Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και φλασακια δέχεται και η rom είναι ενιαία. Εγώ τέτοια προβλήματα που αναφέρονται παραπάνω δεν έχω συναντήσει. Το κινητό είναι πολύ καλό και πιστεύω πως άξιζε μέχρι και την τελευταία δεκάρα που έδωσα για αυτό.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και φλασακια δέχεται και η rom είναι ενιαία. Εγώ τέτοια προβλήματα που αναφέρονται παραπάνω δεν έχω συναντήσει. Το κινητό είναι πολύ καλό και πιστεύω πως άξιζε μέχρι και την τελευταία δεκάρα που έδωσα για αυτό.

ωραια απο υποστηριξη τι εχουμε? (και απο μαμα και απο κοινοτητα)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Μετά από 3 εβδομάδες που έχω το τηλ. στα χέρια μου αυτές είναι μερικές διαπιστώσεις που ίσως να ενδιαφέρουν κάποιους.

α. εμφάνιση απεικόνιση λειτουργικότητα: Άριστη

β. πλοήγηση στο διαδίκτυο ακόμη και με μέτριο σήμα WiFi: Ταχύτατο

γ. GPS: ακριβέστατο (+- 5m) και δεν έχω διαπιστώσει υπερθέρμανση λόγω χρήσης του όπως έχει ειπωθεί.

δ. ROM: η ελεύθερη εσωτερική μνήμη με την παραλαβή ήταν 11.9GB

ε. RAM: με την εκκίνηση του τηλ. 1.1GB της RAM είναι κατειλημμένα.

στ. Μπαταρία: παρατήρησα υπερθέρμανση της μπαταρίας μετά από βαριά χρήση όπως Gaming μέσα σε πολύ λίγο χρόνο (μέσα σε 20-25 λεπτά η θερμοκρασία από 28-30 βαθμούς εκτοξεύεται στους 60)

Επικοινώνησα με την ECOO ζητώντας εξηγήσεις και αν αυτό είναι επικίνδυνο για την μπαταρία και την συσκευή και ποιο ύψος θερμοκρασίας θεωρείται ασφαλές για την λειτουργία αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμη.

ζ. CPU: διαπίστωσα πως η ταχύτητα των πυρήνων εκτοξεύονται πολύ συχνά στα 1.9GH και ίσως και αυτό να είναι ένας από του λόγους υπερθέρμανσης.

η. δέχεται SD και USB στικάκια.

θ. δεν μου έχει κρασάρει ούτε μία φορά

ι. Φωτογραφίες και Βίντεο για τις δικές μου απαιτήσεις δεν αφήνουν περιθώρια για παράπονα.

κ. Χρόνος πλήρους Φόρτισης: 0-100% 3h 05min

 

Αν και με το καλημέρα διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα digitizer σε κάποιο σημείο της οθόνης που μου δημιουργούσε πρόβλημα πληκτρολόγησης με το τηλ. σε όρθια θέση (πρόβλημα λύθηκε με αντικατάσταση του πληκτρολογίου και την διάταξη).

Παρ’ ότι το μαγαζί απ’ όπου το πήρα μου ζήτησε να το στείλω πίσω για επισκευή – αντικατάσταση δεν θα το κάνω γιατί αυτό θα σήμαινε πάνω από τρείς μήνες αναμονής, λίγο δύσκολο να μείνω δίχως επικοινωνία για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Αυτά προς το παρόν και για όσους ρωτούν αν αξίζει η αγορά του, ένα μεγάλο ΝΑΙ. (Προσωπική μου γνώμη).

Πιστεύω πως η κάθε συσκευή κάθε εταιρείας έχει τα μικρο-κουσούρια της.

Συσκευές επώνυμες με τα ίδια χαρακτηριστικά και επιδόσεις κοστίζουν τουλάχιστον τα διπλά.

Edited by conair
Link to comment
Share on other sites

* παιδια για την υποστηριξη που ρωτω αν μπορειτε απαντηστε

* λολι θα παρει?

