Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 3C Toolbox είναι για την υπερθέρμανση. Για την μπαταρία, και εγώ το ίδιο θέμα είχα, και νόμιζα πως ήταν μεμονομένη περίπτωση, και ήθελα καινούργια μπαταρία. Αλλά αν το έχεις και εσύ, τότε είναι πρόβλημα. Θα ενημερώσω την developer, και θα σας πω. Σχετικά με τα παιχνίδια, εγώ παίζω κανονικά, και NBA 2K16, και GTA Liberty City Stories/GTA 3, και NFS Most Wanted, και Call of Duty: Strike Team(σε αυτό ζεσταίνεται πολύ, αλλά frame drops ούτε για πλάκα). To Asphalt 8 ομολογώ πως δεν το έχω παίξει με αυτή την rom, αλλά όλα τα άλλα βαριά παιχνίδια του Playstore τα παίζει. Το NFS Most Wanted το έχεις εγκατεστημένο;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ασε ρε Μιτσαρα, μας εχουν σπασει τα νευρα.

επιτρεπεται κινητο με τετοια standards να μην μπορει να εχει μια σοβαρη ρομ εναν χρονο τωρα?

τι μ@@@κες ειν αυτοι ρε;

 

THD, το NFS Most Wanted δεν το εχω βαλει, οχι.

πες στην Ιταλιδα απ την Κυψελη οτι εχουν παρει φωτια τ' αφτια μας, και καηκε το μιζαμπλί..

τι ειν αυτο στην φωτο ωρε!!

πως το καταφερες!?

 

ειπαμε.. καλη ρομ, παιζουν ολα, αλλά για τ' αναθεμα..

δεν προκειται να την αλλαξω ομως. δεν ξαναγυρναω στις άλλες ούτε με τα χάλια που εχει η τωρινη..

Link to comment
Share on other sites

Πως το κατάφερα ε; Το κινητό, πέφτει από 100 σε 93 σε καμιά ώρα χωρίς χρήση, ή με ελάχιστη. Μετά, κλίνει από Μόνο του. Το ανοίγω ξανά, και είναι με 40 μπαταρία. Μετά από καμιά ώρα πέφτει στο 20, από όπου και ξεκινάει να κατεβαίνει ανά μισο λεπτό και ένα τις εκατό.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή εμένα μάλλον η μπαταρία τα έπαιξε, περιμένω την καινούργια. Δεν μπορώ να γράψω στην Ιταλίδα, καθώς Δεν μπορώ να έχω αντικειμενική άποψη. Αν μπορείτε, γράψε τι θέλετε, να της το μεταφέρω.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ στο chinaphonearena. Πήγα να φλασάρω τη Vibe επάνω από την ECOO Lollipop (αφού την είχα κάνει wipe) και μου έβγαζε error 7... Μετά δοκίμασα με τον τρόπο της MIUI και η Vibe δούλεψε! Το μόνο πρόβλημα που έχω δει 2 μέρες που την έχω, είναι το ίδιο με το ποσοστό της μπαταρίας που το έχουν όλοι... Έκανα μέχρι και calibration, αλλά δεν έφτιαξε. Π.χ. χθες το πρωί βγάζω τον φορτιστή με 100%, κάνω αμέσως ένα restart και μόλις άνοιξε, η μπαταρία πήγε στο 85%!! Με ένα restart απλά! :blink: Τις περισσότερες φορές, το ποσοστό της μπαταρίας πέφτει σχετικά φυσιολογικά, μόνο που όταν φτάσει στο 15% μετά φτάνει στο 1% σε λιγότερο από 5 λεπτά... Επίσης, ένα θεματάκι (που λύνεται) έχει το φως πίσω, έπρεπε να κατεβάσω άλλη εφαρμογή από το PlayStore, για να το ανάβω. Αυτό που έχει η Vibe στο μενού ψηλά, δε λειτουργεί. Όταν το κινητό έχει χαμηλή μπαταρία, το φωτάκι δε λειτουργεί και καθόλου.

