Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα το μ9 σε audio χαρακτηριστικα ειναι καλυτερο απο το 10ρι, εχει stereo boomsound με τα ακουστικα και

χωρις αυτα. Νομιζω πως επισημη αναβαθμιση δεν θα παρει αλλη για την καρτα αν θυμαμαι καλα εχω διαβασει στο xda

για μεχρι 128 χωρις προβλημα, για την 200 δεν ξερω.

Αν δεν ειναι το κριτηριο σου μονο ο ηχος και θελεις και αναβαθμισεις μην παρεις το 9 καλυτερα το 10.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Η συσκευη παντως προοριζεται μονο για audio player οποτε δεν με αγχωνουν τα υπολοιπα(επιδοσεις, ανααθμισεις, καμερα κτλ)

θα προτιμουσα να αγορασω το m9 κυριως λογω τιμης,ομως τα 128gb δεν φτανουν και ημουν σιγουρος για το 10αρι,αλλα πριν απο λιγες ημερες ειδα αυτο http://www.htc.com/us/smartphones/htc-one-m9/ στην ιστιοδελιδα htc Η.Π.Α. οπου αναφερει χωρητικοτητες ως 2Τ και αρχισα να το ψαχνω παλι το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα :) στην παρεα, το μωρο μου :happy:

IMAG0142.jpg

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, που μπορώ να βρω το apk download manager το stock ;

Καταλάθος το έβγαλα και δεν θέλω να περάσω πάλι την rom από πάνω ώστε να σβήνω πάλι εφαρμογές.

Ευχαριστώ.

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, που μπορώ να βρω το apk download manager το stock ;

Καταλάθος το έβγαλα και δεν θέλω να περάσω πάλι την rom από πάνω ώστε να σβήνω πάλι εφαρμογές.

Ευχαριστώ.

 

Eδω εισαι :) http://www.apkmirror.com/apk/htc-corporation/

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω για την απάντηση.

Κατέβασα την εφαρμογή αλλά δυστυχώς δεν κατεβαίνει σωστά. Την δοκίμασα πολλές φορές.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/download-manager-5/

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση.

Κατέβασα την εφαρμογή αλλά δυστυχώς δεν κατεβαίνει σωστά. Την δοκίμασα πολλές φορές.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/download-manager-5/

 

Εχεις δικιο το δοκιμασα και εγω το ιδιο μου κανει , δεν ξερω τι γινεται σε αυτην την περιπτωση.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο το δοκιμασα και εγω το ιδιο μου κανει , δεν ξερω τι γινεται σε αυτην την περιπτωση.

 

Υπάρχει κάπου σε zip η official stock rom 7 ; Να την περάσω με recovery

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου σε zip η official stock rom 7 ; Να την περάσω με recovery

Noμιζω πως θα βρεις εδω για ψαχτο λιγο :)

https://forum.xda-developers.com/one-m9/general/htc-one-m9-dump-t3060545

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω πως θα βρεις εδω για ψαχτο λιγο :)

https://forum.xda-developers.com/one-m9/general/htc-one-m9-dump-t3060545

 

Μπερδεύτηκα βρε φίλε μου. Τι πρέπει να κατεβάσω; Το κινητό το πήρα έτοιμο root με stock rom και έτσι δεν γνωρίσω περί htc rom.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου!

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα βρε φίλε μου. Τι πρέπει να κατεβάσω; Το κινητό το πήρα έτοιμο root με stock rom και έτσι δεν γνωρίσω περί htc rom.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου!

 

Check το pm σου.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το κινητό αν έχετε το χρόνο να μου απαντήσετε. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Πώς πάει

Από σήμα

Από σήμα wifi

Από ακουστικό κατά τη διάρκεια μιας συνομιλίας (με ενδιαφέρει να είναι πολύ δυνατό)

Από ανοιχτή ακρόαση κατά τη διάρκεια μιας συνομιλίας

Και αν υπάρχει επιλογή να το βάζεις μόνιμα στο 2g

Το κινητό που έχω (moto x 2014) τα πάει άριστα σε όλους τους τομείς με μια μικρή εξαίρεση το wifi (το ήθελα πιο δυνατό)

και την ανοιχτή ακρόαση (δεν με ακούν τόσο καλά)

Edited by pixelman
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το κινητό αν έχετε το χρόνο να μου απαντήσετε. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Πώς πάει

Από σήμα

Από σήμα wifi

Από ακουστικό κατά τη διάρκεια μιας συνομιλίας (με ενδιαφέρει να είναι πολύ δυνατό)

Από ανοιχτή ακρόαση κατά τη διάρκεια μιας συνομιλίας

Και αν υπάρχει επιλογή να το βάζεις μόνιμα στο 2g

Το κινητό που έχω (moto x 2014) τα πάει άριστα σε όλους τους τομείς με μια μικρή εξαίρεση το wifi (το ήθελα πιο δυνατό)

και την ανοιχτή ακρόαση (δεν με ακούν τόσο καλά)

1 εμενα ο παροχος μου ειναι η cote, σπανια αλλα καμια φορα χανω κληση

2 θεωρω οτι το wifi του ειναι αρκετα καλο και σαν εμβελεια .

