναβρώ. Θυμάμαι σχετικά καλά το σενάριο, τον τίτλο όμως..

 

Θυμάμαι ότι η ταινία ασχολείται με μια οικογένεια και τη κόρη της, όπου αυτή κάνει μπαλέτο. Όπως κλασσικά γίνεται στις ταινίες, ο μπαμπάς δεν καταφέρνει να φτάσει στο χορό της μικρής, μαλώνουν, και όταν επιστρέφουν σπίτι, γίνεται ατύχημα και το κοριτσάκι πεθαίνει. Μετά από λίγες μέρες, η ταινία δείχνει τον μπαμπά της να χαζεύει της ζωγραφιές του κοριτσιού και ανάμεσα σε αυτές είναι ένα μεγάλο σπίτι, το οποίο όπως δείχνει στη συνέχεια αυτό το σπίτι το είχε δει ζωγραφισμένο σε πίνακα που πουλιόταν από μαγαζί. Με τις ερωτήσεις του ανακαλύπτει ότι υπάρχει στα αλήθεια, και εκεί βρίσκει το φάντασμα της κόρης του καθώς και φαντάσματα άλλων παιδιών, που στην αρχή δεν μπορούσε να τα δεί, ωστόσο μια γριά που ζούσε εκεί τον βοηθάει σε αυτό.

 

Αυτά θυμάμαι! Πάει το μυαλό σας σε κανένα τίτλο? pleeeeease ?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ τη βοήθεια σας για μια ταινία που είχα δει σαν μικρό παιδί (θα πρέπει να είμουν 10.. 15 χρόνια περίπου από τότε!) και μου είχε αρέσει πολύ τότε, και θα ήθελα να τη ξαναβρώ. Θυμάμαι σχετικά καλά το σενάριο, τον τίτλο όμως..

 

Θυμάμαι ότι η ταινία ασχολείται με μια οικογένεια και τη κόρη της, όπου αυτή κάνει μπαλέτο. Όπως κλασσικά γίνεται στις ταινίες, ο μπαμπάς δεν καταφέρνει να φτάσει στο χορό της μικρής, μαλώνουν, και όταν επιστρέφουν σπίτι, γίνεται ατύχημα και το κοριτσάκι πεθαίνει. Μετά από λίγες μέρες, η ταινία δείχνει τον μπαμπά της να χαζεύει της ζωγραφιές του κοριτσιού και ανάμεσα σε αυτές είναι ένα μεγάλο σπίτι, το οποίο όπως δείχνει στη συνέχεια αυτό το σπίτι το είχε δει ζωγραφισμένο σε πίνακα που πουλιόταν από μαγαζί. Με τις ερωτήσεις του ανακαλύπτει ότι υπάρχει στα αλήθεια, και εκεί βρίσκει το φάντασμα της κόρης του καθώς και φαντάσματα άλλων παιδιών, που στην αρχή δεν μπορούσε να τα δεί, ωστόσο μια γριά που ζούσε εκεί τον βοηθάει σε αυτό.

 

Αυτά θυμάμαι! Πάει το μυαλό σας σε κανένα τίτλο? pleeeeease ?

ειναι το THEY http://www.imdb.com/title/tt0108324/ ωραιο θριλερ πραγματι
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ! Δεν πίστευα ότι θα τη ξανάβρισκα ποτέ αυτή τη ταινία! Μου έκανε εντύπωση ο χαρακτηρισμός σου, 'θρίλερ', και είδα ότι και άλλοι το αποκαλούν δράμα. Εγώ το θυμόμουν σαν οικογενειακή ταινία, δεν θυμάμαι να με είχε τρομάξει τίποτα..

 

anyway, ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ειναι ενα ισπανικο θριλερ λεγεται the hidden face (2011)- La cara oculta (original title). το οποιο θελω να το βρω και δεν το βρισκω στο videoclub γιατι μου λενε θελουν τον ελληνικο τιτλο. ξερετε πως λεγεται στα ελληνικα ή καποιος που το πηρε απο το videoclub να μου πει πως το ζητησε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ειναι ενα ισπανικο θριλερ λεγεται the hidden face (2011)- La cara oculta (original title). το οποιο θελω να το βρω και δεν το βρισκω στο videoclub γιατι μου λενε θελουν τον ελληνικο τιτλο. ξερετε πως λεγεται στα ελληνικα ή καποιος που το πηρε απο το videoclub να μου πει πως το ζητησε?

"Το κρυμμένο πρόσωπο"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας είμαι νέο μέλος στο myphone και θέλω να μου βρείτε μια ταινία που έχω σπάσει το κεφάλι μου να την βρω, μια γυναίκα διηγητε την ιστορία της, την πήρανε από την φτωχή οικογένεια της από μικρή ηλικία και την βάζανε να κάνει έρωτα με μεγάλους, σε μια περιοχή του Βιετνάμ ή της Κίνας (δεν θυμάμαι καλά) την έπαιρνε ένας τύπος (μάλλον αμερικάνος) με μια λιμουζίνα για να του κάνει ερωτά σε κάτι σοκάκια που είχαν κάτι δωμάτια, ο οποίους φόραγε ένα άσπρο κοστούμι…. ο τύπος σαν την προστάτευε…..η κόπελλα τον είχε ερωτευτεί με την πάροδο του χρόνου…….μετά ξέσπασε πόλεμος και ο τύπος με το άσπρο κουστούμι ηρθέ και την έσωσε……Κάπως έτσι την θυμάμαι. για να βοηθήσω περισσότερο μοιάζει με την ταινία «η αναμνήσεις μιας γκέισας (2005)». την είχα δει στην τηλεόραση 1999 η 2000 και από ότι θυμάμαι ήταν σε δυο μέρη…στα βιντεοκλάμπ ήταν νομίζω σε δύο βιντεοκασέτες. δεν ξερώ άμα βοήθησα για να καταλάβετε αλλά please άμα μπορείτε να την βρείτε. έχω σπάσει το κεφάλι μου. ευχαριστώ προκαταβολικά. Edited by mirrorofsorrow
Τροποποίηση κειμένου ώστε να είναι ολόκληρο το μήνυμα ορατό στους χρήστες
Link to comment
Share on other sites