 

Αλλά δεν την αλλάζω με τίποτα αυτή τη Vibe ROM, πρώτη φορά βλέπω το κινητό να πηγαίνει τόσο γρήγορα, να μη ζεσταίνεται πολύ με απλό internet browsing και με μόνο 1 πρόβλημα προς το παρόν, αυτό της μπαταρίας! Με τις άλλες ROM, ακόμα και στο swipe των καρτελών, είχε lag! Από παιχνίδια, ως τώρα έχω δοκιμάσει για λίγο το Need For Speed No Limits, μια χαρά έπαιζε.

 

Υ.Γ.1. Το PC βλέπει το κινητό σαν Lenovo K3 Note. :lol: Μακάρι να είχα πάρει εκείνο (που κόστιζε και λιγότερο), παρά αυτό τον κουβά ονόματι ECOO... Με επηρέασε το ότι το Lenovo, δεν είχε backlight κουμπιά (deal breaker για μένα), ενώ το ECOO είχε τα πάντα όλα... Τώρα αυτή η εταιρία φαίνεται να ξόφλησε. :sick:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Κάπου διάβασα πως τελικά αγοράστηκε από κάποια άλλη κινεζική. Τεσπα, Αφού είσαι ευχαριστημένος πάλι καλά. Εγώ αυτό με τη μπαταρία δεν το μπορώ. Άσε που εμένα τα έπαιξε, και παρήγγειλα άλλη.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Κάπου διάβασα πως τελικά αγοράστηκε από κάποια άλλη κινεζική. Τεσπα, Αφού είσαι ευχαριστημένος πάλι καλά. Εγώ αυτό με τη μπαταρία δεν το μπορώ. Άσε που εμένα τα έπαιξε, και παρήγγειλα άλλη.

 

Νομίζω ότι την ECOO την έχει αγοράσει η Elephone, από πριν βγει το Ε04 κιόλας, γι' αυτό μας βγήκε μάπα... :lol: Εκτός από αυτό, φαίνεται να έχει εξαφανιστεί από προσώπου γης... Έβγαλε το Ε05 το Φθινόπωρο, αλλά δεν ασχολήθηκε κανείς με αυτό, περισσότερο θα πούλησε η αντιγραφή του, το Bluboo X9! :p

 

Δυστυχώς όμως, η σχετικά θετική εντύπωση που είχα για τη Vibe μέχρι χθες, αμαυρωθηκε... Άρχισα να εντοπίζω bugs που είχα με Kitkat! :( Χθες το βράδυ με πήρε η μάνα μου τηλέφωνο και ενώ είχα σήμα, δε χτύπησε και έστειλε σήμα κατειλημμενου! Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι πως μερικές φορές, όταν η SIM 1 συνδέεται με 4G και με παίρνουν τηλέφωνο, μένει σταθερά σε 4G και το κινητό δε χτυπάει! Δηλαδή δε με γυρίζει σε 3G ή 2G, για να μπορέσω να μιλήσω... Το ίδιο έκανε και στην ECOO Kitkat, αλλά και στη Jiayu S3 ROM... Έχω δοκιμάσει στη SIM 1 και τη WIND αλλά και τη Vodafone και το ίδιο γίνεται και στις δύο... Οποτε δεν είναι θέμα δικτύου. Τέλος, μερικές φορές μου χαλάει το wallpaper και μου δείχνει μόνο μια μαυρίλα στην οθόνη πίσω, οτιδήποτε κι αν βάλω... Μετά φτιάχνει μόνο του.

