Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σίγουρη ότι μιλάς για τους "3 Σωματοφύλακες" Και γω το έβλεπα :)

 

Oι 3 σωματοφύλακες ήταν σαν τους Thundercats και ζούσαν στο νερό?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια ελληνική σειρά στην οποία πρωταγωνιστής ήταν ο Μιχαλόπουλος, ο οποίος ήταν μαθηματικός σε λύκειο σε ένα νησί και στην πορεία τα έφτιαξε με μια μαθήτρια του. Η σειρά πρέπει να έπαιξε στο star ή στον alpha.

 

 

Ψάχνεις το "Βαθύ Κόκκινο" που είχε παίξει στο Star! :)

Και κάτι ξημερώματα, κάπου το είχε πάρει το μάτι μου, πάλι στο Star!

Link to comment
Share on other sites

Oι 3 σωματοφύλακες ήταν σαν τους Thundercats και ζούσαν στο νερό?

 

Όχι.. Αλλά είχαν το σύνθημα "ένας για όλους και όλοι για έναν"

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω για μια ταινια που ειχα ρωτησει και παλιότερα, αλλά δεν την εχω βρει ακόμα:

 

Θριλεράκι δεκαετίας του '90 (πρεπει να το χα δει τελη '90s-αρχές '00s) στον Αλφα (ή παλιό Σκαι)

 

Το θυμαμαι αρκετά καλά, αλλα δεν μπορεσα να δω πως τελειωνε και μου χει μεινει η απορία - κι επισης μου κανει εντυπωση που δεν μπορω να βρω πουθενά πληροφοριες:

 

Ειναι δυο ραδιοφωνικοι παραγωγοι και φιλοι που κανουν ενα βραδυνο talk show με τηλεφωνηματα ακροατων. Κάποια στιγμη τους παιρνει ενας τηλεφωνο κι αρχιζει να τους διηγείται ενα φόνο που έκανε. Αυτοι το παίρνουν στην πλάκα, αλλα την εκπομπη την ακουει και η ατυνομια και αργότερα τους ειδοποιει πως δεν ειναι καθόλου πλακα, μια και η περιγραφή αντιστοιχουσε σε πραγματικο φόνο και αυτος που τους τηλεφωνησε ηξερε λεπτομερειες που μονο ο δολοφόνος μπορουσε να ξέρει.

Με αυτα τα γεγονότα οι παραγωγοί γινονται διάσημοι και η εκπομπή τους, από κει που πήγαινε χάλια και θα την έκοβαν, γίνεται νούμερο 1. Στο μεταξύ τα τηλεφωνήματα του δολοφόνου συνεχίζονται και τους δίνει λεπτομέρειες και για κάποιο άλλο φόνο, ενω φυσικά η αστυνομια παρακολουθεί πάντα.

 

(βαζω και σποιλερ γιατι εχει ανατροπες)

Στο τέλος αποκαλύπτεται πως τους φόνους τους έκανε ο ενας απ' τους δύο! τα ειχε όλα σχεδιασει στην εντελεια ωστε και αλλοθι να έχει και να γίνει η εκπομπη του διασημη. Οταν το ανακαλυπτει ο άλλος παραγωγος φρικάρει

... μέχρι εκει ειχα δει και μου λειπει το τελος.

 

Αν την ξερει κανενας plz help! (οχι να μου πειτε το τελος, μονο να μου πειτε τιτλο :p) - την ψαχνω χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

ελληνικη ταινια?

 

oχι, οχι ξενη! (Αγγλόφωνη- λογικα Αμερικανικη κατα 90%)

 

ειδες, το θεωρησα δεδομενο ότι λεγοντας "θριλερακι" και περιγράφοντας αστυνομικη υποθεση εννοειται ξενη ταινια...αλλα καλα κανεις και ρωτας :D

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε να ειναι ελληνικη τυπου κοκκινος κυκλος. για αυτο ρωτησα ;) btw κατι μου θυμιζει το στορυ. ρωτησα και την αδερφη μου που εχει δει απειρες ταινιες, την εχει δει, την ξερη αλλα δε γνωριζει τιτλο :p
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω για μια ταινια που ειχα ρωτησει και παλιότερα, αλλά δεν την εχω βρει ακόμα:

 

Θριλεράκι δεκαετίας του '90 (πρεπει να το χα δει τελη '90s-αρχές '00s) στον Αλφα (ή παλιό Σκαι)