3 για τα γουστα τα δικα μου θεωρω οτι ειναι αρκετα δυνατο

4 καμπανα στην ανοιχτη ακροαση

5 ναι εχει επιλογη για μονιμο 2G .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα στην παρέα. Ήθελα να ρωτήσω αν με τη Nougat υπάρχει κάποια βελτίωση στην κάμερα. Ξέρω ότι σε όλα τα άλλα το κινητό είναι άψογο και επειδή το βρήκα σε καλή τιμή θέλω να το πάρω γιατί με τα M7 & M8 ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Θα απογοητευτώ με τις βραδυνές φωτογραφίες; Στα προηγούμενα μοντέλα της σειράς ήταν ικανοποιητικές οι λήψεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δυστυχώς η συσκευή ακόμα και σήμερα είναι άψογη σε όλα εκτός... από την κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Παρόλα αυτά απολαμβάνεις την ποιότητα κατασκευής αλλά και λειτουργίας της συγκεκριμένης συσκευής που δεν ακολουθεί την ομογενοποίηση της εποχής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά το τσίμπησα και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή μου. Αρχικά είχα προτιμήσει το A9 για την κάμερα, αλλά δεν ενθουσιάστηκα κιόλας. Το M9 σίγουρα υστερεί σε χαμηλό φωτισμό, αλλά σε φως ημέρας είναι άπαιχτο! Και σε όλα τα άλλα σίγουρα ανώτερο από το A9. Ταχύτατο ό,τι και να του φορτώσεις! Το λένε και οι αριθμοί, αλλά στην καθημερινή χρήση φαίνεται η διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που ασχολείται ακόμα με το κινητό;

 

Ήθελα να ρωτήσω αν λειτουργεί κανονικά η αυτόματη απάντηση κλήσης όταν σηκώνουμε το τηλέφωνο στο αυτί. Έχω την επιλογή τσεκαρισμένη αλλά δεν μου δουλεύει. Δεν ξέρω μήπως θέλει και κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον άρθρο που βρήκα. http://www.knowyourmobile.com/mobile-phones/htc-one-m9/23109/htc-one-m9-review-now-available-under-250-android-7-nougat

Το ζουμί είναι εδώ: If you’re looking for an excellent value phone that looks decent and performs like a champ, do not go with mid-range phones from 2016/17, bag yourself an old flagship – you’re getting way more value.

Πραγματικά εξαιρετική συσκευή για τα χρήματα που κοστίζει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

έχω από το καλοκαίρι το M9 και μέχρι τώρα ήμουνα ικανοποιημένος με το κινητό. Από εχτές όμως μου έσβησε και δεν ανάβει με τίποτα. Το βάζω στο ρεύμα αλλά δεν δείχνει να μου ανάβει καθόλου. Κρατάω παρατεταμένα το Power Button αλλά και πάλι τίποτα. Δοκίμασα 3 διαφορετικούς φορτιστές, μήπως και το πρόβλημα ήταν εκεί, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έχει καμία ιδέα κανείς τι μπορεί να είναι ???? Το επίσημο Service είναι η Arvato???

Link to comment
Share on other sites

Ναι η Arvato είναι. Σου έσβησε ξαφνικά ή τελείωσε η μπαταρία του; Πιθανά προβλήματα είναι πλακέτα ή υποδοχή φόρτισης. Ίσως να έχει πρόβλημα και η μπαταρία αλλά λες ότι το πήρες πρόσφατα, οπότε υποθέτω ότι θα ήταν σε καλή κατάσταση. Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

xmmmm Arvato λοιπόν.... Δύσκολα τα πράγματα. Ερώτηση... το κινητό έχει IMEI από Αγγλία μιας και είναι αγορασμένο απο το εξωτερικό. Θα καλύπτεται από την Arvato άραγε ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά πάρε ένα τηλέφωνο να συνεννοηθείς. Αν δεν καλύπτεται θα βρούμε άλλο service. Έχω ένα υπόψη μου στο κέντρο (Αθήνα) που μου έχει επισκευάσει HTC.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά πάρε ένα τηλέφωνο να συνεννοηθείς. Αν δεν καλύπτεται θα βρούμε άλλο service. Έχω ένα υπόψη μου στο κέντρο (Αθήνα) που μου έχει επισκευάσει HTC.

 

Thank you my friend... Θα τους πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα να μάθω. Θα τους δώσω τον αριθμό ΙΜΕΙ να δω τι απάντηση θα πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...