Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται εγγραφή ... εγώ στα λινκς που υπάρχουν στην περιγραφή

 

τα κατέβαζα χωρίς εγγραφή αλλά ήταν τόσο αργή που το σταμάτησα... και τώρα το ξαναδοκίμασα και βλέπω το άλλαξαν και ζητούν εγγραφή... δυστυχώς δεν κατέβασα καμία ... Όμως σύντομα θα έχουμε CM 12 φίλε μου με συνεχείς ανανεώσεις, τουλάχιστον έτσι μας συνήθισε ως τώρα η CyanogenMod !!!

 

Το άκουσα και εγώ για cm αλαα είμαι λίγο flashaddicted και θέλω να δοκιμαζω οτι υπάρχει διαθέσιμο!

Ελπίζω να βγάλω άκρη κάποια στιγμη! :-D

Ευχαριστώ παντως! :-)

Link to comment
Share on other sites

απο camera τι λεει? μπορει καποιος να ανεβασει φωτογραφιες και βιντεο? ή αν μπορει να συγκρινει την camera με καποιο αλλο τηλεφωνο που εχει??
Link to comment
Share on other sites

Το άκουσα και εγώ για cm αλαα είμαι λίγο flashaddicted και θέλω να δοκιμαζω οτι υπάρχει διαθέσιμο!

Ελπίζω να βγάλω άκρη κάποια στιγμη! :-D

Ευχαριστώ παντως! :-)

 

Στο needrom.com πρίν από 10 ώρες ανέβηκε και Custom Rom (Spacerom) Lollipop για 3 GB !!! Επίσης ΤWRP για Lollipop . Υπάρχει κινητικότητα και developers ήδη ασχολούνται. Ότι καλύτερο δηλαδή. Προσωπικά προτείνω υπομονή. Διαβάστε τα σχόλια για την Lollipop, αναφέρει ότι είναι τέλεια για όποιον δεν τον ενδιαφέρει για root. Αν το ρουτάρεις, δεν δούλευε το fingerprint, αλλά βρήκαν λύση για αυτό, στην ουσία δουλεύουν όλα αλλά δεν μπορείς να κάνεις backup, και κάποιο πρόβλημα με το διάβασμα της SD card. Προσπαθούνε να βρουν την λύση. Αυτά μέχρι χθες. Σήμερα βγήκε η καινούρια Custom και περιμένω τα σχόλια τους...

Edited by Fotisthess
Link to comment
Share on other sites

Στο needrom.com πρίν από 10 ώρες ανέβηκε και Custom Rom (Spacerom) Lollipop για 3 GB !!! Επίσης ΤWRP για Lollipop . Υπάρχει κινητικότητα και developers ήδη ασχολούνται. Ότι καλύτερο δηλαδή. Προσωπικά προτείνω υπομονή. Διαβάστε τα σχόλια για την Lollipop, αναφέρει ότι είναι τέλεια για όποιον δεν τον ενδιαφέρει για root. Αν το ρουτάρεις, δεν δούλευε το fingerprint, αλλά βρήκαν λύση για αυτό, στην ουσία δουλεύουν όλα αλλά δεν μπορείς να κάνεις backup, και κάποιο πρόβλημα με το διάβασμα της SD card. Προσπαθούνε να βρουν την λύση. Αυτά μέχρι χθες. Σήμερα βγήκε η καινούρια Custom και περιμένω τα σχόλια τους...

 

Ναι το ξέρω ακολουθώ και εγώ πιστα ολα τα forum που έχουν σχέση με αυτό το τηλ επισης ανεβηκε και η cm χωρίς σοβαρα προβλήματα ;-)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μαμα τηλέφωνο χωρίς να το πειράξεις είναι καλό;;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ακολουθώ και εγώ πιστα ολα τα forum που έχουν σχέση με αυτό το τηλ επισης ανεβηκε και η cm χωρίς σοβαρα προβλήματα ;-)
Εγω νομιζω οτι ακομη ειναι νωρις για την εκδοση CM 12.1

Διαβαστε σχολιοα απο καποιον που την εγκατεστησε στο needrom.com

CONS

1) Both sim IMEI is invalid

2) Playstore gives continious message that it cannot connect.(Annoying)

3) 16 GB internal memory is reduced to 5GB

4) The Dialer gets stuck when checking IMEI

5) The ROM is very buggy.

