Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα δεν προτεινω κατι, δεκτα τα οσα λες...απλα οι τιμες για αυτα τα κινεζικα κινητα ειναι αρκετα τσιμπημενες αν αναλογιστεις την αρκετα επιθετικη πολιτικη της LG.

Εγω εχω το μειζου εδω και 5 μερες, το κινητο τα σπαει πραγματικα σε ολα. Ουτε μιζες περνω απο μειζου ουτε τιποτα, αλλα πραγματικα δε μπορω να βρω το λογο που μπορει καποιος να προτιμαει ecoo εναντίον meizu. Και αν αυτος ειναι τα 3gb ram έναντι 2 του meizu note, τοτε λαβετε υποψιν σας και το κατα ποσο το λειτουργικο ειναι smooth και lag-free (επαθα πλακα με την ταχυτητα του meizu).

 

Ελπιζω το ecoo να ειναι φοβερο και αξιοπιστο, ετσι θα εχουν και ανταγωνισμο οι πιο γνωστες κινεζικες εταιριες. Φιλικα παντα.

 

Eννοείται φιλικά Άγγελε,

Το προεγκατεστημένο λειτουργικό 4.4.4 είναι bug-free !!! Bug-free δεν είναι ακόμα το Lollipop... αλλά σύντομα θα είναι ... όχι απλώς bug-free αλλά προσπαθούν oi developers να είναι ταυτόχρονα root+bug free.

Εύχομαι και το meizu σου να είναι γερό και επίσης αξιόπιστο... αλλά εγώ και πιθανόν αρκετοί άλλοι που το αγοράσαμε, στην ουσία αγοράσαμε hardware, που δυστυχώς δεν μπορείς να αναβαθμίσεις στα κινητά, ενώ τα software updates κρατάνε χρόνια και γίνονται καλύτερα. Οπότε σε βάθος χρόνου οι αναβαθμίσεις που θα έχει το Ecoo, σε σχέση με το Meizu θα είναι στην ουσία καλύτερες γιατί το Note θα έχει ένα "αδιαπέραστο ταβάνι" την 2GB ram. Αν συνυπολογίσεις ότι τα λειτουργικά αναβαθμίζονται αλλά και μεγαλώνουν σε όγκο δεδομένων τα 3GB θα είναι απαραίτητα σε βάθος χρόνου. Έτσι με τα λιγοστά λεφτά μας, αφήσαμε πίσω μάρκες και υποστήριξη και επενδύσαμε στο μέλλον με την ευχή η Ecoo ή οι developers να κάνουν τα θαύματά τους, όπως έχουμε ήδη δει σε πολλά κινητά. Ο καθένας επιλέγει το κινητό που πιστεύει ότι θα του εξυπηρετήσει τις ανάγκες του. Εσύ πχ έπαιξες στα σίγουρα με το Note έβαλες την υποστήριξη πάνω από το hardware. Εγώ έκανα το αντίθετο. Και οι δύο οπότε είμαστε ικανοποιημένοι και δεν πρέπει να μπαίνουμε σε συγκρίσεις, αφού δεν τα έχουμε και τα δύο μπροστά μας. Συγκριτικό βίντεο με Ecoo με 2GB

και ένα απλό που δείχνει antutu score με το 3GB
. Αλλά όλα αυτά είναι λίγο ανούσια γιατί είπα και πριν ο καθένας με τα γούστα του, τις ανάγκες του, και τα λεφτά του. Την καλημέρα μου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Φοβάμαι ότι έπεσες σε συσκευή με ελαττωματική οθόνη...

Θα σου έλεγα να επικοινωνήσεις με το μαγαζί απ' όπου το πήρες και να τους περιγράψεις το πρόβλημα.

Αν μπορείς επίσης, ετοίμασε ένα σύντομο βιντεάκι που να δείχνει το όλο θέμα, τόσο με την παραπάνω εφαρμογούλα, όσο και με το πληκτρολόγιο που άλλα πατάς και άλλα γράφει. Θα στο ζητήσουν σίγουρα.

Μπαίνεις μάλλον σε διαδικασία επιστροφής, η οποία όμως ελπίζω ότι θα πάει ομαλά - εκτός βέβαια από την αναμονή για το πήγαινε-έλα του τηλεφώνου... Από ποιο μαγαζί το είχες πάρει;

Την συσκευή την πήρα από το Etotalk και σίγουρα θα επικοινωνήσω μαζί τους. Σ' ευχαριστώ γιά την ιδέα με το βιντεάκι.

