Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πληροφοριακα, το εσβησα και το αναψα και η θερμοκρασια επεξεργαστη πηγε ως εξης: 45, 43,40,38,35,34.......Αυτο ηταν ολο.....

Και βιντεο με θερμοκρασια μπαταριας και εν λειτουργια η συσκευη 30.2

Αν ειναι σβηστη ειναι 2 με 3 βαθμους πιο κατω......

 

http://i387.photobucket.com/albums/oo317/nippon1971_2008/th_VID_20160211_232754_zps9xesn999.mp4

 

Ναι το πρωτο Μ9 με ασυρματη φορτηση !! :):)

Edited by Nippon1971
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Nippon ακομα με τις θερμοκρασιες ασχολεισαι φιλε; :lol: , ξεκολλα ,μια χαρα ειναι το κινητο ,δεν χρειαζεται να αποδειξεις τιποτα και σε κανεναν :D
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε !! Το ξερω εγω απλα το αποδεινυω να μην λενε "καπιοι" οτι αλλα λεμε και αλλιως ειναι !!!!:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

εγω σου ειπα ,σταματησα να ασχολουμαι με το κινητο (γενικα με κινητα) γιατι βρηκα αυτο που εψαχνα, εδωσα αρκετα χρηματα το 2015 για κινητα, ευτυχως βρεθηκε το m9 στα χερια μου, διαφορετικα ακομη θα ψαχνομουν :p , θα περιμενω το m11 το 2017 τωρα
Link to comment
Share on other sites

Ομοιως και εγω !! Μετα απο 3 χαλια μαπα κινεζικα χαιρομαι που δεν ασχολουμε πια !! Απλα εβαλα φωτο και βιντεο οχι για εμενα αλλα να βλεποουν ορισμενοι να μην λενε........;)
Link to comment
Share on other sites

Με όλα κλειστά και kill τις εφαρμογές χωρίς να κάνω τίποτα έγραφε πάνω από 44βαθμούς. Σε δύο άλλες περιπτώσεις το ταμπλετ πίσω ήταν πολύ ζεστό το ένιωθα ξεκάθαρα και αυτό έγραφε 34 35 κάπου εκεί. Στα καλά καθούμενα πήγαινε από 36 βαθμούς στους 43 μέσα σε 2 δευτερόλεπτα, μετά έπεφτε 40, πήγαινε 35 και κάτι τέτοια και την έβγαλα εντελώς. Τέτοιες εφαρμογές όπως και antutu δεν τα παίρνω στα σοβαρά,απλά όταν βαριέμαι τις κατεβάζω να δω τι κάνουν από περιέργεια.

Αυτό που λες δεν είναι περίεργο. Η θερμοκρασία του επεξεργαστή αλλάζει παρά πολύ απότομα. Στον υπολογιστή μου που το παρακολουθώ από τα 30 στα 70 μπορεί να γίνει σε δευτερόλεπτα αν ανοίξεις μια εφαρμογή που τον απασχολεί, ενώ το CPU proximity μπορεί να είναι πολύ χαμηλότερα. Κι εκεί τα νούμερα είναι σίγουρα σωστά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τον έλεγχο για το ροοτ κ λέει ότι δεν είναι σωστά εγκατεστειμενο,έχω την 5.1 με sense7.υπάρχει κάποιος οδηγός για να το κάνω unroot;
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν είναι περίεργο. Η θερμοκρασία του επεξεργαστή αλλάζει παρά πολύ απότομα. Στον υπολογιστή μου που το παρακολουθώ από τα 30 στα 70 μπορεί να γίνει σε δευτερόλεπτα αν ανοίξεις μια εφαρμογή που τον απασχολεί, ενώ το CPU proximity μπορεί να είναι πολύ χαμηλότερα. Κι εκεί τα νούμερα είναι σίγουρα σωστά.

 

Δηλαδή είναι λογικό μέσα σε ένα λεπτό με όλα κλειστά και kill τις εφαρμογές μια να έχει 35 και μια 44 βαθμούς χωρίς να κάνω τιποτα; μόνο με αναμενη οθονη; εμένα μου φάνηκε κάπως ότι να ναι...Να μου έβγαζε 44 βαθμούς τις δύο φορές που ήταν ζεστό πολύ το ταμπλετ θα έλεγα ενταξει. Αυτό εννοούσα ότι μου φάνηκε παράξενο μιας και δεν έκανα τίποτα και άλλαζε θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι λογικό μέσα σε ένα λεπτό με όλα κλειστά και kill τις εφαρμογές μια να έχει 35 και μια 44 βαθμούς χωρίς να κάνω τιποτα; μόνο με αναμενη οθονη; εμένα μου φάνηκε κάπως ότι να ναι...Να μου έβγαζε 44 βαθμούς τις δύο φορές που ήταν ζεστό πολύ το ταμπλετ θα έλεγα ενταξει. Αυτό εννοούσα ότι μου φάνηκε παράξενο μιας και δεν έκανα τίποτα και άλλαζε θερμοκρασίες.

