Jump to content

Χρεώσεις ADSL - Προσοχή


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

Πληρωμη δεν προκεται να κανω , διοτι αμα τα πληρωσω δεν εχω ελπιδα να τα παρω πισω , και το θεμα του "Ειμαστε Κρατος" δεν θελει καμερα , θελει ξυλωμα απο την ριζα τους , και αντικατασταση με ανθρωπους που ΑΚΟΥΝΕ τα προβληματα του ΚΑΘΕ καταναλωτη οι οποια ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ τους

 

 

Χωρίς να θέλω να πολιτικοποιήσω τη συζήτηση, ο μόνος τρόπος για γίνει κάτι τέτοιο είναι η ιδιωτικοποίηση αυτών των καθυστερημένων δημόσιων "υπηρεσιών". Να ξέρει ο κάθε υπάλληλος ότι αν δε σε αντιμετωπίσει με τον πρέποντα σεβασμό (δεν εννοώ να κάνει τεμενάδες) δε θα πάρει αύξηση πχ για 3 χρόνια. Αλλιώς δε φτιάχνει η κατάσταση.

Πχ τώρα με την περίπτωση σου, ακόμα και αν υποχρεωθεί ο ΟΤΕ (που αντικειμενικά έχει στελέχη που αξίζουν) να σε αποζημιώσει, η αποζημίωση θα πληρωθεί από τον ίδιο τον οργανισμό, ήτοι εις βάρος του κράτους. Για τον κύριο διευθυντή και την υπάλληλο που έκαναν τη μ@λ@κί@ πέρα βρέχει. Και αν τους πουν να πληρώσουν οι ίδιοι την αποζημίωση θα πέσουν τα κανάλια να τους φάνε γιατί δε σκέφτονται τα παιδιά τους, τους άρρωστους γέρους γονείς και δεν ξέρω εγω τι άλλο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον lewton

 

Χωρίς να θέλω να πολιτικοποιήσω τη συζήτηση, ο μόνος τρόπος για γίνει κάτι τέτοιο είναι η ιδιωτικοποίηση αυτών των καθυστερημένων δημόσιων "υπηρεσιών".

 

Αυτο φιλε μου δυστυχως μονο τα τρισεγγονα προκεται να τα προλαβουν ετσι οπωσ παει το πραγμα , εγω θυμαμαι το '94 που ηρθα να μεινω μονιμα στην Ελλαδα , αρχισε η ιστορια με την ιδιωτικοποιηση του ΟΤΕ και αλλους δημοσιους οργανισμους , και σημερα εχουμε 2003 :!: :!: και ειμαστε ακομα στην αρχη.

:'( :wacko: :blink: θελουμε να κανουμε και Ολυμπιακους Αγωνες :whistle:

 

βγαζεις ακρη ?

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω όσοι λέτε πως δεν αντέχετε τον ΟΤΕ να μην μένετε στα λόγια και να χρησιμοποιήτε και κανέναν εναλλακτικό φορέα.

 

ΥΓ

Όχι, δεν εργάζομαι ούτε έχω σχέση με κανένα από τους εναλλακτικούς φορείς.

The rewards of tolerance are treachery and betrayal.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον thman

 

hunter σε ζαλισαμε αλλα κανενα νεο? γραψε μας οταν εχεις εξελιξεις

 

 

επισημες - τιποτα το σπουδαιο ακομα , το ΙΝΚΑ το προχωρει το θεμα , πληρωμη δεν εχει γινει. τηλεφωνο και ADSL εχω ακομα.

 

ανεπισημες , εχτες μου ηρθε στο καταστημα μου μια κυρια που δουλευει στο καταστημα του ΟΤΕ να αγορασει καρτα ανανεωσης για την κορη της και εφερε η κουβεντα το περιστατικο που ανεφερα σε προηγουμενο ποστ μου , και μου ειπε " Καλα εκανες και τον εβρισες το διευθυντη , δεν εισαι ο μονος που εχει παραπονα και αυτος την ιδια στανταρ απαντηση δινει σε ολους ( Ειμαστε κρατος κτλ ) " επισης μου ειπε οτι ο συγκεκριμενος κυριος εχει σταλει στο πειθαρχικο τριες φορες τα τελευταια δυο χρονια λογου παραπωνων απο συνδρομητες.

 

καλα λεω εγω και επιμενω σε αυτο - ΞΥΛΩΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΙΖΑ ΘΕΛΟΥΝΕ ΟΛΛΟΙ ΤΟΥΣ - :mad:

 

Ελπίζω όσοι λέτε πως δεν αντέχετε τον ΟΤΕ να μην μένετε στα λόγια και να χρησιμοποιήτε και κανέναν εναλλακτικό φορέα.

 

ΥΓ

Όχι, δεν εργάζομαι ούτε έχω σχέση με κανένα από τους εναλλακτικούς φορείς.