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται φιλικά Άγγελε,

Το προεγκατεστημένο λειτουργικό 4.4.4 είναι bug-free !!! Bug-free δεν είναι ακόμα το Lollipop... αλλά σύντομα θα είναι ... όχι απλώς bug-free αλλά προσπαθούν oi developers να είναι ταυτόχρονα root+bug free.

Εύχομαι και το meizu σου να είναι γερό και επίσης αξιόπιστο... αλλά εγώ και πιθανόν αρκετοί άλλοι που το αγοράσαμε, στην ουσία αγοράσαμε hardware, που δυστυχώς δεν μπορείς να αναβαθμίσεις στα κινητά, ενώ τα software updates κρατάνε χρόνια και γίνονται καλύτερα. Οπότε σε βάθος χρόνου οι αναβαθμίσεις που θα έχει το Ecoo, σε σχέση με το Meizu θα είναι στην ουσία καλύτερες γιατί το Note θα έχει ένα "αδιαπέραστο ταβάνι" την 2GB ram. Αν συνυπολογίσεις ότι τα λειτουργικά αναβαθμίζονται αλλά και μεγαλώνουν σε όγκο δεδομένων τα 3GB θα είναι απαραίτητα σε βάθος χρόνου. Έτσι με τα λιγοστά λεφτά μας, αφήσαμε πίσω μάρκες και υποστήριξη και επενδύσαμε στο μέλλον με την ευχή η Ecoo ή οι developers να κάνουν τα θαύματά τους, όπως έχουμε ήδη δει σε πολλά κινητά. Ο καθένας επιλέγει το κινητό που πιστεύει ότι θα του εξυπηρετήσει τις ανάγκες του. Εσύ πχ έπαιξες στα σίγουρα με το Note έβαλες την υποστήριξη πάνω από το hardware. Εγώ έκανα το αντίθετο. Και οι δύο οπότε είμαστε ικανοποιημένοι και δεν πρέπει να μπαίνουμε σε συγκρίσεις, αφού δεν τα έχουμε και τα δύο μπροστά μας. Συγκριτικό βίντεο με Ecoo με 2GB

και ένα απλό που δείχνει antutu score με το 3GB
. Αλλά όλα αυτά είναι λίγο ανούσια γιατί είπα και πριν ο καθένας με τα γούστα του, τις ανάγκες του, και τα λεφτά του. Την καλημέρα μου

+1

Και μην ξεχνάμε βεβαια οτι η ecoo έχει ηδη υπογράψει συμφωνία με την cyanogen mod και ηδη έχει βγει μια πρωτη 12.1 rom (που θέλει βέβαια περαιτέρω δουλιτσα, αλλά βγήκε μολις 3-4 μέρες μετα που ανακοινώθηκε η συμφωνία), πολυ θετικη κινηση λοιπον για την υποστήριξη του κινητού σε θέμα software άμεσα και στο μέλλον.

 

Κατα τα αλλά παιδιά...η θέση sim 1 (που είναι κανονικού μεγέθους) είναι η 4G? Η sim 2 (micro sim) είναι η απλή;

Δεν έχω βάλει ακόμα sim στο κινητό και μιας που συμπίπτει η χρονική στιγμη με αλλαγή εταιρείας κινητής, θέλω να ξέρω τι ειδους sim να ζητησω.

 

Τέλος...χτες δοκιμασα παλι το GPS (εννοείται χωρίς υποβοηθηση δεδομένων κτλ παλι), παλι με πολύ γρηγορα και πολύ καλά κλειδώματα όπως ανεφερα στο προηγούμενο μου μηνυμα και θα ανεβασω κάποια στιγμη screenshots για όποιους ίσως αμφισβητούν το δεκτη GPS του.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το GPS σε διαφορετικές περιοχές και ήταν πολύ ακριβές. Με τοποθετούσε πάντα σε ακτίνα όχι μεγαλύτερη από 5m. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν είμαι σπίτι η διαφορά φτάνει και τα 100m.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ γιά την υπόδειξη.

Δοκίμασα λοιπόν το τεστ που μου πρότεινες με δύο διαφορετικές εφαρμογές και διαπίστωσα πως στις κάτω άκρες της οθόνης δεξιά & αριστερά περίπου 1cm πάνω απ' το κάτω όριο της οθόνης ενώ πιέζω το σημείο με ένα δάχτυλο μου δείχνει πως πιέζονται δύο σημεία. Το ίδιο και με δύο δάχτυλα δεξιά & αριστερά δείχνει πως πιέζονται τέσσερα σημεία. Είναι πρόβλημα της οθόνης ή λογισμικού;

 

Από την στιγμή που κάθε σημείο της οθόνης σου ανταποκρίνεται, τότε δεν είναι το πρόβλημα ο digitizer!