 

Το θυμαμαι αρκετά καλά, αλλα δεν μπορεσα να δω πως τελειωνε και μου χει μεινει η απορία - κι επισης μου κανει εντυπωση που δεν μπορω να βρω πουθενά πληροφοριες:

 

Ειναι δυο ραδιοφωνικοι παραγωγοι και φιλοι που κανουν ενα βραδυνο talk show με τηλεφωνηματα ακροατων. Κάποια στιγμη τους παιρνει ενας τηλεφωνο κι αρχιζει να τους διηγείται ενα φόνο που έκανε. Αυτοι το παίρνουν στην πλάκα, αλλα την εκπομπη την ακουει και η ατυνομια και αργότερα τους ειδοποιει πως δεν ειναι καθόλου πλακα, μια και η περιγραφή αντιστοιχουσε σε πραγματικο φόνο και αυτος που τους τηλεφωνησε ηξερε λεπτομερειες που μονο ο δολοφόνος μπορουσε να ξέρει.

Με αυτα τα γεγονότα οι παραγωγοί γινονται διάσημοι και η εκπομπή τους, από κει που πήγαινε χάλια και θα την έκοβαν, γίνεται νούμερο 1. Στο μεταξύ τα τηλεφωνήματα του δολοφόνου συνεχίζονται και τους δίνει λεπτομέρειες και για κάποιο άλλο φόνο, ενω φυσικά η αστυνομια παρακολουθεί πάντα.

 

(βαζω και σποιλερ γιατι εχει ανατροπες)

Στο τέλος αποκαλύπτεται πως τους φόνους τους έκανε ο ενας απ' τους δύο! τα ειχε όλα σχεδιασει στην εντελεια ωστε και αλλοθι να έχει και να γίνει η εκπομπη του διασημη. Οταν το ανακαλυπτει ο άλλος παραγωγος φρικάρει

... μέχρι εκει ειχα δει και μου λειπει το τελος.

 

Αν την ξερει κανενας plz help! (οχι να μου πειτε το τελος, μονο να μου πειτε τιτλο :p) - την ψαχνω χρόνια!

Την είχα δει! Θα σπάσω το κεφάλι μου, αλλά ελπίζω να θυμηθώ τουλάχιστον τον τίτλο!

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε να ειναι ελληνικη τυπου κοκκινος κυκλος. για αυτο ρωτησα ;) btw κατι μου θυμιζει το στορυ. ρωτησα και την αδερφη μου που εχει δει απειρες ταινιες, την εχει δει, την ξερη αλλα δε γνωριζει τιτλο :p

 

Την είχα δει! Θα σπάσω το κεφάλι μου, αλλά ελπίζω να θυμηθώ τουλάχιστον τον τίτλο!

 

Eυχαριστώ!!:)

 

Μα κι εγω σκάω -όχι γιατι ήταν καμια φοβερή ταινία - αλλά γιατί κατι με πιάνει όταν δεν ξέρω το τέλος σε μια ιστορία και μου κολλάει στο μυαλό μεχρι να το μάθω... ασε που ειμαι περιεργη γιατί δεν μπορεσα να τη βρω πουθενα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγω σκάω -όχι γιατι ήταν καμια φοβερή ταινία - αλλά γιατί κατι με πιάνει όταν δεν ξέρω το τέλος σε μια ιστορία και μου κολλάει στο μυαλό μεχρι να το μάθω... ασε που ειμαι περιεργη γιατί δεν μπορεσα να τη βρω πουθενα :confused:

 

Μήπως θυμάσαι κανέναν ηθοποιό; Ή έστω, αν δε θυμάσαι όνομα, αν έχει παίξει και κάπου αλλού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Λοιπόν εγώ ψάχνω μια αρκετά παλιά ταινία.. Είχε παίξει στο σταρ πριν 4, ίσως 5 χρόνια, και από ποιότητα εικόνας-ήχου φαινόταν ότι είναι δεκαετίας 90..

Η υπόθεση είναι η εξής: Ένας παίκτης χόκεϋ στον πάγο παθαίνει ένα ατύχημα και πεθαίνει.. Αλλά φτάνοντας στον "παράδεισο" κάποιος του λέει ότι δεν θα μείνει νεκρός, και ότι θα επιστρέψει σε σώμα γυναίκας! Έτσι, ξυπνά σε ένα κρεβάτι νοσοκομείου και συνειδητοποιεί ότι πλέον είναι γυναίκα! Και μάλιστα επαγγελματίας στο πατινάζ.. Τον γυναικείο ρόλο ίσως έπαιζε η Μέγκ Ράιαν..