* αυτο ειναι για να μην κανω λαθος? http://www.geekbuying.com/item/ECOO-E04-5-5inch-FHD-4G-Android-4-4-Smartphone-3GB-16GB-MTK6752-Octa-Core-1-7-GHz-16-0MP-Miracast-Fingerprint-ID--Dark-Blue-342035.html

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

από αυτονομία πως πάει η συσκευή παιδιά??

 

Δεν ικανοποιηθηκα και πολύ από την αυτονομία. Εξαιτίας της εξαιρετικής οθόνη πηγαίνει μέχρι το μεσημέρι με βαριά χρήση, ενώ με λίγη ρέγουλα τη βγάζει τη μέρα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις δυο καρτες sim μπορεις να αλλαξεις μεσα απο το μενου την καρτα που θα ειναι για data 3g/4g; ; ή πρεπει καθε φορα να αλλαζεις τις καρτες θεσεις;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ,εχετε δοκιμασει να στειλετε στην τηλεοραση σας(εαν ειναι η την εχετε κανει smart) βιντεο η παιχνιδι ωστε να μου πειτε αν το κρασαρει η οχι ?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ,εχετε δοκιμασει να στειλετε στην τηλεοραση σας(εαν ειναι η την εχετε κανει smart) βιντεο η παιχνιδι ωστε να μου πειτε αν το κρασαρει η οχι ?

Ναι, βίντεο απο YouTube, σε τηλεοραση Samsung 32H6400 μια χαρά παιζει.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις δυο καρτες sim μπορεις να αλλαξεις μεσα απο το μενου την καρτα που θα ειναι για data 3g/4g; ; ή πρεπει καθε φορα να αλλαζεις τις καρτες θεσεις;

Μπορεις μεσα απο το μενου, ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ικανοποιηθηκα και πολύ από την αυτονομία. Εξαιτίας της εξαιρετικής οθόνη πηγαίνει μέχρι το μεσημέρι με βαριά χρήση, ενώ με λίγη ρέγουλα τη βγάζει τη μέρα.

 

Θα συμφωνησω απολυτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια ερωτηση ,εχετε δοκιμασει να στειλετε στην τηλεοραση σας(εαν ειναι η την εχετε κανει smart) βιντεο η παιχνιδι ωστε να μου πειτε αν το κρασαρει η οχι ?

Αν εννοεις μεσω ασυρματης οθονης, λειτουργει στην δικια μου toshiba smart tv, αλλα χανει frames, δεν μπορεις να τη χρησιμοποιησεις για ταινιες η παιχνιδια... Youtube εφαρμογη κανονικα. Απο οσο ξερω η συσκευη μας δεν υποστηριζει MHL ή miracast...

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς το SN της συσκευής του γιατί το δικό μου φαίνεται να αποτελείται από συνεχόμενα νούμερα και γράμματα. Μπορεί να είναι σωστό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανε κανείς το update? Αν ναι πως πηγαίνει το κινητό ? Αν είναι εύκολο κάποιος που το έχει κάνει να αναφέρει την διαδικασία για εμάς τους αρχάριους
Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς το SN της συσκευής του γιατί το δικό μου φαίνεται να αποτελείται από συνεχόμενα νούμερα και γράμματα. Μπορεί να είναι σωστό;

 

Κι εγω εβαλα το δικο μου στη μηχανη αναζητησης για sn και μου εβγαλε οτι δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να εχει βαλει κανει lollipop...Μηπως ηταν μουφα οι προαναγγελιες και θα μεινουμε με 4.4;

 

η lollipop ρχρι βγει πανω απο μηνα,την ειχα πολυ καιρο αλλα απο τοτε που εβαλα την spacerom 1.0.0 το κινητο απογειωθηκε συν του οτι ειναι η μοναδικη ρομ και ο μοναδικος τροπος μεχρι τωρα για να γινει ροοτ το κινητο