 

Ρε γμτ, δε θέλω να βγάλω τη Vibe, πρώτη φορά βλέπω το κινητό να πηγαίνει σφαίρα, αλλά αν συνεχίσει να βγάζει προβλήματα, θα περάσω την official Lollipop και θα προσπαθήσω να φτιάξω τη θερμοκρασία με το toolbox... Για λίγο που την είχα δοκιμάσει αυτήν, το μόνο πρόβλημα εκτός από τη θερμοκρασία, ήταν και το Play Store που μερικές φορές κρασαρε, κανένα άλλο θέμα δεν είχα, εκτός κι αν έτυχε...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Η ECOO είναι θυγατρική της elephone τώρα τι έχει γίνει δεν έχω ακούσει τίποτα άλλο

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι την ECOO την έχει αγοράσει η Elephone, από πριν βγει το Ε04 κιόλας, γι' αυτό μας βγήκε μάπα... :lol: Εκτός από αυτό, φαίνεται να έχει εξαφανιστεί από προσώπου γης... Έβγαλε το Ε05 το Φθινόπωρο, αλλά δεν ασχολήθηκε κανείς με αυτό, περισσότερο θα πούλησε η αντιγραφή του, το Bluboo X9! :p

 

Δυστυχώς όμως, η σχετικά θετική εντύπωση που είχα για τη Vibe μέχρι χθες, αμαυρωθηκε... Άρχισα να εντοπίζω bugs που είχα με Kitkat! :( Χθες το βράδυ με πήρε η μάνα μου τηλέφωνο και ενώ είχα σήμα, δε χτύπησε και έστειλε σήμα κατειλημμενου! Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι πως μερικές φορές, όταν η SIM 1 συνδέεται με 4G και με παίρνουν τηλέφωνο, μένει σταθερά σε 4G και το κινητό δε χτυπάει! Δηλαδή δε με γυρίζει σε 3G ή 2G, για να μπορέσω να μιλήσω... Το ίδιο έκανε και στην ECOO Kitkat, αλλά και στη Jiayu S3 ROM... Έχω δοκιμάσει στη SIM 1 και τη WIND αλλά και τη Vodafone και το ίδιο γίνεται και στις δύο... Οποτε δεν είναι θέμα δικτύου. Τέλος, μερικές φορές μου χαλάει το wallpaper και μου δείχνει μόνο μια μαυρίλα στην οθόνη πίσω, οτιδήποτε κι αν βάλω... Μετά φτιάχνει μόνο του.

 

Ρε γμτ, δε θέλω να βγάλω τη Vibe, πρώτη φορά βλέπω το κινητό να πηγαίνει σφαίρα, αλλά αν συνεχίσει να βγάζει προβλήματα, θα περάσω την official Lollipop και θα προσπαθήσω να φτιάξω τη θερμοκρασία με το toolbox... Για λίγο που την είχα δοκιμάσει αυτήν, το μόνο πρόβλημα εκτός από τη θερμοκρασία, ήταν και το Play Store που μερικές φορές κρασαρε, κανένα άλλο θέμα δεν είχα, εκτός κι αν έτυχε...

 

Και εγώ με stock lollipop είμαι, και με το toolbox δεν έχει υπερθέρμανση. Έχω τις ρυθμίσεις της Ιταλίδας. Η μπαταρία κρατάει περισσότερο. Ο επεξεργαστής χωρίς toolbox γαμ..ται, και μαζί και όλα τα υπόλοιπα (χωρίς toolbox πάντα). Η κάμερα σε ανεκτά επίπεδα, αλλά , με Vibe ήταν καλύτερη. Και αυτοί δεν μπορούν να βγάλουν μια καλή CM12.1, και να το αφήσουν. Χθες, ήμουν εκδρομή χωρίς powerbank, και έκανε αυτό το κουλό με την μπαταρία! Ε ρε κάτι καντήλια που κατέβασα! Τα πήρα άγρια. Εν τω μεταξύ, το ηχείο είναι για τον π....., ή ιδέα μου είναι; Το προηγούμενο κινητό μου (Sony Xperia E1) είχε καλύτερο ηχείο!!! Εγώ, επειδή είμαι και λάτρης της μουσικής, αναγκαστικά πήρα εξωτερικό bluetooth ηχείο 40€. Και κάτι τελευταίο: πριν κάνα μήνα ξαφνικά δεν δούλευε το διπλό πάτημα του κουμπιού handsfree για επόμενο τραγούδι, έκανε μόνο παύση. Επίσης, μειώθηκε πολύ και η ένταση. Μάλλον κάτι χάλασε από το audio jack!!! Πήρα το Sony SHB20 για να μπορώ να ακούω μουσική και έξω από το σπίτι και στο γυμναστήριο, γιατί ενσύρματα δεν ακουγόταν τίποτα (άλλα 20€) Τι στα κομμάτια πια με αυτό το κινητό; Πόσο προβληματικό πια; Επίσης, το screen protector που είχε από την μάνα του έχει γεμίσει γρατσουνιές, και δεν φταίω εγώ!!! Δίπλα στην κάμερα (την μπροστινή) σταματάει το screen protector. Εκεί δεν έχει γρατσουνιές!!! Παρήγγειλα και tempered glass μαζί με την μπαταρία.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο bug που είχα με την Kitkat, εντόπισα στη Vibe! Η δόνηση μερικές φορές "μπουκωνει" και σταματάει δουλεύει, εκτός κι αν κουνησω το κινητό! Ακόμα και τώρα που γράφω, σε άλλα γράμματα δονειται και σε άλλα όχι! :p

