Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε όχι και να το πουλήσουμε! :) εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό! :D Μπαταρία, λειτουργικό, μνήμη, όλα σουπερ! Αντε να πάρουμε και την αναβάθμιση...

Ε λέω μήπως κάνατε το λάθος :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως το οτι θα την παρει την αναβαθμηση ειναι νομιζω σιγουρο γιατι στιν Ταιβαν την βαλανε στο Μ9 και σε αναμανεται τωρα να μπει και στα Μ9 στην Αγγλια απο οτι διαβαζω.......:D
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει φίλε αξίζει;

Μεχρι τωρα δεν εχω διαπιστωσει κατι αρνητικο. Η συσκευη συνεχιζει να πεταει, η αυτονομια σε αριστα επιπεδα και πληρης απουσια bugs. Την εχω πανω μονο 2 μερες ομως υπ' οψιν!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα δεν εχω διαπιστωσει κατι αρνητικο. Η συσκευη συνεχιζει να πεταει, η αυτονομια σε αριστα επιπεδα και πληρης απουσια bugs. Την εχω πανω μονο 2 μερες ομως υπ' οψιν!

 

...και 2 μήνες να την είχες, τα ίδια θα έλεγες :p

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω κατι ...

 

αυτη η ΜΜ που εχουμε περασει τωρα απο xda στα Μ9 δεν ειναι ακομα η επισημη ??? δεν εχουν παρει ακομα επισημα το android 6.0 τα HTC m9???

 

 

εγω την εχω τουλαχιστον εναν μηνα με s-off και TWRP

 

αλλα διαβαζω οτι πρωτα την δινει στα Μ8

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω κατι ...

 

αυτη η ΜΜ που εχουμε περασει τωρα απο xda στα Μ9 δεν ειναι ακομα η επισημη ??? δεν εχουν παρει ακομα επισημα το android 6.0 τα HTC m9???

 

 

εγω την εχω τουλαχιστον εναν μηνα με s-off και TWRP

 

αλλα διαβαζω οτι πρωτα την δινει στα Μ8

 

Kαλημερα αυτη που εχεις τωρα ειναι η unlocked developer edition απο αμερικη μερια :) την αντιστοιχη εκδοση ειχα και εγω στο μ8 μου . Η πρωτη ευρωπαικη custom εκδοση για τo m8 την εδωσε η viper νομιζω .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα αυτη που εχεις τωρα ειναι η unlocked developer edition απο αμερικη μερια :) την αντιστοιχη εκδοση ειχα και εγω στο μ8 μου . Η πρωτη ευρωπαικη custom εκδοση για τo m8 την εδωσε η viper νομιζω .

 

 

ναι Viper εχω βαλει και εγω ... λες η κανονικη εκδοση να ειναι ακομα καλυτερη ??

Link to comment
Share on other sites

ναι Viper εχω βαλει και εγω ... λες η κανονικη εκδοση να ειναι ακομα καλυτερη ??

Λογικα θα ειναι .

Επιτελους και καποιος που εχει φλασαρη το μ9 :) βλεπω αυτο το ερμο το νημα θα κλειση χρονο και ανθρωπος δεν εγραψε.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ειναι .

Επιτελους και καποιος που εχει φλασαρη το μ9 :) βλεπω αυτο το ερμο το νημα θα κλειση χρονο και ανθρωπος δεν εγραψε.

 

εγω παντως φιλε του εχω πιει το αιμα ...

 

και ενας βασικος λογος που επιλεγω HTC τα τελευταια 2 χρονια εκτος απο το απαιχτο sense ειναι και οι δυνατοι devs καθως και το ποσο πολυ μπορεις να σκαλησεις αυτα τα κοσμηματα .... η HTC και το sense ειναι ο μονος λογος που δεν σκεφτομαι καθολου τον γυρισμο σε ios ...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως φιλε του εχω πιει το αιμα ...

 

και ενας βασικος λογος που επιλεγω HTC τα τελευταια 2 χρονια εκτος απο το απαιχτο sense ειναι και οι δυνατοι devs καθως και το ποσο πολυ μπορεις να σκαλησεις αυτα τα κοσμηματα .... η HTC και το sense ειναι ο μονος λογος που δεν σκεφτομαι καθολου τον γυρισμο σε ios ...

Ωραιος :lol::lol::lol: ειναι γεγονος το sense τα σπαει ,και παρα τα μικρο προβληματακια ειμαι fun :) htc απο το 2008

Το μονο που με ψιλοχαλαει οτι δεν βλεπω πολλη υποστιρηξη σε mid συσκευες απο dev στο xda και πρεπει να τα σκαμε για τις ναυαρχιδες.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανετε καποιον οδηγο root και φλασαρισμα rom ; οπως και η επαναφορα σε στοκ κατασταση και να μπει και στην αρχικη σελιδα του νηματος

Ειμαι ο μονος που πιστευε πως στο κινητο δε μπορουμε να κανουμε τιποτα; :cry:

Με εκπλησσεται ευχαριστα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όλα στο xda αναλυτικότατα μάλιστα..