 

 

Αυτο που μου φαινεται παραξενο εμενα ειναι πως γινεται να αλλαζει χωρις να κανεις τιποτα.........

 

Τι ταμπλετ εχεις ?

Edited by Nippon1971
Link to comment
Share on other sites

Xperia z4 tablet.. παρόλα αυτά που έχουν ακουστεί για τον sd 810 στο tablet μόνο 2 φορές το ένιωσα αρκετά ζεστό
Link to comment
Share on other sites

Xperia z4 tablet.. παρόλα αυτά που έχουν ακουστεί για τον sd 810 στο tablet μόνο 2 φορές το ένιωσα αρκετά ζεστό

 

Σκεφτομουν να παρω το ΧperiaΖ3......

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να παρω το ΧperiaΖ3......

 

Εξαιρετικό και εκεινο! Στα ταμπλετ μένω πιστός στην sony :lol:

(Βγαίνουμε λίγο off,sorry από τους mod)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι λογικό μέσα σε ένα λεπτό με όλα κλειστά και kill τις εφαρμογές μια να έχει 35 και μια 44 βαθμούς χωρίς να κάνω τιποτα; μόνο με αναμενη οθονη; εμένα μου φάνηκε κάπως ότι να ναι...Να μου έβγαζε 44 βαθμούς τις δύο φορές που ήταν ζεστό πολύ το ταμπλετ θα έλεγα ενταξει. Αυτό εννοούσα ότι μου φάνηκε παράξενο μιας και δεν έκανα τίποτα και άλλαζε θερμοκρασίες.

Αν τις έκανες μόλις kill το λογικό είναι να ανεβάσει θερμοκρασία για να ξανανοίξει αυτά που δεν έπρεπε να κλείσεις. Αλλά τελικά ποιο είναι το συμπέρασμα της ιστορίας; Μην ασχολείσαι με αυτά. Γι αυτό πήρες HTC. Αν ήταν να ασχολείσαι με ram, θερμοκρασίες, antutu και ποια χώρα βγάζει τις καλύτερες ROM ας έπαιρνες Samsung.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

S6 edge plus έχω και τρέχει όπως πρέπει να τρέχει μια συσκευή των 800€. Μ9 είχα πριν καιρό αλλά το έδωσα γιατί δεν με κάλυψε. Στο tablet έκανε το πρόγραμμα αυτά που αναφέρω.(το είχα κατεβάσει απλά για περιέργεια.Κατι antutu και τα σχετικά κάνω σαν να μην υπάρχουν). Περιμένω να δω πως θα είναι το Μ10 αλλά δεν τρεφω ελπίδες πλέον να βγαλει το concept που είχε κυκλοφορήσει και πέρσι όταν ήταν να βγει το Μ9
Link to comment
Share on other sites

S6 edge plus έχω και τρέχει όπως πρέπει να τρέχει μια συσκευή των 800€. Μ9 είχα πριν καιρό αλλά το έδωσα γιατί δεν με κάλυψε. Στο tablet έκανε το πρόγραμμα αυτά που αναφέρω.(το είχα κατεβάσει απλά για περιέργεια.Κατι antutu και τα σχετικά κάνω σαν να μην υπάρχουν). Περιμένω να δω πως θα είναι το Μ10 αλλά δεν τρεφω ελπίδες πλέον να βγαλει το concept που είχε κυκλοφορήσει και πέρσι όταν ήταν να βγει το Μ9

Τα concept δεν τα βγάζουν οι εταιρίες. Τα βγάζει κάθε πικραμένος που ελπίζει να δουν τη δουλειά του και να τον πάρουν σε καμιά εταιρία. Χωρίς να υπολογίζουν αν αυτό που φτιάχνουν γίνεται και πόσο μπορεί να κοστίζει. Γι αυτό βλέπεις κάτι φλούδες που μέσα δε χωράει ούτε μπαταρία ΑΑΑ.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που είχε κυκλοφορήσει όμως από πέρσι θα ήταν μακράν το καλύτερο που θα μπορούσε να παρουσιάσει από εξωτερική εμφάνιση η HTC. Αλλά γούστα είναι αυτά
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα.

