Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει και εκδοση 6.0.1?μετα απο ολες τις αναβαθμισεις που εκανε τωρα εχει 6.0 και κερνελ 3.10.84.σε διαφορα bench που που τρεχω σε αλλα βγαζει νορμαλ score αλλα οταν ζεσταθει το κινητο μετα απο 1-2 bench κανει throttle μαλλον και βγαζει τα μισα score απο οσο επρεπε να βγαλει η συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oχι.. η επισημη εκδοση ειναι η 6, επισημα θα παρει android N , ποτε.. δεν ξερω

Η 6.0.1 ειναι custom εκδοση port απο το 10.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο το τηλέφωνο θα έχει εγγύηση στην Ελλάδα.

http://m.ebay.com/itm/142002414017

 

Γενικά πως ειναι σαν τηλέφωνο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο το τηλέφωνο θα έχει εγγύηση στην Ελλάδα.

http://m.ebay.com/itm/142002414017

 

Γενικά πως ειναι σαν τηλέφωνο;

 

Kαλησπερα ,οχι δεν εχει εγγυηση εδω , σαν συσκευη οι παραπανω απαντησεις πιστευω

θα σε καλυψουν .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μετά από μία επανεκκίνηση που έκανα στο κινητό μόλις έβαλα το πιν το κινητό δεν ανταποκρίνοταν,ενω συνεχώς έβγαινε μήνυμα ότι διάφορες εφαρμογές της google δεν ανταποκρινοντουσαν ενώ σφάλμα εμφανιζόταν και στο sense home κάθε φορά που παρούσα το κεντρικό πλήκτρο

 

Τι οδήγησε σε αυτό και τι θα μπορούσα να κάνω για να μην εμφανιστει ξανά;είναι ή δεύτερη που μου συμβαίνει..προσωρινά το διόρθωση με hard reset

 

Υγ έχετε να μου προτείνετε κάποιον τρόπο (αν υπάρχει) για να ανακτησω της φωτόγράφιες που έχασα με το hard reset

 

Ευχαριστώ πολύ

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου έσπασε το τζαμακι που προστατεύει την κύρια κάμερα.

Το κινητό είναι στην εγγύηση αλλά υποθέτω οτι δεν το καλύπτει.

Σε επικοινωνία με την arvato μου είπαν οτι δεν γνωρίζουν το κόστος και τον χρόνο αλλαγής (!!!!) γιατί το στέλνουν στο εξωτερικό.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το αλλάξω μόνος μου η κάποιο κατάστημα να μου το αλλάξουν?

Αν το αλλάξω μόνος μου η εκτός Arvato χάνω την εγγύηση?

Να υποθέσω οτι το ανταλλακτικό είναι αυτό http://www.ebay.com/itm/Back-Camera-Lens-Cover-Replacement-with-Adhesive-For-HTC-ONE-M9-New-/231914487639?hash=item35ff2e3f57:g:hEAAAOSw5L9XERQr

Ευχαριστώ

Μιχάλης

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου έσπασε το τζαμακι που προστατεύει την κύρια κάμερα.

Το κινητό είναι στην εγγύηση αλλά υποθέτω οτι δεν το καλύπτει.

Σε επικοινωνία με την arvato μου είπαν οτι δεν γνωρίζουν το κόστος και τον χρόνο αλλαγής (!!!!) γιατί το στέλνουν στο εξωτερικό.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το αλλάξω μόνος μου η κάποιο κατάστημα να μου το αλλάξουν?

Αν το αλλάξω μόνος μου η εκτός Arvato χάνω την εγγύηση?

Να υποθέσω οτι το ανταλλακτικό είναι αυτό http://www.ebay.com/itm/Back-Camera-Lens-Cover-Replacement-with-Adhesive-For-HTC-ONE-M9-New-/231914487639?hash=item35ff2e3f57:g:hEAAAOSw5L9XERQr

Ευχαριστώ

Μιχάλης

Καμμιά γνώμη???

Τι έγινε ακόμη να γυρίσετε απο τις διακοπές??:p:p:p

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά γνώμη???

Τι έγινε ακόμη να γυρίσετε απο τις διακοπές??:p:p:p

 

Αν πιανουν λιγο τα χερια τα δικα σου η καποιου φιλου

Link to comment
Share on other sites

Αν πιανουν λιγο τα χερια τα δικα σου η καποιου φιλου

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.

ΕΙχα την εντύπωση οτι βγαίνει το τζαμάκι από την εξωτερική πλευρά χωρίς να το ανοίξεις.

Ψάχνοντας στο ιντερνετ (xda κ.λ.π.) βλέπω οτι σε πολλούς έχει σπάσει το τζαμάκι, (προφανώς απο θερμοκρασία) και η εγγύηση τους κάλυψε.

Το στέλνω λοιπόν αντιπροσωπία και πιστεύω να με καλύψει η εγγύηση.

