Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαχνω μια ταινια αν μπορειτε να με βοηθησετε πως λεγεται , το ειχα δει πριν 2 χρονια αν θυμαμαι καλα και βασιζοτανε ελεγε σε αληθινα γεγονοτα, ηταν θριλερ. η υποθεση ηταν και καλα στην Γαλλια οπου συμοριες ανηλικων τρομοκρατουσαν σπιτια στην εξοχη και στο τελος εμπαιναν μεσα και παιζαν με τους ιδιοκτητες μεχρι που τους σκοτωναν..
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ταινια αν μπορειτε να με βοηθησετε πως λεγεται , το ειχα δει πριν 2 χρονια αν θυμαμαι καλα και βασιζοτανε ελεγε σε αληθινα γεγονοτα, ηταν θριλερ. η υποθεση ηταν και καλα στην Γαλλια οπου συμοριες ανηλικων τρομοκρατουσαν σπιτια στην εξοχη και στο τελος εμπαιναν μεσα και παιζαν με τους ιδιοκτητες μεχρι που τους σκοτωναν..

 

Frontière(s) ??

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυτο δυστηχως.. απ οτι θυμαμαι δν ηταν γαλλικο το εργο αγγλικο ητανε απλα στο τελος οταν τελειωνε ελεγε πως υπαρχουν συμμοριες στην Γαλλια που το κανουν αυτο.. και τελειωνει με μια σκηνη οπου τα ανηλικα παιδια αφου σκοτωσαν μια οικογενεια εχει ξημερωσει και ερχετε το σχολικο να τα παρει.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ταινια αν μπορειτε να με βοηθησετε πως λεγεται , το ειχα δει πριν 2 χρονια αν θυμαμαι καλα και βασιζοτανε ελεγε σε αληθινα γεγονοτα, ηταν θριλερ. η υποθεση ηταν και καλα στην Γαλλια οπου συμοριες ανηλικων τρομοκρατουσαν σπιτια στην εξοχη και στο τελος εμπαιναν μεσα και παιζαν με τους ιδιοκτητες μεχρι που τους σκοτωναν..

 

δεν ειναι αυτο δυστηχως.. απ οτι θυμαμαι δν ηταν γαλλικο το εργο αγγλικο ητανε απλα στο τελος οταν τελειωνε ελεγε πως υπαρχουν συμμοριες στην Γαλλια που το κανουν αυτο.. και τελειωνει με μια σκηνη οπου τα ανηλικα παιδια αφου σκοτωσαν μια οικογενεια εχει ξημερωσει και ερχετε το σχολικο να τα παρει.

Νομίζω λες το "Ils" (στα Ελληνικά "Εκείνοι")

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω μια ταινια με εναν τυπο ο οποιος οταν πηγαινε λυκειο η πανεπιστημιο ηταν υπερβαρος και στην απεξω σε γυναικες παρεες και τα γνωστα τελος παντων αυτης της περιοδου. Μετα ομως εχασε ολα τα κιλα του και εγινε πολυ ωραιος τυπος και στην συνεχεια τον ξανασυνατουσαν διαφοροι απο εκεινη την περιοδο και ειδικα οι γυναικες που τον κυνηγουσαν η μια μετα την αλλη. Μηπωςς ξερετε τον τιτλο?

 

Η ταινια πρεπει να ειναι αμερικανικη

 

Σορρυ για την ελλειψη τονων ειναι προβλημα του πληκτρολογιου.

http://www.paybox.me/r/syrvagah

PAYMENT PROCCESSOR ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΤΟ PAYPAL. ΔΩΡΟ 25 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ACCOUNT;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω μια ταινια με εναν τυπο ο οποιος οταν πηγαινε λυκειο η πανεπιστημιο ηταν υπερβαρος και στην απεξω σε γυναικες παρεες και τα γνωστα τελος παντων αυτης της περιοδου. Μετα ομως εχασε ολα τα κιλα του και εγινε πολυ ωραιος τυπος και στην συνεχεια τον ξανασυνατουσαν διαφοροι απο εκεινη την περιοδο και ειδικα οι γυναικες που τον κυνηγουσαν η μια μετα την αλλη. Μηπωςς ξερετε τον τιτλο?