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

η lollipop ρχρι βγει πανω απο μηνα,την ειχα πολυ καιρο αλλα απο τοτε που εβαλα την spacerom 1.0.0 το κινητο απογειωθηκε συν του οτι ειναι η μοναδικη ρομ και ο μοναδικος τροπος μεχρι τωρα για να γινει ροοτ το κινητο

 

Το fingerprint scanner όμως έχω διαβάσει οτι δεν δουλεύει στην spacerom...ετσι;

Αλλες ελλείψεις της;

Και σε τι ROM βασίζεται? KitKat η lollipop?

Στην επίσημη lollipop ηδη 28-05-2015 απουσιάζει το hotknot, δεν το έχουν ενσωματώσει στη ROM.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι βασισμενη στην λολιποπ,το δακτυλικο δουλευει τελεια οχι ομως για να ξεκλειδωνεις εφαρμογες και το hotknot επισης δουλευει
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι βασισμενη στην λολιποπ,το δακτυλικο δουλευει τελεια οχι ομως για να ξεκλειδωνεις εφαρμογες και το hotknot επισης δουλευει

 

κριμα, αν δουλευε σωστα το δακτυλικο θα μπορουσα να τη δοκιμασω. ειναι πολυ βολικο να ξεκλειδωνει αυτοματα εφαρμογες αναλογα ποιο δακτυλο εχεις ορισει να το κανει αυτο.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το τελευταιο official update και απο που το κατεβαζουμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να δώσει έναν οδηγό για να κάνουμε το official update και να πει αν η official lollipop 5.0 rom είναι σταθερή και απόλυτα λειτουργική? Θα του ήμουν υπόχρεος. Επίσης, αν η official rom δεν είναι σταθερή, θα μπορούσε να αναφέρει μια άλλη, (σταθερη), καθώς και τον οδηγό της? Αν κατεβάσω τη rom από το site της Ecoo, μπορώ να εγκαταστήσω το αρχείο από τις ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλέφωνο/ενημερώσεις συστήματος/τοπικές ενημερώσεις? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρακια μου μπορείτε να μου πείτε πόσες ώρες οθόνη σας δινει;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα θα ηθελα να ρωτησω εχει επιλογη η καμερα να γραφει βιντεο 4k?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει περάσει το lollipop μήπως μπορεί να βοηθήσει με την εγκατάσταση του αναλύοντας την διαδικασία που ακολούθησε ??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά, προσπαθώ εδώ και 12 ώρες να περάσω τη SpaceROM 1.0.0 και δε μπαίνει με τίποτα! Είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω να βάλω custom ROM σε κινητό... Κάνω ακριβώς ό,τι κάνει

, αλλά στα Windows 8 πάντα μου δείχνει πρόβλημα στην ενημέρωση του Mediatek. Στο Flashtool πατάω Format All + Download και το κουμπί πάνω και απλά κάθεται και δεν κάνει τίποτα. Έβαλα ακόμα και Windows 7 σε Virtual PC και παρόλο που δέχεται την ενημέρωση του Mediatek, μετά το κινητό το πετάει (ακούγεται ήχος αποσύνδεσης) και πάλι το FlashTool δεν κάνει τίποτα. Έχω εκνευριστεί τόσο που θέλω να σπάσω σε χίλια κομμάτια και το κινητό και το PC. :p

 

Μήπως ξέρετε πως να το φτιάξω? Δεν αντέχω άλλο την KitKat, όλο κρασάρει και κάνει restart μόνο του και ζεστένεται πολύ, αφήστε που έσβησα την κάρτα SD και όλη η πρόοδος στα παιχνίδια χάθηκε, οπότε είμαι αποφασισμένος να αλλάξω τη ROM... :p Υπάρχει κάποιο σχετικό θέμα εδώ μέσα ή από αλλού να μου δείξετε?

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...