Αν γνωρίζει κανείς.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Λοιπόν εγώ ψάχνω μια αρκετά παλιά ταινία.. Είχε παίξει στο σταρ πριν 4, ίσως 5 χρόνια, και από ποιότητα εικόνας-ήχου φαινόταν ότι είναι δεκαετίας 90..

Η υπόθεση είναι η εξής: Ένας παίκτης χόκεϋ στον πάγο παθαίνει ένα ατύχημα και πεθαίνει.. Αλλά φτάνοντας στον "παράδεισο" κάποιος του λέει ότι δεν θα μείνει νεκρός, και ότι θα επιστρέψει σε σώμα γυναίκας! Έτσι, ξυπνά σε ένα κρεβάτι νοσοκομείου και συνειδητοποιεί ότι πλέον είναι γυναίκα! Και μάλιστα επαγγελματίας στο πατινάζ.. Τον γυναικείο ρόλο ίσως έπαιζε η Μέγκ Ράιαν..

Αν γνωρίζει κανείς.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Μήπως είναι το Ice Angel; Δεν το έχω δει, απλά η περίληψη ταιριάζει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Λοιπόν εγώ ψάχνω μια αρκετά παλιά ταινία.. Είχε παίξει στο σταρ πριν 4, ίσως 5 χρόνια, και από ποιότητα εικόνας-ήχου φαινόταν ότι είναι δεκαετίας 90..

Η υπόθεση είναι η εξής: Ένας παίκτης χόκεϋ στον πάγο παθαίνει ένα ατύχημα και πεθαίνει.. Αλλά φτάνοντας στον "παράδεισο" κάποιος του λέει ότι δεν θα μείνει νεκρός, και ότι θα επιστρέψει σε σώμα γυναίκας! Έτσι, ξυπνά σε ένα κρεβάτι νοσοκομείου και συνειδητοποιεί ότι πλέον είναι γυναίκα! Και μάλιστα επαγγελματίας στο πατινάζ.. Τον γυναικείο ρόλο ίσως έπαιζε η Μέγκ Ράιαν..

Αν γνωρίζει κανείς.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Ice Angel?

http://www.imdb.com/title/tt0211426/

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω για μια ταινια που ειχα ρωτησει και παλιότερα, αλλά δεν την εχω βρει ακόμα:

 

Θριλεράκι δεκαετίας του '90 (πρεπει να το χα δει τελη '90s-αρχές '00s) στον Αλφα (ή παλιό Σκαι)

 

Το θυμαμαι αρκετά καλά, αλλα δεν μπορεσα να δω πως τελειωνε και μου χει μεινει η απορία - κι επισης μου κανει εντυπωση που δεν μπορω να βρω πουθενά πληροφοριες:

 

Ειναι δυο ραδιοφωνικοι παραγωγοι και φιλοι που κανουν ενα βραδυνο talk show με τηλεφωνηματα ακροατων. Κάποια στιγμη τους παιρνει ενας τηλεφωνο κι αρχιζει να τους διηγείται ενα φόνο που έκανε. Αυτοι το παίρνουν στην πλάκα, αλλα την εκπομπη την ακουει και η ατυνομια και αργότερα τους ειδοποιει πως δεν ειναι καθόλου πλακα, μια και η περιγραφή αντιστοιχουσε σε πραγματικο φόνο και αυτος που τους τηλεφωνησε ηξερε λεπτομερειες που μονο ο δολοφόνος μπορουσε να ξέρει.

Με αυτα τα γεγονότα οι παραγωγοί γινονται διάσημοι και η εκπομπή τους, από κει που πήγαινε χάλια και θα την έκοβαν, γίνεται νούμερο 1. Στο μεταξύ τα τηλεφωνήματα του δολοφόνου συνεχίζονται και τους δίνει λεπτομέρειες και για κάποιο άλλο φόνο, ενω φυσικά η αστυνομια παρακολουθεί πάντα.

 

(βαζω και σποιλερ γιατι εχει ανατροπες)

Στο τέλος αποκαλύπτεται πως τους φόνους τους έκανε ο ενας απ' τους δύο! τα ειχε όλα σχεδιασει στην εντελεια ωστε και αλλοθι να έχει και να γίνει η εκπομπη του διασημη. Οταν το ανακαλυπτει ο άλλος παραγωγος φρικάρει

... μέχρι εκει ειχα δει και μου λειπει το τελος.