Μου έτυχε συσκευή που απέκτησε πρόβλημα στον digitizer μετά από πτώση και δεν ανταποκρινόταν μια λωρίδα οριζόντια στην οθόνη!

Εγώ πιστεύω δεν έχεις πρόβλημα!

Μήπως μπορείς να αυξήσεις την ευαισθησία του touch μέσω Uncle toools πχ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το GPS σε διαφορετικές περιοχές και ήταν πολύ ακριβές. Με τοποθετούσε πάντα σε ακτίνα όχι μεγαλύτερη από 5m. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν είμαι σπίτι η διαφορά φτάνει και τα 100m.

Μήπως παιρνει πληροφόρηση απο WiFi η κεραία κινητής αντί για δορυφόρο; Έτσι ίσως μπορεί να εξηγηθεί.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Πριν λίγες μέρες παρέλαβα κι εγώ το ECOO E04 Plus (3GB), έχω να σας κάνω τις εξής ερωτήσεις.

1. Εβαλα την εφαρμογή NAVIGON Europe 5.4.1 και την πρώτη φορά που την τρέχεις και πάει να κατεβάσει τους χάρτες, λέει ότι "Παρουσιάσθηκε σφάλμα. Ελέγξτε τη σύνδεση στο δίκτυο και/ή στο διαδίκτυο". Δεν κατεβάζει τους χάρτες, ενώ υπάρχει σύνδεση Ιντερνετ. Επίσης το ίδιο μήνυμα βγάζει και σε ένα Zopo ZP999 Pro.

Εγκαταστάθηκε κανονικά σε SAMSUNG Galaxy S3 και σε ένα TABLET Cube Talk 9X 9.7 Inch...

 

2. Το έχει κάνει κάποιος Root, με ποιο πρόγραμμα και τρόπο που ακολούθησε, αν είναι εύκολο να το αναφέρει.

 

3. Το κινητό έχει την έκδοση Android 4.4.4. Εχει περάσει κάποιος την νέα έκδοση 5.0 Lollipop από τη σελίδα τους με ημερομηνία έκδοσης 20-5-2015 ή από εδώ με ημερομηνία 21-5-2015

 

Δεν γνωρίζω αν είναι ίδιες, διαβάζω επίσης όσοι βάλανε την νέα έκδοση είχαν προβλήματα....

Οπότε να περιμένω για μια σταθερή έκδοση... Tx

Edited by nestgio
Συνέχεια....
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι μεταξύ του ecoo και του jiayu s3.Θα ήθελα να μου πείτε εντυπώσεις και αν κάποιος έχει δοκιμάσει και τα δύο να μου πει ποιο αφοι τα δύο είναι πιο αξιόπιστο.έχω ακούσει πολλά αρνητικά και για τα δύο(κάμερα,gps, ήχος) θα προτιμήσω αυτό με τα λιγότερα αρνητικά.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως και γιατί αλλά μία ιστοσελίδα (yoyogame.net) εμφανίζεται κάθε φορά που ανοίγω τον browser (Firefox) και παρ' ότι επιλέγω διαφορετικές σελίδες ως homepage η (yoyogame.net) εμφανίζεται ως main και δεν ξέρω πως να την ξεφορτωθώ.

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει; Θα είμαι υπόχρεος.

Το πρόβλημα λύθηκε με του εγκατέστησα το Avira Antivirus, με το που σκάναρε το τηλ. βρήκε και απομάκρυνε ένα malware και αυτό ήταν