 

Η ταινια πρεπει να ειναι αμερικανικη

 

Σορρυ για την ελλειψη τονων ειναι προβλημα του πληκτρολογιου.

 

Μήπως λες το Just Friends;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες το Just Friends;

 

THANKS MAN. Αυτο πρεπει να'ναι;)

http://www.paybox.me/r/syrvagah

PAYMENT PROCCESSOR ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΤΟ PAYPAL. ΔΩΡΟ 25 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ACCOUNT;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λες το "Ils" (στα Ελληνικά "Εκείνοι")

 

Τα σχόλια παντως με παραπέμπουν σε μια φοβερη ταινια του Μικαελ Χανεκε με τον τιτλο Funny Games. Ειναι γερμανική αλλα τωρα τελευταια εμαθα πως εχει γυριστει ενα sequel στην αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια παντως με παραπέμπουν σε μια φοβερη ταινια του Μικαελ Χανεκε με τον τιτλο Funny Games. Ειναι γερμανική αλλα τωρα τελευταια εμαθα πως εχει γυριστει ενα sequel στην αμερική.

 

Ναι, όντως και εγώ αυτό σκέφτηκα, αλλά δε νομίζω πως τα παιδιά ήταν σε ηλικία ώστε στο τέλος να τα παίρνει το σχολικό :) Δε θυμάμαι κιόλας.:confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια ξενη ταινια,ψιλοθριλερ,την ειχε παιξει παλια πολλες φορες ο αντ1 και το σταρ,αν θυμαμαι καλα 1992-1995,και ειναι με εναν μανιακο ο οποιος βγαινει απο την ψιχιατρικη κλινικη και ερωτευεται παραφορα μια κοπελα!ο ελληνικος τιτλος της ηταν ανεγξελεκτες καταστασεις,αλλα δεν πρεπει να ειναι ο σωστος τιτλος!ο ηθοποιος που υποδυεται τον ψυχακια πρεπει αν δεν κανω λαθος να ειναι ο Ρομπ Λοου,δεν θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry, ξέρω ότι είναι long-shot η προσπάθεια να βρω αυτή την ταινία, αλλά θα προσπαθήσω:

 

Πρόκειται για μία παλιά ταινία, όπου όλες -ή σχεδόν όλες- οι σκηνές διαδραματίζονται μέσα σε μία pub. Εκεί, υπάρχει ένας πρωταγωνιστής ο οποίος κάθεται σε μία πολυθρόνα και μιλά με διαφορετικούς ανθρώπους, έναν κάθε φορά, οι οποίοι μπαίνουν. Ο κάθε "επισκέπτης" που μιλά με τον πρωταγωνιστή έχει κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό, δλδ είναι ένας ζητιάνος, ένας ευγενής, κλπ. Πιάνουν έτσι μία ανάλογη κουβέντα κάθε φορά, με ίσως κάπως φιλοσοφικό στυλ.

 

Χμ...ξέρω ότι ζητάω πολλά, αλλά αν κάποιος μπορεί να αναγνωρίσει την ταινία, τον ευχαριστώ πολύ!

 

Την είχα δει πριν αρκετά χρόνια στο κανάλι της Βουλής, και παρ'ότι αργά, μπορώ να πω ότι με είχε καθηλώσει για αρκετή ώρα...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω 2 ταινιες οι οποιες εχουν προβληθει στην τηλεοραση , μαλλον γνωστες πρεπει να ειναι αλλα δεν ξερω τον τιτλο καμιας....

 

Την πρωτη την ειχα δει στον ΑΝΤ1 πριν 4-5 χρονια ,ηταν ενας τυπος που μπηκαν στο σπιτι του μια μερα κατι ληστες και σκοτωσαν τη γυναικα του .Μετα νομιζω μπηκε επιτηδες στη φυλακη αυτος απο μονος του και συνεχεια εκανε οτι χειροτερο μπορουσε για να μεταφερθει στη φυλακη μεγιστης ασφαλειας ωστε να βρει αυτους που σκοτωσανε τη γυναικα του και τελικα στο τελος τα καταφερνει και απο τις τελευταιες σκηνες αν θυμαμαι καλα ειναι αυτος με τον δολοφονο ,σε ενα αεροπλανο μεσα μονο οι 2 τους και παλευουν εκει οπου τελικα τον σκοτωνει ..νομιζω "η αποδραση " ειχε τιτλο αλλα δε μπορω να το βρω πουθενα ετσι...