6) No 4G

7) Fingerprint is missing

PRO

1) the Built is very nice

2)So many features are built in

3) Internet connectivity is fast

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μαμα τηλέφωνο χωρίς να το πειράξεις είναι καλό;;;

 

Ναι μια χαρά είναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω νομιζω οτι ακομη ειναι νωρις για την εκδοση CM 12.1

Διαβαστε σχολιοα απο καποιον που την εγκατεστησε στο needrom.com

CONS

1) Both sim IMEI is invalid

2) Playstore gives continious message that it cannot connect.(Annoying)

3) 16 GB internal memory is reduced to 5GB

4) The Dialer gets stuck when checking IMEI

5) The ROM is very buggy.

6) No 4G

7) Fingerprint is missing

PRO

1) the Built is very nice

2)So many features are built in

3) Internet connectivity is fast

 

Καλά σιγουρα θελει δουλιτσα! ;-)

Αλλά έχει πολύ καλες προοπτικές!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου ECCO E04 3GB RAM και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο antutu χτύπησε 40789. Η οθόνη είναι σκέτη απόλαυση
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου ECCO E04 3GB RAM και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο antutu χτύπησε 40789. Η οθόνη είναι σκέτη απόλαυση

Περιμένω και άλλες λεπτομέρειες

 

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και άλλες λεπτομέρειες

 

Ρώτα ότι θες, εκτός από την κάμερα, γιατί δεν πρόλαβα να την τεστάρω. Αύριο ίσως

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Θα ήθελα την βοήθεια από όσους έχουν στα χέρια τους το κινητό. Στις ρυθμίσεις κάτω κάτω που λέει about phone αν το πατήσετε και ανοίξει η σελίδα μετά στο wireless update μπορείτε να συνδεθείτε ?? Αυτό που μου βγάζει είναι το εξής : Your system was damaged, wireless update is disabled! Τι πρέπει να κάνω ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Θα ήθελα την βοήθεια από όσους έχουν στα χέρια τους το κινητό. Στις ρυθμίσεις κάτω κάτω που λέει about phone αν το πατήσετε και ανοίξει η σελίδα μετά στο wireless update μπορείτε να συνδεθείτε ?? Αυτό που μου βγάζει είναι το εξής : Your system was damaged, wireless update is disabled! Τι πρέπει να κάνω ??

 

Συνηθως επειδη οι ρομ που εχουν ειναι πειραγμενες απο τα μαγαζια multilanguage-root,δεν σε αφηνουν να κανεις update οποτε λογικα αυτο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Θα ήθελα την βοήθεια από όσους έχουν στα χέρια τους το κινητό. Στις ρυθμίσεις κάτω κάτω που λέει about phone αν το πατήσετε και ανοίξει η σελίδα μετά στο wireless update μπορείτε να συνδεθείτε ?? Αυτό που μου βγάζει είναι το εξής : Your system was damaged, wireless update is disabled! Τι πρέπει να κάνω ??

 

Προσοχή στο site της ECOO βγήκε καινούρια Rom Lollipop 20/5/2015 ... Μην την φλασάρετε δεν είναι official Lollipop, είναι CyanogenMod 12 και μάλιστα με πάρα πολλά bugs. Πηγή: XDA

 

Υπομονή σύντομα θα βγει κάτι καλύτερο.

Ευτυχώς που υπάρχουν τα φόρουμ όπως και το παρόν και αποφεύγουμε σοβαρά λάθη.