Edited by conair
πρόβλημα λύθηκε
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα (από το Geekbuying)! Είμαι αρκετά ενθουσιασμένος μετά από 2 ώρες χρήσης! :w00t: Απίστευτα γρήγορο, όλα δουλεύουν σωστά, το GPS μέσα στο σπίτι κλείδωσε σε 15 δεύτερα και χωρίς να έχω βάλει SIM! Σε εξωτερικό χώρο, δεν το δοκίμασα ακόμα... Το Wi-Fi του είναι πολύ δυνατό και πιάνει πολλά δίκτυα, ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή, η κάμερα το ίδιο επίσης, το Notification LED νομίζω είναι μόνο κόκκινο και φαίνεται ΟΚ εξ αποστάσεως. Είναι πιο λεπτό απ' όσο μου φαινόταν στα βίντεο και το βάρος δε μ' ενόχλησε... Το πίσω καπάκι είναι πολύ λεπτό κι ευλύγιστο, αλλά δε νομίζω να σπάσει όπως λένε κάποιοι, γιατί φαίνεται καλό πλαστικό... Τα κουμπιά είναι λίγο σκληρά, αλλά συνηθίζονται... Η ελληνική γλώσσα είναι μια χαρά, ωστόσο κάποιες εφαρμογές που είναι ήδη εγκατεστημένες, έχουν μόνο αγγλικά... Αυτό που μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση όμως, είναι η φοβερή οθόνη! Πολύ όμορφα και ζωντανά χρώματα! Μόνο που θα ήθελα να είχε μεγαλύτερη φωτεινότητα (όπως λένε στα reviews), γιατί με τον ήλιο να τη χτυπάει, δε θα βλέπεις και πολλά... Τα gestures που δοκίμασα, δουλεύουν σωστά.

 

Το μόνο αρνητικό είναι πως κάποια στιγμή που έκανα boot το κινητό, το ECOO logo στην αρχή έφαγε πάγωμα για 5 δεύτερα! Μετά το κινητό, αφού άνοιξε, το έκανε συνέχεια αυτό! Κάποιες στιγμές πάγωναν όλα για 5 δεύτερα! Επίσης μου έδειχνε πως η SD 16GB που του είχα βάλει, είχε κατεστραμμένα αρχεία και ήθελε να κάνει διαμόρφωση! Μόλις έκανα restart, έφτιαξε και κανένα κόλλημα ξανά! Επίσης, υπάρχει λίγο light bleeding στο πάνω μέρος, όποτε το Notification LED ανάβει. Όχι στην οθόνη, μόνο πάνω από τη συσκευή και κοντά στη θύρα των ακουστικών, φαίνεται μια κοκκινίλα... Δεν είναι πρόβλημα για μένα, απλά το αναφέρω...

 

Προς το παρόν έχω βάλει την κανονική SIM της Vodafone μέσα, γιατί η 2η θύρα θέλει Micro SIM... Θα πάω σε κατάστημα WIND το απόγευμα ή αύριο, να μου δώσουν μία μικρότερη κάρτα και να την βάλω και τη δεύτερη... Τα fingerprints δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα, όπως ούτε και παιχνίδια, γιατί λόγω της 2ωρης καταιγίδας, είχα το ρούτερ κλειστό και σέρφαρα μόνο με 4G... Όταν τελείωσε η καταιγίδα, ήταν ώρα για φόρτισμα! Όταν το άνοιξα πρώτη φορά είχε 37% μπαταρία και μετά από περίπου 2 ώρες χρήσης, πήγε στο 10%. Θα το προσέξω με τις φορτίσεις τις πρώτες 2-3 φορές, ώστε η μπαταρία να ρυθμιστεί σωστά...

 

Πολύ τούμπανο η Κινεζιά για 165€!! :respect:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Πριν λίγες μέρες παρέλαβα κι εγώ το ECOO E04 Plus (3GB), έχω να σας κάνω τις εξής ερωτήσεις.

1. Εβαλα την εφαρμογή NAVIGON Europe 5.4.1 και την πρώτη φορά που την τρέχεις και πάει να κατεβάσει τους χάρτες, λέει ότι "Παρουσιάσθηκε σφάλμα. Ελέγξτε τη σύνδεση στο δίκτυο και/ή στο διαδίκτυο". Δεν κατεβάζει τους χάρτες, ενώ υπάρχει σύνδεση Ιντερνετ. Επίσης το ίδιο μήνυμα βγάζει και σε ένα Zopo ZP999 Pro.

Εγκαταστάθηκε κανονικά σε SAMSUNG Galaxy S3 και σε ένα TABLET Cube Talk 9X 9.7 Inch...