 

Η δευτερη ηταν στο ΣΤΑΡ πριν 2-3 χρονια ,χριστουγεννα , σαν κωμωδια -ερωτικη ιστορια ηταν , ενας τυπος που γνωριζει τυχαια μια γυναικα ,βγαινουν ενα βραδυ και αν θυμαμαι καλα αυτη γραφει το τηλεφωνο της σε ενα χαρτι και το βαζει σε ενα βιβλιο ενος παλιατζη στο δρομο και απο τοτε δεν τη ξαναβλεπει . Μετα απο χρονια ,ενω εχουν διαφορετικες ζωες ,ο αλλος εχει βαρεθει να την ψαχνει αλλα χωρις αποτελεσμα, βρισκει τυχαια το βιβλιο αυτο με το τηλεφωνο της και τη βρισκει ξανα ενω αυτη ειναι στα προθυρα γαμου αλλα τελικα καταληγουν μαζι...

 

Αν γνωριζει κανεις καποια απο τις 2 θα ημουν ευγνωμων:)

Link to comment
Share on other sites

H 2η: πρεπει να λες το Serendipity (2001) Κλασική χριστουγενιάτικη RomCom, από τις καλές στο είδος της πιστεύω (ε, τουλάχιστον έχει ψαγμενο τιτλο...)
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ,σε ευχαριστω πολυ :)

 

Το θυμομουν οτι επαιζε ο Κιουζακ αλλα ξεχασα να το αναφερω :p

Link to comment
Share on other sites

Μια ταινια οπιος μπορει να τη βρει..την ειχα πετυχει σε βιντεοκλαμπ σε κασσετα αλλα οσες φορες και να την εβλεπα εκει δεν ετυχε να τη παρω να τη δω.και μετα βγηκαν τα ντι βι ντι <τοσο παλια μιλαμε λολ>και πηγαν σε καπια αλλα ραφια τις κασσετες και ηταν σαν να εξαφανιστηκε.

Απο αυτα τα λιγα που διαβασα στην υποθεση της κασσετας ηταν πως μια παρεα παιδιων <μαλον σε μια εκδρομη> βρεθηκαν σε καπιο πυργο ωπου εμενε ενας βαρωνος κατι τετιο.το βραδι λοιπον ακουστηκε ενα ουρλιαχτο ζωου και απο κει αρχισε το ελα να δεις:cry:.ηταν δηλ ταινια με λυκανθρωπους.:)

Αυτο με το στορι αν τη ξερει κανεις ...

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουνα πρόσφατα μια ταινία που την έχω δει κάμποσες φορές μικρή (πριν 12-15 χρόνια), από αυτές του Μέγκα/Αντ1 τα Σαββατοκύριακα, και συνειδητοποίησα ότι δεν έχω ιδέα πως την έλεγαν...

 

Δεκαετία του '80 - βία αρχές '90 ήταν, με ένα νεαρό ζευγάρι (εφηβοι-τελειόφοιτοι λυκείου) που ειναι ερωτευμένοι και η κοπέλα μένει έγκυος και το σκάνε από τα σπίτια τους. Χαρακτηριστική σκηνή είναι εκεί που παντρεύονται μέσα σ' ένα μπακάλικο (?) τύπου 7/11, με κάτι ψεύτικες βέρες (μπορεί να ήταν και τσιγκακια απο κουτακι αναψυκτικού-αλλά αυτό μπορεί να ναι κι απο άλλη ταινία - δε θυμαμαι :p)

 

Τέλος πάντων ενώ όλα ξεκινάνε ρομαντικά, στην πορεια αντιμετωπίζουν ένα σωρό αναποδιές, αρχίζουν οι τσακωμοί κλπ, με αποκορύφωμα όταν γεννάει η κοπέλα, που παθαίνει επιλόχεια κατάθλιψη και δε θέλει ούτε να βλέπει το μωρό.