 

Θα περάσω την official Lollipop το βράδυ και θα βάλω τις ρυθμίσεις του toolbox. Φαίνεται να είναι η μοναδική λύση προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο bug που είχα με την Kitkat, εντόπισα στη Vibe! Η δόνηση μερικές φορές "μπουκωνει" και σταματάει δουλεύει, εκτός κι αν κουνησω το κινητό! Ακόμα και τώρα που γράφω, σε άλλα γράμματα δονειται και σε άλλα όχι! :p

 

Θα περάσω την official Lollipop το βράδυ και θα βάλω τις ρυθμίσεις του toolbox. Φαίνεται να είναι η μοναδική λύση προς το παρόν...

 

Όχι ρε φίλε, κρίμα. Εγώ που την δούλεψα για κάνα 2 βδομάδες, δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Πάντως, τσέκαρε μήπως είναι hardware το θέμα, γιατί και εγώ για το handsfree και την ένταση από το audio jack νόμιζα πως έφταιγε η rom, αλλά δεν......

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την official Lollipop. Έχει βρει κανείς λύση με το 505 error στο Google Play Games;; Να έχεις 8πυρηνο κινητό με 3GB RAM και να μη μπορείς να παίξεις παιχνίδια... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την official Lollipop. Έχει βρει κανείς λύση με το 505 error στο Google Play Games;; Να έχεις 8πυρηνο κινητό με 3GB RAM και να μη μπορείς να παίξεις παιχνίδια... :mad:

Φαντάσου πόσο χαζό κινητό είναι. Μου άρεσε που ο dr Android το έκανα παρουσίαση πριν λίγες μέρες στα 130€

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.doctorandroid.gr/2016/03/ecoo-e04-review.html?m=1

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την official Lollipop. Έχει βρει κανείς λύση με το 505 error στο Google Play Games;; Να έχεις 8πυρηνο κινητό με 3GB RAM και να μη μπορείς να παίξεις παιχνίδια... :mad:

 

Κι άλλα bugs με την official Lollipop!! Εκτός από την ασυμβατότητα του Google Play Games (αυτό με σήμα το πράσινο χειριστήριο), μου βγάζει κάτι περίεργα γραφικά-χρώματα επάνω στο κουμπί που ανοίγουν τα δεδομένα και στην εφαρμογή του καιρού, στη γραμμή κατάστασης!! Μερικές φορές το GPS κολλάει, κι ενώ δείχνει ότι ψάχνει, στην ουσία δεν κάνει τίποτα και θέλει restart! Το σήμα της κινητής το δείχνει λάθος, με άλλες ROM σε σημεία που είχα 2 σκάλες σήμα με 4G, τώρα μου δείχνει φουλ! Επίσης, τα δεδομένα μερικές φορές ανοίγουν από μόνα τους και κλείνουν πάλι αμέσως, ενώ είμαι συνδεδεμένος σε WiFi με δυνατό σήμα!! Ευτυχώς που έχω ΜΒ, αλλιώς η WIND θα μου έτρωγε 1€ κάθε μέρα για χρήση δεδομένων, μέχρι να δω τι συμβαίνει!!