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Τρεις απορίες:

  1. Την πίσω επιφάνεια πως την καθαρίζετε; Μαντηλάκι με νερό οινόπνευμα; Υπάρχει κάποιο σκεύασμα..μην το καταστρέψουμε τόσο όμορφο που είναι! (Έχω το ασημί/χρυσό))
  2. Παίζοντας το καλοκαίρι με το μενού ασφάλειας προσπάθησα να ενεργοποιήσω την επιλογή για ενεργοποίση με αναγνώριση προσώπου. Ποτέ δεν μπόρεσε να κάνει όμως ξεκλείδωμα με αυτή την μέθοδο; Μόνο του δεν θα έπρεπε να προσπαθήσει να με βρει; Η μέθοδος έχει γενικά θέμα ή πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό;
  3. Το σημαντικότερο πρόβλημα είναι ότι παίζοντας με τις ρυθμίσεις ασφάλειας το έκανα όλες ειδοποιήσεις που εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος να γράφουν «Περιεχόμενα κρυφά» είτε είναι το ημερολόγιο είτε το τηλέφωνο είτε οτιδήποτε. Με την χρήση κατάλαβα ότι δεν με βολεύει καθόλου στην καθημερινότητα. Στο μενού οθόνη κλειδώματος έχω ξετικάρει την επιλογή απόκρυψη ονομάτων και φωτογραφιών ιδιωτικών επαφών στην οθόνη κλειδώματος και πάλι όμως όταν έρχεται ιδιοποίηση έχω το μήνυμα «Περιεχόμενα κρυφά» στην οθόνη κλειδώματος. Έχετε καμιά ιδέα πια επιλογή θα φέρει το κινητό στην κλασική μορφή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενα μαλακο πανακι ελαφρως βρεγμενο ειναι οτι πρεπει

για το 2 δεν εχω απαντηση

Για το 3 αν καταλαβα καλα ,ρυθμισεις- ηχος και ειδοποιηση-οταν κλειδωσει η συσκευη ,το τικαρεις

και θα σου ανοιξει 3 επιλογες βαζεις οποια θες .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενα μαλακο πανακι ελαφρως βρεγμενο ειναι οτι πρεπει

για το 2 δεν εχω απαντηση

Για το 3 αν καταλαβα καλα ,ρυθμισεις- ηχος και ειδοποιηση-οταν κλειδωσει η συσκευη ,το τικαρεις

και θα σου ανοιξει 3 επιλογες βαζεις οποια θες .

Βρήκα το menu που πρότεινες και έχω μόνο το μεσαίο κουτάκι τσεκαρισμένο ωστόσο πάλι δεν αλλάζει κάτι στο τρόπο παρουσίασης των ειδοποιησεων ...για να είμαστε σίγουροι ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα ανεβάζω ένα screenshot. Της οθόνης κλειδώματος που θέλω να αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρισε την ακριβως απο απο πανω επιλογη

διαχειρηση ειδοποιησεων εφαρμογων ,βρες τα μηνυματα σου και αν ειναι τικαρισμενη η αποκρυψη ευαισθητου περιεχομενου

τικαρισετο, στο φιλτραρισμα να σου δειχνει κανονικη .

Ολα τα παραπανω με επιφυλαξη γιατι ειμαι με custom rom και ισως να μην ειναι ακριβως ετσι:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μολις το απεκτησα και εχω δυο αποριες σχετικα με το πληκτρολογιο, και επειδη ειναι η πρωτη μου φορα σε android θα χρειαστω λιγο βοηθεια.

Υπαρχει η δυνατοτητα για swipe με το δαχτυλο η πρεπει να εγκαταστησω καποια εφαρμογη;

Οταν πληκτρολογω δεν θα επρεπε να μου εμφανιζει λεξεις μαντευοντας τι θελω να γραψω;

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρισε την ακριβως απο απο πανω επιλογη

διαχειρηση ειδοποιησεων εφαρμογων ,βρες τα μηνυματα σου και αν ειναι τικαρισμενη η αποκρυψη ευαισθητου περιεχομενου

τικαρισετο, στο φιλτραρισμα να σου δειχνει κανονικη .

Ολα τα παραπανω με επιφυλαξη γιατι ειμαι με custom rom και ισως να μην ειναι ακριβως ετσι:)

 

Όλα οκ τελικά! Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Μια τελευταία ερώτηση... Θέλω να πάρω μια θήκη για το κινητό για όταν τρέχω, από αυτές που κάθονται στο μπράτσο ή στον πήχη. Έχει κάνεις να προτείνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μολις το απεκτησα και εχω δυο αποριες σχετικα με το πληκτρολογιο, και επειδη ειναι η πρωτη μου φορα σε android θα χρειαστω λιγο βοηθεια.

Υπαρχει η δυνατοτητα για swipe με το δαχτυλο η πρεπει να εγκαταστησω καποια εφαρμογη;

Οταν πληκτρολογω δεν θα επρεπε να μου εμφανιζει λεξεις μαντευοντας τι θελω να γραψω;

 

ok την βρηκα την ακρη, απλα επρεπε να κατεβασω το πληκτρολογιο της Google. Βεβαια ενω στα Ελληνικα κανει και swipe και εμφανιση προτεινομενων λεξεων στα Αγγλικα δεν κανει τιποτα απο τα δυο. Το πακετο της γλωσσας το εχω κατεβασει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει να μου καποιος πως μπορω να βαλω μια δικη μου φωτο στην οθονη κλειδωματος;; Δεν εχω καταφερει να το βρω ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει να μου καποιος πως μπορω να βαλω μια δικη μου φωτο στην οθονη κλειδωματος;; Δεν εχω καταφερει να το βρω ακομα.

