Jump to content

Qtek 8020


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

file PropheT

mporeis sta mindows mobile na valeis to idio software.http://www.broadcom.com/products/Bluetooth/Bluetooth-RF-Silicon-and-Software-Solutions/BCM1000-BS

 

 

Για ξανακοίτα λίγο το link που έδωσες!

Όταν πατήσεις το λινκ λέει: Page not found!!!

 

Ευχαριστώ!

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, το M$ activeSync με έχει καταχωρίσει ως Guest!

 

Πως αλλάζω το αλλάζω;

 

Ευχαριστώ!!!

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

file PropheT

mporeis sta mindows mobile na valeis to idio software.http://www.broadcom.com/products/Bluetooth/Bluetooth-RF-Silicon-and-Software-Solutions/BCM1000-BS

 

Μπορείς... αλλά... είναι δύσκολο να το βρεις και δεν διακρίνεται για την σταθερότητά του. Το λέω εκ πείρας αφού το είχα δοκιμάσει στο πρώην 2020 μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το M$ activeSync με έχει καταχωρίσει ως Guest!

 

Πως αλλάζω το αλλάζω;

 

Ευχαριστώ!!!

 

:) :O :w00t:

 

Άμα είσαι καταχωρημένος σαν guest, (κανονικά) πρέπει κάθε φορά που συνδέεις το κινητό να σε ρωτάει άμα θες να δημιουργήσεις stardard relationship. Δοκίμασε και να σβήσεις τα όποια υπάρχοντα relationships από το activesync.

Link to comment
Share on other sites

Η Orange Γαλλίας έβγαλε νέα ROM με τον WMP10.

 

Ότι και αν πω είναι λίγο. Φοβερός. καμία σχέση με τον WMP9.

 

Επιπλέον στις ρυθμίσεις bluetooth έχει προστεθεί ρύθμιση COM ports, ενώ στα μειονεκτήματα το γεγονός ότι το GPRS δεν κλείνει αυτόματα μόλις κλείσει κανείς τη σελίδα του IE, αλλά πρέπει να κρατήσω πατημένο το πλήκτρο HOME καινα επιλέξω disconnect GPRS.

 

Για όσους έχουν C500 από την Αγγλία να βάλουν τη νέα ROM μόνο εάν έχουν ξεκλειδώσει την συσκευή (όλοι όσοι έχουν SIM Vodafone, TIM, Cosmote). Όσοι δηλαδή έχουν τη συσκευή με σύνδεση Αγγλίας και δεν την έχουν ξεκλειδώσει θα έχουν πρόβλημα να εγκαταστήσουν άλλη ROM στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η καλύτερη φόρτιση είναι με κλειστό το κινητό με το φορτιστή στη πρίζα...
Γιατί αμα είναι ανοιχτό πειράζει;
Παιδιά πως μπορώ να κάνω format στην miniSD μέσα από το κινητό; Ευχαριστώ!
Εγώ διέγραψα τα αρχεία της κάρτας από τον προεγκατεστημένο File Manager.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Τους τελευταίους μήνες δέχομαι κλήσεις απο ένα τηλέφωνο με απόκρυψη αριθμού σε τυχαία ώρες και ημέρες. Μερικές ημέρες μπορεί να δεχτώ και 20 κλήσεις συνεχόμενα, διάρκειας 1-2 δευτερολέπτων. Μέχρι και στην εισαγγελία πρωτοδικών πήγα αλλά δυστυχώς η διαδικασία είναι περίπλοκη και χρονοβόρα.

 

Άκουσα ότι υπάρχει δυνατότητα στα smartphones να απορίπτονται αυτομάτως οι κλήσεις βάση κανόνα. (π.χ. να ορίσω ότι δέν θέλω να δέχομαι κλήσεις απο αριμό με απόκρυψη) Υπάρχει στα αλήθεια αυτη η δυνατότητα; Είναι ενσωματωμένη ή χρειάζεται εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

@ whoam_eye:

 

Στα καινούργια Q-Tek που εισάγει η Ace-Hellas (π.χ. 8010, 8020) υπάρχει προεγατεστημένηη εφαρμογή Smartfilter που έχει αυτή τη δυνατότητα. Στα υπόλοιπα smartphones μπορείς να αγοράσεις την εφαρμογή και να την εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχω το Qtek 8020 από expansys και του πέρασα το ελληνικό firmware αλλά το τηλέφωνο δεν ξεκίνησε ποτέ.Δείχνει την αρχική εικόνα της qtek και μετά των windows αλλά στη συνέχεια κάνει μόνο του reboot.Υπάρχει κάποιος που να έχει 8020 από expansys και να έχει κάνει backup την rom του να μου τη στείλει με κάποιον τρόπο?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
gregkar
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε 2 λογια για το ηχειο του?Ειναι γενικα καλο και ακουγεται δυνατα η ειναι μετριο?