Δε νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο για κάποιον που θέλει ν' ασχοληθεί.

Οι μόνοι που έχουν δικαιολογία είναι όσοι δεν γνωρίζουν αγγλικά αλλά και πάλι με το google translate βγάζεις άκρη..

 

Οδηγό όμως για όσους βαριούνται να κάτσουν να διαβάσουν προσωπικά δεν πρόκειται να φτιάξω ποτέ για τον απλό λόγο ότι αν μετά γίνει καμιά ζημιά σε κανέναν που δεν κατάλαβε την διαδικασία κι απλά ξεκίνησε να πειράξει το τηλέφωνο επειδή βρήκε έναν οδηγό θα ζητάει και τα ρέστα..

 

Κι έχει τύχει να διαβάσω τέτοια περιστατικά και σε ελληνικά αλλά και σε ξένα forum.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όλα στο xda αναλυτικότατα μάλιστα..

Δε νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο για κάποιον που θέλει ν' ασχοληθεί.

Οι μόνοι που έχουν δικαιολογία είναι όσοι δεν γνωρίζουν αγγλικά αλλά και πάλι με το google translate βγάζεις άκρη..

 

Οδηγό όμως για όσους βαριούνται να κάτσουν να διαβάσουν προσωπικά δεν πρόκειται να φτιάξω ποτέ για τον απλό λόγο ότι αν μετά γίνει καμιά ζημιά σε κανέναν που δεν κατάλαβε την διαδικασία κι απλά ξεκίνησε να πειράξει το τηλέφωνο επειδή βρήκε έναν οδηγό θα ζητάει και τα ρέστα..

 

Κι έχει τύχει να διαβάσω τέτοια περιστατικά και σε ελληνικά αλλά και σε ξένα forum.

 

αν δεις σε πολλα νηματα του καθε κινητου υπαρχει και καποιος οδηγος που πιστευω εξυπηρετει πολλους εδω μεσα, εννοειτε πως ο καθενας το κανει με δικια του ευθυνη, αν εσυ δε θελεις να κανεις για τον α-β λογο δεκτο ,ας το κανει καποιος αλλος, επισης ας μπει και ο οδηγος απο xda στα αγγλικα, απλα να υπαρχει, εγω που εχω τοσο καιρο το κινητο δε γνωριζα τιποτα,αφου δεν υπηρχε εδω πιστευα οτι δε γινετε

τεσπα, οποιος εχεις 5 λεπτα χρονο ας κανει ενα οδηγο

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το θέμα ότι για να βγει ένας οδηγός που θα είναι σωστός δεν γίνεται σε 5 λεπτά, θέλει πολύ περισσότερο χρόνο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε σεβαστο, τουλαχιστον ας μπουνε τα link απο xda , πχ για root ακολουθουμε αυτον το συνδεσμο κλπ κλπ ,πιστευω αυτο να μη θελει τοσο χρονο :)
Link to comment
Share on other sites

το μονο που θελει λιγες γνωσεις ειναι να ξεκλειδωσεις τον bootloader...

 

 

το s-off το θεωρω και αυτο απαραίτητο αλλα οχι υποχρεωτικο

 

 

παντως ο kollatos εχει τα δικια του χαχα ειναι αυτος που ζάλισα οταν πρωτη φορα αγορασα htc το Μ8 για να μου εξηγήσει πως γινεται το unlock

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

το update βγηκε επιτελους.αυτη τη στιγμη κανω εγκατασταση.ειναι δυο αρχεια ενα μικρο γυρω στα 130 mb και το μεγαλο στα 1,3 gb.θελει υπομονη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok φιλε σεβαστο, τουλαχιστον ας μπουνε τα link απο xda , πχ για root ακολουθουμε αυτον το συνδεσμο κλπ κλπ ,πιστευω αυτο να μη θελει τοσο χρονο :)

Θα κοιτάξω να τα βάλω μόλις έχω λίγο χρόνο, εκτός κι αν με προλάβει κανείς άλλος..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

περασα την 6. ,θα χρειαστει να κανω καμια επαναφορα εργοστασιακων η δε χρειαζεται; παντως απο εμφανιση ιδιο ειναι
Link to comment
Share on other sites

βαριεμαι το στησιμο παλι φιλε, μια μερα θα χρειαστουμε ,βλεπω δουλευει μια χαρα παντως ,οπως πριν
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα! Να τη κάνω την αναβάθμιση ή να περιμένω τις εντυπώσεις σας;

Από χτες που την έβαλα δεν είδα να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, πάντως κατά την αναβάθμιση πήρε φωτιά το κινητό, πρώτη φορά είδα τέτοιες θερμοκρασίες, απαράδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ητασν τεραστιο το update γυρο στο 1 και βαλε GB ε ? Δεν ξερω γιατι απο οτι ακουω στην αυτονομια κανει διαφορα αλλα με την εφαρμογη που κατεβασα στο Μ9 μου την DU battery saver εχει αισθητοτατη διαφορα στην αυτονομια !! Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει η 6αρα......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...