 

Αν την ξερει κανενας plz help! (οχι να μου πειτε το τελος, μονο να μου πειτε τιτλο ) - την ψαχνω χρόνια!

 

just_a_comment, νομίζω ότι τη βρήκα!! "Power 98" με τον Eric Roberts; Για δες, μήπως είναι αυτή. Ορίστε και link από wikipedia, αν και έχει spoilers...

Edited by captum

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ψαχνω να βρω μια ταινια,της οποιας δε θυμαμαι τον τιτλο,την ειχα δει πολυ παλια 95/97 νομιζω mega η star.μεχρι το σημειο που ειδα(την εδειξαν πολυ αργα και ημουν του δημοτικου ακομα):ενα αεροπλανο γεματο κοσμο περναει μεσα απο μια "πυλη" που εμοιζε με το βοριο σελας :lol::lol::lol: αν θυμαμαι καλα και φτανει σε ενα φαινομενικα ιδιο αεροδρομιο με τον προορισμο του.μονο που εκει που εφτασαν δεν υπαρχουν αλλοι ανθρωποι,ο χρονος ειναι σταματημενος και υπαρχουν και κατι παραξενα πλασματα που αρχιζουν και τρωνε/εξαφανιζουν(?) τα παντα στο περασμα τους...μεχρι εκει θυμαμαι.ελπιζω καποιος να την εχει δει και να θυμαται κατι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ψαχνω να βρω μια ταινια,της οποιας δε θυμαμαι τον τιτλο,την ειχα δει πολυ παλια 95/97 νομιζω mega η star.μεχρι το σημειο που ειδα(την εδειξαν πολυ αργα και ημουν του δημοτικου ακομα):ενα αεροπλανο γεματο κοσμο περναει μεσα απο μια "πυλη" που εμοιζε με το βοριο σελας :lol::lol::lol: αν θυμαμαι καλα και φτανει σε ενα φαινομενικα ιδιο αεροδρομιο με τον προορισμο του.μονο που εκει που εφτασαν δεν υπαρχουν αλλοι ανθρωποι,ο χρονος ειναι σταματημενος και υπαρχουν και κατι παραξενα πλασματα που αρχιζουν και τρωνε/εξαφανιζουν(?) τα παντα στο περασμα τους...μεχρι εκει θυμαμαι.ελπιζω καποιος να την εχει δει και να θυμαται κατι.

Ίσως το Langoliers, βασισμένο στο διήγημα του Stephen King;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το Ice Angel; Δεν το έχω δει, απλά η περίληψη ταιριάζει...

 

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά!! Είστε απίθανοι!! :up:

Link to comment
Share on other sites

Είναι μία σειρά που έβλεπα πολύ μικρός και θυμάμαι μόνο κάποια πράγματα από το τέλος.

Αν κάποιος καταφέρει να βρει ποια είναι θα εντυπωσιαστώ.

 

Τον πρωταγωνιστή αν θυμάμαι καλά τον έλεγαν Nick και ήταν γύρω στα 20. Αυτός τα είχε με μία ξανθιά η οποία κάποια στιγμή τον παράτησε. Στο τέλος πάει να τον βρει την ώρα που παίζει ένα αγώνα μποξ. Αυτός τη βλέπει την ώρα που πλησιάζει στο ρινγκ και του αποσπά την προσοχή. Τότε τρώει ένα δυνατό χτύπημα από τον αντίπαλο και πεθαίνει. Αυτή τρέχει πάνω του κλαίγοντας και νομίζω κάπου εκεί τελείωσε.

 

Δυστυχώς δε θυμάμαι κάτι άλλο.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

just_a_comment, νομίζω ότι τη βρήκα!! "Power 98" με τον Eric Roberts; Για δες, μήπως είναι αυτή. Ορίστε και link από wikipedia, αν και έχει spoilers...

ουάου! αυτή είναι!! 1000 ευχαριστώ!!!:thanks:

 

κι επαιζαν και γνωστοι ηθοποιοί...αλλά πραγματικα δεν τους θυμόμουν καθόλου!