 

Μέχρι εκεί θυμαμαι, το μπερδεύω και λίγο με το 9 months, αλλά υποθέτω ότι είχε χάπι εντ γιατί, όπως είπα, ήταν ταινία "μέγκα, απόγευμα Σ/Κ" (rom-com με ελαφρύ κοινωνικό δράμα)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουνα πρόσφατα μια ταινία που την έχω δει κάμποσες φορές μικρή (πριν 12-15 χρόνια), από αυτές του Μέγκα/Αντ1 τα Σαββατοκύριακα, και συνειδητοποίησα ότι δεν έχω ιδέα πως την έλεγαν...

 

Δεκαετία του '80 - βία αρχές '90 ήταν, με ένα νεαρό ζευγάρι (εφηβοι-τελειόφοιτοι λυκείου) που ειναι ερωτευμένοι και η κοπέλα μένει έγκυος και το σκάνε από τα σπίτια τους. Χαρακτηριστική σκηνή είναι εκεί που παντρεύονται μέσα σ' ένα μπακάλικο (?) τύπου 7/11, με κάτι ψεύτικες βέρες (μπορεί να ήταν και τσιγκακια απο κουτακι αναψυκτικού-αλλά αυτό μπορεί να ναι κι απο άλλη ταινία - δε θυμαμαι :p)

 

Τέλος πάντων ενώ όλα ξεκινάνε ρομαντικά, στην πορεια αντιμετωπίζουν ένα σωρό αναποδιές, αρχίζουν οι τσακωμοί κλπ, με αποκορύφωμα όταν γεννάει η κοπέλα, που παθαίνει επιλόχεια κατάθλιψη και δε θέλει ούτε να βλέπει το μωρό.

 

Μέχρι εκεί θυμαμαι, το μπερδεύω και λίγο με το 9 months, αλλά υποθέτω ότι είχε χάπι εντ γιατί, όπως είπα, ήταν ταινία "μέγκα, απόγευμα Σ/Κ" (rom-com με ελαφρύ κοινωνικό δράμα)

τη συγκεκριμενη την ειδα και γω πολλες φορες και ηταν συμπαθητικη για την εποχη της.. με την μολι ρικουολντ ειναι αυτη http://www.fandango.com/forkeeps_v18130/summary
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας για μία παλιά ταινία. Την είδα μία φορά (νομίζω ήταν στο MEGA) παραμονή Χριστουγέννων. Ήταν σαν παραμύθι, αλλά με ηθοποιούς.

Δε θυμάμαι πάρα πολλά από την υπόθεση. Η ιστορία είναι γύρω από ένα παιδί που μένει με κάποια θεία ή γιαγιά η οποία είναι μάγισσα ή νεράιδα. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι όταν ο μικρός χοροπηδούσε πάνω στο παλιό της στρώμα, κάτω στη Γη χιόνιζε. Υπήρχε και μία κακιά θεία/γιαγιά η οποία ήθελε να μένει και μαζί της ο μικρός...

Ο πιτσιρικάς κοιτούσε από ένα τζάμι κάτω στη Γη και έβλεπε μια κοπελίτσα στην ηλικία του που ζούσε με τους γονείς της. Ήθελε να κατεβεί να τη γνωρίσει αλλά η θεία δεν τον άφηνε. Σαν να ήθελε να τον προστατέψει, αν κατέβαινε στη γη θα άρχιζε να μεγαλώνει ενώ μαζί της θα ήταν πάντα μικρός. Στο τέλος νομίζω ότι πήγε και βρήκε το κοριτσάκι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τη συγκεκριμενη την ειδα και γω πολλες φορες και ηταν συμπαθητικη για την εποχη της.. με την μολι ρικουολντ ειναι αυτη http://www.fandango.com/forkeeps_v18130/summary

A μπράβο! αυτή λέω - ευχαριστώ!! Κι εμενα τότε (στα 11-12) μου άρεσε, αλλά έτσι όπως τη βλέπω την περίληψη μου κάνει σε συντηρητούκλα - με ηθικό δίδαγμα....

 

Θέλω τα φώτα σας για μία παλιά ταινία. Την είδα μία φορά (νομίζω ήταν στο MEGA) παραμονή Χριστουγέννων. Ήταν σαν παραμύθι, αλλά με ηθοποιούς.