 

Τραγικό κινητό, απλά... Αυτή η ROM ήταν η τελευταία μου ελπίδα και πάει... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα μία ROM που παίζει λιγότερο χάλια!! Τη MIUI 7.1 που έχει η Κλεοπάτρα σε λινκ, στο θέμα με τη Vibe ROM!

 

Το κινητό παίζει αρκετά γρήγορα , χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Σχεδόν όλα λειτουργούν κανονικά και από ασυμβατότητα εφαρμογών, δεν έχω εντοπίσει κάτι μέχρι στιγμής. Στο πρώτο boot μπορεί να κάνει πάνω από 5 λεπτά ν' ανοίξει.

 

Τα αρνητικά, που όμως τα περισσότερα είναι ασημαντα ή λύνονται:

 

1) Προσοχή στη φωτεινότητα της οθόνης γιατί αν τη βάλετε στη χαμηλότερη, η οθόνη σβήνει και δε βλέπετε τίποτα, καλύτερα να το έχετε στο αυτόματο,

2) Η ήδη υπάρχουσα εφαρμογή για SMS κρασάρει, οπότε κατέβασα το ChompSMS, το έβαλα προεπιλογή και στέλνω μηνύματα με αυτό,

3) Αν θέλετε να κάνετε Root, καλύτερα κατεβάστε το KingRoot, γιατί όποτε βάζω το SUPERSU μέσω TWRP, το λειτουργικό δεν ανοίγει ξανά και θέλει όλο σβήσιμο,

4) Μη χρησιμοποιείτε γενικά περίεργες εφαρμογές που είναι και καλά Antivirus ή λένε ότι κάνουν speed up το κινητό, γιατί κρασάρει το λειτουργικό, ειδικά αν αλλάξουν μερικά permissions και δεν ανοίγει πάλι, ούτως ή άλλως αυτές οι εφαρμογές νομίζω είναι μουφες,

5) Πάλι η συσκευή έχει πρόβλημα με τη θερμοκρασία και το 3C Toolbox δεν κάνει τίποτα. Κατέβασα το CPU Tuner από το Playstore και κάθε φορά που ανοίγω το κινητό, βάζω τον CPU να τρέχει το πολύ στα 1,17GHz και έβαλα Save Battery governors,

6) Η μπαταρία ΔΕ φορτίζει μέχρι 100%, αλλά έχω δει ότι δεν υπάρχει πια πρόβλημα με το ποσοστό της και πέφτει φυσιολογικά. Ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι την τρώει λίιιγο πιο γρήγορα σε σχέση με τις official ROMs, ειδικά όταν σερφαρω με data, αλλά γενικά αυτό το κινητό έχει πολύ μικρή μπαταρία για 5,5". Όμως, δεν έχω κάνει calibration ακόμα με τη MIUI,

7) Όταν το φορτίζω κλειστό, μου δείχνει κάτι περίεργα γραφικά και το ποσοστό της μπαταρίας δε φαίνεται, αλλά δεν πειράζει.

 

Θα ενημερώσω για νεότερα. Το ECOO προς το παρόν, γλίτωσε το πέταμα στον τοίχο και συνεχίζω με αυτό. Αν με βγάλει ένα χρόνο ακόμα, καλά θα είναι. Μετά θα το κάνω σκοποβολή με την καραμπινα. :lol:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την official Lollipop. Έχει βρει κανείς λύση με το 505 error στο Google Play Games;; Να έχεις 8πυρηνο κινητό με 3GB RAM και να μη μπορείς να παίξεις παιχνίδια... :mad:

 

ειναι ο λογος που εφυγα απ αυτην την ρομ και πηγα στης Ιταλιδας απ την κυψελη..