 

 

Καλημέρα!

 

Κοίτα να δεις, το ηχείο του είναι μέτριο!

Είναι δυνατό αλλά μερικές φορές ''τσιρίζει'' στα μεγάλα bitrate.

Και στα μπάσα έτσι και έτσι.

Αλλά για να ακούς mp3 μέσω του ηχείου είναι μια χαρά ειδικά αν

βάλεις ένα πρόγραμμα το pocket music στην ρύθμιση large hall είναι

πάρα πολύ καλό!

 

Αυτά!

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αποκτήσει τα SPV, 8080 και το mpx200, αποφάσισα να πάρω το 8020 μιας και από ότι βλέπω δεν τρώει τα κολλήματα των προηγούμενων...

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του...;;;

Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αποκτήσει τα SPV, 8080 και το mpx200, αποφάσισα να πάρω το 8020 μιας και από ότι βλέπω δεν τρώει τα κολλήματα των προηγούμενων...

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του...;;;

Σας ευχαριστώ...

 

Εγώ το έχω περίπου ένα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος - δεν κολλάει καθόλου, χωράει άπειρα μηνύματα αλλά και mp3/videos (ναναι καλά η SD).

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα... Παλιός οπαδός της SE... αλλά τι να τα κάνεις αυτά όταν στο ίδιο μέγεθος έχεις το 8020?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει κάθε σπιθαμή των μενού του κινητού αλλά δεν βρήκα πουθενά να ενεργοποιήσω την ανοικτή ακρόαση... Μπορεί να με διαφωτίσει κανείς?!

 

(Έχω το iMate αλλα υποθέτω οτι δεν θα υπάρχει διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

:!:

Έχω ψάξει κάθε σπιθαμή των μενού του κινητού αλλά δεν βρήκα πουθενά να ενεργοποιήσω την ανοικτή ακρόαση... Μπορεί να με διαφωτίσει κανείς?!

 

(Έχω το iMate αλλα υποθέτω οτι δεν θα υπάρχει διαφορά)

 

Ενώ έχεις δεχτεί ένα τηλεφώνημα και μιλάς, κράτα παρατεταμένα το κουμπί της αποδοχής της κλήσης και θα ενεργοποιηθεί η ανοιχτή ακρόαση

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Και όταν κάνω εγώ ένα τηλεφώνημα τι πατάω για να την ενεργοποιήσω?

Μόλις ξεκινάς την κλήση κράτα πάλι παρατεταμένα το πλήκτρο αποδοχής κλήσης... Είναι ο ίδιος ακριβώς τρόπος... Δοκίμασε και πες αν τα κατάφερες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ρωτήσει παλιότερα και έψαχνα πολύ καιρό μια θήκη για το 8020, η Expandsys πρόκειται να φέρει μια καλή στο τέλος του μήνα.

Για όσους ενδιαφέρονται http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=119627

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος αυτού του πανέμορφου κινητού!

Δεν έχω προλάβει ακόμα να το δοκιμάσω μιας και είμαι ακόμα στο γραφείο, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα μείνω το ίδιο ευχαριστημένως με σας...

Καλωσήρθα στη παρέα σας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι λογικό, αλλά χωρίς να έχω εγκατεστημένα προγράμματα στο κινητό, έχω ελεύθερα χώρο μόνο 4,33 MB!

Έσβησα να τα πάντα και άφησα μόνο δεδομένα μόνο σε contacts και calendar για να μείνει αυτός ο χώρος...

Κατάλαβα ότι χρειάζομαι μια 512 rs-sd άμεσα, αλλά ρε παιδιά, όλοι τόσο χώρο διαθέσιμο έχετε...;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στη συσκευασία του 8020 περιλαμβάνεται θήκη μεταφοράς;

Πόση ώρα περίπου θέλει για μια πλήρη φόρτιση;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στη συσκευασία του 8020 περιλαμβάνεται θήκη μεταφοράς;

Πόση ώρα περίπου θέλει για μια πλήρη φόρτιση;

Όχι δεν έχει θήκη μεταφοράς...

 

Καμμιά ώρα νομιζω θέλει φόρτιση...

Link to comment
Share on other sites

έχω ελεύθερα χώρο μόνο 4,33 MB!

 

Παιδιά, μήπως θα μπορούσατε να μου απαντήσετε, για να ξέρω τι γινεται;

Μόνο 4,33 ΜΒ ελεύθερο χώρο έχει..;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...