 

Eιναι πρόβλημα που παρουσιάζεται σε πολλά κινέζικα κινητά.Το navigon για να κάνει ενεργοποίηση ψάχνει έναν σειριακό αριθμό που κανονικά ειναι μοναδικός για κάθε κινητό.Ομως σε πολλά mtk αυτός ο αριθμός ειναι ίδιος ο 1234567890ABCDEF και έχει κάποιου είδους ban απο τους servers της navigon και γιαυτό δε συνδέεται.Υπάρχει λύση αλλά θέλει root,να ειναι συμβατό με τη συσκευή το xposed framework και μετά μέσω αυτού,βάζεις το module xprivacy.Mε αυτό την ώρα που ζητάει το navigon τον σειριακό αριθμό της συσκευής,πατάς not allow και μετά συνεχίζει κανονικά.Τα έγραψα λίγο γρήγορα αλλά μόνο με αυτό το κόλπο θα τρέξει.Το ψάχνω απο εποχής mtk6589 και όσες συσκευές είχαν το ίδιο πρόβλημα,λυνόταν με αυτή την πατέντα

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα γράψει νωρίτερα στο #139 γιά το πρόβλημα απόκρισης της οθόνης με το πληκτρολόγιο μετά από επικοινωνία με το κατάστημα σαν λύση μου πρότειναν πρώτα να δοκιμάσω με κάποιο άλλο πληκτρολόγιο και αν το πρόβλημα επέμενε να προχωρήσω σε reset της συσκευής. Αφού δοκίμασα άλλο πληκτρολόγιο και δεν είδα διαφορά μου μένει το reset. Δεν ξέρω όμως αν αυτό επηρεάσει αρνητικά και πως την συσκευή, όπως γιά παράδειγμα την custom Mod ROM το ξεκλείδωμα, το Rooting.

Παρακαλώ εσάς που σίγουρα είστε πιό έμπειροι χρήστες από εμένα γιά τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

αυτη εδω την ρομ την εχει βαλει κανεις? http://www.ecoo.hk/download.html λεει τπτ η τσαμπα κοπος?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θέλω να ασχοληθώ με ρουτ κλπ και θέλω να έχω αυτόματα updates (πχ οταν βγει lollipop). Τι να κάνω? Να ζητήσω από το κατάστημα να έχει το κινητό την ορίτζιναλ ρομ? Το έχει πάρει κανείς έτσι? Είναι εντάξει?
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα γράψει νωρίτερα στο #139 γιά το πρόβλημα απόκρισης της οθόνης με το πληκτρολόγιο μετά από επικοινωνία με το κατάστημα σαν λύση μου πρότειναν πρώτα να δοκιμάσω με κάποιο άλλο πληκτρολόγιο και αν το πρόβλημα επέμενε να προχωρήσω σε reset της συσκευής. Αφού δοκίμασα άλλο πληκτρολόγιο και δεν είδα διαφορά μου μένει το reset. Δεν ξέρω όμως αν αυτό επηρεάσει αρνητικά και πως την συσκευή, όπως γιά παράδειγμα την custom Mod ROM το ξεκλείδωμα, το Rooting.

Παρακαλώ εσάς που σίγουρα είστε πιό έμπειροι χρήστες από εμένα γιά τα φώτα σας.

το hard reset δεν θα επηρεασει τιποτα απο αυτα που λες.αλλα θα χαθουν οι εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει και οι ρυθμισεις που εχεις κανει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το hard reset δεν θα επηρεασει τιποτα απο αυτα που λες.αλλα θα χαθουν οι εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει και οι ρυθμισεις που εχεις κανει.

Ευχαριστώ γιά την πληροφορία, κάτι ακόμη θα χαθούν και οι καταχωρήσεις στις επαφές και το Hard Reset είνει αυτό που στην δική μου συσκευή αναφέρεται ως Factory Data Reset?

Ευχαριστώ και πάλι.

ΥΓ υπάρχει δυνατότητα πλήρους Backup (λειτουργικού, εφαρμογών κλπ.), ώστε αν χρειαστεί να είναι δυνατή η επαναφορά της συσκευής σε προηγούμενη κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να πάρω μια δεύτερη μπαταρία και να την φορτίζει ταυτόχρονα με την άλλη?
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Notification led είναι μόνο κόκκινο;;;;; το ηχείο ειναι αρκετά δυνατό;;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιά την πληροφορία, κάτι ακόμη θα χαθούν και οι καταχωρήσεις στις επαφές και το Hard Reset είνει αυτό που στην δική μου συσκευή αναφέρεται ως Factory Data Reset?

Ευχαριστώ και πάλι.

ΥΓ υπάρχει δυνατότητα πλήρους Backup (λειτουργικού, εφαρμογών κλπ.), ώστε αν χρειαστεί να είναι δυνατή η επαναφορά της συσκευής σε προηγούμενη κατάσταση;

ναι το hard reset ειναι το factory data reset.

