Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εισαι απιστευτη σ'ευχαριστω πολυ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ταινια που εδειξε καποιο σαββατο το τελευταιο μηνα-διμηνο στις 2-3 το βραδυ και μετα ο ant1, που ειναι ενας καθηγητης λευκος που παει στο μπρονξ σε μαυρα παιδια και τους μαθαινει σκακι.... ευχαριστω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ταινια που εδειξε καποιο σαββατο το τελευταιο μηνα-διμηνο στις 2-3 το βραδυ και μετα ο ant1, που ειναι ενας καθηγητης λευκος που παει στο μπρονξ σε μαυρα παιδια και τους μαθαινει σκακι.... ευχαριστω :)

 

Knights of the South Bronx

Πολύ γλυκιά ταινία :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Knights of the South Bronx

Πολύ γλυκιά ταινία :happy:

 

thanks ! :D οντως πολυ ωραια ταινια :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ας ψάξω κι εγώ μία..

 

Πριν αρκετό καιρό είχα πετύχει μια δυο φορές στη ΝΕΤ μια ταινία στην οποία ο καθηγητής ήταν ο Τσάντλερ από τα Φιλαράκια. Μήπως την ξέρει κανείς ;;;

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Ας ψάξω κι εγώ μία..

 

Πριν αρκετό καιρό είχα πετύχει μια δυο φορές στη ΝΕΤ μια ταινία στην οποία ο καθηγητής ήταν ο Τσάντλερ από τα Φιλαράκια. Μήπως την ξέρει κανείς ;;;

 

Πες κι εσύ βρε άνθρωπε κάτι παραπάνω... Μπορεί να μην έχει παίξει μόνο σε μία ταινία τον καθηγητή!

 

Πάντως, μία που έχει δείξει η ελληνική τηλεόραση (δεν ξέρω αν ήταν όμως στη ΝΕΤ) είναι το The Ron Clark Story

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας ψάξω κι εγώ μία..

 

Πριν αρκετό καιρό είχα πετύχει μια δυο φορές στη ΝΕΤ μια ταινία στην οποία ο καθηγητής ήταν ο Τσάντλερ από τα Φιλαράκια. Μήπως την ξέρει κανείς ;;;

 

Δοκίμασε να μπεις στο http://www.imdb.com, να βρεις τον ηθοποιό, και εκει θα έχει στο βιογραφικό του όλες τις ταινίες που έκανε... Δεν μπορει, στάνταρ θα την έχει...!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πες κι εσύ βρε άνθρωπε κάτι παραπάνω... Μπορεί να μην έχει παίξει μόνο σε μία ταινία τον καθηγητή!

 

Πάντως, μία που έχει δείξει η ελληνική τηλεόραση (δεν ξέρω αν ήταν όμως στη ΝΕΤ) είναι το The Ron Clark Story

 

Δεν θυμάμαι τίποτα παραπάνω, συγνώμη.

 

Ναι, αυτή είναι! Ευχαριστώ πολύ! :D

Edited by Student

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ειδα την Μ.Παρσκευη νομιζω στη ΝΕΑ ΤV στο ρεθυμνο που ημουνα,μια ταινια που ηταν ενας δημοσιογραφος που πηγε σενα μπαρ που τραγουδουσε μια,η οποια ηταν μεθυσμενη και μετα του την "επεσε"...Μια αλλη σκηνη εδειχνε μια παρεα παιδιων σενα σπιτι που οταν καποιος προτεινε να παιξουν μπουκαλα και μια κοπελα πηγε να φθγει τα αγορια βιασαν κ κλα τα κοριτσια...το ξερω δεν σας πολυ φωτισα αλλα μηπως ξερει κανεις πως την λενε?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πριν χρονια ειχα δει στο Filmnet ενα θριλερ -περιπετεια το οποιο ξεκινουσε δειχνοντας ενα ατυχημα και υστερα τις ζωες 5 νομιζω διαφορετικων και αγνωστων μεταξυ τους ανθρωπων και σιγα σιγα φαινοταν οτι ολοι αυτοι συνδεονταν μεταξυ τους και ειχαν αμεση σχεση με το ατυχημα που ειχε γινει .Δε θυμαμαι πως λεγοταν αλλα νομιζω οτι ο τιτλος ηταν μια ωρα της ημερας η κατι τετοιο...

Ελπιζω να μπορει να με διαφωτισει κανεις :p

Link to comment
Share on other sites

και γω θυμαμαι μια τετοια αλλα πανε χρονια...