Προσωπικά περιμένω ένα βίντεο με οδηγίες εγκατάστασης μίας Lollipop stable root και χωρίς "bugs" να δουλεύουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ένταση, ποιότητα ήχου πως πάει;

Για κλησεις δυνατο εως εκκωφαντικο, μουσικη απλα ικανοποιητικο. Με hands free, (ακομα και τα απλα των 2€) σκετη απολαυση!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα, το ενα απο τα δυο που έχω παραγγείλει (σε σκούρο μπλε), χτες. Η οθόνη πολύ ωραία και παρα πολύ παραμετροποιησιμη, όλα τα μπιχλιμπιδια (fingerprint, gestures, smart wake, εναλλαγή φωτογραφιών κατά τη θεαση στη συλλογη κτλ) λειτουργουν μια χαρά, για τον ήχο όπως ειπώθηκε ακριβως απο πανω. wifi δυνατο και με Samsung smart TV συνδέθηκε άμεσα για screen mirroring (δοκιμασα να δω βιντεακια απο YouTube και επαιζαν αψογα), η φωτογραφική πολύ καλη και το φλας το ίδιο (αν και λιγότερο δυνατό απο του LG 4X HD που τα σύγκρινα). Πλήρως εξελληνισμένο μενού, οποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί άμεσα και με την kit kat ακόμα άψογα. GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, θα γίνει όμως άμεσα και θα ενημερωσω. Ουτε antutu εκανα ακομα, θα γίνει κι αυτό.

Ήρθε με την θήκη με το παράθυρο και εμφανίζει το ρολογακι που ίσως έχετε δει σε φωτο...ωραία!

Πιστεύω το κινητό είναι ο ορισμός του value for money.

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα, το ενα απο τα δυο που έχω παραγγείλει (σε σκούρο μπλε), χτες. Η οθόνη πολύ ωραία και παρα πολύ παραμετροποιησιμη, όλα τα μπιχλιμπιδια (fingerprint, gestures, smart wake, εναλλαγή φωτογραφιών κατά τη θεαση στη συλλογη κτλ) λειτουργουν μια χαρά, για τον ήχο όπως ειπώθηκε ακριβως απο πανω. wifi δυνατο και με Samsung smart TV συνδέθηκε άμεσα για screen mirroring (δοκιμασα να δω βιντεακια απο YouTube και επαιζαν αψογα), η φωτογραφική πολύ καλη και το φλας το ίδιο (αν και λιγότερο δυνατό απο του LG 4X HD που τα σύγκρινα). GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, θα γίνει όμως άμεσα και θα ενημερωσω. Ουτε antutu εκανα ακομα, θα γίνει κι αυτό.

Ήρθε με την θήκη με το παράθυρο και εμφανίζει το ρολογακι που ίσως έχετε δει σε φωτο...ωραία!

Πιστεύω το κινητό είναι ο ορισμός του value for money.

 

την θηκη την ειχες παραγγειλει εχτρα η ηταν μεσα στο πακετο?

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

την θηκη την ειχες παραγγειλει εχτρα η ηταν μεσα στο πακετο?

Στην πρωτη παραγγελια (11-04) είχα κανει παζάρι να συμπεριλαμβάνεται στην τιμη. Απο τo vifocal τα πήρα. Στη δεύτερη (15-04) την ειχαν ηδη σαν επιλογή, δωρεάν, κατα την παραγγελία.

Και είναι η αυθεντικη της ecoo, με το σχετικό σήμα, όχι η χωρίς σήμα που έχει βγει για το bluebo η πως λέγεται..που είναι αντίγραφο του ecoo e04. Αν πάντως καποιος θέλει πιο φθηνή επιλογή, μπορεί να πάρει εκείνη του bluebo και θα κανει τη δουλεια του.

 

Η συσκευασια ειχε μεσα και screen protector (1 ηδη πανω στο κινητο κι αλλα 2 έξτρα) αλλά έχω παραγγείλει και 2 tempered glass και τα περιμένω κι αυτά.