αν πριν κανεις hard reset εχεις συγχρονισει στο google τις επαφες σου,μετα το reset μολις βαλεις το gmail σου,και εχεις ανοιχτο το wifi,θα επανελθουν οι επαφες οπως τις ειχες πριν.

για να παρεις πληρες backup πρεπει να πας στο recovery και να το κανεις,και μετα να κανεις restore.\αλλα επειδη με το restore θα επανελθουν και τα οποια προβληματα του συστηματος εχεις,καλυτερα να κανεις backup μονο τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις με το titanium που κατεβαζεις απο το google play.:)

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Notification led είναι μόνο κόκκινο;;;;; το ηχείο ειναι αρκετά δυνατό;;;

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιον τρόπο για άλλο χρώμα στο LED. To μεγάφωνο δεν είναι δυνατό. Επίσης και η ένταση του ακουστικού δεν είναι αυτή που θα ήθελα είτε με, είτε χωρίς hands free.

Στα μείον επίσης η χαμηλή φωτεινότητα και η μπαταρία που δυστυχώς με το ζόρι βγάζει μια μέρα χωρίς ιδιαίτερη χρήση (λογικό για τέτοια οθόνη). Το σώζει το αφαιρούμενο καπάκι, οπότε όποιος το πάρει καλό θα είναι να πάρει και 1-2 επιπλέον μπαταρίες για ασφάλεια.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα η συσκευή παίρνει πολύ καλό έως άριστο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

ναι το hard reset ειναι το factory data reset.

αν πριν κανεις hard reset εχεις συγχρονισει στο google τις επαφες σου,μετα το reset μολις βαλεις το gmail σου,και εχεις ανοιχτο το wifi,θα επανελθουν οι επαφες οπως τις ειχες πριν.

για να παρεις πληρες backup πρεπει να πας στο recovery και να το κανεις,και μετα να κανεις restore.\αλλα επειδη με το restore θα επανελθουν και τα οποια προβληματα του συστηματος εχεις,καλυτερα να κανεις backup μονο τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις με το titanium που κατεβαζεις απο το google play.:)

Ευχαριστώ γιά τις πληροφορίες dimikord, αν οι επαφές είναι στη sim και πάλι θα χαθούν;

Και μιά απορία "πως συγχρονίζουμε τις επαφές στο google; :O"

Edited by conair
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιά τις πληροφορίες dimikord, αν οι επαφές είναι στη sim υπάρχει πρόβλημα;

Και μιά απορία "πως συγχρονίζουμε τις επαφές στο google; :O"

θα πας στις ρυθμισεις>goole,πατάς πανω στο gmail σου και εμφανιζεται μια λιστα εφαρμογων που επιλεγεις ποιές απο αυτες θελεις να συγχρονισεις με την google.

επιλεγεις τις επαφες,και πατάς κατω αριστερα "συγχρονισμος"εχεις ανοιχτο το wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω δεύτερη μπαταρία, θα μπορώ να την φορτίζω ταυτόχρονα με αυτήν που βρίσκεται στο κινητό? Εννοώ αν υπάρχει τρόπος να τις φορτίζω και τις δύο ταυτόχρονα
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω δεύτερη μπαταρία, θα μπορώ να την φορτίζω ταυτόχρονα με αυτήν που βρίσκεται στο κινητό? Εννοώ αν υπάρχει τρόπος να τις φορτίζω και τις δύο ταυτόχρονα

 

Ευκολα. Παιρνεις εναν εξωτερικο φορτιστη και κανεις τη δουλεια. Θελει βεβαια το διπλασιο χρονο για να φορτισει την δευτερη μπαταρια, αλλα δε μενεις ποτε. Απ' οτι ειδα κυκλοφορουν 2 αυθεντικες μπαταριες 2500 και 3000 mah.

Παρεμπιπτοντως το δικο μου δεν βγαζει ουτε μιση μερα με πληρη φορτιση σε εντατικη χρηση. Ειμαι απογοητευμενος απο τη διαρκεια ζωης και απο το GPS. Τις προαλλες χαθηκα μες στη Θεσσαλονικη και δυσκολευτηκα παρα πολυ. Χανει συνεχεια το σημα και σε εμφανιζει μονιμως 2 στενα πιο κατω. Πληρως αναξιοπιστο. Ολα τα αλλα εξαιρετικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...