Δε θυμάμαι πάρα πολλά από την υπόθεση. Η ιστορία είναι γύρω από ένα παιδί που μένει με κάποια θεία ή γιαγιά η οποία είναι μάγισσα ή νεράιδα. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι όταν ο μικρός χοροπηδούσε πάνω στο παλιό της στρώμα, κάτω στη Γη χιόνιζε. Υπήρχε και μία κακιά θεία/γιαγιά η οποία ήθελε να μένει και μαζί της ο μικρός...

Ο πιτσιρικάς κοιτούσε από ένα τζάμι κάτω στη Γη και έβλεπε μια κοπελίτσα στην ηλικία του που ζούσε με τους γονείς της. Ήθελε να κατεβεί να τη γνωρίσει αλλά η θεία δεν τον άφηνε. Σαν να ήθελε να τον προστατέψει, αν κατέβαινε στη γη θα άρχιζε να μεγαλώνει ενώ μαζί της θα ήταν πάντα μικρός. Στο τέλος νομίζω ότι πήγε και βρήκε το κοριτσάκι...

 

Καλά δεν το πιστεύω ότι ψάχνεις αυτή την ταινία!!!

 

Ήταν μεταξύ των δύο αγαπημένων μου όταν ήμουν μικρή, μαζί με το Neverending story. Επειδή όμως είναι σχετικά άγνωστη ταινία, χρειάστηκαν πολλά χρόνια και μια σειρά από συμπτώσεις για να την εντοπίσω: είναι Τσεχοσλοβάκικη (!) και ονομάζεται Perinbaba, στ' αγγλικά The Feather Fairy - ο χαρακτήρας της γιαγιάς βασίζεται στο γερμανικό μύθο της Frau Holle που είναι ακριβώς η γιαγια/νεράιδα που τινάζοντας τα πουπουλένια μαξιλάρια της φέρνει στη γη το χιόνι.

 

Την έχω κατεβάσει κιόλας (κυκλοφορεί - και στο youtube) και είναι όντως όσο παραμυθένια και ονειρική όσο τη θυμόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το πιστεύω ότι ψάχνεις αυτή την ταινία!!!

 

Εγώ πάλι δεν το πιστεύω ότι μέσα σε μία ώρα έμαθα τον τίτλο της ταινίας! :w00t:

Την ψάχνω τόσο καιρό που είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ονειρεύτηκα ότι την είδα :lol:

Είναι δυνατόν τέτοιο καταπληκτικό παραμύθι και να το δείξει μόνο μία φορά η τηλεόραση;

 

Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ! You made my day!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν δεν είναι το σωστο thread αυτό (δηλαδή δεν ξέρω αν μετράνε και τα κινούμενα σχέδια εδώ) αλλά από πέρσι προσπαθώ να θυμηθώ ή να βρώ ένα παιδικό που έπαιζε στο Junior που από ότι θυμάμαι ήταν σαν τους Thundercats μόνο που οι χαρακτήρες είχαν σχέση με το νερό και συχνά χρησιμοποιούσαν την φράση "Όλοι για έναν και ένας για όλους".

Join TheOldRepublic.GR

http://www.theoldrepublic.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν δεν είναι το σωστο thread αυτό (δηλαδή δεν ξέρω αν μετράνε και τα κινούμενα σχέδια εδώ) αλλά από πέρσι προσπαθώ να θυμηθώ ή να βρώ ένα παιδικό που έπαιζε στο Junior που από ότι θυμάμαι ήταν σαν τους Thundercats μόνο που οι χαρακτήρες είχαν σχέση με το νερό και συχνά χρησιμοποιούσαν την φράση "Όλοι για έναν και ένας για όλους".

Είμαι σίγουρη ότι μιλάς για τους "3 Σωματοφύλακες" Και γω το έβλεπα :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια ελληνική σειρά στην οποία πρωταγωνιστής ήταν ο Μιχαλόπουλος, ο οποίος ήταν μαθηματικός σε λύκειο σε ένα νησί και στην πορεία τα έφτιαξε με μια μαθήτρια του. Η σειρά πρέπει να έπαιξε στο star ή στον alpha.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...