 

Silicon case ούτε εγώ έχω βρει πουθενά...στο fb της ecoo τους ζητάει μπολικος κόσμος να βγάλουν. Αν δει κάποιος να κυκλοφορεί τίποτα ας βάλει μια φωνη.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Μόλις σήμερα παρέλαβα το τηλ. το οποίο είχα παραγγείλει την 11.04.2015 απο το Etotalk. Σαν πρώτη εντύπωση πρέπει να ομολογήσω πως είναι παραπάνω απ' ότι το περίμενα. Το έψαξα γιά αρκετή ώρα (δεν έχω μεγάλη εμπειρία μιάς και είναι το πρώτο μου smartphone) και φαίνεται να δουλεύει άψογα, συνδέθηκε άμεσα στο internet μέσω wifi οι σελίδες φόρτωναν άμεσως και γενικά δεν διαπίστωσα κάτι αρνητικό μέχρι τώρα.

Αν και μου είχαν υποσχεθει πως θα ήταν με Android 5.0 αφού το έστειλαν με πληροφόρισαν πως είναι με την 4.4.4 λόγω του ότι η ECOO δεν είχε ακόμη έτοιμη την 5.0 και δεν ήθελαν να με κάνουν να περιμένω. Μου υποσχέθηκαν πως όταν θα είναι διαθέσημη θα με ενημερώσουν και θα μου στείλουν τις οδηγίες πως να το αναβαθμίσω μόνος μου.

Από 'δω και πέρα θα χρειαστώ τις γνώσεις σας και την βοήθειά σας (είμαι πρωτάρης). Γιά αρχή έχω δύο ερωτήσεις

α Υποτίθεται πως το τηλ. θα μου το έστελναν rooted & unlocked πως μπορώ να το διαπιστώσω αυτό;

β. Σήμερα μολις συνδέθηκε στο Internet μου έβγαλε μηνυμα πως υπάρχει κάποια ενημέρωση συστήματος,

(version number: 1478ZF.C63G_ECOO.A2.150410.LWT_KK.FHD.WB128_FB13720.EN.MV1624 (2.27MB) Release date 10.04.2015)

να την κάνω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Μόλις σήμερα παρέλαβα το τηλ. το οποίο είχα παραγγείλει την 11.04.2015 απο το Etotalk. Σαν πρώτη εντύπωση πρέπει να ομολογήσω πως είναι παραπάνω απ' ότι το περίμενα. Το έψαξα γιά αρκετή ώρα (δεν έχω μεγάλη εμπειρία μιάς και είναι το πρώτο μου smartphone) και φαίνεται να δουλεύει άψογα, συνδέθηκε άμεσα στο internet μέσω wifi οι σελίδες φόρτωναν άμεσως και γενικά δεν διαπίστωσα κάτι αρνητικό μέχρι τώρα.

Αν και μου είχαν υποσχεθει πως θα ήταν με Android 5.0 αφού το έστειλαν με πληροφόρισαν πως είναι με την 4.4.4 λόγω του ότι η ECOO δεν είχε ακόμη έτοιμη την 5.0 και δεν ήθελαν να με κάνουν να περιμένω. Μου υποσχέθηκαν πως όταν θα είναι διαθέσημη θα με ενημερώσουν και θα μου στείλουν τις οδηγίες πως να το αναβαθμίσω μόνος μου.

Από 'δω και πέρα θα χρειαστώ τις γνώσεις σας και την βοήθειά σας (είμαι πρωτάρης). Γιά αρχή έχω δύο ερωτήσεις

α Υποτίθεται πως το τηλ. θα μου το έστελναν rooted & unlocked πως μπορώ να το διαπιστώσω αυτό;

β. Σήμερα μολις συνδέθηκε στο Internet μου έβγαλε μηνυμα πως υπάρχει κάποια ενημέρωση συστήματος,

(version number: 1478ZF.C63G_ECOO.A2.150410.LWT_KK.FHD.WB128_FB13720.EN.MV1624 (2.27MB) Release date 10.04.2015)

να την κάνω;

Ευχαριστώ

 

Ωραίος φίλε διάβασε πρώτα τα προηγούμενα σχόλια

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...