Πού στο τέλος τον ευνουχίζει κιόλας???αν θυμάμαι καλά,καλά αυτό δεν είναι ταινία,τσόντα είναι,δεν μου άρεσε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..!! Εδώ και πολύ καιρό ψάχνω μια ταινία που είχα δει στην net νομίζω πριν κανα 2-3 χρόνια..... Η υπόθεση έχει ως εξής...

Είναι μια κοπέλα η οποία παντρεύεται και κάνει bachelor party όπου έρχεται και ένας στρίπερ τον οποίο ερωτεύεται...αυτός της δίνει μια σοκολάτα ή κάτι τέτοιο την μεθάει κλπ και φεύγει...μετά η κοπέλα τον ψάχνει παντού και παρατάει τον γάμο της για να τον βρει......

Αυτά θυμάμαι πάνω κάτω....ελπίζω να την έχει δει κάποιος και να μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί την ψάχνω απελπισμένααα.....!!:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας είμαι νέο μέλος στο myphone και θέλω να μου βρείτε μια ταινία που έχω σπάσει το κεφάλι μου να την βρω, μια γυναίκα διηγητε την ιστορία της, την πήρανε από την φτωχή οικογένεια της από μικρή ηλικία και την βάζανε να κάνει έρωτα με μεγάλους, σε μια περιοχή του Βιετνάμ ή της Κίνας (δεν θυμάμαι καλά) την έπαιρνε ένας τύπος (μάλλον αμερικάνος) με μια λιμουζίνα για να του κάνει ερωτά σε κάτι σοκάκια που είχαν κάτι δωμάτια, ο οποίους φόραγε ένα άσπρο κοστούμι…. ο τύπος σαν την προστάτευε…..η κόπελλα τον είχε ερωτευτεί με την πάροδο του χρόνου…….μετά ξέσπασε πόλεμος και ο τύπος με το άσπρο κουστούμι ηρθέ και την έσωσε……Κάπως έτσι την θυμάμαι. για να βοηθήσω περισσότερο μοιάζει με την ταινία «η αναμνήσεις μιας γκέισας (2005)». την είχα δει στην τηλεόραση 1999 η 2000 και από ότι θυμάμαι ήταν σε δυο μέρη…στα βιντεοκλάμπ ήταν νομίζω σε δύο βιντεοκασέτες. δεν ξερώ άμα βοήθησα για να καταλάβετε αλλά please άμα μπορείτε να την βρείτε. έχω σπάσει το κεφάλι μου. ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Η Αυτοκρατορία των Αισθήσεων;

http://www.imdb.com/title/tt0074102/

 

Όχι φίλε μου δυστυχώς δεν είναι αυτή………για να βοηθήσω περισσότερο δεν ήταν ιαπωνική παραγωγή…..σε ευχαριστώ πάντως……

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας είμαι νέο μέλος στο myphone και θέλω να μου βρείτε μια ταινία που έχω σπάσει το κεφάλι μου να την βρω, μια γυναίκα διηγητε την ιστορία της, την πήρανε από την φτωχή οικογένεια της από μικρή ηλικία και την βάζανε να κάνει έρωτα με μεγάλους, σε μια περιοχή του Βιετνάμ ή της Κίνας (δεν θυμάμαι καλά) την έπαιρνε ένας τύπος (μάλλον αμερικάνος) με μια λιμουζίνα για να του κάνει ερωτά σε κάτι σοκάκια που είχαν κάτι δωμάτια, ο οποίους φόραγε ένα άσπρο κοστούμι…. ο τύπος σαν την προστάτευε…..η κόπελλα τον είχε ερωτευτεί με την πάροδο του χρόνου…….μετά ξέσπασε πόλεμος και ο τύπος με το άσπρο κουστούμι ηρθέ και την έσωσε……Κάπως έτσι την θυμάμαι. για να βοηθήσω περισσότερο μοιάζει με την ταινία «η αναμνήσεις μιας γκέισας (2005)». την είχα δει στην τηλεόραση 1999 η 2000 και από ότι θυμάμαι ήταν σε δυο μέρη…στα βιντεοκλάμπ ήταν νομίζω σε δύο βιντεοκασέτες. δεν ξερώ άμα βοήθησα για να καταλάβετε αλλά please άμα μπορείτε να την βρείτε. έχω σπάσει το κεφάλι μου. ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Την έχω δει στην τηλεόραση τρεις φορές. Το θέμα ειναι πως δε θυμάμαι τον τίτλο ούτε πώς λέγονται οι ηθοποιοί... :(

 

Μάλιστα είχα ψάξει και το όνομα της ηθοποιού επειδή μου κέντρισε το ενδιαφέρον.

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...