ρε παιδια;

το 3C Toolbox Pro χρησιμοποιειτε ή το 3C Toolbox το δωρεαν;

αν ειναι το πρωτο, εχει καποιος να μου στειλει σε πμ ενα safe link να το κατεβασω.. ξερετε πως! :D

και αν ειναι ευκολο, ας δωσει καποιος ενα λινκ με τις ρυθμισεις που πρεπει να γινουν.. :)

Link to comment
Share on other sites

THD σωτήρα!

δεν ξερω τι ειναι ολ αυτα που πειραξα, αλλα το κινητο εγινε καλυτερο! χαχαχα!:lol:

πρωτη φορα ειδα την μνημη του να πεφτει κατω απ το 45%!

εκει στο xposed εκανα τσεκακι μονο το 3C Toolbox, γιατι η Κυψελιωτισσα ελεγε κατι για διενεξεις μεταξυ xposed και greenify.

να τσεκαρω και το greenify λες; ή θα φαμε κανα μπουτλουπ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ο λογος που εφυγα απ αυτην την ρομ και πηγα στης Ιταλιδας απ την κυψελη..

ρε παιδια;

το 3C Toolbox Pro χρησιμοποιειτε ή το 3C Toolbox το δωρεαν;

αν ειναι το πρωτο, εχει καποιος να μου στειλει σε πμ ενα safe link να το κατεβασω.. ξερετε πως! :D

και αν ειναι ευκολο, ας δωσει καποιος ενα λινκ με τις ρυθμισεις που πρεπει να γινουν.. :)

 

Ποια ROM έχεις περάσει τώρα; Παίζουν όλα καλά;

 

Εγώ έχω ακόμα τη MIUI. "Βιαζει" για πλάκα τη μπαταρία και ζεσταίνεται ακόμα και με χαμηλό συγχρονισμό, αλλά τουλάχιστον παίζουν τα περισσότερα πράγματα κανονικά. Με ανοιχτά τα δεδομένα για σερφαρισμα και παίζοντας μερικά παιχνίδια, παίζει να μην κρατά ούτε 3 ώρες η μπαταρία... Σχεδόν με συνεχόμενη χρήση όμως. Κάψιμο! :p

 

Θα δοκιμάσω πάλι να βάλω το xposed και το 3C Toolbox. Αν φάω ξανά bootloop, θα το σπάσω πραγματικά! :p Έχω βαρεθεί κάθε εβδομάδα να τα περνάω όλα από την αρχή, με τις αλλαγές ROM...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

THD σωτήρα!

δεν ξερω τι ειναι ολ αυτα που πειραξα, αλλα το κινητο εγινε καλυτερο! χαχαχα!:lol:

πρωτη φορα ειδα την μνημη του να πεφτει κατω απ το 45%!

εκει στο xposed εκανα τσεκακι μονο το 3C Toolbox, γιατι η Κυψελιωτισσα ελεγε κατι για διενεξεις μεταξυ xposed και greenify.

να τσεκαρω και το greenify λες; ή θα φαμε κανα μπουτλουπ?

 

Χαχα, βάλ 'το, εγώ όταν ήμουν σε Vibe UI το είχα. Δεν τίθεται θέμα bootloop, αλλά για καλό και για κακό, πάρε ένα backup. Εγώ είχα μια άλλη εφαρμογή, το Power Nap, το οποίο δεν υπάρχει στο Playstore. Στο XDA, το thread έκλεισε πριν κάνα χρόνο, αλλά κατάφερα να εξασφαλίσω μια κόπια του apk. Αν το θες, στείλε ΠΜ. Είναι καλό, δουλεύει άριστα. Επιλέγεις ποιες εφαρμογές δεν θέλεις να παγώνουν όταν κλείνει η οθόνη, και τις υπόλοιπες τις παγώνει. Τώρα εγώ περιμένω την καινούργια μπαταρία, από μέρα σε μέρα, για να δοκιμάσω κάτι καινούργιο, από την Ιταλίδα πάλι. Θα γράψω αργότερα μέσα στην εβδομάδα για περισσότερες λεπτομέρειες.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια που αργησα να μπω να απαντησω.

