Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το GPS test το παρατήρησα και εγώ. Επίσης, εγώ δεν μπορώ να εγκαταστήσω το Google Play Games. Ενώ δείχνει να κατεβαίνει, μόλις πάει 100%, μου βγάζει κωδικός σφάλματος 505. Βρήκες λύση? Δοκίμασες να το κατεβάσεις.

 

Ναι, κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Κατεβαίνει και δεν κάνει εγκατάσταση. Κατέβασα από αλλού την apk του Google Play Games, αλλά και πάλι μου έλεγε ότι δε μπορεί να εγκατασταθεί... Χοντρό bug... Πολλά παιχνίδια έχουν σωθεί σε αυτή την εφαρμογή και τη χρειάζομαι... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, το κινητό θα διαβάζει SDXC? Η θα την πάρω τζάμπα?

 

Τσάμπα θα την πάρεις... Το ECOO διαβάζει μέχρι 32GB SD. Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει, γιατί έχω μία 16άρα... Ωστόσο διάβασα σε ξένο φόρουμ , πως κάποιος του έβαλε 64GB κάρτα (καινούργια κιόλας) και ενώ στην αρχή το κινητό την έβλεπε κανονικά, όταν της πέρασε αρχεία δεν τα διάβαζε... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω, εγώ ρωτάω αν υποστηρίζει το XC, όχι αν μπορεί να διαβάσει 64gb. Αν μπορούσε κάποιος να με παραπέμψει κάπου, για να καταλάβω τι γίνεται με τα διάφορα είδη των SD, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα απο xiaomi mi3 σε ecoo λογω οτι ηθελα 2καρτο...

Η αληθεια ειναι οτι στο feel καταλαβαινεις διαφορα στην ποιοτητα αλλα ειναι πολυ καλη συσκευη και αρκετα γρηγορη...εχω την μαμα 5.0 αλλα καποια στιγμη θα flashαρω καποια custom... Θηκη και tempered glass απο vifocal...Κανενα νεο για cygenmod??

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα απο xiaomi mi3 σε ecoo λογω οτι ηθελα 2καρτο...

Η αληθεια ειναι οτι στο feel καταλαβαινεις διαφορα στην ποιοτητα αλλα ειναι πολυ καλη συσκευη και αρκετα γρηγορη...εχω την μαμα 5.0 αλλα καποια στιγμη θα flashαρω καποια custom... Θηκη και tempered glass απο vifocal...Κανενα νεο για cygenmod??

 

Υπάρχει, αλλά δεν θα στο συνέστηνα, γιατί η CM12.1 RC4 μειώνει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο από 12 σε 5gb, δεν έχει 4G και έχει και θέματα υπερθέρμανσης, χώρια κάποια άλλα bug. Η καλύτερη custom, είναι η Spacerom 1.0.0, η οποία είναι και pre rooted. Επίσης, υπάρχει και μια VIBE UI, στην οποία όμως δεν δουλεύει το GPS, αλλά βελτιώνεται σχεδόν στο διπλάσιο η αυτονομία. Την δοκίμασα, αλλά το GPS μου είναι απαραίτητο, οπότε γύρισα σε Spacerom. Υπάρχουν και κάτι Flyme, ColorOS και Funtouch OS, αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, αλλά δεν θα στο συνέστηνα, γιατί η CM12.1 RC4 μειώνει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο από 12 σε 5gb, δεν έχει 4G και έχει και θέματα υπερθέρμανσης, χώρια κάποια άλλα bug. Η καλύτερη custom, είναι η Spacerom 1.0.0, η οποία είναι και pre rooted. Επίσης, υπάρχει και μια VIBE UI, στην οποία όμως δεν δουλεύει το GPS, αλλά βελτιώνεται σχεδόν στο διπλάσιο η αυτονομία. Την δοκίμασα, αλλά το GPS μου είναι απαραίτητο, οπότε γύρισα σε Spacerom. Υπάρχουν και κάτι Flyme, ColorOS και Funtouch OS, αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει.

 

Υπάρχει κι άλλη CM12.1 RC4 για το ECOO που ο χώρος είναι 12,6GB, όπως και στις άλλες ROM! Το μόνο αρνητικό που έχει αυτή, είναι ότι δε δουλεύει το 4G... :(

 

Αναλυτικά υπάρχει εδώ, πηγαίντε πιο κάτω να βρείτε εκεί που λέει CYANOGENMOD 12.1 RC4 - STRENGTHS AND FLAWS.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι άλλη CM12.1 RC4 για το ECOO που ο χώρος είναι 12,6GB, όπως και στις άλλες ROM! Το μόνο αρνητικό που έχει αυτή, είναι ότι δε δουλεύει το 4G... :(

 

Αναλυτικά υπάρχει εδώ, πηγαίντε πιο κάτω να βρείτε εκεί που λέει CYANOGENMOD 12.1 RC4 - STRENGTHS AND FLAWS.