ωρα? μηπως το 24? δεν ξερω δεν το χω δει :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν χρονια ειχα δει στο Filmnet ενα θριλερ -περιπετεια το οποιο ξεκινουσε δειχνοντας ενα ατυχημα και υστερα τις ζωες 5 νομιζω διαφορετικων και αγνωστων μεταξυ τους ανθρωπων και σιγα σιγα φαινοταν οτι ολοι αυτοι συνδεονταν μεταξυ τους και ειχαν αμεση σχεση με το ατυχημα που ειχε γινει .Δε θυμαμαι πως λεγοταν αλλα νομιζω οτι ο τιτλος ηταν μια ωρα της ημερας η κατι τετοιο...

Ελπιζω να μπορει να με διαφωτισει κανεις :p

Μάλλον εννοείς το 11:14

 

Με τη Hilary Swank εντελώς αγνώριστη:

http://www.imdb.com/media/rm3321870848/tt0331811

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν χρονια ειχα δει στο Filmnet ενα θριλερ -περιπετεια το οποιο ξεκινουσε δειχνοντας ενα ατυχημα και υστερα τις ζωες 5 νομιζω διαφορετικων και αγνωστων μεταξυ τους ανθρωπων και σιγα σιγα φαινοταν οτι ολοι αυτοι συνδεονταν μεταξυ τους και ειχαν αμεση σχεση με το ατυχημα που ειχε γινει .Δε θυμαμαι πως λεγοταν αλλα νομιζω οτι ο τιτλος ηταν μια ωρα της ημερας η κατι τετοιο...

Ελπιζω να μπορει να με διαφωτισει κανεις :p

Κάτι από "Βλέπω το Θάνατό σου" μου θυμίζει..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι από "Βλέπω το Θάνατό σου" μου θυμίζει..

 

μαλλον το 2... εγω αλλο ελεγα παντως... θυμασαι τι ατυχημα? με αεροπλανο? αυτοκινητιστικο? σε τρενακι ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το 2... εγω αλλο ελεγα παντως... θυμασαι τι ατυχημα? με αεροπλανο? αυτοκινητιστικο? σε τρενακι ?

 

Στο "Final Destination" δεν αναφέρεται ημερομηνία ή ώρα στον τίτλο, δεν είναι οι ιστορίες 5 (μόνο) ατόμων και δεν αποδεικνύεται στο τέλος ότι συσχετίζονται. Ξεκινάει με το συσχετισμό (ήταν όλοι στο αεροπορικό) και συνεχίζει δείχνοντας ότι δε μπορούν να γλυτώσουν από το θάνατο ό,τι κι αν κάνουν.

Δεν έχει καμία σχέση με την ταινία που ζητήθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι ενταξει ,τα Final Destination τα εχω δει ολα ,καμια σχεση με αυτα, αν και τωρα που το λετε οντως μοιαζει αρκετα το στορυ με αυτα .

Το ατυχημα ηταν αυτοκινητιστικο στο δρομο . Ο τιτλος ειμαι κατα 99% σιγουρος οτι ηταν μια λεξη μονο και συγκεκριμενα μια ωρα της ημερας , ειχα φαει τον κοσμο τοτε να το βρω αλλα τιποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι ενταξει ,τα Final Destination τα εχω δει ολα ,καμια σχεση με αυτα, αν και τωρα που το λετε οντως μοιαζει αρκετα το στορυ με αυτα .

Το ατυχημα ηταν αυτοκινητιστικο στο δρομο . Ο τιτλος ειμαι κατα 99% σιγουρος οτι ηταν μια λεξη μονο και συγκεκριμενα μια ωρα της ημερας , ειχα φαει τον κοσμο τοτε να το βρω αλλα τιποτα ;)

Είχα χρόνια που την είδα, αλλά θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι τα περιστατικά ήταν η ληστεία στο μαγαζί που δούλευε η Swang και ένα τροχαίο

το οποίο έγινε στις 11:14

. Επίσης υπήρχε σχέση μεταξύ των ατόμων, γνωρίζονταν όλοι μεταξύ τους. Στο τέλος ξεδιπλώνεται όλο το στόρι και βλέπεις ότι καθετί που έγινε προκάλεσε το όλο σκηνικό.