 

Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Δεν έχω κάνει ακόμη αναβάθμιση σε ΜΜ καθώς δε μου έχει έρθει σχετική ειδοποίηση στη συσκευή. Όταν κάνω έλεγχο ενημερώσεων λογισμικού από τις ρυθμίσεις βγάζει το μήνυμα "Δεν υπάρχουν ενημερώσεις για το τηλέφωνό σας"

 

Στις πληροφορίες λογισμικού βλέπω τα εξής:

Android version 5.0.2

Software number 1.32.401.17

Sense 7.0

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση της HTC GREECE και τους ανέφερα το θέμα. Η απάντηση: "Παρακαλούμε να περιμένετε να έρθει ειδοποίηση στη συσκευή. Όχι δε γνωρίζουμε πότε μπορεί να συμβεί αυτό. Καλή σας ημέρα."!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στον boot loader να δεις και κάποια άλλα πράγματα όπως αν λέει LOCKED UNLOCKED RELOCKED και έκδοση OS.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στον boot loader να δεις και κάποια άλλα πράγματα όπως αν λέει LOCKED UNLOCKED RELOCKED και έκδοση OS.

 

HTC download mode

*** LOCKED ***

OS-1.32.401.17

 

Από όσο το έψαξα αν χρησιμοποιήσω τα HTCDev tools και κάνω τη διαδικασία unlock bootloader παίζει η αναβάθμιση να γίνει διαθέσιμη; Χάνω την εγγύηση με αυτή τη διαδικασία;

Edited by Gus_kks
Link to comment
Share on other sites

Όχι μην ασχοληθείς με ξεκλείδωμα bootloader. Έχεις κάρτα sd έως 32gb να δοκιμάσεις την αναβάθμιση χειροκίνητα;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην ασχοληθείς με ξεκλείδωμα bootloader. Έχεις κάρτα sd έως 32gb να δοκιμάσεις την αναβάθμιση χειροκίνητα;

Δεν έχω κάρτα SD και δε ξέρω καν πώς να κάνω τη διαδικασία που λες. Το ξεκλείδωμα bootloader μου φαίνεται πιο απλό από όσο το έχω διαβάσει και δε με πειράζει καθόλου το data wipe. Από όσο έχω διαβάσει την αναβάθμιση έως τώρα την έχουν πάρει οι unlocked συσκευές. Ίσως κάποιος που την πήρε ήδη να μας το επιβεβαιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Unlocked σημαίνει μη δεμένες με κάποιο πάροχο και όχι bootloader unlocked. Εσύ είσαι στην πρώτη αναβάθμιση ενώ έχει πάρει άλλες 2 το κινητό.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Unlocked σημαίνει μη δεμένες με κάποιο πάροχο και όχι bootloader unlocked. Εσύ είσαι στην πρώτη αναβάθμιση ενώ έχει πάρει άλλες 2 το κινητό.

 

Οκ κατανοητό. Αλλά από αυτό που λες τώρα σημαίνει ότι το κινητό δε παίρνει αναβαθμίσεις γενικώς οπότε υπάρχει θέμα και κάποιος πρέπει να μου πει τι κάνω γιατί αν περιμένω από τους φωστήρες της HTC σώθηκα!

Link to comment
Share on other sites

HTC download mode

*** LOCKED ***

OS-1.32.401.17

 

Από όσο το έψαξα αν χρησιμοποιήσω τα HTCDev tools και κάνω τη διαδικασία unlock bootloader παίζει η αναβάθμιση να γίνει διαθέσιμη; Χάνω την εγγύηση με αυτή τη διαδικασία;

Μήπως έχεις το M8s?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το M8s?

 

Όχι δε θα ξεκινήσουμε από εκεί! Η συσκευασία του τηλεφώνου και ο αριθμός μοντέλου στην ταυτότητα τηλεφώνου στο menu των ρυθμίσεων γράφουν HTC One M9.

 

HTC download mode

*** LOCKED ***

htc_himauhl PVT S-ON

LK-1.0.0.0000

RADIO-01.01_U11440261_56.02.50306G_2_F

OpenDSP-v20.2.6.-00452-M8994_0216

OS-1.32.401.17

Apr 15 2015, 19:48:20(506785)

Edited by Gus_kks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...