 

Φίλε μου, αν η rom που ποστάρεις είναι αυτή από το chinaphonearena, μιλάμε για την ίδια. Αν είναι διαφορετική, την έχεις δοκιμάσει? Αν όντως δεν μειώνει τον αποθηκευτικό χώρο, με ενδιαφέρει άμεσα, καθώς 4G δεν χρησιμοποιώ.

 

EDIT: Έκανα λάθος, όντως η ρομ από το chinaphonearena δεν μειώνει τον αποθηκευτικό χώρο.

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αν η rom που ποστάρεις είναι αυτή από το chinaphonearena, μιλάμε για την ίδια. Αν είναι διαφορετική, την έχεις δοκιμάσει? Αν όντως δεν μειώνει τον αποθηκευτικό χώρο, με ενδιαφέρει άμεσα, καθώς 4G δεν χρησιμοποιώ.

 

H Ιταλίδα που έκανε τις δοκιμές, λέει πως ο χώρος είναι ίδιος με KK και Lollipop. Δεν την έχω δοκιμάσει.

 

Επίσης βρήκα πως και η KK ROM του Jiayu S3 παίζει καλά, αν και ζεσταίνεται η συσκευή λίγο στις εφαρμογές. (ούτε αυτή έχω δοκιμάσει, αλλά "ψήνομαι" να το κάνω σύντομα)

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

H Ιταλίδα που έκανε τις δοκιμές, λέει πως ο χώρος είναι ίδιος με KK και Lollipop. Δεν την έχω δοκιμάσει.

 

Επίσης βρήκα πως και η KK ROM του Jiayu S3 παίζει καλά, αν και ζεσταίνεται η συσκευή λίγο στις εφαρμογές. (ούτε αυτή έχω δοκιμάσει, αλλά "ψήνομαι" να το κάνω σύντομα)

 

Φίλε μου, η Lollipop που αναφέρει η Ιταλίδα, είναι η official. Άλλο η official, η οποία όντως δεν μειώνει τον αποθηκευτικό χώρο, και άλλο η CM12.1, η οποία τον μειώνει. Σχετικα με την Jiayu OS, όταν την δοκιμάσεις με το καλό, στείλε τις εντυπώσεις σου, όπως την αυτονομία.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Η μαμα rom ειναι λιγο laggy παντως...

 

Φίλε μου, η Lollipop που αναφέρει η Ιταλίδα, είναι η official. Άλλο η official, η οποία όντως δεν μειώνει τον αποθηκευτικό χώρο, και άλλο η CM12.1, η οποία τον μειώνει. Σχετικα με την Jiayu OS, όταν την δοκιμάσεις με το καλό, στείλε τις εντυπώσεις σου, όπως την αυτονομία.

 

Αξιζει απο 5.0 σε 4.4??

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει απο 5.0 σε 4.4??

 

Αν εννοείς την Jiayu, δεν ξέρω, θα την δοκιμάσω το μεσημέρι. Πάντως η Spacerom είναι η καλύτερη (προσωπική αποψη)

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη απο ολες και την μαμα?

 

Από την stock Kitkat είναι καλύτερη, καθώς είναι 64bit, και έχει πολύ καλύτερες επιδόσεις, και σε benchmark, και σε βαριά games, όπως Need For Speed Most Wanted, Need for Speed No Limits, Call of Duty Strike Team, και ο κατάλογος συνεχίζεται. Σε σχέση με την μαμά lollipop δεν ξέρω, δεν την δοκίμασα, καθώς διάβασα πως έχει το πρόβλημα υπερθέρμανσης, όπως και η Kitkat. Στην Spacerom το φαινόμενο ελλατωνεται.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω TWR οποτε θα την flashαρω..το sp flashtool δεν το εμπιστευομαι

 

Την Spacerom δεν μπορείς να την flashαρεις μέσω recovery, μόνο με το SP Flashtool. Εγώ την συγκεκριμένη την έχω flashαρει πάνω από 10 φορές, και δεν είχα θέμα. Τώρα θα δοκιμάσω την CM12.1, και μετά θα γυρίσω σε Kitkat για να δοκιμάσω το Flyme OS και το ColorOS.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Την Spacerom δεν μπορείς να την flashαρεις μέσω recovery, μόνο με το SP Flashtool. Εγώ την συγκεκριμένη την έχω flashαρει πάνω από 10 φορές, και δεν είχα θέμα. Τώρα θα δοκιμάσω την CM12.1, και μετά θα γυρίσω σε Kitkat για να δοκιμάσω το Flyme OS και το ColorOS.