 

Τελεια, άλλο ένα απο τα κινηματογραφικά απωθημένα βγαίνει απο τη λίστα μου. Και να ναι καλα το imdb, το youtube και το myphone, δε μου χουν μεινει και πολλά ακόμα ;)

 

BTW: η περιγραφή του Chryssostomou παραπάνω μου θύμισε μια άλλη ταινία της οποίας είχα δει μόνο τα πρώτα λεπτά και μου χε φανει ενδιαφερουσα για (μεταφυσικο/sci-fi λογικα) θριλερακι, αλλά πάλι δεν εχω ιδεα ποια ηταν -πρεπει να ναι γνωστη ομως: ενα αεροπλανο εκτελει νυχτερινη πτήση και κάποια στιγμη εξαφανίζονται οι μισοι επιβάτες και μενουν μόνο όσοι τους ειχε παρει ο ύπνος, οι οποιοι φυσικά τρώνε φρίκη όταν ξυπνανε και συνειδητοποιουν οτι λειπουν οι μισοι... - μεχρι εκει ειχα δει :p

Link to comment
Share on other sites

BTW: η περιγραφή του Chryssostomou παραπάνω μου θύμισε μια άλλη ταινία της οποίας είχα δει μόνο τα πρώτα λεπτά και μου χε φανει ενδιαφερουσα για (μεταφυσικο/sci-fi λογικα) θριλερακι, αλλά πάλι δεν εχω ιδεα ποια ηταν -πρεπει να ναι γνωστη ομως: ενα αεροπλανο εκτελει νυχτερινη πτήση και κάποια στιγμη εξαφανίζονται οι μισοι επιβάτες και μενουν μόνο όσοι τους ειχε παρει ο ύπνος, οι οποιοι φυσικά τρώνε φρίκη όταν ξυπνανε και συνειδητοποιουν οτι λειπουν οι μισοι... - μεχρι εκει ειχα δει :p

 

Η ίδια είναι, langoliers :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!ξερει κανεις που μπορουμε να την βρουμε?

 

torrents....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια είναι, langoliers :)

χα! καλό! το φανταστηκα οτι μπορει να ταν κι η ίδια, αλλα είχα δει μόνο τα πρώτα λεπτά (μεχρι τις πρωτες διαφημισεις :p) οποτε δεν μπορουσα να ξερω...:)

 

Αν και εξαντλησα τα περιθώρια ερωτήσεων γι'αυτό το μηνα (ν'αφήσω και καναν άλλο να ρωτήσει :p:O ) θα σας βάλω κι ένα τελευταίο:

 

[μου προέκυψε με όλη αυτή τη ρετρομανία για παιδικά που έχει ενσκύψει στο facebook]: ένα παιδικό, όχι πολύ παλιό (δεν το έβλεπα μικρή, αλλά πριν από 6-8 χρόνια περίπου για το χαβαλέ) που έπαιζε σε ένα κρατικό κανάλι -μαλλον Ετ3- και λεγόταν "οι τρελοκούνελοι" το θυμάται κανείς?

 

Ηταν μια οικογένεια κουνελιών που ήταν τελείως αφασία και έμπλεκαν σε σουρρεαλιστικές καταστάσεις με κορυφαίους 'ο,τι-να-ναι' διαλόγους... Νομίζω το χρησιμοποιούσαν και σα σλόγκαν έλεγαν πχ "ποιος θα λύσει το πρόβλημα? - ΟΙ-ΤΡΕ-ΛΟ-ΚΟΥ-ΝΕ-ΛΟΙ!" :lol:

Γενικά ήταν απο τα παιδικά που τα απολαμβάνεις πιο πολύ ως μεγάλος γιατί καταλαβαίνεις το ποσο κουλά είναι... Ξερει κανεις τον original τιτλο?? Γιατι ως "τρελοκούνελοι" δεν το βρίσκω...

 

Εδιτ: ΑΚΥΡΟ το βρήκα

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!

 

Ψαχνω μια αρκετα παλια ταινια!!!Δεν ξερω και πολλα για την συγκεκριμενη ταινια παρα μονο το οτι ειναι ασπρομαυρη και ειναι τυπου μυστηριου και κωμωδιας μαζι!!!

Η υποθεση ειναι:

Μαζευονται διαφοροι διασημοι ντεντεκτιβ σ ενα σπιτι για να λυσουν ενα μυστηριο... οπου ο μπατλερ ειναι τυφλος και η μαγειρισα κουφη!!!Δυστυχως δε θυμαμαι τιποτα περισσοτερο :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...