Ρυθμισεις - προσαρμογη- οθονη κλειδωματος αλλαγη ταπετσαριας ,εχεις 3 επιλογες διαλεξε.:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ok την βρηκα την ακρη, απλα επρεπε να κατεβασω το πληκτρολογιο της Google. Βεβαια ενω στα Ελληνικα κανει και swipe και εμφανιση προτεινομενων λεξεων στα Αγγλικα δεν κανει τιποτα απο τα δυο. Το πακετο της γλωσσας το εχω κατεβασει κανονικα.

Αν πήγαινες στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου θα έβρισκες και τα 2 που ήθελες, χωρίς να χρειαστεί να κατεβάσεις άλλη εφαρμογή.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Το τηλέφωνο εκλεισε χθες απο μπαταρία. 'Οταν το συνέδεσα πάλι στον φορτιστή δεν ανταποκρίθηκε καθόλου. Το έχω αφήσει πάνω από 24 ώρες στον φορτιστή και εξακολουθεί να παραμενει "νεκρό" χωρίς καμμια απολυτως ενδιεξη ζωής. Δοκίμασα επίσης και όλους τους συνδιασμούς πληκτρων Power + Vol Up + Vol Down χωρίς αποτέλεσμα. Το ίδιο και η επισκεψη στο τοπικό κατάστημα Γερμανός.

 

Η συσκευή Μ9 αγορασμένη απο Cosmote τον Απρίλιο 16 με θήκη απο την πρωτη ημερα.

 

- Εχει μήπως άλλος χρήστης καποια αναλογη εμπειρία?

- Που ειναι το επίσημο σερβις της HTC στην Ελλάδα?

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Το service ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

Επιπλεον μπορεις να μιλησεις με την htc ,και να σου στειλει courier να παραλαβει την συσκευη.

http://www.htc.com/gr/support/

Οταν με το καλο ξεμπερδεψεις να μας πεις τι εγινε με την συσκευη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το service ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

Επιπλεον μπορεις να μιλησεις με την htc ,και να σου στειλει courier να παραλαβει την συσκευη.

http://www.htc.com/gr/support/

Οταν με το καλο ξεμπερδεψεις να μας πεις τι εγινε με την συσκευη.

 

Ευχαριστώ πολύ

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου έσπασε το τζαμακι που προστατεύει την κύρια κάμερα.

Το κινητό είναι στην εγγύηση αλλά υποθέτω οτι δεν το καλύπτει.

Σε επικοινωνία με την arvato μου είπαν οτι δεν γνωρίζουν το κόστος και τον χρόνο αλλαγής (!!!!) γιατί το στέλνουν στο εξωτερικό.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το αλλάξω μόνος μου η κάποιο κατάστημα να μου το αλλάξουν?

Αν το αλλάξω μόνος μου η εκτός Arvato χάνω την εγγύηση?

Να υποθέσω οτι το ανταλλακτικό είναι αυτό http://www.ebay.com/itm/Back-Camera-Lens-Cover-Replacement-with-Adhesive-For-HTC-ONE-M9-New-/231914487639?hash=item35ff2e3f57:g:hEAAAOSw5L9XERQr

Ευχαριστώ

Μιχάλης

Να ενημερώσω οτι τελικά έστειλε η HTC courrier και σε 15 ημέρες μου το επέστρεψαν με αλλαγμένο το τζαμακι χωρίς κόστος.

Καλημέρα

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαιρετώ την παρέα!

 

Μετά από 8 συναπτά έτη με συσκευές της BlackBerry σαν κύριες αποφάσισα σιγά σιγά να μεταπηδήσω σε άλλη συσκευή και συγκεκριμένα προς το Μ9.

 

Δυστυχώς την συσκευή δεν την έχω δει καν από κοντά, γιατί εδώ που βρίσκομαι δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα για να το χειριστώ και δεν το έχει και κανένας γνωστός μου.

 

Υπάρχουν bugs στην συσκευή, ή διάφορα προβλήματα, ώστε να σκεφτώ την αγορά του, ή δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα;

 

Πέρα από την κάμερα που διαβάζω αρνητικά, αλλά δεν με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κομμάτι, υστερεί η συσκευή σε κάτι άλλο;

 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το γράψετε εδώ, αλλά θα εκτιμούσα αν μου προτείνατε αξιόπιστα καταστήματα που το έχουν στο skroutz.gr, από τα οποία έχετε προσωπική γνώμη και είναι θετική φυσικά.

 

Το έχουν αρκετά στα 350 ευρώ, αλλά δεν ξέρω ποιο να εμπιστευθώ κτλ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για ότι απάντηση λάβω στο μήνυμα μου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...