 

φιλε μου και στα τρια καταστηματα εχω βαλει Tellas MyGreece και συντομα θα αλλαξω ΚΑΙ ISDN internet provider ( λογου οτι ειναι ετησιες οι συμβασεις ) , το ιδιο θα κανω και στο σπιτι μου ( αφου βρω και λιγο χρονο ) :wacko:

 

αφου θελουν οι εταιριες να μας δοσουν να καταλαβουμε οτι το "τζαμπα πεθανε" καιρος ηταν να το καταλαβουνε και οι ΙΔΙΟΙ :mad:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :'( :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

 

Το ολο ''νοημα'' με το ADSL ειναι η αποφυγη της ογκοχρεωσης. Αν ομως καποιος εχει συνηθισει την ογκοχρεωση και του αρεσουν οι επιθεσεις στο πορτοφολι του , υπαρχουν και παροχεις ιντερνετ που δινουν πακετα προσβασης με ογκοχρεωση.

Γενικα ομως οχι δεν εχει ογκοχρεωση

http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από τον freenow

 

poio modem einai kalitero se sxesei timi kai apodosis!!!!!!!!!!!

 

 

Des kalytera edo :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=4540

 

:)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με ολα αυτα που ακουσα παιδια εχω αρχισει να ανησυχω γιατι δεν εχω παρει ακομα τον πρωτο λογαριασμο και αν ερθει καμμια 1000, βαστατε με....

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικα φίλε Hunter, βρήκες το δίκιο σου με τον ΟΤΕ?

Είναι πλέον αρκετά παλιά αυτή η ιστορία, αλλα τώρα μόλις διάβασα τα σχετικά posts...

 

Και κάτι άλλο, στο λογαριασμό που έχεις επισυνάψει, βλέπω χρεώνει κλήσεις για ιντερνετ 37. Μα καλά όταν έχεις Adsl, δεν υποτίθεται ότι είσαι συνέχεια μέσα στο ιντερνετ; Τι κλήσεις είναι αυτές που χρεώνει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soulmate (10 Ιαν. 2004 , 20:42)

 

Τελικα φίλε Hunter, βρήκες το δίκιο σου με τον ΟΤΕ?

Είναι πλέον αρκετά παλιά αυτή η ιστορία, αλλα τώρα μόλις διάβασα τα σχετικά posts...

 

Και κάτι άλλο, στο λογαριασμό που έχεις επισυνάψει, βλέπω χρεώνει κλήσεις για ιντερνετ 37. Μα καλά όταν έχεις Adsl, δεν υποτίθεται ότι είσαι συνέχεια μέσα στο ιντερνετ; Τι κλήσεις είναι αυτές που χρεώνει;

 

 

το δικιο μου το βρηκα και με το παραπανω , ηρθε ο επομενος λογαριασμος με πιστωση για ΟΛΑ τα αναδρομικα τελη και τις αλλες χρεωσεις , για τις κλησεις προς internet αυτες αφορουν κλησεις πιυ εγιναν πριν μπει το ADSL

 

ενα συμπερασμα εβγαλα απο αυτην την ιστορια , το οτι μας εχουν πιασει ολους ΚΟΤΣΟ και αμα δεν φωναζουμε θα συνεχιζουν να μας το κανουν ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο είναι το πάγιο που πληρώνεις με dsl?

 

Ο λογαρισαμός σου έρχεται πάλι ανα δίμηνο;

 

Το πάγιο, αν είχες PSTN παλιότερα, εξακολουθείς να το πληρώνεις για την PSTN σύν αυτό της DSL?

 

Πώς διαμορφώνονται τα εφάπαξ κόστη τελικά με τις νέες τιμές, γνωρίζεις;

 

Οταν έρθουν να σου εγκαταστήσουν την dsl, ισχύει εκείνο που άκουγα παλιότερα για την ISDN ότι πρέπει να σου εγκαταστήσουν την γραμμή στην κεντρική μπρίζα στο σπίτι σου;

 

Η δεν έχει καμμία σημασία και εκεί που είναι ο υπολογιστήςσου απλά σου βάζουν το μοντεμ..

 

Τέλος, μπορείς να αρνηθείς να σου δώσουν το δικό τους μόντεμ και να πάρεις ένα από το εμπόριο; Αν όχι τι μόντεμ βάζουν αυτοί; Κόκκαλλη; Είναι καλά; Έχουν προβλήματα; Συνδέεται με usb στον υπολογιστή;

Συγνώμμη αν σε κούρασα με τις πολλές ερωτήσεις μου, αλλά κάνω μια έρευνα γοράς προς το παρόν, γιατί σκέφτομαι σοβαρά να βάλω DSL, και δε θέλω να βρεθώ γενικότερα προ (δυσάρεστων) εκπλήξεων,όσων αφορά κυρίως τις χρεώσεις...

 

Αλήθεια, πόσο σου έρχεται ο λογαριασμό κατά μέσο όρο το δίμηνο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...