τελικα ειναι πολυ καλη η κοινοτητα εδω και θα πρεπει να μπαινω συχνοτερα.

Μιτσαρα, εχω την ρομ της ιταλιδας που μου προτεινε ο Σωτηρας... (!) πριν 2-3 σελιδες.

παιζουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

η ρομ (μετα απο καθε επανεκκινηση. που την κανω ανα 2 μερες) για πρωτη φορα κατεβαινει σε επιπεδα 40-45%.

ΔΕΝ την αλλαζω αυτη την ρομ, εκτος αν βγει καποια νεα βασισμενη παλι πανω σ αυτην.

οκ. υπερθερμανση και διαρκεια μπαταριας.. τα γνωστα και λιγο καλυτερα.

THD τα ενεργοποιησα ολα. ναι.

μια χαρα ολα.

επιτελους το κινητο συμπεριφερεται σαν τυπικο αντροιντ κινητο.

οι αλλες οι ρομ ειναι ρομπ.. δεν ειναι ρομ :D

στειλτο και το Power Nap. ναι.

να το βαλω μονο του ή να αφησω μεσα και το γκρίνιφαυ?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, καλύτερα μην τα έχεις και τα δύο μαζί, γιατί μπορεί να έχεις θέματα. Την εφαρμογή θα στη στείλω το απόγευμα, σόρρυ αλλά δεν μπορώ τώρα. Η Ιταλίδα κατάφερε dual boot, αλλά με δύο Rom, την Vibe και μια Cyanogenmod, αλλά Δεν μπόρεσα να το δοκιμάσω, γιατί η μπαταρία τα έχει παίξει τελείως!!!! Κρατάει 15 λεπτά με surfing. Και αυτοί οι Κινέζοι πόσο καιρό πια για να στείλουν μια μπαταρία. Αν δεν έρθει και αυτήν την βδομάδα, θα κάνω dispute. Τώρα είμαι με ένα Samsung star 2, με meego, ή Symbian νομίζω. Έχω πάθει πολιτισμικό σοκ. Μόλις έρθει η μπαταρία, θα δοκιμάσω και το dual boot και θα σας πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σορρυ παιδια που αργησα να μπω να απαντησω.

τελικα ειναι πολυ καλη η κοινοτητα εδω και θα πρεπει να μπαινω συχνοτερα.

Μιτσαρα, εχω την ρομ της ιταλιδας που μου προτεινε ο Σωτηρας... (!) πριν 2-3 σελιδες.

παιζουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

η ρομ (μετα απο καθε επανεκκινηση. που την κανω ανα 2 μερες) για πρωτη φορα κατεβαινει σε επιπεδα 40-45%.

ΔΕΝ την αλλαζω αυτη την ρομ, εκτος αν βγει καποια νεα βασισμενη παλι πανω σ αυτην.

οκ. υπερθερμανση και διαρκεια μπαταριας.. τα γνωστα και λιγο καλυτερα.

THD τα ενεργοποιησα ολα. ναι.

μια χαρα ολα.

επιτελους το κινητο συμπεριφερεται σαν τυπικο αντροιντ κινητο.

οι αλλες οι ρομ ειναι ρομπ.. δεν ειναι ρομ :D

στειλτο και το Power Nap. ναι.

να το βαλω μονο του ή να αφησω μεσα και το γκρίνιφαυ?:rolleyes:

Με ποια είσαι; Με την Vibe, ή κάποια στοκ της Ιταλίδας;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλα bugs με τη MIUI και θα φάει πέταμα σήμερα ή αύριο βράδυ... Θα περάσω πάλι τη Stock KitKat και θα φτιάξω τη θερμοκρασία με το 3C Toolbox.