 

Δε μπορώ να βρω κάποιο καλό video στο youtube για να βοηθήσω :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα χρόνια που την είδα, αλλά θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι τα περιστατικά ήταν η ληστεία στο μαγαζί που δούλευε η Swang και ένα τροχαίο

το οποίο έγινε στις 11:14

. Επίσης υπήρχε σχέση μεταξύ των ατόμων, γνωρίζονταν όλοι μεταξύ τους. Στο τέλος ξεδιπλώνεται όλο το στόρι και βλέπεις ότι καθετί που έγινε προκάλεσε το όλο σκηνικό.

 

Δε μπορώ να βρω κάποιο καλό video στο youtube για να βοηθήσω :(

 

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0331811/

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

Το ξέρω :)

Τον taketrance βοηθούσα με επιπλέον πληροφορίες μιας και δε θυμάται καλά την ταινία ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο "Final Destination" δεν αναφέρεται ημερομηνία ή ώρα στον τίτλο, δεν είναι οι ιστορίες 5 (μόνο) ατόμων και δεν αποδεικνύεται στο τέλος ότι συσχετίζονται. Ξεκινάει με το συσχετισμό (ήταν όλοι στο αεροπορικό) και συνεχίζει δείχνοντας ότι δε μπορούν να γλυτώσουν από το θάνατο ό,τι κι αν κάνουν.

Δεν έχει καμία σχέση με την ταινία που ζητήθηκε.

Ναι ok αυτή μου ήρθε στο μυαλό διαβάζοντας την περιγραφή και το είπα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω τους ηθοποιους παιδια αυτη πρεπει να ειναι η ταινια , ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι ok αυτή μου ήρθε στο μυαλό διαβάζοντας την περιγραφή και το είπα.

 

γεια σας εχω φαει κ εγω σκαλωμα με μια ταινια που ειχα δει πριν χρονια στον alpha αν θυμαμαι καλα...ηταν ταινια εποχης...με πρωταγωνιστες ασιατικης καταγωγης...με καποιες ακαταλληλες σκηνες...το χαρακτηριστικο ηταν πως μια κοπελιτσα μικρης σχετικα ηλικιας γνωριζει επανω σενα πλοιαριο ενα αντρα μεγαλυτερο,πλουσιο κ ειναι ενας τροπος διαφυγης γιαυτην...κ η μανα της καποια στιγμη κ τα 2 της αδερφια ανακαλυπτουν κατι χρηματα κ δωρα στο σπιτι που ειχε δωσει αυτος ο αντρας στην κοπελιτσα...αυτα πανω-κατω...

ας βοηθησει καποιος...εχω κολλησει...τα νευρα μου!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω φαει κ εγω σκαλωμα με μια ταινια που ειχα δει πριν χρονια στον alpha αν θυμαμαι καλα...ηταν ταινια εποχης...με πρωταγωνιστες ασιατικης καταγωγης...με καποιες ακαταλληλες σκηνες...το χαρακτηριστικο ηταν πως μια κοπελιτσα μικρης σχετικα ηλικιας γνωριζει επανω σενα πλοιαριο ενα αντρα μεγαλυτερο,πλουσιο κ ειναι ενας τροπος διαφυγης γιαυτην...κ η μανα της καποια στιγμη κ τα 2 της αδερφια ανακαλυπτουν κατι χρηματα κ δωρα στο σπιτι που ειχε δωσει αυτος ο αντρας στην κοπελιτσα...αυτα πανω-κατω...

ας βοηθησει καποιος...εχω κολλησει...τα νευρα μου!

Μαλον αναφερεσε στο L'amant (1992) του Jean-Jacques Annaud βασισμενο στο ομοτιτλο μυθιστορημα της Marguerite Duras

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια κωμωδία πριν λιγους μηνες βγηκε στον κινηματογραφο, και θυμαμαι στο τρειλερ ηταν σε ενα αγροτικο και στην καροτσα ηταν ενας και το αγροτικο πηγαινε στον δρομο σε βουναλακια και αυτος πισω πηγαινε πανω κατω...

 

Νομιζω εχει σχεση καποιος και με την Ελλαδα (ενας απο τους ηθοποιους)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια κωμωδία πριν λιγους μηνες βγηκε στον κινηματογραφο, και θυμαμαι στο τρειλερ ηταν σε ενα αγροτικο και στην καροτσα ηταν ενας και το αγροτικο πηγαινε στον δρομο σε βουναλακια και αυτος πισω πηγαινε πανω κατω...

 

Νομιζω εχει σχεση καποιος και με την Ελλαδα (ενας απο τους ηθοποιους)

 

Νομιζω οτι αυτη η ταινια ειναι το Duedate την εχω δει και στην προτινω ανεπιφύλακτα εχει πολυ πλακα

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...