 

Αν δοκιμάσεις και την Jiayu, πες μας. Αν είναι έστω και λίγο καλύτερη από τη SpaceROM, την αλλάζω σε αυτή. Δε με νοιάζει το Lollipop, αρκεί να παίζουν όλα σωστά και να μην καίει το αυτί μου κάθε φορά που μιλάω, όταν το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία... :p

 

Μεγάλο Fail τελικά... Δεν πήρα το Ulefone Be Pro, γιατί έλεγα πως το ECOO θα είναι καλύτερο και καθόμαστε τώρα να ψάχνουμε τις ROM άλλων εταιριών, μπας και παίζουν καλύτερα! Δεν ξανά παίρνω τίποτα από τις Elephone/ECOO, είχαν δίκιο τελικά αυτοί που φώναζαν για την τραγική υποστήριξη της εταιρίας... Κάθε μήνα βγάζουν και από 3 καινούργια κινητά και αδιαφορούν παντελώς να φτιάξουν τα bugs των μοντέλων που βγήκαν πριν λίγους μήνες... Ποτέ ξανά! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσεις και την Jiayu, πες μας. Αν είναι έστω και λίγο καλύτερη από τη SpaceROM, την αλλάζω σε αυτή. Δε με νοιάζει το Lollipop, αρκεί να παίζουν όλα σωστά και να μην καίει το αυτί μου κάθε φορά που μιλάω, όταν το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία... :p

 

Μεγάλο Fail τελικά... Δεν πήρα το Ulefone Be Pro, γιατί έλεγα πως το ECOO θα είναι καλύτερο και καθόμαστε τώρα να ψάχνουμε τις ROM άλλων εταιριών, μπας και παίζουν καλύτερα! Δεν ξανά παίρνω τίποτα από τις Elephone/ECOO, είχαν δίκιο τελικά αυτοί που φώναζαν για την τραγική υποστήριξη της εταιρίας... Κάθε μήνα βγάζουν και από 3 καινούργια κινητά και αδιαφορούν παντελώς να φτιάξουν τα bugs των μοντέλων που βγήκαν πριν λίγους μήνες... Ποτέ ξανά! :mad:

 

Κοίτα, η υποστήριξη από την εταιρία είναι όντως τραγική, αν όχι ανύπαρκτη. Από την άλλη όμως υπάρχει ενδιαφέρον από τους developers. Οι full-working Rom είναι αρκετές: CM12.1, Jiayu OS, ColorOS, Funtouch OS, Flyme OS, Spacerom, VIBE UI.

 

Ρε παιδιά, flashαρα την CM12.1, αλλά το κινητό δεν bootαρει! Έχει κολλήσει στον μπλε εξωγήινο κάνα 10λεπτο τώρα, και δεν προχωράει. Παρόλα αυτά, μπορω να μπω σε recovery mode. Καμία ιδέα; Έκανα wipe, αλλά τίποτα! Μήπως είναι φυσιολογικό να μένει τόση ώρα στο bootanimation; Τα τόσα βίντεο δηλαδή πως τραβήχτηκαν; Και τα έκανα όλα σωστά.:mad::mad::mad:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατεβάσει την official lollipop αλλά από την στιγμή που την πέρασα η κάμερα μου χάλασε κάπως και Pixelαρει...καμιά ιδέα για το τι να κάνω? Μήπως να κατεβάσω κάποια άλλη ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατεβάσει την official lollipop αλλά από την στιγμή που την πέρασα η κάμερα μου χάλασε κάπως και Pixelαρει...καμιά ιδέα για το τι να κάνω? Μήπως να κατεβάσω κάποια άλλη ?

 

Δοκίμασε άλλη εφαρμογή κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια εφαρμογή αλλά τα ίδια. Το τηλέφωνο το έχω 5 μήνες και δεν μου είχε κάνει το παραμικρό όμως τον τελευταίο καιρό κολλάει μόνο του και η οθόνη σαν να αναβοσβηνει για ένα πολύ μικρό διάστημα σαν να μην κάνει καλή επαφή. Λέτε να κατεβάσω και να περάσω καμία άλλη ρομ ? Αν ναι μπορείτε να πείτε τις πιο σταθερές??
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τη ROM του Jiayu S3 στο ECOO και φαίνεται πολύ καλή, αλλά έχω 1 σοβαρό πρόβλημα. Δε διαβάζει καμία SIM! Μου λέει πως δεν υπάρχουν! Υπάρχει τρόπος να το φτιάξω αυτό? Δε θέλω να γυρίσω στη buggy SpaceROM...

 

Του έχω περάσει το SuperSU και το BusyBox...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...