 

Σήμερα μετά από reboot, ξαφνικά χάλασε ο ήχος και δε φτιάχνει ούτε με το MTK Engineering! Έκανα reboot, γιατί μου έλεγε ότι ο χώρος αποθήκευσης τελείωσε (είχε φτάσει στο 0) και μετά το reboot είχε 7GB ελεύθερα!! Έχω πάλι τα κολλήματα με τη SIM 1, που ενώ έχει σήμα, μερικές φορές δε χτυπάει, ενώ η SIM 2 χτυπάει κανονικά... Επίσης η δόνηση και πάλι μερικές φορές κολλάει, όταν γράφω. Ίσως να ΄ναι πρόβλημα με hardware τελικά... Αναγκαστικά θα βάλω τη SIM της WIND που χρησιμοποιώ πολύ, στη θέση 2, για να μη χάνω τις κλήσεις και της Vodafone που την έχω για "ομορφιά", θα τη βάλω στη θέση 1.

 

Προσωρινά, μέχρι να βρω κάποιο νέο 4G κινητό που μ' αρέσει. Το ECOO θα φάει πέταμα, η υπομονή μου εξαντλήθηκε... Όπως φαίνεται, είναι κι άλλοι που έχουν προβλήματα με hardware, εκτός από το software. Και μιλάμε για κινητό αξίας 170€!! Μεγάλο σαπάκι τελικά, πεταμένα λεφτά... :(

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλα bugs με τη MIUI και θα φάει πέταμα σήμερα ή αύριο βράδυ... Θα περάσω πάλι τη Stock KitKat και θα φτιάξω τη θερμοκρασία με το 3C Toolbox.

 

Σήμερα μετά από reboot, ξαφνικά χάλασε ο ήχος και δε φτιάχνει ούτε με το MTK Engineering! Έκανα reboot, γιατί μου έλεγε ότι ο χώρος αποθήκευσης τελείωσε (είχε φτάσει στο 0) και μετά το reboot είχε 7GB ελεύθερα!! Έχω πάλι τα κολλήματα με τη SIM 1, που ενώ έχει σήμα, μερικές φορές δε χτυπάει, ενώ η SIM 2 χτυπάει κανονικά... Επίσης η δόνηση και πάλι μερικές φορές κολλάει, όταν γράφω. Ίσως να ΄ναι πρόβλημα με hardware τελικά... Αναγκαστικά θα βάλω τη SIM της WIND που χρησιμοποιώ πολύ, στη θέση 2, για να μη χάνω τις κλήσεις και της Vodafone που την έχω για "ομορφιά", θα τη βάλω στη θέση 1.

 

Προσωρινά, μέχρι να βρω κάποιο νέο 4G κινητό που μ' αρέσει. Το ECOO θα φάει πέταμα, η υπομονή μου εξαντλήθηκε... Όπως φαίνεται, είναι κι άλλοι που έχουν προβλήματα με hardware, εκτός από το software. Και μιλάμε για κινητό αξίας 170€!! Μεγάλο σαπάκι τελικά, πεταμένα λεφτά... :(

Πάρε ένα Xiaomi redmi note 3 pro και καθάρισε. Και ατέλειωτη μπαταρία, και τρομερή ισχύς, και υποστήριξη από την εταιρία και την ελληνική κοινοτητα. Εγώ το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αλλά δυστυχώς είναι και άλλα πράγματα που προέχουν.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα Xiaomi redmi note 3 pro και καθάρισε. Και ατέλειωτη μπαταρία, και τρομερή ισχύς, και υποστήριξη από την εταιρία και την ελληνική κοινοτητα. Εγώ το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αλλά δυστυχώς είναι και άλλα πράγματα που προέχουν.

 

Θα γούσταρα ένα Xiaomi, αλλά θα τα απορρίπτω μέχρι να υποστηρίξουν 800αρα συχνότητα στο 4G. Επίσης δε θα πάρω ξανά μάλλον 5,5", γιατί την πάτησα ήδη με το ECOO που είναι τεράστιο και δε χωράει ούτε στην τσέπη. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...